CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9020|Reply: 51

penylesai yang benganggg

kerje ku dah memang penyelesai masalah orang.
paling koman pun aku just listen n analisis masalah orang tjn kalau tak boleh aku settle, aku akan cari orang lain yg tolong aku...

tapi selalunye... aku mesti rase menyampah kat klien aku...
sebenarnye aku memang tak patut terjah bidang ni
tak sesuai ngan personaliti aku yang membencikan orang lain

aku just boleh terima masalah yang betul2 menunjukkkan dia tu mangsa.
kalu masalah yang dia sendiri cari pasal. bagi aku padan muka dia.
dan kebanyakkan klien aku adalah di kalangan mereka yang bermasalah dan masalah diaorang tu adalah bala yang di cari
sendiri. aku jadi MENYAMPAHHH.... kenape ngan aku ni.
aku tau  tak de orang yg tak pernah wat silap
tapi aku gagal kendalikannya.

sesape leh tolonng aku takkkk

[ Last edited by  Mr.Forensics at 23-3-2007 10:36 AM ]

Rate

1

ape laie...quit the job la...tak guna waste time buat bende yg ko tak suke. aku pun tak suke bile ko tak suke. bile ko suke, aku suke la...

Reply #1 kk_o's post

...emm sebenarnye ko yg bermasalah....

apa keje ko sebenarnye?

setiap kerja ada etikanye..so...jangan biarkan bidang tugas ko mempengaruhi emosi...

...bolehkan cube..ambil tugasan ni sekadar di bilik opis ko je....

anyway kalau dah tak leh handle quit je ler....

Rate

1

tul tu, ko cease practise jer...bnyk lagi keje2 lain yg x perlu ko handle client problem..

baik ko keje programmer cam aku lagi sakit otak..pehtu ko boleh jadik client diri ko sendiri bila dah dekat2 nak mereng tu aaa....masa tu baru ko rasa nak ckp kat diri ko...hah padan muke aku sape soh buat programming??

Reply #6 alamanda_girl's post

...rileks arr babe...kite control komputerkan....

Follow Us
life is such an interesting event......i sincerely know how you feel coz there are many times whereby I felt that how can somebody act sooooo stupid and as a results they hurt themselves and the people around them...and they need some other people to tell them things that they want to hear and never the truth..coz for them they are always right and the truth normally hurts...

for you I guess it is much worst but cool...coz the people are paying you to say things that they want to hear...how difficult is that?...you've met so many of them you can roughly know what are the things to say to what type of people...

sebenornya manusia yang kita anggap sengal and we felt that memang dia orang patut menerima padahnya...tak pernah menyedari yang mereka adalah golongan yang malang...pathetic group of people...coz dia orang tak pernah mengenali diri mereka sendiri...mereka terus-terusan membohongi diri mereka and they even used people like you to memperkuatkan lagi pembohongan terhadap diri mereka sendiri...

to make you feel better and to really enjoy your work I would recommend that you jangan menanam perasaan benci terhadap mereka tapi cuba lu tanamkan perasaan simpati terhadap mereka...

bila kita rasa kasihan pada seseorang kita akan lebih telus dalam usaha untuk menolong seseorang....tetapi jikalau kita membenci seseorang kita tidak akan berperilaku jujur ngan orang itu so kita tak perihatin dengan perkataan yang kita gunakan dan nada suara yang kita gunakan...kata pepatah bonda kesayangan gua yang laaa ni sedah menceceh bertanya jalan citer pasal segolongan manusia yang terselamat dari kemalangan jalanraya tetapi masih tak dapat mengelakkan ajal....TV33333333.....lupa tajuknya nya.....so my focus is 50% trying to write something here and another 50% trying to answer her questions which my bonda dah tahu but juz need me to bersuara....mmmmmmmm...luv my bonda...

ooppsss..sorry terkeluar tajuk....

believe me nobody realize that they are making a fool of themselves coz nobody can see themselves except in front of the mirror...lu orang perasan tak masa kita melihat cermin, kita cuba bergaya secantik mungkin, segagah mungkin...because we want to look our best and we want to feel the best...but in normal life how often can we see ourselves...how our face tertawa gembira, menangis duka, masam mencuka, berkerut derita...how our hands terbuka menerima orang yang kita suka, how kedua tangan kita mendakap tutup kepada orang yang kita murka....never...only others can see that...hanya orang lain yang dapat melihat emosi yang trepancar diriak muka kita, kegembiraan dan kesedihan yang tertafsir dengan gerak gaya anggota badan kita...

so only others can help us...only others can tell us....so we can choose how to use this "other"...untuk memperbaiki diri atau untuk memusnahkan diri...

jika kita memilih untuk memperbaiki diri maka nasihatkanlah kekawan kita untuk menyatakan yang sebenarnya...though it hurt so much, though the d words can sometime kills our spirit..but then be strong kerana kata-kata yang melukan itulah yang akan memberikan kita semangat untuk lebih maju dan berjaya.....

back to your case....you can either ask you clients, what do they want...you can know the answer by looking at their face reaction or body moves...then you tell them what you choose...whatever you've said make sure ianya ikhlas dari hati lu yang suci coz then only you can feel happy about yourself and your work...if you are happy then only you are able to use your words to make others happy...

Rate

1

ko keje lawyer ke...huhu...

susah_susah

aku bukan tak nak quit

tapiii.... mak aku beria2 sangat nak aku kerje nii.

aku bukan lawyer tp social worker. dulu pun mak aku yg syorr aku amik bidang ni.
sebab mak ku dl pernah terima perkhidmatan dr soc. worker (kaunselor).. pas tu dia kagum sangat dan suruh aku ceburi bidang tu. tapi sebenarnya aku tension sangat2. dah lama aku nak quit. tapi aku mengalami dilema di tahap melampau.

korang tau kerje bidang ni banyak manusia hipokrit.. banyak bende yang kami tak setuju tapi terpaksa gak buat2 stuju...

susah leeee

kadang2 tu nak je aku halau klien aku tu..

Yes ni masalah aku. cam ne nak wat nii...

Reply #4 sayawifenikmie's post

aku le soc.worker. tp aku bukan kaunselor.
yes bidang aku memang ade etikanya. salah satu adalah penerimaan... problem aku, I CAN'T...

HAIYOOOOOOOOOO

Reply #8 cantthinkofany's post

THANK BANYAK2 4 UR PANDANG N TERANG.

how difficult is that?
yg menjd masalah adalah penerimaan. for everhing i did (say, theraphy, n other)
ia pasti melibatkan emosi. sy tentu boleh cakap @ buat apa jua bentuk tuk tolong klien. TAPI saya sukar untuk terima yang sy membantu dia(klien). sometime i ask.. ape sy ni hipokrit or x ikhlas... saya dah tolong orang yg sy MENYAMPAH...

u say that org cam saye ni menambahkan lg pembohongan kpd diri mereka...
kerje saya tentu terikat ngan etika... of couse x boleh buat sesuke hati...
i cant say that "what u do is wrong",, "u silap" "u fool"...
so i kenelah cari pendekatan tuk settle masalah diaorang bukan tuk menyedarkan yg diaorang dah wat silap...
itu masalahnyee.

lg satu yg memenyampahklan bila klien i x boleh terima hakikat diri... hakikat dia dah wat silap... dah tu nk salahkn orang lain lak tu  haiyoo

sy tak mampu tanamkan prasaan simpati apatah lg empati kat mereka. yg ada hya MENYAMPAH....

how to hilangkan menyampah niii

so stakat ni i just realisasikan harapan klien i
tapi kepuasan disebalik wark x deee

Rate

1

tukar keje lain

kl org tuh dah salah.. tak leh ker kater..."... well this is wat u deserve... soo take it!.... no regret... but then stop grieving and start ur life all over again.."

.. sori laa.. baru ari ni aku tau kaunselor.. tak leh kate "what u do is wrong",, "u silap" "u fool"...

.. soo aku tau lah kl aku ader masalah... kaunselor ni tak bgtau mende sebenarnyer..

Rate

1

tukar kerjee

setelah membuat perhitungan lari + lawan
beberapa perkara yang i dah kenalpsti mungkin i kene hadapi..

1 mak aku... mesti i kene pujuk dia. coz aku dh hancurkan cite2 dia. dah la mak aku tu beremosi tinggi. ape tak nye dia yg beria2 sgt nak aku ceburi bidang ni.

2 aku nak kerje pe.
sape nak suport hidup aku ni. aku cm ada ilmu ni je... kemahiran lain aku x nampak. mungkin aku leh jd operator pengeluaran kot... kerje kilang le.. business i x minat.
i minat arkitek sebenarnye... tp nak wat cam ne mak i x restui i dalm bidg tuuu

hutang i pun banyak. Haiyooooo

pembetulan sikit... buat TRUE_X

i bukan kaunselor.
kaunselor tu bidg yg profesional. setiap kata2 kaunselor tu adalah duit. dan kalu dia silap cakap contohnye
" that is your fool. kalu i jd u, i g mati je"
n tn klien dia buat aduan, kaunselor tu boleh diambil tindakn mahkamah.

pernh tak u baca mana2 artikel berhubg ulasn kaunselor. cth i bg u kes
permpuan mgndung ank luar nikah. dah tu anak derhake. kurg ajar kat mak bapk dia. pernah kawin pastu tigglkn suami diacam tu je. ikut jntan lain. then hidup derita. mintak perkhidmatn kaunsolor...
then ko bacalah ulasn kaunselor tu. dia x kan katanya " padn muka u"...... sebaliknya kata2 dia cam dia terima seadanya diri klien. bahkan de yg bela klien.
u tau x kenape:
1 etika
2 teknik psikologi
3 elak dr didakwa.
tp u tak perlu ragu ngan kehebatan kaunselor. i believe dia buat yg terbaik tuk klien dia. kalu dia tak bg tau perkara yg sebenar tu adalah kerana dia dah janke perkara yg lebih buruk boleh berlaku pada klien dia nanti. ape yg kaunselor buat adalah yg di fikirkan terbaik.

tp i tidak.
kerje i macm kaunselor. tp i bukan kaunselor. kalau i cakap yg saya ni kaunselor n u percaya tn mintak perkhidmatan dr i n i tolong u. one day u tau yg i ni bukan kaunselor. i boleh dikenakan tindakn mahkamh.
macam dt dr fadhilah kamsah. he just montivator. dia x boleh kt dia tu kaunselor....
sebb ape,, kaunselor sangat profesional.. dia ade sijil yg buktikan dia tu kaunselor.
tp i x de ape2 bende like sijil ke yg boleh buktikan kepakaran i. hehehe

biasanya i dalam unit memberikan perlindungan kepada mereka yg malang (cari pasal). itu le bidang i.

Rate

1

buat mende la lu nak tuko keje...keje ni bagus apa...banyak orang suka kat lu...tak payah nak masuk akademi fantasa..wehkehkehk...

bila lu tuko keje, maknanya lu lari dari masalah...masalah orang lu cuba selesaikan, tapi masalah lu, lu larikan diri....apa kessssssssssssss....

datuk fadhilah khamsah pernah berkata-kata...if you make an effort to enjoy your wrok then you will find ways to enjoy it, but then if you make an effort to hate your job, no matter whatever people says, you will always hate your job...it all boils down to you my friend....

you cannot feel the symphaty coz you didn't make an effort to really know the reasoning why it all started...you have not really make a reasearch on the background of your client...and not all of your clients can actually tell you from A to Z by their own will without you provoking them to speak up.....sorry to say la babe....and you can't provoke them with question coz you have not make your research...I maybe wrong here and I apologize but then juz take a bit of your time to review this...

macam your contoh...

1) perempuan yang pernah berkahwin, pastu tu bercerai then kahiwn lain and hidup menderita...so you feel that why is the woman so dumb to meninggalkan mulut buaya and then masuk mulut naga...sendiri cari pasal....
the reasoning....
a) why she had d divorce in the first place...the x-husband got a good job, good career...looks like a nice man....so what makes she left the husband?...research...research...ask the neighbour, ask the kids, ask the office-mate...ask whomever you get hold on....
2) why she choose a new husband that makes her suffer?...logic la sikit babe...perempuan mana yang dapat menilai pembohongan dan lakunan yang dilakukan oleh lelaki...bila perempuan telah dikaburi dengan layanan dan belaian manja, sentuhan yang mengoncangkan dada...woman ni cepat cair babe...coz akal perempuan ni satu and nafsunya sembilan....tu yang akhirnya ada yang mengandungkan anak luar nikah...coz lelaki akan menggunakan kesembilan-sembilan akalnya untuk memuaskan satu nafsu...not really that hard kan??????

Kes ke-2...anak derhaka...kenapa anak derhaka kat ibu bapanya sendiri?...another set of research...anak ni lahir dari rahim ibunya sendiri, dari benih bapanya sendiri tapi bila dah besar...menderhaka pada ibu bapa sendiri...is it the surrounding?...is it the influence of friends...is it the negligence of the parents sendiri....

so to make it short...for you to have sympathy is for you to do a research on the toot cause of why this people act stupidly and ended up you need to hypokritly make them feel better...

no one in the world wants to end up being pregnant without a suami...end-up being derhaka to ibubapa mereka sendiri....end-up divorcing a man you have married...

Rate

1

dear cantthinkofany

before that, i wn sy that i kagum ngan u pnye kata2

setiap kes mesti i  kaji lu latarblkg, punca n knpe klien bertingkahlaku demikian. kita berpatah balik....
masalah utama i adalah i tak boleh terima klien n masalah dier. yes manusia terpengaruh sesuatu yg dia tak ade @ x dapt. cam contoh u "perempuan tergoda ngan belaian yg diberikan" mgkin itu tidak sama ngan belaian yg suami dia bg. itu mgkn x cukup. or ape2 kes yg menunjukkan kesilapan manusia yg asalnya adalah kerana naluri semulajadi manusia.
(dah memang manusia cam tu)
n latar belakang klien yg menunjukkan sesuatu keburukkan yg berlaku bukanlah salah klien 100%. mugkin faktor lain...
i terima sangat pendapat u. tp perasaan n naluri i tidak. u faham x?
i leh mengaku cara i berfikir tu silap. tapi naluri i x kata begitu. so kesannya i rs x senang ngan klien benci....dll

so bl i rs x boleh tuk terimanye i just think lariiii.
klu tak lari may u help me to cari keseronokan with my job. like kata2 datuk fadhilah khamsah. cam ne i nak wat yee

mmmmmmmm...susah gak ya kk_o.....

betul la kata pengasas PENGASIH....if any job was not done without the hearts, we will never be happy....

gua rasa client lu tengok lu senyum je...depa dah boleh tahu yang lu tak ikhlas...coz to have the most amazing dan senyum yang memikat, the smile need to come from the heart...senyuman yang boleh melembutkan hati sesiapa yang melihatnya...and you obviously does not carry your heart into your work...

nantilah gua fikirkan...but at this moment gua really ran out of words....

Rate

1

kengkawan
              mari
                    tulong
                           dakuuu

aku rasa mmg ko patut nyampah kalau klien ko tue yg carik pasal
tapi dh namanya tugas ko menyelesaikan mslh and prob orangkan
so ko kene tlg as much as u can lah
kalau dh mmg tak minat baik ko carik keje lain yg sesuai ngn jiwa ko
kalau tak dengan engko2 sekali skait jiwa lak kang
nasihat aku ialah
-tlg seikhlas mungkin kalau nak stay with the same job, ingatlah
bila kita tlg org insya allah  DIA pasti tlg kita plak
that's all

Rate

1

hi kk-o..
kerja as social worker cam u ni kena ada minta dan kesabaran yang mendalam, and i think bakat as well. I think u kena jadi seorang yang bermuka2 evento you tak suka dan nak kata padan muka pd yr client tu you still have to say the other way around.

my advice for the time bieng, since hanya kerjatulah punca pencarian ko, just go on with yr life dlm masa yg sama mungkin boleh start cari peluang search 4 kerja2 baru yang menjadi minat ko and at the same time slow talk with yr mum that this is not yr cup of tea.

utk jangkasamasa pendek punya solution, why not you try tulis diari apa2 benda yang you actually rasa nak say pd yr client.. the thing yg dtg deep down from yr heart. Perhaps you lebih happier and can go on with everyday life as if u like those job..

Rate

1