CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 21016|Reply: 150

[merge] All About Gangguan Di Rumah discuss kat sini ye

Tak tahu kalau ni forum yg sesuai utk topik ni, kalau tak minta maaf ye.  Tapi saya nak tanya kalau ada sesiapa yang pernah hadapi gangguan `secara halus' dlm rumah.  Saya sedang mengalaminya dan sedang berusaha utk memulihkan keadaan dgn bantuan org yang arif dlm ilmu agama ni.

Sebenarnya saya sendiri tak percaya perkara ni boleh berlaku tapi bila saya sendiri melaluinya baru sedar kewujudan insan yang sanggup mengianya org lain dgn cara ni semata-mata utk capai impian mereka. Yang sedihnya anak-anak saya pun kena tempias benda ni.  

Dlm masa beberapa hari, perasaan saya berubah-ubah dari marah, kepada hati berdebar-debar, rasa mcm sejuk badan, nak sakit tapi tak sakit dan hari ni agak tenang sikit. Alhamdulillah...

Kepada yg pernah mengalami situasi mcm ni, bagaimana anda mengatasinya

[ Last edited by  aturcara at 5-5-2007 09:12 PM ]

Originally posted by buzzy at 7-2-2007 09:30 AM
Tak tahu kalau ni forum yg sesuai utk topik ni, kalau tak minta maaf ye.  Tapi saya nak tanya kalau ada sesiapa yang pernah hadapi gangguan `secara halus' dlm rumah.  Saya sedang mengalaminya dan ...

U pasti ianya gangguan "halus"? kalau tanya bomoh mmg itu je lah jawapannya. mana tahu itu cuma simptom2 gangguan emosi atau ketidakstabilan hormon?

mana blackmore?

kurang bitamin C kut...

Reply #2 Maisarah's post

nak kata pasti tu, tak boleh secara nyata.. tapi kalau rasa perubahan tu memang ada... perasaan kita dan kelakuan anak-anak memang ada perubahan.. sampai neighbour belakang pun boleh tegur.

penah kena..
pegi berubat.. tapi make sure pegi tpt yg betul, takut2 tersyirik pulak... dan selain tu, lipat gandakan ibadat kita.. baca Quran hari2, berdoa kat Tuhan banyak2, dan istighfar banyak2..jgn simpan benda2 tak elok dlm rumah - contohnya, vcd xxx. pendek kata, berusaha utk mendekatkan diri dgn Allah.. Insya-Allah, kalau kita kuat, benda2 tu pun akan lari.. dan sekiranya perasaan tak tentu tu bukan disebabkan makhluk halus, dgn mendekatkan diri dgn Allah, kita akan jadi tenang..

lmokhtar This user has been deleted
Ko make sure ustaz ygko jumpa tu, betul-betul ustaz. Jgn pi cari spesies uncle seekers tu sudah. Tapi pi jumpa ustaz saja tak cukup. Lebihkan amalan ibadah ko, baru synchronize sikit.

Follow Us
Originally posted by lmokhtar at 7-2-2007 01:29 PM
Ko make sure ustaz ygko jumpa tu, betul-betul ustaz. Jgn pi cari spesies uncle seekers tu sudah. Tapi pi jumpa ustaz saja tak cukup. Lebihkan amalan ibadah ko, baru synchronize sikit.

haah betul..kang g juper 'ustaz' lain mende lak ditambahnyer kang...aku ada gak time susah tido..susah nafas..dah amik mik ubat pun sesak gaks...maknanya time tuh maybe amalan aku kureng la...

Reply #7 honeybee1802's post

setuju kena check org yang kita jumpa tu betul-betul ustaz tapi macamana nak pastikan ada persatuan ke? mcm doc tu.. takut juga bila baca kat metro kes ustaz zul kena tangkap...

yulinda This user has been deleted
erm..amalkanlah baca ayat kursi bebanyak.
kalaua anak dah blh membaca ajar baca ayat tu ..ajak sekali...solat jemaah sesama ker...
pastu baca al Quran...+ pasang cd ngaji kat umah.....
kalau kuar jalan2 balik kg...make sure balik umah ko yg masuk dulu...
baca lah ayat2 ayat 3Qul tuh...ayat kursi....baru anak2 ngn wife masuk > ni petua dari kwn aku..Dato'harun din bgtau kalautak silap aku..
nak berubat pun boleh..tp jumpa ustaz lah..bukan bomoh2 nih...

lmokhtar This user has been deleted
Originally posted by buzzy at 7-2-2007 02:10 PM
setuju kena check org yang kita jumpa tu betul-betul ustaz tapi macamana nak pastikan ada persatuan ke? mcm doc tu.. takut juga bila baca kat metro kes ustaz zul kena tangkap...

Ntahlah. Few month ago, mak aku kena sampuk. Muka dia jadi mcm org kena stroke. habis senget sebelah. Aku ni tak berapa lah nak percaya benda-benda mcm ni terus gesa dia pi hospital sebab dlm kepala otak aku yakin mak aku kena stroke. Pi hospital doktor check blood pressure & ECG (EEG?) tgk normal jek. Doktor pu heran so dia hantar mak aku suh buat physio jek. Mak aku tak puas hati, so dia pun jumpalah ustaz yg dok ajar dia agama ni. Ustaz ni pakai senaskah quran, air & limou nipis. Ustaz ni baca air tu and then suh mak aku balik mandi dgn air tu. Yg mak aku ni tanya dia kena sampuk ke. Ustaz tu kata mana dia nak tau, dia bukan ahli nujum atau tukang tilik. Tapi dia suh makaku mandi and then sebelumtidur baca satu ayat. Kalo betul benda halus mengusik, nanti info tu akan dtg dlm mimpi.

Mlm tu mak aku buatlah apa yg ustaz dia pesan. Mlm tu diapun mimpi. Bukanlah mimpi mcm cerita drama tapi dlm mimpi tu dia nampak sekor beruang yg amat besar. Tapi sekilas jek lepas tu dia terjaga. masa mak aku cerita kat aku, aku guraulah akata ada tak mcm beruang A&W? Heheh.

mak aku telefon ustaz tu bagitau mimpi dia. Ustaz tu suh dtg ambil air buat mandi. Dekat sebulan gaklah mak aku dok mandi air tu, alhamdullillah la ni dah pulih muka dia. Mak aku dah cun balik. :bgrin: Ustaz tu tak caj apa-apa pun tapi mak aku bagi gak RM30 utk bayar balik air mineral yg ustaz tu beli buatdia mandi sebulan.

kawan aku punye cerita....

hubby dia dulu ok... tak de la baran... kalau tolong tak pernah nak ungkit..

tapi lately masuk je rumah, ada je benda nak amuk..

sebabkan benda kecik pun boleh ngamuk sampai anak umur 1 tahun pun jadi mangsa... pas tu dok ungkit2 macam2... dari atas bumi sampai le lubang cacing..
kwan aku call mak mertua dia bagitahu perangai pelik hubby dia.. mak dia p jumpa ustaz, buat solat hajat... ustaz tu kata ada orang nak aniaya diorang.. letak benda kat dalam umah...

sekarang dalam proses berubat... ada improvement dia kata..

Its hard not to believe if jadi pada diri kita sendiri.  I had an Indonesian maid yang left something at home.  Benda tu berbalut.  So I asked my son's ustazah to check it out.  Dia cakap benda ni is some kind of jampi.  Dia suruh I buang kat sungai or something like that ie. tempat yg air dia mengalir.  I jenis yg tak percaya benda benda macam ni.  So I told my husband to throw that thing.  What happened after that was really scary.  My husband said sungai tu jauh sangat so dia main campak je benda tu.  So probably that thing landed on the river bank and tak hanyut kot.  Anyway, to cut long story short, my husband turned like a zombie after that!  Asyik mengamuk and bila he looked at me his eyes turned really scary.  Even my sons were afraid of him that time.  His personality changed completely to into a really horrible husband and father!  

I did apa yg yulinda cakap tu.  Sembahyang, sembahyang hajat, baca al-Quran, pasang CD Al-Quran masa nak tidur (in fact all the time) - this we do until today.   

Syukur Alhamdullillah now dah okay.

Sulphur This user has been deleted
Rumah parents  i pun ader gak tapi 'dier' nie jenis yg tak ganggu org.. cuma entah dier cuma suka kacau adik i jer sebab adik i nie jenis suka tido tak kira masa.. satu hari tu, adik i tido time maghrib, i kejutkan adik tapi taknak bangun, mak i kejutkan pun adik i buat tak tau jer.. then bila adik i sedar dr tido, wallet & hp dier hilang padahal tak ader pun org lain masuk rumah.. adik i letak bawah bantal.. yg pelik nya this was not the first time happen, dah 3 kali dah.. yg buat lagi pelik is biler adik i tido sampai maghrib, wallet dier hilang.. pelik kan??:hmm:

tapi ustaz yg dtg rumah cakaplah yg 'benda' tu tak suka kita melalaikan waktu sembahyang.. 'benda' tu jenis alim.. entahlah nak percaya pun susah, tak percaya pun susah sebab i sendiri penah nampak 'someone' siap pakai kopiah & jubah putih & tasbih di tgn kat ruang tamu rumah parents.. Kdg2 tu takut juak tapi nie dah berpuluh2 tahun duduk kat rumah tu so now dah jadi biasa lak..

yulinda This user has been deleted

Reply #12 AnitaSabrina's post

alhamdulillah...
seram gak dgr citer u..
tp mmg betul..kalau tak boleh tido tu pasang la zikir munajat or cd alquran..
insyaallah..kita dalapat tido selesa...
ada org pesan kat i kalau nk tido tu make sure baca ayat kursi,3Qul and 21 Bismilah..
insyaallah...tido kita takde gangguan...sbb kita tak tau menda2 halus nihkan...
nk masuk umah pun kena bagi salam dan bismillah...jgn lupa.

memang tu, kalau tak kena memang susah nak percaya.  Tapi even kena pun rasa macam tak percaya sebab dah terkena. My mom pun kata sembahyang hajat tiap-tiap malam so that kita tenang dan mungkin dapat kepastian.  Sekarang kalau dlm kereta dengar ayat quran saja.  Sebab bila dengar ayat quran, ia dapat menenangkan hati dan menguatkan semangat.  Pengalaman mengajar erti keinsafan...

Originally posted by Maisarah at 7-2-2007 10:01

U pasti ianya gangguan "halus"? kalau tanya bomoh mmg itu je lah jawapannya. mana tahu itu cuma simptom2 gangguan emosi atau ketidakstabilan hormon?

mana blackmore?
....aarrrrhhhh...nie blackmore dah mai...apa hal??...oh...pasal si buzzy nie ek??...

...okla...setelah aku menganalisa posting dia...aku rasa2 lah kan...dekni under a lot of stress lerrr dan bukan kerana diganggu oleh mahluk halus...dia nie cuma kepenatan jer....

...firstly...ko tengok jer nick dia...buzzy...bermakna dia nie seorang yang senantiasa buzzy jer...ntah masa berehat dan beriadah ada ke takde....hehe...

...kedua...selain daripada simtom2 yang dia mentioned...takde plak kejadian yang aneh yang dia citerkan yang bley mengaitkan perubahan pada diri dia ngan gangguan daripada mahluk halus...huhuhu

...sayugia di ingatkan...perubahan pada diri seorang ibu akan secara otomatik affect their children jugak...

...contohnya...kalau seorang ibu itu in happy mood...anak2 dia tentunya akan turut rasa gembira dan akan berseri2lah rumahtangga tu...

...kalau seorang ibu itu pembengis dan lekas naik angin...maka anak2nya akan senantiasa berada dalam keadaan ketakutan dan besar kemungkinan jugak anak2 tu jugak akan membesar menjadi seorang yang pembengis jugak...

...kalau seorang ibu tu sekejap seram sejuk...sekejap hati berdebar...anak2 jugak akan berdebar2 ngan keadaan ibu mereka...tak tau what state their mother would be next change...huhuhu...

...perubahan yang terdapat pada diri kita nie...kadang kala tidak dapat kita sedari...dan...most of the time...orang2 yang terdekat ngan kita seperti teman2 kita...dan jiran tetangga kita yang akan menyedari dan bila dorang bilang kat kita baru kita amik time dan start analisa diri kita sendiri...kalau dorang tak bilang...kita takkan sedar sebab kita too busy and too engrossed ngan tugas harian kita...

...adalah tidak patut kita nak salahkan hormone kita saja...awak nie pon maisarah....hehehehe...

...tapi...kadang kala...kepenatan kita menjalankan tugas harian dan tanggung jawab kita...stress at work and at home...dan campur plak ngan masalah kesihatan yang tidak diambil berat...maka beginilah jadinya...

...so...

...nasihat aku....

...belajar2lah tuk relaks...walau macam mana busy pon kita kena pandai luangkan masa tuk kita relakskan fikiran dan body kita...

...dalam kesibukan kita menjalankan tugas kita...sholat jangan kita abaikan...cukup waktu...sholat...jangan suka qada2 sholat...cos nielah yang slalu orang akan buat when they are too busy...dorang menitik beratkan tugas mereka daripada sholat yang diwajibkan...sebab apa???...sebab nanti balik rumah bley qada...kalau hari2 kita asik qada sholat jer...mana nak dapat fadilatnya???...chewaaahhhhh...macam betul jer aku nie...ekekeke...

...kalau ko pi jumpa ngan orang2 yang konon2nya pakar dalam bidang nie...mereka mestilah kata yang ko kena gangguan mahluk halus...cos...koranglah sumber rezeki mereka...tanpa korang mereka takde bisnis...

...jangan salah faham ngan kenyataan aku nie...aku bukan tak percaya akan adanya mahluk halus dan gangguan mahluk halus dan adanya orang2 yang bley berhubung ngan mahluk2 nie...tapi...apa yang aku sering tak setuju ngan orang2 kita ialah...tanggapan yang penyakit mereka tu disebabkan oleh perbuatan orang yang konon2nya tidak puashati atau tidak senang ngan hidup mereka...walhal...benda nie entah betul entah tidak...dan oleh kerana inilah yang sering dibilang oleh tukang2 rawat nie...maka akan timbul pulaklah permusuhan antara si sakit ngan orang yang konon2nya responsible for it...

...aku bukan cakap kosong ajer..nie base on pengalaman aku sendiri...2 orang sahabat baik aku hingga hari nie bermusuhan kerana perkara seperti diatas...

...kawan aku si puteh dan si merah nie amat rapat ngan aku...semua story mory dorang aku tau...tapi...anehnya...si puteh ngan si merah walaupon nampak ok ok jer...tapi antara mereka berdua ada ketidakserasian...si puteh nie jeles ngan apa yang si merah ada...dan si merah nie plak tak suka ngan attitude si puteh kerana si merah semacam terasa akan kejelesan si puteh terhadap dia...

...dipendekkan citer...si puteh nie...satu hari...jatuh sakit...seram sejuk...demam...heart beat kadang2 very fast...kadang2 terasa berderau2 jantung dia...so..dia was on mc for a few days...

...satu hari tu...aku telepon dia tanya kabar...dia cakap dia tak sihat...dia tak pi jumpa dr...tapi dia pi jumpa bomoh sebab dia yakin penyakit dia nie berpunca daripada gangguan mahluk halus...and...bila dia pi jumpa bomoh...si bomoh nie confirmkan dia pey suspicion...si bomoh nie cakap si merah yang buat dia...adehhhhh...

...aku cuba convincedkan dia yang tak mungkin si merah tergamak buat begitu...cos aku memang rapat ngan si merah dan aku kenal hati budi si merah...tapi...si puteh nie...mati idup balik cakap si merah yang buatkan dia...

...tak cukup ngan tu...satu rombongan family si puteh datang kat kerja nak menyerang si merah yang tak tau satu benda pon...at that time...aku cukup kesian ngan si merah...menanggung malu yang teramat...banyak2 yang aku bley buat hanyalah memeluk dia dan console dia...

...to cut short...in the end...si puteh nie mengakulah yang dia stress ngan kehidupan si merah yang tampak gembira dan mempunyai suami yang loving...walhal suami dia heck care ngan dia...dan dia tertekan ngan kehidupan dia yang tidak bahagia...

...in the end...their case settled secara baik cos family dorang berdua confront ngan cara baik...dan tiada bukti2 lain selain daripada kata2 si bomoh tadi yang menunjukkan si merah nie ada menyimpan dendam kat si puteh...

...walaupon case nie dah settled...tapi...mereka berdua sampai skarang masih tak bertegur sapa...dah puas aku cuba nak pulihkan hubungan mereka...tapi...apakan daya...kalau hati dah terluka...huhuhu...

...so...bottom line...

...kalau kita sakit...pi jumpa dr...get yourself treated...dan...kadangkala tu...ada baiknya kita carik dulu apa kesilapan yang telah kita lakukan daripada kita ngan cepat menunding jari kat orang lain to take responsible for our sickness....

...cariklah silap kita tang mana kita dah leka nie sehingga kita dilanda sakit...adakah kita terlalu kuat berkerja sehingga membuat body kita stress up??...mungkinkah kita nie begitu busy ngan anak2 dan tanggungjawab kita sehingga kita lupa untuk menjaga kesihatan kita sendiri???....eerrr things like that noe...

...sholat dan sholat dan sholat...perbanyakan sholat dan membaca ayat2 al quran...terangilah rumah kita ngan sinar alquran dan sholat yang kita kerjakan...isikanlah rumah kita ngan irama merdu bacaan ayat2 suci...

...oklah...aku stop kat sini dulu...cos dah larut malam nie...dan ada mahluk lain yang dah memanggil2 aku ...ekekekeke....

*chaakkkk!!*

Originally posted by lmokhtar at 7-2-2007 14:47

Ntahlah. Few month ago, mak aku kena sampuk. Muka dia jadi mcm org kena stroke. habis senget sebelah. Aku ni tak berapa lah nak percaya benda-benda mcm ni terus gesa dia pi hospital sebab dlm k ...
...nenek aku pon sikit hari macam kena stroke...muka senget sebelah sikit...percakapan jadi slurred...buat brain scan semuanya normal...tak menunjukkan ada tanda2 stroke...

...she underwent therapy for a short period jer...pastu skarang dah ok...muka dah back to normal...percakapan dah pulih...cuma...memang dia tak kuat lah...but what do u expect??...shes 94 years old afterall...

Originally posted by buzzy at 7-2-2007 09:30 AM
Tak tahu kalau ni forum yg sesuai utk topik ni, kalau tak minta maaf ye.  Tapi saya nak tanya kalau ada sesiapa yang pernah hadapi gangguan `secara halus' dlm rumah.  Saya sedang mengalaminya dan ...

dear buzzy, first of all you kena tengok dulu gangguan tu macamana? kalo blh cerita lebih detail sikit...

if setakat buzzy rasa cam nak naik angin je, then you should seek doc's advise dulu, get professional advise sebab macam blackmore cakap tu ada banyak betulnya jugak...jangan terus jump into conclussion kena sihir....

at the same time: solat jangan tinggal, banyakkan solat malam, amalkan mengaji hari2 walau hanya sebaris ayat, solat gilir2 kat dalam bilik2 yang ada kat rumah, anak2 pun ajak solat (if dah boleh solat)...if anak2 kecil, what you can do, baca yassin kat air (niat yang baik2) then bagi dioran gminum....

if memang confirm gangguan tu sihir ie, ada benda2 halus menunjukkan diri, benda2 pelik yang tak masuk akal berlaku kat rumah....then perhaps barulah you boleh mintak bantuan dari ustaz dna orang2 alim....tapi yang paling penting pokok pangkal pada keluarga tu sendiri.....ustaz2 ni pun membantu sekadar kemampuan dia dengan izin Allah, kita pun kena kuat cuba ikhtiarkan cara kita, maksud emo cam solat dan mengaji tu lah...

emo dah alami semua ni, and masih alami...dah jadi alah bisa tegal biasa dah rasanya.....memang ada manusia yang tak pernah puas nak jatuhkan orang..if that happens to you fuzzy, biarkan je dorang dengan 'meroyan' dorang tu...you just do what you should do, and jaga je keluarga tu.....if memang confirm keluarga fuzzy disihir, jangan sekali2 membalas perbuatan orng yang menganiaya......biar Allah je yang balas, emo pegang benda ni kuat2. Kalau ikut hati setan haku memang teruk saper yang aniaya kami tu dikerjakan tapi kenapa nak lower my level mcm these people ye tak? Let Allah je yang balas....

good luck to you...

Originally posted by blackmore at 8-2-2007 12:50 AM
....aarrrrhhhh...nie blackmore dah mai...apa hal??...oh...pasal si buzzy nie ek??...

...okla...setelah aku menganalisa posting dia...aku rasa2 lah kan...dekni under a lot of stress lerrr dan  ...

:hatdown: ..base on my exp. too..

..tidak juga menolak akan kewujudan makhluk2 halus dan kejahatan ilmu sihir..tp kalau boleh ikhtiar cara lain dulu di samping mempertingkatkan lagi ketaqwaan pd-Nya...utk tubuh yg sihat, jiwa yg tenang, emosi yg stabil pengisian rohani dan jasmani perlu seimbang..

So far belum lagi ada gangguan dlm rumah..luar rumah masa jemur baju..siram bunga ada la..tu hah jiran sebelah kiri kanan tu..lelaki..iskkk tak leh tgk pompuan senang sikit...ada je nak psst sana sini..nak jer aku sediakan bom tangan campak kat rumah dorang ni...