CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sinar_inspirasi

MASIH BEKERJA TAPI MINAT BISNES ( takut2 )

kekadang naik kekadang turun.. itu yg kena hati2... insyaALLAh kalau buat betul2.. berjaya....

survivor of the fitters......

wishing u all...all da best...Insyallah

tima kasih atas sokongan dan kata2 semangat...

semoga ketabahan menguasai anda... apa2 pun... kejayaan akan datang dengan kerjabuat yg bersungguh dan terancang.... serta network yg baik..

semoga 2008 juga memberi sinar kepada perniagaan saya..baru nk berjinak2 nih..tp kerja sedia ada syg utk dilepaskn

bosan tahap gaban ni.. memang rasa nak brenti..... teramat sangat dah...

braun rasa mcm nak buat business jual kain... sutera + kain ela jenis lain + tudung + acessories wanita + barang hiasan dalaman (import dr china)...

rasa mcm nak bukak kedai.. tp modal memang banyak.. at least kene ada 100k.. mana nak cari duit...

skrg ni keje.. gaji not bad lah.. tp tulah.. bosan betul.. esp bila kene attend meeting every week.. addduuuuh..

apa step yg perlu dibuat untuk start business yek? modal.. kalau 20k tu bolehlah korek kot...

tolonglah bagi idea....

Follow Us

Reply #186 braun's post

Dari segi modal ... u punye bisness mesti boleh survive at least 6 bulan dalam keadaan low sales ... itu baru namanya cukup modal ...

tapi kalau u start bisness yang  service based ... tak banyak modal u perlu ...

datang ofis lah... kita bincang2....

pendapat aku..kalau tak nak berhenti pon masih boleh buat bisnes...ko ambil la pekerja...maybe ade sedara mara yg kat kg tu takde keja...suruh la dia keja ngan ko...kalau ko dah keja bagus n gaji bagus...rugi plak...buat apa nak tutup satu pintu rezeki  then nak buka pintu lain...kan bagus kalau ada 2 pintu rezeki....cuma mungkin masa je kena tumpu lebih skit..kena la berkorban...kalau dulu ada masa untuk lepak minum ngan kawan2 selama 2 jam....had kan kepada 1 jam je...pada peringkat awal mungkin susah..penat..letih dan fed up...tu biasa la...lama kelamaan bila dah biasa ok la...

wah..bersemangat aku tgk korg ni sume, aku pn jd bkobar2..
mula2 mmg sukar skit nk dptkan sales..tp asalkn tak putus asa...
sbg permulaan, jgn la resign dulu.........cube cari market dulu..

saya baru start berniaga kain secara part time...pelanggan saya adalah adik2 dan sedara mara saya...memang licin la kain tiap kali bawak balik..

tapi yang menjadi maslahnya saya ne jenis yang cepat kasihankan orang..so sikap ne saya tak leh nak kikis time saya meniaga...nak letak rege tinggi2 pun tak sampai hati.....takut org kata mahallah..itulah inilah...mcm2 lah yang saya fikir...

[ Last edited by  bakul_rotan06 at 8-1-2008 10:11 AM ]

Saya dulu masa berhenti kerja pd tahun 2005, berangan untuk menjadi suri rumah sepenuh masa.. Dua bulan pertama merasakan nikmat nya... hampir 8 bulan duk hantar anak2 ke sekolah , tuition,  terfikir pula adakah umurku di habiskan begini. sahaja..

Bermulalah episode baru... mula2 berniaga mencari duit raya.sambilan . je...modal kecil je...nak rolling memang susah...tapi selang 3 bulan selepas raya modal kerja   modal telah berganda...

Sekarang ni saya dah mula berniaga di pasar malam berniaga asesori wanita, 3 x seminggu sahaja dan terbaru telah membeli sebuah perniagaan salon.. Kedai yang beraircond pekerja jaga... dan saya masih tetap berniaga di pasar. Awal2 dulu memang ada yg mencemuh berniaga di pasar kerana dulu berjawatn Manager . lama-kelamaan, melihat saya gembira dengan dunia tsb... tiada lg  kata2 yg bernada gitu..

Janji rezeki halal..dan apa yang kita lakukan memberi kegembiraan pd kita.. Anak2 jga telah mula berjinak2.

Originally posted by Manjalara2000 at 8-1-2008 11:52 AM
Saya dulu masa berhenti kerja pd tahun 2005, berangan untuk menjadi suri rumah sepenuh masa.. Dua bulan pertama merasakan nikmat nya... hampir 8 bulan duk hantar anak2 ke sekolah , tuition,  terf ...

wah!!! i respek u la sis!

MALUNYA厖厖

tahniah pd manjalara.. mungkin husband u jenis income tinggi..tu yg main gemble je resign...

Reply #189 zerocredit's post

hai zero...mmgla ikut kata ko pd braun jgn resign..jgn tutup 1 pintu rezeki biar ada 2 pintu...
tp aku sependapat dgn braun..mmgla gaji dah sedap tp kalau hati dah memberontak nak buat camne...

klu 2 2 ada kepuasan jiwa...larat...ada masa..lakukan la 2 2...ada jugak yg buat 2 2...2 2 berjaya...

tp klu keje dh bosan tahap gaban..pastu ada wat bisnes...dh ada market...ada network..ada kekuatan diri...nmpk peluang yg ada...profit pon blh tahan...blhla fokus betul2 kat bisnes...Insyallah berjaya....

Biz kecil-kecilan je.. apapun  periok nasi yg satu lagi tu , usah ditutup..
nanti teruk juga jd nya...

yg penting nya kawan bertambah ramai...
hati bertambah senang...
stress bertambah kurang...
happy memanjang..

tp walau apa pun jika masih bekerja boleh juga teruskan perniagaan ...

Originally posted by fruzee at 9-1-2008 08:10 AM
hai zero...mmgla ikut kata ko pd braun jgn resign..jgn tutup 1 pintu rezeki biar ada 2 pintu...
tp aku sependapat dgn braun..mmgla gaji dah sedap tp kalau hati dah memberontak nak buat camne...

ni lah yg ku alami...

jd aku resign... bln april ni aku bebas!!!

Originally posted by mrs_teratai at 9-1-2008 12:51 PM

ni lah yg ku alami...

jd aku resign... bln april ni aku bebas!!!

tahniah dan alami sendiri keseronokan dan kesengsaraan dlm bidang usahawan.....