CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: koo_nit

~~ Kisah Misteri Di Sekitar Perak ~~

ni teman nak ceriter lagi..tapi bukan jadik kat teman..jadik kat asben teman...

pada satu  malam yang hening...................

ada seorang hamba Allah ni.....

ishhh...tak sudah kalu citer lagu ni....heheheh

tersebut la alkisah....

asben teman ni dalam perjalanan nak balik ghomah dari Temerloh....

kat satu tempat di area hutan lintang tu tetiba dia nampak satu kun pembahagi jalan (yang warna oren putih tu) keluor ngan sendiriknyer...

dia tak drive laju tapi dia try elak gak la kun tu..

tetiba bunyik dammmmmmmmmmmmmmmm.......................

aduh aku dah langgar apa ni (bisik hati asben teman......)

dia tak berenti pun sbb udah malam benor (hheheh...benornyer pagi bute....)

masa tu jugak bau busuk semerbak menusuk ke lobang idung dia..

dalam hati berkata.... tak pa lah...hang busuk ..aku pun busuk gak.... heheheheh

sampai ke ghomah ler di ngikutnyer...

asben tak masuk ghomah teruih la... dok lama pastu dia kata aku nak masuk umah aku..hang pi balik..jangan dok masuk umah akuu sbb ni bukan umah hang...

sekian. terimakasih...

harap maklum....

[ Last edited by  koo_nit at 11-5-2007 02:35 PM ]

Originally posted by tapei_ubi at 11-5-2007 02:33 PM

misteri syungguh umo kak cong;)

ramei anak kak cong

mase teman sekolah dulu kat hostel teman selalu beno kene kaco ngan antu jepon...
asei malam je die dtg sambil nyeret rantei....teman peronah nampak sekali..idak ade kepale .....lepeh deme panggil sorang ustaz jampikan kawasan hostel kami idak le di kaconye lagi..

citer aku..
benda ni berlaku masa kat umah mertua aku. masa tu tgh basuh pinggan. sinki rumah tu mmg sebelah pintu belakang. dekat situ ada ruang utk ke 'kondo' kecil kat belakang umah   . kat situ gak ada pangkin dan stor pak mertua aku sumpan makanan ayam.
masa tu semua org duduk depan, baru habis makan. aku sorang je tgh basuh pinggan. tetiba aku nampak dr ekor mata, sorang budak berdiri dekat pangkin. aku perasan sbb aku rasa dia pakai putih. tapi aku tak tgk. aku igtkan anak org sebelah, tp aku perasan masa tu jam pukul 11 lebih. pas tu aku agak anak sedara aku la, tapi tetiba aku dengar dia gelak2 kat depan, tgh tgk tv. aku dah seram sejuk, tapi aku kuatkan hati tak mau tgk.
aku cuba gak nak habiskan pinggan, tetiba aku terasa cam dia dekat kat pintu. aku secara tak sengaja terus tgk 'benda' tu. aku nampak budak dlm lingkungan 7 thn, pakai gaun putih, tp aku tak nampak muka dia. dgn pantasnya aku spontan menghempas pintu dapur dan terus gi depan.
depa semua terkejut. depa tanya aku. aku jawap takde menda. tertutup pintu kuat je. asben aku syak aku nampak 'sesuatu' sbb aku terus baring sebelah dia. terus dia baca selawat dan suruh aku tido. esoknya baru aku cerita semuanya..

Reply #45 in2eryn's post

erkkkkkkk  takutnya

Follow Us
Originally posted by dak_ker at 11-5-2007 02:46 PM
ramei anak kak cong

rezeki Allah bagi:pray:

Originally posted by in2eryn at 11-5-2007 02:52 PM
citer aku..
benda ni berlaku masa kat umah mertua aku. masa tu tgh basuh pinggan. sinki rumah tu mmg sebelah pintu belakang. dekat situ ada ruang utk ke 'kondo' kecil kat belakang umah   . kat ...

berpeluh mambacanye

Reply #46 dak_ker's post

kalu igt2kan balik mmg takut. tapi apa nak buat rumah mertua. kena jugak ulang alik. tapi skang ni, malam2 jgn harap aku nak bukak pintu kalau basuh pinggan. melainkan ada org lepak kat pangkin tu..

Originally posted by in2eryn at 11-5-2007 04:41 PM
kalu igt2kan balik mmg takut. tapi apa nak buat rumah mertua. kena jugak ulang alik. tapi skang ni, malam2 jgn harap aku nak bukak pintu kalau basuh pinggan. melainkan ada org lepak kat pangkin tu..

umah kampung ke

Reply #49 in2eryn's post

umah mak mertua ko tuh kiri kanan ada org tak?

mcm umah atok aku .. blah kanan ada klinik .. belah kiri semak samun, belah belakang ladang getah . .belah depan jalan besor

tp kalo mlm2 .. mmg seriau

Reply #48 iconglu's post

ada bau ashem la..
tah le kak cong. teman sendirik tak tau ape mende tu. maleh nak soal siasat lagi. sbb teman ni penakut. kengkadang nak bangun buang air ke bilik air tgh2 malam pun teman gerak hubby. padahal bilik air kat dlm umah je . jamban kat luar rumah.

Reply #51 dak_ker's post

kiri kanan mmg ada rumah. sebelah umah kanan tu hutan.
tapi rumah kg, jauh sikit la dr umah sebelah. ada pokok2 besar, pokok buah tepi2 tu. belakang mmg hutan. hutan kecil je. itu pun aritu ada babi hutan.. mana sesat tah le..

kata hubby aku kak dia penah nampak pompuan kat pokok besar depan umah jiran aku. tapi dah lama. setakat ni alhamdulillah, setakat nampak je la. tak penah lagi kes kaco2 lagi.

Originally posted by in2eryn at 11-5-2007 04:46 PM
ada bau ashem la..
tah le kak cong. teman sendirik tak tau ape mende tu. maleh nak soal siasat lagi. sbb teman ni penakut. kengkadang nak bangun buang air ke bilik air tgh2 malam pun teman g ...

alergik sungguh kalu jamban kat luar umah ..buatnya sakit perut memuleh2 jenuh le ...

Reply #50 iconglu's post

ya, rumah kampung. kampung dalam bandar..
tapi masih ada hutan2 kecil gak la. dah banyak kena teroka utk buat rumah.

Originally posted by iconglu at 11-5-2007 04:52 PM

alergik sungguh kalu jamban kat luar umah ..buatnya sakit perut memuleh2 jenuh le ...

mmg alergik. dulu sblm kawin siap cakap ngan hubby. kalau org sakit perut, nak balik umah mak   (umah mertua ngan mak teman dlm 3-4 km je). kata hubby,kalau dah cirit-birit takdenye sempat nak balik umah..
tapi kak cong, kalu teman terasa nak membuang tgh2 malam, kalau boleh tahan, teman tahan.

Reply #53 in2eryn's post

tu tmpt duduk dia kot ..

mmg tak kaco rasanya .. biase la kot kalo dh ternampak2 ni ..dh mmg tmpt dia

Originally posted by in2eryn at 11-5-2007 04:56 PM

mmg alergik. dulu sblm kawin siap cakap ngan hubby. kalau org sakit perut, nak balik umah mak   (umah mertua ngan mak teman dlm 3-4 km je). kata hubby,kalau dah cirit-birit takdenye sempat na ...

siap nak balik umah mak....kalu buatnye terkincit tengah2 malam...jamban tu jugak yanag dicari

Reply #56 in2eryn's post

ko ni mcm wife aku la...cukup takut kalo nak merebeh kat luo

Reply #57 dak_ker's post

aku pun rasa camtu la.
tapi kan, dekat depan umah jiran kanan aku ni (sepupu hubby pun) ada ruang tanah utk setapak rumah lagi. tp waris tak mau buat rumah. betul2 sebelah hutan. dulu2 hubby selalu tanam kacang tanah ngan jagung kat situ. masa diaorg tebas kawasan tu (dah lama kes ni) jumpa batu berbentuk batu nisan.
batu tu masih ada lagi tp bukan tertanam. (nnt aku ambilkan gambo). macam dah tercabut. memula tgk mmg aku takut, tp lama2 dah lali.  puas pak mertua ngan hubby aku cari 1 lagi, tapi tak jumpa. nak kata situ kawasan kubur pun bukan sbb pak mertua aku duk situ dr dia kecil lagi.tak penah ada kubur katanya. tapi kalu2 dr hutan sebelah dia tak pasti le pulak.
padahal dulu masa arwah mak mertua aku hidup, pak mertua aku rajin gak masuk hutan tu cari rebung. tapi tak le sampai dalam2 sgt.