CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Kisah-kisah seram di Genting Highlands

baru jek turun dari genting last week... masa nak naik tu kabus tebal tapi redah ajelah drive perlah ...
nazurah Post at 11-12-2010 18:07

berani nazurah melilau cari benda pelik.. kalau miera sure mata ke depan je tgk jalan
apa yg tak kena dengan game kat luar tu? miera dekat 6 tahun tak gi genting.. now takut la nak gi sana sejak dengar banyak kes tanah runtuh dan sebagainya..

Reply 961# mieraedoera

berani-berani takut sebenarnya miera.... dan kita tak akan nampak dengan mata yang telanjang macam tu kan

outdoor games tu semuanya kalau ada apa2 berlaku, mesti semua mati... takde yang tak bahaya. itulah maksud saya. kita naik sampan yang dari bawah nampak macam berbuai tu pun sebenarnya sangat bahaya. sekali naik...dia punya feeling macam nak kena campak ke bawah gunung!

Reply  mieraedoera

berani-berani takut sebenarnya miera.... dan kita tak akan nampak dengan mata ...
nazurah Post at 12-12-2010 08:29

oo yaa... betul tu.. mmg saya pun kalau gi tpt2 cam tu mmg tak naik benda2 bahaya gitu. dulu pernah cuba naik rollercoster tu dgn kawan2.. tobattttt ta nak naik lagi. rasa nak tercabut jantung macam menjunam turun tu. pejam mata pun tak hilang rasa gerun tu..
now cuma naik yg cam budak2 punya game tu je.. yg macam naik dalam cawan besar tu .. hehe

Reply 963# mieraedoera

betul la... rollercoaster tu kalau kita naik rasanya macam dia nak humban kita ke bawah. abang sy kata kalau mati tu...mati kataklah jawabnya sebab dah tahu bahaya kita naik jugak

hujung minggu yang teruk aritu...masa naik kabus tebal, bila turun pun tebal...dah tu cari jalan keluar x jumpa

amber court ngan billion court mmg berhantu. member aku kene kacau ngan ju-on kat situ. dia cangkung masa member aku tgh mandi. staff genting pun cakap tempat tu mmg barhantu.
kitorg mmg cadang nk stay sbb nk tgk hantu tp masa drive pegi sana mlm2 mmg agak spooky. tp xigt nape xjadi stay.

baru abis khatam baca semua posting dalam nih.

baru plan nak gi genting. hehe. tak jadi lah.

Follow Us
takotnye

tamo la gi genting

da byk kali pegi...bila baca posting kt sini bru tersedar rupe2nye aku kne kaco ke selama ni..huhu...seram weyh....aku tido kt 1st world.. sapa yg nk ketuk bilik kita kul3-4pagi...bila buka pintu xde org pn...bila tutup pintu dia main ktuk2 lagi..mmg hangin..nak pulak member kata kt kita ko ni mamai ke dok bukak tutup pintu...hahha..tidakkkkk...

oo yaa... betul tu.. mmg saya pun kalau gi tpt2 cam tu mmg tak naik benda2 bahaya gitu. du ...
mieraedoera Post at 12-12-2010 08:34

sama laa ngan nsy.....dllu mase mude2 mmg la suke yg thrill2 ni.....skg ni kalo pi mana2 themepark, mesti opt nk naik cawan ke, pots ke (yg mcm kt snway lagoon tuh...hehe)...yg mcm tu jee.bkn ape....senang sgt rase kecut perut skg.

yo...ak pon nak cite pngalaman pelik tp bkn masa da smpai kt genting highlnd tu...tp mase on da way ke situ..
bulan 10 tahun 2009....mase tu dalam kul 1 ke 2 pagi...aku ngah drive naik bukit tggi yg nak ke genting tu ngan mmbe ak..sampai kt satu selekoh gelap..aku nmpk org tua kayuh beskal mendaki bukit yg tggi tu..kt dalam gelap tu..klu naik kete pon enjin da meraung2..inikan plak org tua tu bole kayuh beskal buruk kt dlm gelap naik bukit ke genting tu sorang2..ape yg ak pk kan :

-x kan die mengharap lampu kete org kot utk naik atas tu..
-apsal die nak kayuh basikal..tggi gile tu..klu die tolak..lagi jimat tenage kot.ak pon samar2..ak rase jenis beskal tua.
-jumpe kat selekoh bahye yg mmg gelap n sempit plus kabus..kete da spotlight pon xclear...da lah sunyi n sejuk mase tu....cmne org tua tu leh kayuh beskal sorg kt situ...sipi lg nak kene..
-setaw aku..situ mmg xde pe so..dari mane die dtg..
-perhentian dpn tu jauh lg...so tataw die nak kemane
-mmbe ak pon nmpak..mase tu sbiji lg kete laen..tataw la dye nmpak x....

skang da jrg g sane....anyway ...nak tnye otai2...mne la tau ade tak sesape pnah nmpak ke kelibat yg ak nmpak tu...

Rate

1

ape plak, aku msk megi dlm tu ok jek..
lolaxpdc Post at 15-5-2007 15:03

Biase la meletup2 dalam microwave... tengok makanan la... kalo yg oily2 memang suka meletup... abis satu microwave spread... jenuh ler nak kena cuci lepas tu... Pokok ari2 kat rumah camtu..kalo panaskan sambal ke, jadila letupan... bab microwave tu sgt TAK misteri la TT

bab yg ko kate lampu terbukak sendiri tu maybe la misteri kot

Post Last Edit by biskut_lemau at 28-12-2010 08:45

salam...
jumaat lepas (sehari sebelum krismas) biskut baru je balik dari genting...
layan outdoor game tu semua... mmg syoklaa gak...

btw biskut dah byk kali gak pi genting ni...
sejak tahun 1992...
dan bukan nak cakap besar atau berlagak...
cuma rasa pelik, nape ramai yang lemah semangat pk yg bukan2?
kita pergi nak suka-suka nak release tension...
so toksah pk benda-benda seram ni...

nak kata kena kacau...
ade gak penah kene kacau...
tp buat bodo je...
ini ade yg siap cakap takmo pi genting just sebab takut benda2 camni...
wtf kan??
sape lg mulia... kita atau dia yg ghaib ni?

yg penting, perbetulkan niat...
hati mau suci bersih...
pi sana sebab keje.. atau nak enjoy...
insyaAllah selamatnya...
kalo kene kacau sket2 tu...
alahai... adatlaa....
kita hidup kat dunia ni kan dengan makhluk ghaib gak...
dia pon makhluk Allah gak...
bezanya... kita ni makhluk yang dimuliakan... tak mcm dia...

ok?

btw biskut pon ade pengalaman nak cakap pasal genting nie...
satgi biskut cite k.

tp biskut mintak sgt...
jgn disebabkan cite biskut ni, ade yg elok2 plan nak pi bercuti kat genting,
tetiba tak jd plak bila baca story biskut ni nanti..
biskut takmo camtu..
ok?
biskut cite just nak share pengalaman.

dedulu biskut ade gak lepak2 ngan kwn2 biskut kat genting...
kami nginap kat hotel first world...
kami tempah 3 bilik, last2 pakai 2 bilik je sbb 1 bilik lg member biskut tak jd dtg psl kwn dia xcident.
so pas epy main game sume... memasing tidola mlm tu...
esoknya kwn biskut yg bilik sebelah tu kata...
mlm td dia tak lena tido psl nampak 'benda' tu kat penjuru atas belah kiri...
dok melekap kat situ...
so kwn biskut yg dah nampak benda tu...
buat2 tak tahu dan takmo bgtau kwn dia yg tido ngan dia...
tp mlm tu mmg doa x berapa lena nak tido psl ade benda tu...

benda tu dia kata mata merah...

biskut ngan kwn yg tido sama nie terperanjat dgr cite dia...
sbb bilik kami takde plak nampak benda2 pelik camtu...
dan biskut takde rase seram walau sekelumit pun...
meskipun byk kali gak dok sengsorang dlm bilik,
bile kwn2 biskut sume kuar rayau bangunan genting...
mungkin sbb biskut tak pernah pk psl benda tu...
so pikiran waktu tu mmg benar2 suci laa...
hehehe...

Rate

1

Aku ni former punya genting highland punya visitor, xde pun benda2 mengarut2 ni.. Bukan aku tak percaya pada hantu tapi yang penting kita ni punya niat baik dan bukan berniat jahat atau bermulut celupar.
Bagi aku genting ni memang best untuk bercuti bersama keluarga..

Jom bercuti di genting 2011..

baru je plan nk g gnting. cancel la.

suami aku ni seorang yg tersangat berani.superb punya beranila..tapi penah sekali tu kitorang check in kt first world hotel.

nak djadikan cerita,napetah masa malam tu laki aku tak leh tido sbb hati tak sedap.n buat pertama kalinya aku dengar dia cakap tempat tu seram..pada akula,bila seseorang yg tersangat berani dh boleh ckp mcm tu,100% aku percaya yg tempat tu ada gangguan

aku baru pi minggu lepaih, saja lalu laluan ke Amber Court tu, memang aku dah biasa lalu situ tapi kali ni bukan seram pasal hantu tapi seram pasal dah banyak tanah runtuh situ, batu-batu yang kat lereng tu tunggu jatuh ja, mau penyek kete kalau kena hempap! dah la 1 way in 1 way out tempat tu,so aku nasihat kan nak pi tengok jauh pun takpa lah, bahaya wo!

Reply 408# medangmru

betul2.....

hai semua! bila tengok video highland tower runtuh,tiba2 teringat dekat genting highland,boleh gitu?

aku ada satu cerita pelik/aneh yang aku tak berapa pasti akan jadi cite seram ke tidak.tapi aku cerita je lah.masa umur aku 15tahun,tahun 2000 dulu, hampir setiap bulan abah aku bawak jln2 genting highland.nak makan mcD pun sanggup pegi genting highland makan lepas tu balik.macam la umah shah alam takde mcD haha.dulu samaada balik hari atau tido dekat amber court.amber court tu memang hodoh dari luar,tapi dalam bilik cantik je.alhamdulillah takde benda scary happens kat family aku selama lepak amber court.

ape yg aku nak cerita ni berlaku dekat parking lot cable car tu,ape nama dia?parking lot awana eh? parents aku dah BAN genting highland so maaf lah aku lupa nama parking tu.kalau boleh aku nak lupakan terus kenangan pahit ni tapi sesekali mesti teringat kan.so kali terakhir pegi genting highland bersama family tu,bapak aku decide nak balik hari dan takmo parking dekat atas area theme park.dia parking dekat tingkat atas sekali(tingkat 4 kot) parking lot yang bersekali dgn cable car tu.

sepanjang hari dekat theme park memang best sehinggalah kitorang balik time maghrib.lepas keluar daripada cable car tu terus la menuju ke parking lot.semua adik beradik dgn abah aku dah jalan ke depan so tinggallah aku jalan sebelah mak aku slow2 take our own sweet time.sambil jalan dengan mak aku kat sebelah tu aku borak2 la dengan dia.lepas tu dia hilang,pling! macam tu je.aku sendiri tak percaya.Bila sampai dekat van abah aku tanya la, "mana mak?" "tak tahu" aku jawab.so terus la kakak sulung aku mengamuk2 salahkan aku sebab tak pandai jaga mak sedangkan aku jalan sebelah je.masa tu aku memang lurus bendul, aku memang tak tahu mane mak aku hilang.aku nangis je la,dah ler aku tgh uzur.aku baca la apa2 ayat quran yang patut sambil merayu2 supaya aku jumpa balik mak aku.masa tu adik beradik yg lain pun dah menggelabah so berlari la kesana kemari jerit nama mak aku.

untuk pengetahuan korang, masa tu takde orang yang jalan2 baru balik dari theme park menuju ke kereta masing2 kecuali family aku.memang sunyi habis.cuma ada 2biji kereta yang berlumba antara satu sama lain(hampeh kat parking sempit pun nak lumba) turun dari atas ke bawah.aku tak ingat berapa minit atau jam cuma yang pasti kitorang cari mak lamaaaa sangat.terjerit sana sini macam org gila,dari tingkat 4 tu lari turun ikut ramp sampai ke bawah dan separuh adik beradik lain(masa tu kami 6beradik) pergi cari dekat area tangga.rasanya setiap sudut dan tingkat parking lot tu kitorang check tapi mak memang takde, memang tak terserempak.mak aku bukan jenis suka bergurau main nyorok-nyorok pun.

sambil cari tu sambil la dok baca ayat2 quran,aku penat cari sambil nangis (sambil taip pun nangis huhu teringat).aku rasa bersalah sangat, macam aku tatau jaga mak sendiri.macam aku anak yang jahat.so masa aku turun dari salah satu ramp kat hujung(ramp yang menghubungkan kereta untuk turun dari satu tingkat ke satu tingkat) aku minta sangat kat Allah SWT supaya tolong la pulangkan mak aku balik, better ganti dgn aku je.amik je la aku ni,aku ada lagi 2 adik kecik yang perlukan mak aku.lagipun aku tak tahan kene marah dgn kakak sulung aku yang garang tu (iyelah dia anak sulung,mesti dia panik gak).tiba-tiba mak aku keluar dari sebalik ramp tu,macam mana nak describe eh, kiranya aku nak turun dan mak pulak nak naik,so kitorang jumpa dekat ramp.masa tu ya Allah! leganya hati aku.mak pulak nampak letih sangat,muka sayu je tak cakap apa2.aku terus tarik tangan dia bawak pegi van.so sepanjang balik semua dalam van senyap je terutama bapak aku.berkerut-kerut muka dia sepanjang dia drive.takde sape nak marah2 aku lagi dah,macam lega dah jumpa mak.

sampai umah semua dikehendaki mandi,buat ape yang patut dan tido.so sebelum masing2 nak masuk tido mak aku cerita la,berkerumun semua pegi kat meja makan nak dengar apa yang dah jadi kat family kitorang sebenarnya? ni dari sudut pandangan mak aku pulak yer, dia cakap kali terakhir dia ingat dia jalan dengan aku.lepas tu tiba2 semuanya kosong.parking lot tu ade je kereta macam biasa cuma langsung takde orang.dia cakap dia perasan masa nak menuju ke van tu ade budak remaja berlumba kete, dengan bunyi kereta diorang yang bising setiap kali diorang drift selekoh turun ramp tu.tapi sekarang semuanya kosong! so dia jalan kaki tgh2 jalan diantara kereta2 yang berlambak parking tu.dia turun dari satu tingkat ke satu tingkat,still jalan tengah2 jugak.ikut logik, kalo dia jalan tengah2 mesti dah kena langgar dekat kereta budak remaja yang berlumba tu.sebab seingat aku banyak kali jugak diorang drift turun bawah lepas tu naik balik saje2.ape yang lagi pelik,mak aku cakap masa dia turun satu tingkat,dekat hujung dia nampak macam ramai orang tengah jln2 borak,makan minum tanpa mempedulikan dia.macam tak perasan dia wujud.macam dekat hujung ada restoran,lagilah tak logik sebab parking lot tu 4segi je,antara hujung ke hujung adalah dinding.kalo bawak kereta sampai hujung tak berhenti maknanya terjunam ke bawah la kan.so dia turun lagi satu tingkat,sebab dia ingat mane lah tahu kitorang tertinggal kan dia dan tunggu kat bawah ke ape.still bila dia turun lagi satu tingkat,kiri kanan memang takde orang langsung kat parking tu kecuali hujung kat dinding dia nampak orang yang sama,pakai baju yang sama,buat perbuatan yang sama.

masa tu barulah dia perasan dia dah kena main2kan oleh makhluk Allah lagi satu ni,macam dia dah masuk alam lain,dah kena sorok.dia bacalah ayat2 quran sambil jalan dengan niat dpt jumpa family semula,sampai tingkat bawah dia turun.lepas tu dia naik balik,masih jalan dengan tengah2 tu.setiap tingkat semua sama mak aku cakap,balik2 jumpa bende yang sama.pusing2 itu je.sampailah dia penat sangat,so dia berzikir la.dia cakap dia baca asmaul-husna, masa tu lah dia lepas dan terserempak dengan aku huhu.

susah nak diterima oleh akal tapi itulah,benda dah jadi.sejak peristiwa tu parents aku ban genting highland,abah aku bawak jalan2 tempat lain je.adik kecik aku pun takut nak gi sana,dia kata takut mak hilang lagi haha.tapi aku stop pegi sana dari umur 15 sampai masuk Universiti je lah.bila masuk U,kawan2 ajak pegi,aku pun rindu sangat so aku pegi je tanpa parents tahu haha.alhamdulillah tak jadi apa2 lagi.tapi lama2 parents tahu dah,diorang takde nak marah pun.cuma suruh tanggung risiko sendri je lah.sekarang aku dah keje,langsung dah tak pegi.lepas ni mungkin?haha.

so aku harap korang enjoy dan amik ikhtibar cerita aku, sebab aku rasa kalo kita takut sangat dgn benda tu nanti jadi khurafat pulak so redah je lah nak pegi genting tu! cuma beringat antara satu sama lain,jgn gembira sangat,banyakkan berzikir dgn niat hanya kerana Allah SWT.aku tak alim pun tapi aku nak pesan je lah supaya sentiasa ingat Allah, tak mampu buat yg sunat buat yg wajib dulu,sentiasa memaafkan org sekeliling dan diri sendri lepas tu bertaubat je sentiasa.

aku bersyukur ape2 pun makhluk yang sorok mak aku sekejap tu.... tak sorok aku sekali.aku rasa masa tu sebab "dia" fikir mak aku ni alim,baik dan mak paling best di dunia,baik dia uji mak aku.kalo dia sorok aku pun buang masa je,ape aku boleh buat sangat pun masa umur 15thn tu? nangis je kejenya.kang tak pasal satu hal pulak "dia" nak pujuk aku yg suka nangis ni,nak prepare kan aku dgn pelajaran lagi, PMR nak dekat masa tu haha.

selamat hari ibu untuk mak aku, lama dah aku tak teringat kenangan ni balik.

Rate

1

seram giler bace kisah gh nih..last aku naik gh mase tahun 2004..nasib baik g balik hari..