CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: sincewhen

mak, cium lar anak mu ini...

ala , semua dok bising tak pernah kena peluk dan cium dgn mak .. nak sgt ke kena peluk dgn cium tu ?? meh dtg jumpa aku .. biar aku peluk dan cium korang   .. relax la .. org tua ni kekadang pikiran dia tak sama mcm kita yg muda belia ni .. bagi diorg kasih sayang tak perlu nak tunjuk tunjuk .. biar la kasih sayang tu ada dlm diri .. kasih sayang hingga ke akhir hayat .. lagi pun benda ni berkaitan dgn didikan sejak kecik .. kalau dari kecik mmg dah diajar suh cium mak , sampai ke tua pun akan ada benda ni .. ada sesetengah org lak , malu nak cium mak .. segan .. tapi kalau cium pakwe bkn main steady lagi .. siap bunyi bunyian lagi ..

so , ignore je la prasangka buruk tu .. tak setiap keluarga sama perwatakannya .. setiap keluarga ada kekurangan dan kelebihan .. yg paling penting bagi aku , jgn ada pecah belah dlm keluarga .. mak aku pun jarang aku tgk cium adik aku .. adik aku dulu pun degil taknak cium mak aku .. tapi setelah aku "sekolah" dah mula cium mak aku setiap kali nak balik ipt dia .. dan apa yg aku lihat , kalaui kita sebagai anak ni praktik kan benda ni lama kelamaan mak kita pun akan ikut .. soal dia balas atau tak ciuman korang tu ignore je la .. buat je .. lama kelamaan pasti akan berubah .. ko tak caya ?? cuba try test ..

Rate

1

sedih plak baca topik ni... apa kata pas ko cium pipi mak ko...ko soh dia lak cium pipi ko...

aku selalu je peluk, cium mak...tp dgn ayah sekadar cium tgn... cium pipi masa kecik2 je...besar2 ni rasa segan la plak...

erm..

kroit pun teringin nak rasa kasih sayang parent..adik beradik 5 orang, parent kerja shift..balik dari sekolah, tengok mama2 dah takda, pegi keje..kadang2 abah..bangun pagi, menggelabah bersiap pegi sekolah, tak sempat beramah mesra ngan parent..balik sekolah, parent kadang2 tido..coz penat semalaman tak tido, tak dapat sembang2..sabtu ahad, kadang2 latihan silat waktu pagi, penat, tertido sampai ke petang..tak dapat beramah mesra ngan parent..kadang2 rasa diri ni macam menumpang jek kat rumah orang, rasa cam orang asing..camner rasanyer dicium parent? kroit dah tak dapat ingat walaupun baru form 3..peluk apatah lagi..masa tu nenek datang rumah melawat, bila nenek nak balik, nenek cium dahi kroit, tapi kroit tak paham masa tu apa yang nenek buat nih..so kroit jauhkan diri kroit..bila dah besar baru paham..
boleh tak sesaper terangkan secara terpeinci camner feeling bila kena cium atau dipeluk??

Rate

1

ya allah sedey nya kroittttt...

akak tak leh nak xplain la sayang...benda ni kita kena rasa sendiri nikmatnya...kita rasa kita selamatttttttt sangat..kita rasa nyamannnnnnnn dlm pelukan mak kita tu..pastu akan rasa sebak + sedih takut tak dapat peluk cium lagi..pendek kata rasa taknak lepas la sbb dia rasa nyaman sesangat sampai rasa ke tulang...jantung...hati semua tawww

adeiii...akak tak tau nak descripe camana la dik

Rate

1

kenape cerite macam ni..aku pun sedih

saya tidak ada membuat benda-benda seperti ini... tetapi setelah bermualanya kehidupan saya di asrama..saya telah mula menyedari akan pentingnya kasih sayang ibu bapa saya..

setiap kali saya jumpe mereka..saya peluk dan cium..saya ada 7 orang adik beradik...dan saya anak yang kedua terakhir.. dan agak manjasedikit berbanding dengan yang lain..dalam pada itu saya pandai mengambil hati ibu bapa saya...mereka pun selalu menunjukkan kasih saya mereka kepada saya melalui ciumn dan pelukan..

untuk pengetahuan anda semua,umur saya 22 tahun dan saya masih tidur bersama ibu bapa saya..kadang-kadang, bapa saya memberi saya tidur disebelahnya..saya tahu ia agak keterlaluan..tetapi mereka suka bila saya ada disamping mereka..

sayapulang ke tanah air setahun sekali..dan pada tahun ini saya tidak balik kerana ada sebab-sebab tertentu yang tidak dapat dielakkan..semalam saya menalipon ibu saya dan dia menangis kerana rindu kepada saya..saya rase bersalah pulak...

tapi tak apa la..mereka pun mengizikan saya tinggal disini dan tidak balik untuk tahun ini walupun abang saya akan berkahwin pada tahun ini..

apa-apa pun..kite patut hargai mereka sementara mereka masih hidup..

Hmmm... ibarat "orang yang teramat ngantuk, tetapi bantal tak sampai-sampai berkunjung tiba"...

Dalam hal ini, apa yg kamu perlu lakukan ialah ibarat melakukan "sepak mula".

Kamu mestilah bertindak aktif.

Jika sebelum ini, kamu tidak pernah mencium tangan & pipi bonda kamu.
Yang pasti kamu telah berjaya melakukannya sekarang.
Tidakkah kamu berbangga?

[ Last edited by  sya_sugar_sugar at 1-4-2007 01:16 PM ]

Rate

1

Follow Us
So, the next step is coming soon.
"Sikap selamba & spontan" adalah aset berharga dalam menjayakan missi ini.

Kamu mungkin boleh bertindak begini;

1. apakata selepas mencium tangan & pipi gebu bondamu,
   kamu tengok matanya sekilas, dan cuba kata
   "mak, meh lah cium dahi saya se'co-et'.... teringinlah..."

2. atau kamu psychokan bonda kamu,
    selpas kamu cium tangan & pipinya, cuba kata
    yg lebih detail sikit...
   "mak, sincewhen's naklah rasa mak cium atas dahi sincewhen's sikit..
    ntahlah... tetibe jer sincewhen rasa nak sangat mak cium dahi sincewhen's...
    manalah tahu, kot-kot ini permintaan terakhir sincewhen..."

sambil kamu cakap,
    kamu mesti guna aura mata kamu...
    tenung dengan tenungan yang paling sayu yg kamu mampu buat...
    kalau lebih baik, genangkan air mata.

nada suara mesti betul tuning...
    cakap dgn paste yg sayu, teratur, tenang... tapi biar jelas...

[ Last edited by  sya_sugar_sugar at 1-4-2007 01:19 PM ]

Rate

1

3. approach terakhir.
    lepas salam & cium pipi bonda kamu...

pause sebentar, tenung dia dengan sayu,
    kamu sendiri pegang muka bonda kamu,
    taruk dahi kamu kat mulut bonda kamu.

udah...

*** Semoga berjaya.!!!

Rate

1

Originally posted by sya_sugar_sugar at 1-4-2007 01:14 PM
3. approach terakhir.
    lepas salam & cium pipi bonda kamu...

pause sebentar, tenung dia dengan sayu,
    kamu sendiri pegang muka bonda kamu,
    taruk dahi kamu kat mulut bonda  ...

series... aku tak sanggup lar.. nnt jadi drama lak... lgpun cam dh nk mati plak bunyik dia.. ngeri  ar weih...

tapelar.. aku dah okay sekang... arituh jer.. aku sikit sayu... masa diari af ngan dr luv tuh jer... arini dah ok dah... cuma meluahkan jer...tak sangka ramai juga begitu...

tapelar... nnt aku praktikan lar pada anak2 aku yer... insyaallah...

Originally posted by philipinoe2 at 27-3-2007 10:38 AM
akak sedih bace topic nie...

trus akak tingat psl kisah sorg sahabat nabi yg menjage 2 eko binatang (x sure anjing ke babi ke keldai) mcm mak bapak die sndiri...die bg mkn ...

mana part 2 nih... ate... sambung ler...

[quote]Originally posted by cantthinkofany at 26-3-2007 10:37 AM

trimassihlar atas rumusan ko itu... dah betul lar tuh... tp situasi mungkin bebeza, bila mana aku diletak kan bawah opah dan atuk lepas bapak aku ninggal dan peh tuh duk kat asrama anak yatim lepas opah aku ninggal... so, tak kesah lar tuh... benda dah berlaku... biarkan lar ye tak... meh aku bagi lagu mirai kiroro... kang ada yg kata aku die hard fan noni plak...
Hora! Ashimoto wo mitegoran
kore ga anata no ayumu michi
Hora, mae wo mitegoran
are ga anata no mirai

Haha ga kureta, takusan no yasashii sa
ai wo idaite ayume to kurikae#a
Ano toki wa mada osanakute imi nado shiranai
Sonna watashi no te wo nigiri issho ni ayunde kita
Yume wa itsumo sora takaku aru kara
Todo ka nakute kowai ne dakedo oitsudzukeru no
Jibun no SUTO-RI dakara koso akirametakunai
Fuan ni naru to te wo nigiri issho ni ayunde kita

Sono yasashii sa wo toki ni wa iyagari
Hanareta haha e sunao ni narezu

Kore ga anata no ayumu michi
Hora! Mae wo mitegoran
Are ga anata no mirai

Sono yasashii sa wo toki ni wa iyagari
Hanareta haha e sunao ni narezu

Hora! Mae wo mitegoran
Are ga anata no mirai
Hora! Mae wo mitegoran
Are ga anata no mirai

Mirai e mukatte
Yukkuri to aruite yuko
\

Reply #27 sibel's post

sayang ni ... kira biar orang lihat ... berdasarkan tindakan kita ...
kalau selalu bermain di bibir ... camn .. selalu ucap .. i love you ..  sayang awak ...
dia jadi cam .. common . bila common ... makna dia dah jadi tak ade ape ...
jadi cam biasa sangat ...

sbb tu cam aku .. famili aku ar . jarang ucap sayang sesama .. tapi still kita tau .. sayang sesama adik, mak ayah ...

Reply #51 sincewhen's post

hehehe
aku pun minat lagu kiroro ni.... cuma sayang tak paham makna ...
ni pun adik aku intro bende ni .. yg kawan dia intro hehehe

kasih sayang tak semestinya diekspres dalam bentuk fizikal. ada tempat dan ketikanya, yang dalaman tu lebih 'mahal' dari yang luaran

Originally posted by sibel at 1-4-2007 08:09 PM
hehehe
aku pun minat lagu kiroro ni.... cuma sayang tak paham makna ...
ni pun adik aku intro bende ni .. yg kawan dia intro hehehe

aku pun tak paham gak..tp dlm diari tuh kata kisah dia ni teringat masa dia kecik2, kisah kasih sayang sorang emak pada anak...

Originally posted by sincewhen at 24-3-2007 01:00 AM
tadi masa tengok diari..noni kata mak dia first time cium dia masa dia nak berangkat ke AF, sebelum nih tak penah, memasing buah hal sendiri, dan mak dia divorce ngan bapak dia...

aku sebak s ...

Alllaaaahaai..sian aku ngan ko nih since...

Aku phm ssgt perasaan ko sbb aku punya mak yg lebih krg mcm u gak..anak mmg patut slalu dibelai & disentuh agar dia rs kehadiran ibu bapanya tp ada gak ibu bapa yg bsikap mcm yg since ckpkn tu tp jgnla itu dijdkn alasan utk x bbakti kpd ibu bapa..ibu bapa mana yg x sayangkn anak2nya. Mbe itula kasihsygnya..u kena time..cuba sembang2 ngan dia..heart to heart ker at least dia tau gak perasaan u tu.

Aku plak xleh x cium anak2 aku yg cam askar tu...aku cam kehilangan jer maklumla jantung hatiku..mak aku nk bwk balik kg pun aku x bg...bukan ape terasa cam shut down sekejap kalu diaorg xde:lol
:

Originally posted by Ryna_s at 2-4-2007 03:50 PM

Alllaaaahaai..sian aku ngan ko nih since...

Aku phm ssgt perasaan ko sbb aku punya mak yg lebih krg mcm u gak..anak mmg patut slalu dibelai & disentuh agar dia rs kehadiran ibu bapanya ...

jangan lar kesian kan aku... aku tak suker...

alhamdulillah setiap kali kalau aku nak keluar umah mesti aku salam then cium mak aku... kalau aku tak salam or cium mak aku bila nak keluar mesti aku rasa cam lain macam jer......

Originally posted by sincewhen at 3-4-2007 09:24 PM

jangan lar kesian kan aku... aku tak suker...

sori ye since..bukan la aku bmaksud cam gitu..i know ur so strong

Aku tau u nk mak u tjkkan juga kasih dia tu spt mana yg u buat..sbgmana yg mak2 lain buat..mmg bahgia! mgatasi kebahgiaan yg lainnya..sampai, bila dia tjk je ksygnya itu..boleh tkedu ooo...
egnya aku nih..kte lbh krg je since..mak aku pun x brapa rapat ngan aku..sejak kecil mak aku mmg grg..tp grg2 dia ghupenya mak aku nih jenis pyayang gak cuma dia express sygnya itu mll kegarangannya itu..penah gak myinggung perasaan hatiku..tp aku diam je aku x mlwn, wat ape aku nk sedih kalu nk dibandingkn pgorbanannya mlahirkn & mbesarkn ank2 dia yg 6 org yg tahpape pe'el..aku pk.. ah mak pun manusia gak ..aku tfsirkan apa yg mak aku buat tu itula ksyg dia..

Apa yg aku nk sampaikn..hargaila mak u dgn sebaik2nya..jaga dia kasihi dia..timer ja la cara dia since..x tunjuk x semestinya u bukan priority dia..kdg2 sangkaan yg blebihan boleh mgikis ksyg, hidup anak tu berkat krn doa kedua ibu bapanya..Teruskn ksyg u..doakn yg tbaik utk kedua ibu bapa..berila ngan ikhlas..jgn diharap balasan drp manusia wpun drp mak sndri tp hrpla kpd Allah yg Maha Pengasih di ant pengasih krn itu sudah pasti

[ Last edited by  Ryna_s at 4-4-2007 10:56 AM ]

Originally posted by tangent_talker at 24-3-2007 02:18 AM
yupe anak mulakan dulu laa..
hehe macam aku...aku kiss mak aku
pastu aku force mak aku kiss pipi aku lak...
haha

:hmm:

dreamy plak start pandai cium pipi mak bila dah kawin, dulu2 main cium tgn ajer....
heheh bkn aper sbb family sebelah husband klu salam ngan mak dia mesti cium tgn, pipi kiri-kanan, siap dahi lagi....sampai  berpeluk2 arr..
...so dreamy try praktikkan masa raya bila dah cium pipi mak, force dia cium pipi anak dia pulak....tapi kan
mak dreamy pulak yg malu2 tersipu2 lagi .....mak.. mak..