CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: 1409

Ipar tinggal serumah

Reply #35 Acong's post

i ada adik pompuan.mmg sbelum ni tak penah pun die tinggal lama.
kalau datang pun dgn my mom.anyway die dah nak kawin.die pun tahu pasal
ni.

Reply #38 hanggukhangguk's post

thanks yer..

ermm..aliz pun penah alami ape yg 1409 alami sekarang ni..tp kite ni terbalik la..adik pompuan aliz yg nk duk ngn aliz cz on tht time my family kt srwk..adik aliz pulak study kt poly cheras..mule2 lg hubby ckp dia mmg tak selesa n time tu kitorg pun baru je kawen..rase tension sangat..tp at the same time kesian gak kt adik tu..ditelan mati mak diluah mati bapak..aliz pn sebenarnyer tak brape selesa gak..walaupun adik sendiri tp kite pn kene faham perasaan husband kite kn?? nasib baik la adik aliz tu faham situasi kitorang..belum pun discuss ngn dia,dia cal kate tak jd nk duk same cz dia pun kesian kt aliz n hubby..takut kitorg tak selesa..n my family pun ok dgn keputusan adik aliz tu..n sekarang ni dia duk sewa ngn member2 poly dia..Alhamdulillah..Hope 1409 dapat selesaikan problem ni baik2 k..ibarat tarik rambut dalam tepung..rambut tak putus..tepung tak berselerak..Insyallah ade jalan kluar tu..

Reply #43 aliz_mie's post

bagus adik u faham,tp adik ipar i ni cam tak fahm

frenz...terima kasih yer atas smua pendapat yang baik.
adik ipar saya dah pindah pun.td MIL and her daughter dtg ambil brg2 die.
balik kg.
saya tak cakap aper pun.my husbnad that explained to her mother.ms MIL salam
nak balik die cm kata minta maaf banyak2 menyusahkan saya selama ni.
saya cm ckap harap mak faham.
lepas ni masalh dgn husbnad.emm...sebab tulah kan ISlam tu melarang kita tinggal
dgn ipar2 ni.akibatnya cam saya.pasal adik ipar,gaduh suami isteri.
memang lega sangat...wpun npk saya cam pentinkan diri sendiri.tp apa yg saya
buat untuk kebaikan saya juga.kalau saya tak desak suami mmg die akan duduk
lebih lama.
apa family suami nak ckp lepas ni,saya tak kisah.sebab saya yang lalui.

mgkin perkara ni boleh dijadikan pengajaran dan panduan tuk semua.
terima kasih kawan2.

selesai jugak.....

Follow Us
case closed n be nice 2 ur husband...

aku rasa lepas nie ko kena lebih ambik hati MIL ko... ye lah kaan orang tua, hati dia sensitif skett walau dia cakap maaf pun kita x tau lagi hati dia kat dalam camner.. Kerap2 la phone dia tanya kabar atau selalu2 la balik jumpa dia supaya dia x ambik hati dan x terasa yang pasal kes adik ipar ko nie..

[ Last edited by  limaukasturis at 16-3-2007 12:43 AM ]

risiko gak tajuk ni ...

Reply #47 razhar's post

yeah...syukur..case closed!!!!

Alhamdullilah...

Reply #50 1409's post

alhamdulillah.. lega ur problem solved.

unfortunately, mine is not not even close of getting it resolved.

saya dah kawin dkt 3 bulan dan sekarang ni menetap dengan adik ipar (lelaki) dan suami. kitaorang duduk ditu pun atas permintaan MIL yg nakkan kami tinggal di rumah tu selepas kawin.citernya, BIL akan keluar rumah selepas kami kawin sebab dia akan ditukarkan ke ipoh. takder masalah sebab MIL ada rumah kat ipoh.

masalahnya, saya baru dapat tahu yang BIL tak dapat ditukarkan ke sana, mungkin selepas tahun 2009.

parents saya sangat2 tak bersetuju saya duduk dengan ipar atas sebab hukum, my mom even mentioned that she would not ever come to the house if i haven't decided to move out.

my mom sampai sekarang tak jejak kaki langsung ke rumah

saya sangat2 tertekan sekarang, tambah pulak bila baca thread ni, menangis terus sebab tak tahu nak buat macam mana. dah cakap nak menyewa, MIL agak kurang senang sebab dia dah janji dengan suami, yang rumah ni akan bertukar hak milik ke nama suami.

kalau kami pindah, sapa nak jaga rumah ni nanti? itu persoalan dari MIL

pernah saya biarkan thread ni kat laptop suami, biar dia baca. lepas dia baca, dia tertekan kejap, bergaduh kejap.. lepas tu janji nak cari rumah.

lepas tu senyap camtuh ajer..

saya tak selesa langsung tinggal di rumah ni. pernah sekali saya balik kampung dan masa nak balik KL tu, rasa reluctant sangat. bayangkan, saya sanggup duduk kat opis sampai kol 11 malam sebab hubby tak balik keja laie. bila hubby cakap kerja dia dah abis, barula saya balik umah..

masaalah ipar duai nih............mmg biaser....yg pening nyer kalo MIL tak paham hukum...........pompuan mmg tak selesa kalo ader BIL kat umah super gak org lakik tak selesa kalo SIL ader kat umah..........berbincang cara baik........jgn sbb kes nih....r/tangga kiter lak yg goyah......

Reply #53 Kerengge's post

itula.. MIL cakap anggap BIL tu macam adik sendiri. laiepun, dia sendiri duduk sekejap dengan BIL dia masa awal2 kawin dulu.

suami laie la pening. nak ikut mak ke nak ikut isteri? nak jaga hati dua2, tapi tak tau macam mana nak selesaikan.

Reply #54 tsunade_sama's post

IKUT AGAMA....adik,abang,MIL ke,BIL ke,semua tu tak kekal..sampai masa mati..AGAMA? kekal...suruh je hubby pilih agama..kao berdua sewa mana2 rumah flet or apt2 yg MURAH2 tu je..bila masa si ipar nu blah,kao ambik semula la rumah tu...u nak harap MIL paham? sampai kiamat pun,saya rasa dia tak akan faham..dan hubby u mcm dah terhutang budi kat ipar tu,well,suruh mereka pilih je agama dan hukum,yg ni tak ada terhutang budi..malah WAJIB DAN HARUS DAN BUKAN SUNAT..:@

[ Last edited by  razhar at 17-3-2007 04:02 PM ]

tanya hubby u tu,dia nak ke tanggung DOSA? DOSA tak kenal sapa2.MIL ke,SIL ke,BIL ke,SENDIRI TANGGUNG...n u tu kalu u tak desak,tu tanda u rela TANGGUNG DOSA SEKALI...