CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ahmadi_bangi

Tentang Asyura dan Mencederakan diri

Originally posted by yahya at 1-2-2007 13:28

alahai mat indon...tak payah lah bawa isu lapok ni. mane2 buku syiah pun mereka akan kata puak kufah khianat. golongan kufah inilah yg berjanji akan menjadi syiah husein as kemudian khianat.
...

Berarti antum mengakui bukan Yazid bin Muawiyah yang membunuh Husain yee? Akhil karim Yahya -hafidhakallah-, ini terambil dari buku-buku ulama syiah DIMANA ulama-ulama syiah itu mengambil rujukan. Jangan berpura-pura antum bilang orang kufah khianat, itu nenek moyang syiah yang sekarang. Sudah mengaku aje antum juga simpatisan syiah . Kalau antum mau bukti lebih banyak ana akan ketikan asal atum tak bosan membacanya, sampai antum terdiam dan tidak bisa berkelit lagi, bagaimana?!?!?

Bicara soal khianat memang hobby orang syiah berkhianat lah.Dari dulu sampai zaman sekarang, tidak usah antum membela mereka. Akui saja. Antum nii plin-plan, oportunis dan tidak punya pendirian. Laki-laki macam apa antum niii? Kadang bicara seperti ASWJ sejati padahal aqidah ASWJ ajee tidak fahm, kadang berlagu seperti pembela syiah, eh eh eh ternyata pengikut habib..mane yang benar niii?
Tidak ade cahaya kebenaran pada setiap tulisan antum, masha Allah. Keruh dan gelap seperti gelapnye malam di sahara.

"Ya Allah, laknatlah dan celakakanlah penzalim pertama yang secara tidak adil dan dengan salah, merampas haknya Muhammad dan keluarga Muhammad, danLaknat ke atas mereka yang selepas lelaki itu, dan mereka yang mengikutinya. Laknat ke atas Yazid ibnu Mua'awyah"
pak indon terasa dilaknat agaknya...  

Originally posted by ikhwanindo at 1-2-2007 04:40 PM
Qaaf:018  

مَا يَلْفِظُ مِن قَوْلٍ إِلَّا لَدَيْهِ رَقِيبٌ عَتِيدٌ
Tiada suatu ucapanpun yang diucapkannya melainkan ada di dekatnya malaikat pengawas yang selalu hadir.

Qaaf:019  

وَجَاءتْ سَكْرَةُ الْمَوْتِ بِالْحَقِّ ذَلِكَ مَا كُنتَ مِنْهُ تَحِيدُ
Dan datanglah sakaratul maut dengan sebenar-benarnya. Itulah yang kamu selalu lari daripadanya.

Qaaf:020  

وَنُفِخَ فِي الصُّورِ ذَلِكَ يَوْمُ الْوَعِيدِ
Dan ditiuplah sangkakala. Itulah hari terlaksananya ancaman.

ya..betul...dan ayat ini memang sesuai ditujukan pada pak indon..moga2 pak indon insaf dan bertaubat

mana posting saya?????

mod mane yg delete ni,,bacul betul lah..bagitau sapa yg delete antara 4 tu...kalu tak puas hati jom kita berdebat!!

jgn baling batu sembunyi tangan..itu sikap bacul dan pengecut

usul tak percaya kepada mod sedang dlm proses utk dikemukakan pada CARI admin dan super mod. Tunggu dan lihat shj hasilnya nanti.

saya dulu pernah jadi mod dan skrg ni pun masih jadi mod di beberapa website islam dan pribadi, takde pun pernah buat kerja tak senonoh ni.

[ Last edited by  yahya at 1-2-2007 09:25 PM ]

Originally posted by ikhwanindo at 1-2-2007 03:20 PM

Berarti antum mengakui bukan Yazid bin Muawiyah yang membunuh Husain yee? Akhil karim Yahya -hafidhakallah-, ini terambil dari buku-buku ulamasyiah DIMANA ulama-ulama syiah itu mengambil rujukan. Janganberpura-pura antum bilang orang kufah khianat, itu nenek moyang syiahyang sekarang. Sudah mengaku aje antum juga simpatisan syiah . Kalau antum mau bukti lebih banyak ana akan ketikan asal atum takbosan membacanya, sampai antum terdiam dan tidak bisa berkelit lagi,bagaimana?!?!?

Bicara soal khianat memang hobbyorang syiah berkhianat lah.Dari dulu sampai zaman sekarang, tidak usahantum membela mereka. Akui saja. Antum nii plin-plan, oportunis dantidak punya pendirian. Laki-laki macam apa antum niii? Kadang bicara seperti ASWJ sejati padahal aqidah ASWJ ajee tidak fahm,kadang berlagu seperti pembela syiah, eh eh eh ternyata pengikuthabib..mane yang benar niii?
Tidak ade cahaya kebenaran pada setiap tulisan antum, masha Allah. Keruh dan gelap seperti gelapnye malam di sahara.

penduduk kufah ke yg angkat pedang memerangi imam husein?. alahai pak...pastelah ana nak baca ni..

kalau perbuatan yazid laknatullah tu pun anta nak membelanya sampai bermati-matian maka apa yg boleh ana kata melainkan 'semoga anda mendapat mimipi bersama yazid di neraka wail'

nanti ana paste tulisan ulama sunni tentang siapa pembunuh imam husein as. jgnlah pula antum kata ulama itu bukan ASWJ yg sejati.

wahabi...takleh kata apalah

Originally posted by yahya at 1-2-2007 09:10 PM
mana posting saya?????

mod mane yg delete ni,,bacul betul lah..bagitau sapa yg delete antara 4 tu...kalu tak puas hati jom kita berdebat!!

jgn baling batu sembunyi tangan..itu sikap bacul d ...

terperasan tadi ada masuk kredit lebih
memang ada mod masuk

Follow Us
Originally posted by yahya at 1-2-2007 09:10 PM
mana posting saya?????

jgn baling batu sembunyi tangan..itu sikap bacul d ...

baca ni dengan nada antiQue ye.. kalo tak tau nada antiQue bunyi cemana, tanya billionaire... nada antiQue rendah je takde jerit-jerit

bang yahya, saya yang split kan posting kat dalam thread ni.. tak ada yang di delete Pasal tu kredit bang yahya masih intact.

Dan apa yang saya split kan, adalah post-post berborak dalam ni yang tak ada maklumat. Bukan post abang yahya je, post whale, post pipi, dan post sapa ntah lagi, yang isinya hanya gelak-gelak, post bodoh2kan orang, post perli2... saya split kan dari sini. Post-post maklumat, masih ada dalam ni. Tak ada persoalan tentang mod bacul baling batu sembunyi tangan, sebab kat atas thread ni pun ada tulis yang saya telah split kan thread ni. Terpampang nama saya kat situ. Dalam mods log pun ada direkodkan siapa punya kerja split-split thread yang ni. Dan post-post tu pun, saya tak delete, jadi jika supermod, mod lain dan admin nak tengok post mana yang saya splitkan, posting tu masih ada untuk verification

Dan jangan juga risau, modus operandi antiQue ni admin dan supermod dah paham sangat... depa tau cara saya bekerja... saya dah moderate board ni lebih 5 tahun dah bang...

Tujuan post-post tu di split, kerana kita nak fokus tentang perbincangan ini saja. Buat apa simpan thread panjang-panjang tapi penuh dengan perli-perli main aci ligan yang akhirnya nanti kita tak tau bergaduh ke apa kan. Dalam board ni kan bang yahya, remaja-remaja tengah nak membesar pun banyak, diorang ni memang suka main bertekak-tekak ni.. budak tengah membesar kan... active banyak makan cekelat..

Sebetulnya topik ni pun saya tak berapa nak gemar, pasal benda ni bertahun-tahun dah dijawab oleh rakan-rakan syiah. Tapi tak tau lah saya kenapa setiap kali Muharram tiba, gemar sangat rakan-rakan sunni ni nak membawa topik ni. Muak pun ada juga dah rasanya. Cayalah cakap saya, Muharram tahun depan pun benda ni mesti keluar lagi Gamaknya tahun depan saya bump kan je lah thread ni ke atas...

Saya tau usul tentang mod tu, saya dah terima usulnya ada kawan bang yahya dah sampaikan pun kat saya.

[ Last edited by  antiQue at 1-2-2007 11:31 PM ]

Originally posted by antiQue at 1-2-2007 11:29 PM

baca ni dengan nada antiQue ye.. kalo tak tau nada antiQue bunyicemana, tanya billionaire... nada antiQue rendah je takde jerit-jerit

bang yahya, saya yang split kan posting kat dalam thread ni.. tak ada yang di delete Pasal tu kredit bang yahya masih intact.

Dan apa yang saya split kan, adalah post-post berborak dalam ni yangtak ada maklumat. Bukan post abang yahya je, post whale, post pipi, danpost sapa ntah lagi, yang isinya hanya gelak-gelak, post bodoh2kanorang, post perli2... saya split kan dari sini. Post-post maklumat,masih ada dalam ni. Tak ada persoalan tentang mod bacul baling batusembunyi tangan, sebab kat atas thread ni pun ada tulis yang saya telahsplit kan thread ni. Terpampang nama saya kat situ. Dalam mods log punada direkodkan siapa punya kerja split-split thread yang ni. Danpost-post tu pun, saya tak delete, jadi jika supermod, mod lain danadmin nak tengok post mana yang saya splitkan, posting tu masih adauntuk verification

Dan jangan juga risau, modus operandi antiQue ni admin dan supermod dahpaham sangat... depa tau cara saya bekerja... saya dah moderate boardni lebih 5 tahun dah bang...

Tujuan post-post tu di split, kerana kita nak fokus tentangperbincangan ini saja. Buat apa simpan thread panjang-panjang tapipenuh dengan perli-perli main aci ligan yang akhirnya nanti kita taktau bergaduh ke apa kan. Dalam board ni kan bang yahya, remaja-remajatengah nak membesar pun banyak, diorang ni memang suka mainbertekak-tekak ni.. budak tengah membesar kan... active banyak makancekelat..

Sebetulnya topik ni pun saya tak berapa nak gemar, pasal benda nibertahun-tahun dah dijawab oleh rakan-rakan syiah. Tapi tak tau lahsaya kenapa setiap kali Muharram tiba, gemar sangat rakan-rakan sunnini nak membawa topik ni. Muak pun ada juga dah rasanya. Cayalah cakapsaya, Muharram tahun depan pun benda ni mesti keluar lagi Gamaknya tahun depan saya bump kan je lah thread ni ke atas...

Saya tau usul tentang mod tu, saya dah terima usulnya ada kawan bang yahya dah sampaikan pun kat saya.

ya..betul. semua yg antiq cakap tu betul.

tapi harus diingat, berbicara soal agama adalah cukup sensitif apatah lagi melibatkan mazhab. apabila berlakunya sindir-menyindir antara pengikut mazhab, maka haruslah ada hujah masing2.

dan kekadang betapa sakitnya hati kita apabila ada sindirian yg melampau, maka kita pun jawaplah dgn didorong oleh hati yg sakit. taip dan terus menaip dgn marah...dan tiba2 posting kita hilang. lagilah sakit hati dibuatnya.

lain kali nyatakan sebab dan info mengapa posting kita dibawa keluar atau dihapus, baru tidak timbul FITNAH!!;)

soal usul tu saya setuju, lantik mod syiah dan wahabi wakil masing2, kalau tidak board ni akan kekal mcm ni sampai kiamat.

p/s. memang dah tahu ramai remaja dlm ni yg sedang membesar, saja layan nak tambah kredit ;)

Mudah saja bang yahya, kalau ada posting yang dibuang oleh Mod sesuka hati, atau kerana personal dissatisfaction, tekan saja report button

Tapi janganlah expect setiap perkara yang Mod buat, Mod nak kena explain panjang lebar... ada perkara-perkara, yang memang wajar untuk mod explain.. tapi ada perkara-perkara yang basic, faham-fahamlah mengapa satu-satu tindakan dibuat. Perlu juga diingat, rules MM ni berlainan dengan board lain.

Dan when it comes to antiQue, jangan lah kiranya ada rakan-rakan yang bertanya bila nampak saya edit perkataan macam "bangang", "sial" etc dari post... benda-benda tu kalau saya nampak memang saya edit, so jangan buat-buat tanya konon macam "teraniaya" sangat bila saya edit post mereka ni... sendiri makan pengat, sendiri mau ingat...

[ Last edited by  antiQue at 2-2-2007 01:04 AM ]

Reply #104 antiQue's post

Saya pun kenal antiQue cukup lama... sejak cari.com lahir lagi... kitorang menebas bersama-sama dulu... tak de antiQue nak sabatoj Syiah atau sesapa... Bab menyeksa diri di hari Asyura tu, masing-masing fikir sendiri lah, tak de siapa paksa... sebab nya sampai berdarah-darah tu atas sebab yang cukup mulia.. cuma samada wajar atau tidak.. itu antara pelaku dengan Allah swt.

Originally posted by antiQue at 2-2-2007 12:50 AM
Mudah saja bang yahya, kalau ada posting yang dibuang oleh Mod sesuka hati, atau kerana personal dissatisfaction, tekan saja report button

Tapi janganlah expect setiap perkara yang Mod buat ...

ya..terima kasih...minta lock thread ni. takde perbahasan ilmiyyah disni melainkan caci-mencaci. saya hanya membalas:

الشَّهْرُ الْحَرَامُ بِالشَّهْرِ الْحَرَامِ وَالْحُرُمَاتُ قِصَاصٌفَمَنِ اعْتَدَى عَلَيْكُمْ فَاعْتَدُواْ عَلَيْهِ بِمِثْلِ مَا اعْتَدَىعَلَيْكُمْ وَاتَّقُواْ اللّهَ وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ مَعَ الْمُتَّقِي
"Oleh sebab itu barangsiapa yang menyerang kamu, maka seranglah ia,seimbang dengan serangannya terhadapmu. Bertakwalah kepada Allah danketahuilah, bahwa Allah beserta orang-orang yang bertakwa."(Al-Baqarah: 194)

kheir

Thread dibuka oleh whale sebab yahya yang suruh dia buka.  (untuk berdebat agaknya).  Kalau nak tutup kena tunggu persetujuan tuan pembuka thread.  walaupun dalam thread ni ada caci, maki, sindir, ia bukan datang dari sebelah pihak.  dan juga dlm thread ini terdapat posting yang ada fakta.  

nak tanya juga kat yahya, apa tujuan kita kat sini, nak debat ke nak bincang ke atau saja suka provoke.  kalau nak saya boleh keluarkan semua post yg pointless, tak ada fakta, maki, sindir dan sewaktu.  kita boleh kumpulkan dan nilaikan diri kita sendiri.  bukan dari thread ni aje, tapi dari semua thread yang ada di subboard.  dulu mmg saya rajin keluarkan post-post yg pointless yang cuma ada ketawa, maki, dan ntah apa-apa.  boleh minta supermod (atau antiq dan fleurzsa) tengok dalam BOX1 problematic posting bertajuk split out (dari M&M) dalam board moderators only.  tapi kebelakangan ni atas beberapa sebab saya biarkan saja posting sedemikian.  

untuk pengetahuan yahya, bod ni ada 3 moderator sahaja.  ustad zul (nahzaluz) dah pencen dari forum.  admin sampai la ni tak buang lagi nama dia atas sebab yang tidak diketahui oleh semua forumer, moderator dan supermod dalam CARI Forum.

lastly...  lupa nak tanya...  surah baqarah tu untuk siapa, untuk orang berperang ke atau untuk orang berdebat, caci maki dan sewaktu?  Kalau tak silap saya kalau caci maki sindir sindir, nabi suruh diam aje.  macam S.Abu Bakar kena maki kemudian dia berdiri.  Pastu ditegur Rasulullah s.a.w.  saya tak berapa ingat hadith tu, mungkin yahya lebih expert.

[ Last edited by  ibnur at 2-2-2007 10:58 PM ]

Originally posted by ibnur at 2-2-2007 10:55 PM
Thread dibuka oleh whale sebab yahya yang suruh dia buka.  (untuk berdebat agaknya).  Kalau nak tutup kena tunggu persetujuan tuan pembuka thread.  walaupun dalam thread ni ada caci, maki, sindir ...

whatever

nak tanya satu perkara, ayat al-baqarah 194 tu khusus ke umum??

Originally posted by ibnur at 2-2-2007 10:55 PM
Thread dibuka oleh whale sebab yahya yang suruh dia buka.  (untukberdebat agaknya).  Kalau nak tutup kena tunggu persetujuan tuanpembuka thread.  walaupun dalam thread ni ada caci, maki, sindir, iabukan datang dari sebelah pihak.  dan juga dlm thread ini terdapatposting yang ada fakta.  

nak tanya juga kat yahya, apa tujuan kita kat sini, nak debat ke nakbincang ke atau saja suka provoke.  kalau nak saya boleh keluarkansemua post yg pointless, tak ada fakta, maki, sindir dan sewaktu.  kitaboleh kumpulkan dan nilaikan diri kita sendiri.  bukan dari thread niaje, tapi dari semua thread yang ada di subboard.  dulu mmg saya rajinkeluarkan post-post yg pointless yang cuma ada ketawa, maki, dan ntahapa-apa.  boleh minta supermod (atau antiq dan fleurzsa) tengok dalamBOX1 problematic posting bertajuk split out (dari M&M) dalam boardmoderators only.  tapi kebelakangan ni atas beberapa sebab saya biarkansaja posting sedemikian.  

untuk pengetahuan yahya, bod ni ada 3 moderator sahaja.  ustad zul(nahzaluz) dah pencen dari forum.  admin sampai la ni tak buang laginama dia atas sebab yang tidak diketahui oleh semua forumer, moderatordan supermod dalam CARI Forum.

saya suruh dia buka thread supaya boleh terus merapu dlm thread yg dia buka, bukan yg dikhususkan utk geng syiah. itu nasihat antiq, bukan nasihat saya !! nampaknya sesama mod pun tak bersefahaman

masuk sini apa2 pun boleh, nak debat, bincang, sindir, provoke semua boleh. ke haji ibnur buat polisi baru pulak???

soal mod tu lantik sorang wakil syiah dan wahabi. kalau semua mod sunni maka beginilah jadinya. sebab utma ialah anta dan kawan2 hanya pakar dlm mazhab sendiri bukan mazhab org lain. saya tgk anta tidak bersikap adil, hanya mencari2 kesalahan mazhab org lain dan terus mencari didorong oleh nafsu iblis dan syaitan. hujah2 hanyalah menunjukkan jelek dan kejinya mazhab org lain selain mazhab anta.

sila bersikap profesional dlm menjalankan tugas anda...

Originally posted by yahya at 3-2-2007 04:00 AM

saya suruh dia buka thread supaya boleh terus merapu dlm thread yg dia buka, bukan yg dikhususkan utk geng syiah. itu nasihat antiq, bukan nasihat saya !! nampaknya sesama mod pun tak bersefa ...

saudara Yahya,

aku jarang campur bila kau orang mula sesi kutuk mengutuk tetapi biarlah aku berterusterang, sdra yahya dan pihak-pihak yang join sesi itu sama sahaja perangainya...jgn salahkan satu sama lain sahaja...dua-dua pihak bersalah....it takes two to tango....kan antique????

Originally posted by rainbows at 3-2-2007 07:47 AM

saudara Yahya,

aku jarang campur bila kau orang mula sesi kutuk mengutuk tetapi biarlah aku berterusterang, sdra yahya dan pihak-pihak yang join sesi itu sama sahaja perangainya...jgn ...

aik..bila masa ana kata ana ni org baik (berjurus)

maksud 'kau orang' tu sapa. siapa yg mula....???? tak payah berterus terang, saya tidak mahu ambil peduli 'sikap berterus-terang' anta tu

nak tanya rainbow..dosa mane lebih besar dari kutuk-mengutuk atau kata kat org SESAT dan KAFIR???

Originally posted by yahya at 3-2-2007 04:00 AM
saya suruh dia buka thread supaya boleh terus merapu dlm thread yg dia buka, bukan yg dikhususkan utk geng syiah. itu nasihat antiq, bukan nasihat saya !! nampaknya sesama mod pun tak bersefahaman

masuk sini apa2 pun boleh, nak debat, bincang, sindir, provoke semua boleh. ke haji ibnur buat polisi baru pulak???

soal mod tu lantik sorang wakil syiah dan wahabi. kalau semua mod sunni maka beginilah jadinya. sebab utma ialah anta dan kawan2 hanya pakar dlm mazhab sendiri bukan mazhab org lain. saya tgk anta tidak bersikap adil, hanya mencari2 kesalahan mazhab org lain dan terus mencari didorong oleh nafsu iblis dan syaitan. hujah2 hanyalah menunjukkan jelek dan kejinya mazhab org lain selain mazhab anta.

sila bersikap profesional dlm menjalankan tugas anda...

okay.. pasal tred tu terpulang pada awak nak kata antik yg suruh, tak guna nak debat pasal ni.  cuma kalau nak pasti silalah sesiapa kembali ke tred asal.

nampaknya yahya dah buat polisi baru kat sini, boleh sindir-sindir, provoke dll.  kalau nak tahu, benda tu samada terlepas atau dilepaskan (ada sebabnya dilepaskan).  polisi di M&M ada penambahan buat pengetahuan yahya.  sila tengok main page:

Topics related to Muslim, questions, anwsers, opinions and etc ... THIS TOPIC IS MODERATED. Any posting which are not relevant to Islam or are politically motivated, or those that belittle Islam in any way. WILL BE DELETED.

saya tak pasti apa niat yahya bila kata mod pakar dlm mazhab sendiri dan berat sebelah.  bukan ke mod juga forumer?  adakah kenyataan mod sebagai forumer di klasifikasikan sebagai kenyataan polisi forum?  Apa tak cukup ke thread yang pro syiah atau syiah buka tu sambil kutuk sunni?  tak cukup ke tred mengutuk hadith-hadith dari bukhari dan muslim?  tak cukup ke pro syiah dan syiah bantai wahabi dlm tred membantai wahabi?  apa yg berat sebelahnya?  Atau yahya mahu semua orang diam saja dan tonton orang syiah, pro syiah dan anti wahabi berposting di subboard ini?

Atau....   yahya telah bersangka orang lain dengan niat lain telah mendelete posting yahya 2 hari lepas?  saya tak tahu cuma tanya sahaja.  kalau tiada niat apa-apa, saya mohon maaf.

Harap bezakan bila mod berforum dan bila mod moderate.  atau yahya mahu moderator semua diam tak cakap apa=apa?

Originally posted by yahya at 3-2-2007 12:13 PM

aik..bila masa ana kata ana ni org baik (berjurus)

maksud 'kau orang' tu sapa. siapa yg mula....???? tak payah berterus terang, saya tidak mahu ambil peduli 'sikap berterus-terang' anta tu

kau orang adalah org2  yg menari tango tu ler....huhuhu...

Originally posted by yahya at 3-2-2007 12:15 PM
nak tanya rainbow..dosa mane lebih besar dari kutuk-mengutuk atau kata kat org SESAT dan KAFIR???

Kutuk mengutuk tu adalah rujukan umum kepada pelbagai jenis tuduhan/hinaan/dakwaan/fitnah seperti perkataan gila, bodoh, kafir, sesat, kuffar, syirik, sesat dan murtad...

so tepuk kepala,  tanya akal ler....