CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: entrepreneur_78

Konsortium China - Register kalau berminat...

Close [Copy link]
utk pengatahuan semua... aku tak nak servey lagi harga semua brg2 konsurtium ni sebelum korang buat perjumpaan... sebab aku plak yg bersungguh lebih utk bisnes korang... korang kena lebih usaha lah... just diskas je... nanti aku serveykan selepas diskas... korang ajak ent78 tu.. dia akan handle nanti... aku tak dak pun tak apa.. penting sikit2 je aku nih... korang tu lebih penting... buat betul2... insyaALLAH berjaya nanti... bukan senang nak senang.. tapi tak susah utk senang...

teruskan

relax la..jgn majuk...buat bisnes ni mcm tu la...ada saja karenahnya...buat itu x betul..buat ini x kena...yg penting spt ko cakap...

teruskan....

aku tingin gak nak join tapi modal xde lagi..

beri la kerjasama ngan bro sinar nih..cam die je sungguh2 nak nolong kenkawan...kalo konsortium kali ni berjaya, nati adala tuk kali ke-2, ke-3..insyaallah org macam aku nih leh la join nati...

Originally posted by mys_tery at 27-2-2007 03:58 PM
relax la..jgn majuk...buat bisnes ni mcm tu la...ada saja karenahnya...buat itu x betul..buat ini x kena...yg penting spt ko cakap...

teruskan....

ish... aku tak majuk lah... tak pasal2 aku nak majuk plak..... keja aku byk lagi nak buat... aku sedang fokus keja aku.. tapi aku bleh selitkan sikit2 yg lain kalau ada kesungguhan... itu je... korang semua buat lah yg terbaik...

nanti aku balik dari china ni.. aku akan oferkan kat korang satu bisnes utk kecil2an..insyaALLAh menguntungkan... permulaan modal RM200 keatas je... tak byk... nanti aku akan citer... dan aku akan ajar sikit sebanyak ttg marketingnya... risiko rendah insyaALLAH...

err... aku dah lama follow topik2 kat forum ni dah lama dah cuma tak respon sebab tak tau nak respon apa sebab banyak sangat nak tanya ..

isu yang penting sekali modal.. kalau kita tak de modal macamana nak setat? aku tingin la nak ikut korang pi china or mana2.. (macam la senang.. hihi)

boleh tak kaalu aku nak ambil loan dari mana2 utk setat bisness? aku rasa soklan ni macam soklan silly je kan..

harap2 ada feedback yang bernas bukan kutukan dari sesiapa..

aku tengok bro millionideakid ni mcm tak pueh hati jer??

Follow Us
Originally posted by engenius at 27-2-2007 10:44 PM

ish... ye ke nih? tak kot...

Errm...aku cuma selak2 je..tak baca kesemua posting...tapi aku nak tanya...perlukah kita menghantar wakil ke china? Bukan ke dengan ada teknologi internet segalanya di jari anda??

Nak communicate dengan wakil pengedar di sana...bole pakai fon..skype..YM..MSN. Kalau nak link ke website utk barangan IT, Pakaian..kasut...toys aku bole bagi..pandai2 ler korang survey price. Tapi aku tak sure la sama ada kita akan dapat lebih murah kalau pegi beli sendiri di sana.

Originally posted by mieraedoera at 27-2-2007 08:55 PM
err... aku dah lama follow topik2 kat forum ni dah lama dah cuma tak respon sebab tak tau nak respon apa sebab banyak sangat nak tanya ..

isu yang penting sekali modal.. kalau kita tak de moda ...

mmg la xdigalakkan utk wat pinjaman kalau nak mula biznes kecil2lan nih...
bukan ape... kalau kita baru n xde xperience... risiko nya terlalu tinggi...
tp... kalau kita mmg dh xde modal, tp minat n bersungguh nak meniaga...
nak tunggu gak duit kita sendiri... sampai bila pun xdpt biznes... hakikatnya camtu...

kalau u btol2 nak biznes... ade minat yg tinggi n btol2 bersungguh...
go ahead.. tp biarla ade proper plan n dh wat market survey ckit...
supaya duit tu dimanfaatkan sepenuh nya...

sekian.. terima kasih...
sekadar pandangan peribadi...

Originally posted by engenius at 27-2-2007 10:44 PM

mmm... aku malas nak komen...
dh biasa dah....

Originally posted by melayucyber at 2-3-2007 12:09 PM
Errm...aku cuma selak2 je..tak baca kesemua posting...tapi aku nak tanya...perlukah kita menghantar wakil ke china? Bukan ke dengan ada teknologi internet segalanya di jari anda??

Nak communic ...

mmm... mayb sinar bleh jawab...
dh penah org tanya sblm ni pun...

sebahagiannya dia dah jawab.... dan sebahagian lagi dia akan cari jawabannya...

saya tetap tak nak kensel, cuma duit memang nak harapkan kat sinar sbb suami kita dah kenal dia

da
Originally posted by ctredzuan at 2-3-2007 02:12 PM
saya tetap tak nak kensel, cuma duit memang nak harapkan kat sinar sbb suami kita dah kenal dia

ape yg kensel..
ape yg x nih...??

Salam semua....utk konsortium aksesori wanita ni camna, nak tunggu saudara Sinar balik dulu ka @ Sinar boleh survey terus alang2 dah pi sana. Memandangkan Sinar salah satu ahli boleh la kira mewakili ahli yang lain. Nanti dah balik dari China boleh la kita diskus camna. Kalau payah sangat bior Sinar supply barang kat aku jer la.....boleh ke Sinar?

sory semua... aku bleh servey sebahagian je ni.. masa aku tak byk.. sebab aku ada tempah brg2 aku.. so aku kena fokus nih... sebahagian brg2 aku dah tau harga..cuma aku tak nak citer lagi pasal tu.. sebab aku nak tgk korang nampak ada komintmen je... take time sikit lah...

p/s..: masa dah tak lama lagi... sebab aku takut aku tukar polisi je.. sebab aku pun sibuk... bisnes makin berkembang.. kesempatan masa tu aku takut tak sempat... so lebih baik awal... bukan ugut.. tapi hakikat...

[ Last edited by  sinar_inspirasi at 2-3-2007 05:01 PM ]

Originally posted by g2guy at 2-3-2007 03:14 PM
Salam semua....utk konsortium aksesori wanita ni camna, nak tunggu saudara Sinar balik dulu ka @ Sinar boleh survey terus alang2 dah pi sana. Memandangkan Sinar salah satu ahli boleh la kira mewa ...

sinar..kalau boleh tolong ler survey2 harga aksesori tu..nak post gambar sample2 aksesori tu kat sini camner yer..

Originally posted by sueria_azlee at 2-3-2007 05:14 PM

sinar..kalau boleh tolong ler survey2 harga aksesori tu..nak post gambar sample2 aksesori tu kat sini camner yer..

berjuta jenis aksesori.... nak servey satu2.. setahun tak abih... hehehe.... ada gambar lagi baik.. takyah masuk gambar kat sini takapa... email je... sinar_inspirasi@yahoo.com

alhamdulillah konsortium ict dah buat perjumpaan tadi dengan kehadiran entrepreneur78....banyak gambaran tentang dunia bisnes di china.....siap ada motivasi lagi tuhhhh.....so,apepun lets stat!

jadikan idea konsortium ni realiti...

Reply #239 engenius's post

Bila korang jumpa, siapa yang attend, alamak rugillah macamni, so next meeting bila, kali ni aku mesti pergi punya