CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 114790|Reply: 761

kECANTIKAN sELEPAS bERUMAHTANGGA

Salam

Lihat pada tajuk tu pun u all mesti ada yang mengeluh panjang, ada yang nak cari jalan macam mana nak cantik semula macam belum kawen tu, terfikir macam mana nak jaga kecantikan dalam keaadn yang sekarang ni tanggungjawab makin besar...tanggungjawab pada anak2, pada suami...sampaikan kadang2 ada yang x kisah lamsung pasal penampilan diri...

ye lah bila dah kawen ni, asal suami cakap...ala x makeup pun u nampak cantik...tapi si dia masih lagi memandang perempuan yang ber makeup kan...??? hehehehe jangan cepat ambik mudah pasal tu...

Melalui topik yang eisya buka ini, eisya ingin mengajak u all yang bergelar isteri, ibu kepada anak2 bersama2 berkongsi masalah, mungkin ada ramai yang sudi menolong untuk anda tampil cantik dan lebih keyakinan.....berkongsi kecantikan masing2...yang manteennn je macam anak dara...dan memberi motivasi untuk memberi semangat untuk menampilan kecantikan kecantikan sebenar. Yang belum kawen pun boleh joint...banyak ilmu yang boleh u all dapat...

Bak kata org, wanita dilahirkan semuanya cantik. Jangan jadikan alasan setelah berkeluarga...tiada masa lagi untuk menguruskan diri sendiri...sayangi dan hargai diri anda.

ni eisya yg serum vit c tu ke? er ada jual lagi tak?

Originally posted by Eisya at 29-3-2007 06:35 PM
Salam

Lihat pada tajuk tu pun u all mesti ada yang mengeluh panjang, ada yang nak cari jalan macam mana nak cantik semula macam belum kawen tu, terfikir macam mana nak jaga kecantikan dalam ke ...

nak join nak join....menarik sgat ni......

itulah... bila dah kawin dan ada anak.. mmg nak jaga diri tu kureng sikit.. manjan jerk sibuk... kalau tak sibuk pun, perasaan malas nak pasang badan tu mmg ada.. yela.. dah jadi org punya, takyah nak melawa lagi - ini la yang membuatkan suami2 suka jeling2 wanita lain yang lebih anggun dan menarik..

dah kawen ni byk yg kena jaga..

tp ada yg bertuah...dari keturunan x naik x turun bak kata orang maintain atau petite, atau slim river x perlu apa apa petua pun still maintain..

ada pulak baru kawen sebulan dah naik bdn mcm di pam pam..sedangkan makan, semua sama je mcm anak dara....

ada setengah orang mmg kulit semulajadi licin..x payah abis duit utk mcm mcm product nak nampak gebu la..licin la...

me rasa ikut keturunan jugak..
tapi x kira la kita ni berisi ke slim ke...yang penting kebersihan dan kekemasan pd diri tu perlu dijaga..

Reply #5 LaraCroft's post

yup setuju, masa lepas kawin sampai ada anak  misy boleh menten berat bdn & kulit muka pun tak de masalah, tapi bila dah start ambil contrceptive problem mula start...mcm mcm...
skrg ni try ambik jamu, baru lagi tapi rasa gak perubahan sikit, kurang sikit rasa letih penat..

Follow Us
LaraCroft

Betuk tu tapi jelezzz betul la kan...mmm eisya masa mengandung anak pertma disebab kan pembawakan budak...eisya suka sangat makan, satu hal lagi lansung tak pedulikan berat badan...kecantikan diri...bila habis bersalin...baru tersedar diri...'aarrggghhhh akkuuuu dah gemuk'...bila nak pergi kerja, satu2 baju lansung x muat...

nasib baik la hubby amat memahami...sekarang eisya tengah berusaha menguruskan badan...alhamdullilah...ada lah jugak perubahan...dari 70kg, sekarang dah 63kg

pearlsweets

mmm...ramai yang sama keadaan yang macam u. Tapi tu lah...motivasi diri tu kena ada, insya allah semnagat tu datang sendiri tau.

Eisya anak setahun sorang, disebabkan semangat yang ada...eisya cuba bahagikan masa sebaik mungkin untuk jaga diri eisya...kalau hari minggu, bila kedua2 anak eisya tido...time tu lah eisya manjakan diri...dok lama dalam bilik air...srub badan...buat padicure...hubby eisya dah faham, kalau lama dok dalam bilik air tu ada la keje

nurinamsyar

Eisya amat mengalu-alukan....

miss_comel

Aha, buat masa sekarang sale berhenti sekejap...sebab dalam proses packing baru...

tapi topik ni lebih bertujuan untuk motivasi diri ye adik comel, kalau x nanti akak kena potong kredir...ehe

Originally posted by Eisya at 30-3-2007 09:16 AM
LaraCroft

Betuk tu tapi jelezzz betul la kan...mmm eisya masa mengandung anak pertma disebab kan pembawakan budak...eisya suka sangat makan, satu hal lagi lansung tak pedulikan berat badan...k ...

nak tya..dr 70 tu cemana leh turun ke 63kg tu??ada makan2 apa2 jamu ka..or naturally...kita pon mengalami masalah yang sama..pastu susah la nak maintain..sob sob sob

Kijora_ayu

Huh panjang citernya...

tu masa mengandung anak sulung...balik opis...mmg semua org tegur...Eisya dah GEMUK....pastu mula la start diet, masa tu ambik produk kuruskan badan...ada lah turun sikit, tengah bersemangat nak diet...dapat berita baik la...ye lah tuhan nak bagi rezeki dalam masa terdekat kan...anak baru 4 bulan, eisya mengandung balik...

Anak yang kedua ni la...pembawakan suka melawa pulak...makan pun jaga2...dalam hati mmg dah berdekad, lepas bersalin nak kuruskan balik badan...so after bersalin...eisya mula bertindak, kurangkan makan nasi, seminggu 2 kali je makan nasi, sabtu dan ahad. Yelah hari minggu kena masak untuk suami dan anak2, takkan nak tgk je kan...
pergi gym dan amalkan minum teh org kampung...

alhamdullilah eisya berjaya turunkan berat badan...tapi eisya ada target...63kg bukan lagi target eisya

Reply #9 Eisya's post

abeh tu week day makan apa?? klu weken ja makan nasik..

kalau org kata, alah ko dah kahwin, tak yah sesusah lagi nak jaga.. salah tanggapan tuh.. pada aku dah kahwin ler ko kena jaga extra so tak de lah nanti rival rival nak menarik perhatian laki kita tuh... kalau anak dara, dia jaga untuk diri sendiri dan nak cari pasangan kan, tapi kita, kalau tak jaga, nasib tak baik dapat title lain la karang .. nauzubillah ler ...

kijora ayu

Pagi : sarapan wajid ambil mihun,sandwich,mee,
tengahari : menahan nafsu makan (heheheh)
petang : mihun/ketiaw sup
malam : kalau lapar sangat ambik roti 1 atau 2 keping serta teh org kampung

Kadang2 ambik jugak nasi dalam hari2 biasa...tapi eisya akan pastikan x lebih dari satu senduk

dulu masa lepas anak 2, ada one time aku ambik injection contraceptive, tak mau amik pill sebab banyak kata nanti gemuk dan aku ni pelupa... so the doc kata ok, u ambik jab lah .. rupa rupanya effect dia sama .. badan aku naik, walhal aku makan benda yg sama, portion yg sama, no snacking sgt .... dok telan segala pil kurus, minuman kurus etc .. tapi badan tetap naik sampai at one time 53 kgs .. aku punyalah runsing, walaupun dah stop (aku amik cuma 3 kali sje) tapi nak turunkan balik punyalah seksa ... tapi bila aku pregnant pas tuh, mulai dalam pantang sampailah anak aku setahun, berat aku mula turun sket sket dgn bantuan slimming products dan jamu jamuan. aku nih kecik jer orgnyer, tak sampai pun 5', now berat aku around 48kg, rasanya kena kurangkan lagi tuh, tapi dah cam tak bergerak jer jarum penimbang tu hah... geram tul ..

masa lepas beranak....masa first time gi kencing honestly la ....i really terkejut tengok perut I...menggeleber....I know its natural process after birth yet...it betul2 terkejut...

for 3 years memang tak jaga sangat muka dari dulu rajin ke salon ....tapi tu la nasib badan muka ok...

sekarang ni nak approach mid 30's saya jaga lebih sebab pernah baca dan lihat sendiri that the face u will inherit in the future is how u treat it now.

apa2 pun saya memang jaga kulit saya sebab suka bila tengok hasil yg memuaskan.

dan the comment from para laki yg cakap tak yah makeup tu tak boleh pakai...kena at least lipstick kalau tak mak aiiiiii pucat beb

adnil

org yang cakap macam tu, bagi nasihat yang tak betul tu...

bila dah kawen ni adnil, bukan luar je kena jaga baik2....dalaman tu pun penting tau...huh pompuan sekarang ramai...cun cun pulak tu , kena ada daya saingan yang siang la...

dalam minggu ni ada terdengar topik pagi era...mmm laki dia dah kawrn lain 2 tahun, dia masih tak tau ...mmmkadang perasaan hubby kita kita tak tau macam mana...yang pasti diri sendiri kena pandai...kena ambik tindakan...walaupun  hubby kita dah jadi milik kita, tapi dia kena masih perlu rebut supaya ingatan dia...tetap pada kita...faham2 je lah,..bila pergi kerja bukan selalu dia ngan kita kan...so jaga2...ehe

melalui toipik pagi era juga, eisya ada terdengar pasal cerita seorg pemanggil ni...lelaki ni dah berkahwin, dia pergi kursus dan berkenan ngan sorang pompuan cun...siap ambik no tipon...borak2...bila dia balik ke rumah..terpandang je muka isteri dia...dalam hati dia kata...isteri aku lagi cun, bila pompuan yang baru kenal masa kursus tu sms pun dia dah tak yan...huh...

pengalaman yg berguna utk pas kawen nanti..
tq kawan2 sekelian..

Reply #15 Eisya's post

jgn la ngeri la plak...kekeke

petua n motivasi yg bagus utk org yg dh kawin...n org yg blom kawen cam moon

Reply #18 moonflower's post

:setuju:
hehehe..
timba pengalaman dari orang yg dah berkawen..hehehe

bagus petua ni.. even kita lum kawen lagi.. tapi nasihat yg berguna yag perlu tuk berjaga.. laki aku tuh.. belum kawen dah suh aku diet.. jaga makan.. bagai.. kalau dah kawen tak tau le:@   takut sgt ke awek dia gumuks  

kdg2 aku melantak jugak mcm2 bila dia tak tau