CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: jauha

Pepsi and Coca Cola contains extract from Pork

Originally posted by pipi at 27-2-2007 03:55 PM
Sori lar, aku tak marah pun. Aku persoalkan balik jer. Mungkin kau yg baca posting aku dengan nada marah.

aku suka ko punya pendapat ni

itu yg aku kata ko ni main bantai aja...

dah awal lg aku tau, kata2 aku tuh kontroversi...hehehehe.....
tapi memg patut kau akan raser aku bantai ajer, sebb nak faham maksud aku nih, aku perlu bg penjelasn pjg...

kena bagi tau teori2 kajian dalam S & T,

asal darimana teori itu diwujudkan

siapa pengasasnya dan pelbagai lagi...

pas tuh, kena terang lak konsep AKAL dan PEMIKIRAN

kena bagi hadis dan firman Allah SWT pula utk kaitkan dengan AKEDAH,

kemudian kena terang lak pasal AQIDAH

lepas tu kena cerita lak sejarah Yahudi, sikap org yahudi,

kaitkan lak dengan wahyu Allah SWT

kaitkan pula dengan isu semasa....

perghhh......boleh buat satu modul kursus baru.....

------------------------------------------------------------------------------------

Kesimpulannya ;
aku tk dpt nak terangkan dlm forum nih, sebb skopnye sgt luas....utk benar2 faham akan maksudnyer...
tapi klau ada org nak buat tesis pasal ISU nih, aku leh tolong....huhuhuhu....

----------------------------------------------------------------------------------

Reply #21 rainbows's post

huh....
S&T tu tak ada unsur2 yahudi lah. Ko ni main bantai je lagi. Banyak sangat kau melatah ni...

tambahan skit....
pepsi & coca-cola yg berada di luar negara adalah berbeza dengan yg berada di dlm negara.
Hangpa boleh ambil contoh McDonald & KFC HALAL dgn NON Halal.

Jadi, apa yg dilakukan oleh JAKIM thpd makanan dan produk halal, adalah yg terbaik.

p/s: rainbows, kau makan McD @ KFC tak?.....

Yup.. that's the question yang we should ask. We have to remember that many foreign products yang masuk ke Malaysia dan di produce di sini diubah suai mengikut citarasa dan kesesuaian rakyat Malaysia.

Jadi kajian ke atas the foreign produced one shouldn't be used as a basis for us to judge what is sold locally. So in order to judge whether products yang ada di Malaysia affected by such things, kita kena based pada kajian yang dijalankan atas product yang dijual di sini.

Coke  ni banyak kontroversi, it is very easy to find news yang put coke down the drain. No doubt coke ni memang tak baik untuk kesihatan langsung, but at the same time we should also verify.

Originally posted by pipi at 27-2-2007 04:52 PM
huh....
S&T tu tak ada unsur2 yahudi lah. Ko ni main bantai je lagi. Banyak sangat kau melatah ni...

tambahan skit....
pepsi & coca-cola yg berada di luar negara adalah ber ...

pipi,

bila aku memberi pendapat di sini, bermakna aku ada INFO dan aku sudah mengkaji...
aku bkn cakap melatah atau suka2 jer....

Boleh aku tanya, kau bidang aper?....
jika S  & T, boleh kita diskus pasal TEORI2 dalam S&T yg digunapakai dalam kajian2 S & T hari ini....

Kau jgn silap tafsir, aku tak kata SAINS dan TEKNOLOGI tu ada unsur2 YAHUDI....

Sains dan Teknologi adalah ilmu Allah SWT jua yg dianugerahkan kepada manusia...

aku kata konsep dan teori di sebalik S & T itu ader unsur2 isme2 yg digunapakai dari method Yahudi dan Musuh ISlam...

jadi apabila kajian dilakukan atas method tersebut maka ada pengkaji yg sudah tdk dpt membezakan lagi ILMU wahyu dengan ILMU akal maka :

belakulah kajian seperti :

pengklonan manusia
mencari penawar/ubat utk kehidupan abadi
peyejukbekuan mayat utk dihidupkan kembali
dsbnya..

Apakah ada fakta utk kau menafikan bahwa kajian seperti ini berpokokkan kepada ilmu WAHYU????

Setiap kajian, ada metodologinya...jika kajian itu TERPESONG ILMUNYA daripada ilmu WAHYU maka itulah yg aku maksudkan :

dan ssiapa yg bertaklid BUTA kepada S&T,
ditakuti turut juga berpegang kepada akidah para Yahudi dan musuh ISLAM...

BERTAKLID BUTA = menerima sahaja tanpa memikirkan apakah konsep dan teori yg digunapakai

Ada kes dimana sst kajian itu boleh MEMESONGKAN AKIDAH manusia....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

offtopic : Makan McDonald atau KFC ?....apa maksud kau?.....

Dlm masa sepuluh tahun ni, aku rasa boleh dikira jari aku pi masuk McDonald atau KFC atau makan McDonald/KFC....sebb bila aku nk makan,, aku teringt duit yg aku nak keluarkan tu, mungkin diguna utk beli senjata membunuh org islam.....

Klau tk terpaksa sgt, atau meraikan org yg mengajak mkn, aku tk sampai hati nak makan....

aku hanya menjawb sebb kau bertanya...aku hrp jwpan aku nih tk jadi fitnah lak utk serang aku balik....

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Cam ni lah aku nk cakap....

Hal2 cam nih, sama ada nak makan atau nak minum terpulanglah kepada individu itu sendiri...klau aku kata aku tk sanggup nak makan atau minum sst itu, itu aku punya pendapat sendiri...aku tk minta org lain ikut....jika aku rasa tahap keyakinan aku tk sampai utk menjadikan sst makanan/minuman itu  sebg  mkn/minum aku maka itu tdk mejejaskan kebebasan INDIVIDU org lainkan?.......

jadi aku rasa tk yah ler kita bertekak ttg halal atau haramnya, berpeganglah kpd keyakinan masing2...

byk benda yg lebih prioriti lagi utk diperbaiki, perkara2 khilaf nih eloklah masing2 berlapang hati....

[ Last edited by  rainbows at 27-2-2007 06:14 PM ]

Reply #24 rainbows's post

kau ni ada sipi2 hartatie lah.. baru aku act sikit je... aku rasa kau patut buang badi hartatie ko tu. nanti ada kata ko ni multinick lah bagai...

back to the topic...
pandai pun kau cerita berkaitan usul ilmu S&T. jadi aku nk tanya, apa kaitan perasaan kau di posting #6 dgn kaedah JAKIM #10 dengan usul ilmu S&T pada posting #24.
Aku baca 2-3kali... asyik berpindah2 jawapan jer. Jadi, aku nakkan kepastian, kalau boleh berikan jawapan ABSOLUTE kau, tak perlulah dlm thread ni pun, kau nak berHIPOTESIS2...

[ Last edited by  pipi at 27-2-2007 07:07 PM ]

has been published in Al-Riyadh Newspaper on 20 th August 2006

Betul ke apa ni?  Apasal aku nampak macam orang jual coca cola kat mekah ari tu?

mana link berita ni?  tak pun bagi scan la berita suratkhabarnya.  

ke kau dapat benda ni dari e-mail?

Follow Us
Okay aku dah jumpa...  tapi dalam Saudi Gazette.  Saudi Gazette mengesahkan berita tu di published di Al-Riyadh.
Ini bukan ujikaji Arab Saudi, tapi ini ujikaji Delhi punya University.  Diboldkan di sini....  DELHI, INDIA.

Al-Riyadh cuma menyampaikan berita sahaja.

http://www.saudigazette.com.sa/i ... 3789&Itemid=138

The Cola Between Prohibition and Incrimination        
Friday, 25 August 2006  
By Sahar Al-Ramlawi
Al-Riyadh

Al-RIYADH扴 issue of last Sunday carried a news item, which is very disturbing. It said the major elements in the Pepsi and Coca-Cola drinks are taken from the intestines and blood of pigs.

This news cannot go unnoticed as these beverages have become an essential part of the daily diet of at least half of the population on this planet, a matter which is extremely regrettable.
We have read about the hazards of Pepsi and Coca-Cola, including tooth decay.

The beverage has acidic elements which have proved to help clean bathrooms. However, calls to boycott these beverages did not discourage the addicts of the fizzy drinks. If the news item is true, Muslims should not consume it.

Therefore, the news item should not go unnoticed as feedback is expected from the Ministries of Health and Commerce and all related authorities to confirm or deny the authenticity of the news.

Moreover, the news indicated that the main element in Pepsi and the Cola causes cancer of the stomach, colon, prostate, gall bladder, pancreas, mouth, kidney and bladder. Its consumption explains the rising incidence of cancer around the world.

Therefore, reputed laboratories in the Kingdom must confirm or dismiss the news.

The research work published by New Delhi scientists must be reviewed and backed by local studies.The matter is no joke as it directly involves our religion and health. And if indeed the news is true, importers of the raw substance used in manufacturing the Cola and Pepsi beverages must be held accountable for misleading the Muslim nation.

This process must be gone through with all integrity, placing the interests of the society before all else. Until such time as all of the above is done, I will not drink the Cola or allow it in my house.

[ Last edited by  ibnur at 27-2-2007 09:33 PM ]

Originally posted by pipi at 27-2-2007 07:06 PM
kau ni ada sipi2 hartatie lah.. baru aku act sikit je... aku rasa kau patut buang badi hartatie ko tu. nanti ada kata ko ni multinick lah bagai...

back to the topic...
pandai pun kau c ...

off topic lagik...

apa aku kisah org nk ckp multinick kaa.....tp aku tgk ada ramai gak yg tersebut2 nick dier...siap ada yg rindu2 lagik....hhuhuhuhu...aku nih, mcm2 org dah tuduh, gravedigger ler, syamiun ler, umminuur ler, paranormal ler, abuyazid ler, abusyafiq ler...cuma nasibbaik org tk tuduh aku adlah ngkou....huhuhuhu....

aku mana pandai ler pipi...

apa kau tanya aku?....sebb aku kata aku rasa confirm kot ker dlm posting no 6 tuh...

aku rasa confirm kot

main word aku RASA, so kau tahu apa makna klau org tulis RASA, maksudnya akupun tk kata ABSOLUTE confirm...siap ada KOT lagi tuh...maknanya masih dlm tersangkut2 ler...

aku rasa dia akan datang kot....
aku rasa sekejap lagi dia sampai kot...
aku rasa-rasa kau ni cam yangkhadijah gak kot...

itu maknanya teka2 ajer...bukan yakin qatie....

[ Last edited by  rainbows at 27-2-2007 10:43 PM ]

ASM.
Pasal coca-cola ni, elok tak payah lah berbalah rasanya. kalau tuan-tuan suka, minum. Tak jadi salah. Khususnya yang ada di Malaysia tu, kilang nya pun diMalaysia, JAKIM  pun dah keluarkan sijil halal rasanya. Kalau tak percaya jugak, terpulang, boleh lah berhenti minum dan tak siapa rugi apa-apa.

Aku sendiri minum coca-cola. Dan aku tak rasa sangsi apa-apa. Bagi aku, usaha telah dibuat untuk kita tahu halal-haram minuman tu dan alhamdulillah takat ni aku yakin ia halal berdasar pada bukti, dan pada ketulusan orang Islam juga yang berusaha sahkan perkara ni.

Kalau ada di negeri Arab sana yang kata tak halal, harus coca-cola di sana, bukan di Malaysialah gamaknya...balik kepada soal teras, siapa tak percaya jangan minum...

Memang halal haram ni perkara baik untuk diketahui tapi jangan sampai penyakit was-was tu menguasai kita...itu dah jadi tak elok pulak rasanya...Marilah kita berbaik sangka....

Kajian akan berubah ikut masa, ikut kaedah, ikut tempat, ikut niat dll. lah... kajian hari ini harus berubah hari esok...

Mudahnya, satu contoh, rokok tu asal nya makruh. tapi sekarang ada pula yang kata haram...tu baru satu hal...

BAgi aku, hal-hal yang samar gini, kita layan berpada-pada ajelah...elok kita tumpukan tenaga dan usaha baiki hal-hal lain yang lebih teras dan penting, untuk kebaikan bathin dan zahir kita bersama...

salam...wallahua'lam.

makan KFC dan McD menyumbang kepada pembunuhan saudara seislam....huh , guna perisian windows? alat2 kejuruteraan dari US? sama jugak ke?

Originally posted by sikomeng at 28-2-2007 02:36 AM
ASM.
Pasal coca-cola ni, elok tak payah lah berbalah rasanya. kalau tuan-tuan suka, minum. Tak jadi salah. Khususnya yang ada di Malaysia tu, kilang nya pun diMalaysia, JAKIM  pun dah keluarkan  ...

:setuju:

Benda yang tak tau kesahihan tuh tak yah laa nak ragu2kan..

aku rasa kalau dah taj halal, misti jakim dah bising dah.

Contoh:
Roti hi5 ke apa tah dulu, Jakim ke sapa tah arah suruh tutup sementara hanya sebab persekitaran dia kotor.
Ini maknanya Jakim memang melakukan yang terbaik untuk menjaga kesucian makan orang islam di Malaysia.

Kalau nak ragu-ragu, pegi makan sagu.. (lawak cara apek jap..) hehehehehehe

aku ingat dulu masa sekolah..ustaz aku pernah larang minum coke ni..sebab ni keluaran yahudi.. dan perkataan 'coca-cola' tu...kalau diterbalikkan dia akan jadi ....
'la mohd-la makkah' sebab tulisan tu sambung... kalau diterbalikkan jadi =lam mim ha dal - lam mim kaf ha'

aku tau pasal ni tahun 1992..pastu tak minum coke lagi sebab ustaz aku kata dulu duit hasil jualan ni jadi fund utk zionist..

Fakta berkenaan berita ni pun semua dah jadi sekunder

Al-Riyadh menulis...
According to a report published in Jordanian magazine, the head of Delhi University Science and  Technology , Dr. Mangoshada scientifically

Ni kena cari majalah Jordan pulak.  Ujikaji pula dibuat di India.  Berita keluar dalam akhbar Saudi.

Originally posted by lemontea at 28-2-2007 05:35 PM
aku ingat dulu masa sekolah..ustaz aku pernah larang minum coke ni..sebab ni keluaran yahudi.. dan perkataan 'coca-cola' tu...kalau diterbalikkan dia akan jadi ....
'la mohd-la makkah' sebab tul ...

Kena lah tengok juga structure pengeluar di Malaysia bagaimana.

Kalau iya pun nak juga suruh coca cola tu jadi tulisan arab, yg bab la mohd la makkah tu not really right... sebab kalau diterbalikkan, ianya jadi lam mim ha dal... lam saja bukannya la... la nahiah dan nafiah memerlukan lam alif. Kalau lam saja, harus jadi bunyi li.. which means untuk. Tapi semua benda tu kebetulan je rupa gitu.

@ibnur
jgn lebih2.. nanti org cop kau ni peminat setia Yahudi (coca-cola)

@antique
rasanya boleh merge jadi topik berkenaan coca-cola & pepsi.

fftopic:
@sedondon
kalau linux? teringat aku kat ketupat linux.

Saya tak jumpa dah mana topik dulu pasal cola ni pipi... penat buat search

Kalo pipi jumpa, meh pipi highlight kat saya, nanti saya bagi kredit

Originally posted by pipi at 28-2-2007 06:35 PM
@ibnur
jgn lebih2.. nanti org cop kau ni peminat setia Yahudi (coca-cola)

suka hati dia orang, asalkan bahagia.  wahabi kuncu yahudi memang rythm.

saja nak bagi panas forum.  tak nanti satu arus, langsung boring pulak.

12
Return to list New