CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lolaxpdc

Kisah-kisah seram di Genting Highlands

camana nak citer nieh...masa tu naik lif ...amber court ...tingkat 10..pastu lif stop kat tingkat 6  ...
JAY-Z Post at 10-10-2011 19:55

tengok tak kaki dier pijak tanak ker tak???

camner cara dia masuk??

tengok tak kaki dier pijak tanak ker tak???

camner cara dia masuk??
bbalik Post at 12-10-2011 14:12

xpasti la weh..dia masuk lif jer terus bulu roma kitorang menegak ! bukan aku ajer..2 lg member aku pun sama tp time dlm lif tiba2 jd mcm org dungu..xleh nk pk panjang terus kuar lif menuju ke bilik ..masuk jer bilik baru la kitorang waras balik...lepas jer bawak berbincang, kitorang terus kuar bilik n check out..time tu dah xde apa2 yg pelik pun berlaku...

xpasti la weh..dia masuk lif jer terus bulu roma kitorang menegak ! bukan aku ajer..2 lg me ...
JAY-Z Post at 13-10-2011 05:58

nasib baik lif tu tak berhenti tetibe kan??? kan??

Aku pegi last weekend, stay kat Genting View Resort...fuhhh...!! bleh tahan gak la "terkena" kat sana....

aku cite tk member2 opis, derang plan nak stay situ..tp ramai2 la dlm 15 org..hurmm..aku teringin nk pegi lg coz ramai x la takut sgt ....tp kata org , jgn carik penyakit..last minute aku xjadi join derang pegi minggu depan ..

Reply  orieko_

skerinya citer yu ni..

biasa kalau ai pergi genting selalu tido kat  ...
mjfh Post at 10-12-2010 21:51

I was just wondering lah pasal Amber Court ni, dah beberapa kali I terbaca (in this forum and also elsewhere) sesiapa yang ke sana mesti dapat bilik yang bersebelahan / same level as bilik yang berpalang. I mean, what the heck right? Kat situ banyak bilik / level kosong, kan? Buat apa the management kasi bilik yang dekat2 dengan situ? LOL

I guess this is kind of their ploy memang sengaja nak takut2kan orang tak? Supaya words spread like wild fire mengatakan tempat tu angker ke apa ke...so jadi lah Amber Court tu macam haunted gitu & jadi famous? LOL.

Apakah hantu tak boleh kacau orang kalau bilik tu dipalang sebegitu rhopa?

Follow Us

Tibetan Monk telling paranormal story in Genting Highlands!

aku cite tk member2 opis, derang plan nak stay situ..tp ramai2 la dlm 15 org..hurmm..aku teringin nk ...
JAY-Z Post at 15-10-2011 00:51

aku pegi sana stay for 1 night. Genting View resort ni dia ada byk type of accommodation. Yg aku tido tu Studio Apartment, nama dia Riverview Apartment. Pegi 2 family. Me and my sister. Paling best sampai2 jer, laki aku parking keter kat depan apartment tu, anak aku yg 2 tahun tu tunjuk kat satu area ni "Mama ada hantu kat situ". Berderau gak la darah aku masa tu...sbb mmg environment dia a bit scary la..

Reply 1006# rock_stars_roll

slalunya kalau hotel yg berhati perut,dorang xkan letak booking kat bilik yg ada masalah..apalagi mcm bilik yg slalu ada gangguan ker apa,dorang akan gunakan bilik yg 'bersih' & xde gangguan utk masukkan booking customer..kalau bilik yg bersih dah full, management akan kata bilik kitorang dah full booking..kalau ada juga customer yg berkeras nakkan bilik,management terpaksa bukak bilik yg bermasalah tuh utk digunakan..kebanyakkan hotel akan cuba utk elakkan hotel dorang dicop berhantu sebab xnak hilang customer,takut keuntungan x banyak...

aku pun ada gak pengalaman masa dok kat apartment ria.. tapi dah lama kisah nie.. kita org pegi 2family.. dan 2org kawan.. semua nyer dlm 9org.. kanak2 3org.. 1st nite tu aku dlm bilik sbb anak2 aku dah tido.. laki aku dgn kwn2 kat ruang tamu tengok tv.. aku perasan dlm bilik tu berangin tapi tingkap tak bukak kipas takde.. langsir bergerak2.. kejap2 pintu bilik tutup bukak.. tutup bukak.. aku perati jer pintu bilik tu tutup bukak.. pastu aku kuar gi kat laki aku dgn kwn2 tengok tv.. laki aku ckp nape tak tido.. aku ckp takleh tido sbb pintu main2 tutup2 bukak2.. dorang yg dengar aku ckp terus diam.. aku tak pueh hati.. aku gi masuk bilik smula.. aku masuk jer pintu tu trus tutp sendirik.. masa tu aku dah hangat hati.. sbb geram.. aku terus gi kat pintu tu.. aku berdiri tegak situ.. pastu aku jerit.. 'hah bukak la.. main2 bukak pintu.. bukak laaa'.. terus senyap.. tak bukak2 dah sampai pagi.. ermm legaaaa akuuu.. baru leh tido.. masa aku jerit tu laki aku dtg ingat aku ckp dgn sapa.. lepas tu sumer masuk tido
benda2 gini mainan iblis/syaitan.. kita kena berani, lagipun mana ada iblis/syaitan bunuh org.. kena rasuk dgn iblis/syaitan ada laaaa.. kalo ilang semangat itu la yg senang kena rasuk

aku pun ada gak pengalaman masa dok kat apartment ria.. tapi dah lama kisah nie.. kita org pegi 2fam ...
kintan Post at 17-10-2011 12:21

betul2...aku stuju, jgn sesekali kita takut dgn benda tu..
sepatutnya benda tula takut dgn kita...

aku pun ada gak pengalaman masa dok kat apartment ria.. tapi dah lama kisah nie.. kita org pegi 2fam ...
kintan Post at 17-10-2011 12:21

Mak aiii berani nak mamposs ko Kintan. Masa aku kena tu dlm kol 5am. Actually masa2 mula2 masuk apartment tu aku dh tgk laki dok cek semua benda keliling bilik tuh..then ada 3 lampu tak menyala..mmg kiteorng ingtkan rosak la kan so buat donno jer la. Laki aku ckp ni mesti mentol terbakar ke apa sbb dh try bukak pon mmg tak menyala. SO takpela. yg kata pukul 5am tu anak aku yg 4 tahun tu skt perut nak g toilet..dlm hati aku dok membebel gak, time ni la ko nak sakit perut, laki aku plak tdo mati... ok la aku pon bgn la temankan dia..siap2 sume aku pon nak sambung la tido balik. (actually time nih aku rasa tk sedap ati) masa berjalan dari toilet menuju ke katil aku tuh out of nowhere ada satu penutup botol air mineral tergolek sebelah aku..kirenya sepanjang aku berjalan ke katil tu bender tu bergolek sepanjang aku berjalan. aku dah berdebar dah. Kipas pon aku buka no 2 jer...(dh namanya sejuk)

Then aku mcm malas nak layan, buat2 tido jer la. yg bestnye bila aku naik atas katil penutup botol yg bergolek tu berenti sendiri betol2 kat sudut kaki katil. Ok fine lah..yg geramnya mata aku ni takleh nak tdo..anak aku semua alhamdulillah tdo tkde masalah. Dah aku plak mengiring kiri kanan takleh nak tido, masa tu dlm kol 5.30am kot. Sekali lampu yg rosak tuh menyala sendiri...weh mmg meremamng dah bulu roma aku. Yg laki aku plak aku kejut kat 10 minit baru bangun...then aku citer kat dia what is happening kan, dia kata takde apalah...bile tgk swis lampu tu mmg tertutup. tp both of us diam je la...(to be continue)

penah jugak terjadi pada aku.. 2kali tapi berlainan tempat tahun dah hari..
sekali tu kat rumah.. aku tido masa tengah mlm tu aku rasa panas aku tido kat lantai aku biarkan laki aku tido atas katil.. aku kalo tido tak pernah tutup tingkap sbb suka angin malam masuk sejukk.. tiba tengah2 syok tido aku terasa betis aku kena cakar, aku terdiam kejap pastu aku terus bangun, aku pikir laki aku ker yg cakar soh aku naik atas katil tapi takk.. aku nengok elok jer dia tido berdengkur lagi.. aku tak pueh hati aku terus jenguk kat tingkap tengok luar.. takde apa pun.. sunyi sepi jer.. trus aku tak tido pikir apa benda yg cakar aku tuu.. takde tanda tapi terasa perit

satu lagi kisah benda yg sama gak cakar aku, masa tu aku gi bercuti kat penang, aku dok hotel casuarina skang dah tukar jadi hardrock hotel.. aku tido sekatil dgn laki aku juga anak kecik aku yg berumur 3thn.. anak aku yg 2org lain tido bilik sebelah.. dlm tengah2 tido tu aku terjaga sbb terasa betis aku kena cakar.. aku bukak mata aku nengok elok jer anak aku dgn laki aku tido tak bergerak langsung.. aku trus bangun, first sekali aku tuju toilet aku tengok dlm toilet.. takde apa2 pun.. sunyi jerkk.. aku gi slding door aku tengok kat luar.. bilik aku berhadapan laut.. sunyi n gelap xde apa2 pun.. kira lama gak la aku berdiri tengok laut mmg gelap time tuu.. aku xleh tido dah time tu.. aku trus bukak tv sampi tertido.. esok tu aku citer kat laki aku.. laki aku senyap x kata apa.. esok trus check-out..

tapikan.. lately nie aku asik mimpi anak buah aku jer.. tak kira la waktu bila pun aku tido.. siang ke malam ke.. aku akan mimpi anak buah aku tu.. pastu dlm mimpi tu aku akan nangis sedeyy.. nti bila jaga aku betul2 nangis.. kenapa ekk.. mgkin sbb aku rindu sgt2 kot kat anak buah aku tu.. tiap2 mlm mimpi yg sama.. dlm mimpi tu aku akan nangis

seram betul cerita2 kat genting ni...
tp best...

Yg aku ni plak dok pretend tido, pejam mata rapat2 sbb tak nak nmpak apa2 or dgr apa2. But, dlm kol 6am pagi tu tiba2 aku dgr mcm org dok tolak trolley (house keepingnye trolley tu) betol2 kat depan pintu aprtmt kitorng ni. Bising nak mampos, based on the sound tu bukan satu trolley mcm ada 5, 6 trolley org dok tolak. Trolley tu kan besi so roda dia tu mmg bunyi bingit gile. Time ni laki aku bangun, dia ckp apahal bising sgt nih, pegi bukak pintu tgk kat koridor haram takder org pon. Aku diam jer lah, berdebar, nervous Tuahn jer tau.

then Ok la aku tak tido sampai la dah terang, anak2 aku bgn, then mandikan2 dorang semua, kemas2 brg sbb nak check out awal, korang tau tak apa aku nmpak kat penutup botol mineral yg tergolek kat katil tu?? Ada 3 tompok darah pekat yg dah kering..tompok darah tu plak mmg jelas dan besar...aku terdiam tk tau nak kata apa...terpikir gak aku kot anak2 aku main cat ker apa ker? tp mcm tk logik mana dtg cat warna merah...then aku diam jer. after a few day balik KL barulah hubby aku pon bukak mulut pasal darah tuh..dia pon perasan sbb the night before tu lantai tu bersih...cuma tu lah, that is my 1st experience kena "kacau" kat hotel.

Reply 1015# iwa_wawa

seb baik kena kaco dngan bunyi-bunyian je....

Nak share cite gak… tapi ni bukan kat mane2 aptmnt…. Tapi time otw nak naik genting….(time ni zaman study kt U)

Kesah nye awek membe aku ni gatal la g dating ngan ex bf die kat atas tu, konon nak celebrate birthday…. Ktorg dah cakap jangan g.. tp die degil gak… than die pg la naik ngan ex bf die.. yang membe ak ni dah risau gile (bf die), tapi die bagi pg dgn besyarat pkol 9 malam msti balik gak….

Tunggu pnye tunggu die x balik2… call2 x angkat, sampai la kol 11 si pmpuan ni kol bf die mintak tlg amek die kat atas gunung tu malam tu gak… sbb ex bf die soh tman kan die tido stu malam…(niat jahat la tu)

Nak x nak tepakse la ktorg nek atas tu memalam bute tu, da la nek wira je (yg pg 4 orang).. yang owner kete ni mulut x bole bla, cakap nak besa saje… kt org tanye larat ke kete ko ni nek sampai atas.. die bole jawab “asal x larat plak, walaupon xde turbo tp klau stakat nak belumbe ngan antu goh tong tu lepas lah… ( time ni dah sampai kat sempang msuk jalan genting)…

Dlm pejalanan naik atas… Haaaa,…. Time ni owner kete da tros senyap… kete pon lambat je naik nye… ye la aku pk msti berat sebab 4 orang kan …. Kteorg pon same la senyap yg ade dgr bnyi radio, tu pon ntah pape lagu….kejap2 die tkan emrgncy break..nak kate kabus tebal xde la plak… ok je cuaca malam tu…. Pkul 1.00a.m dan selamat lah kami sampai kat atas tu, tros g amek bdak pmpuan membe aku ni….. x cakap pe dah tros tron balik KL…

X balik umah tros. G lepak dlu kat mamak area ampang…. Bab nengok driver cam da pnat…..kat mamak tu baru die cite…..(alahai panjang nye cite ak ni….).. die cakap lepas je die cakap besa tu die nampak ade bnde ptih terbang2 kat sblah die( lua kreta) cik pon kot  bab tu die diam…. Jap2 bnde tu ilang… smpai stu tmpat die jumpe lagi… macam ajak lumbe la….pastu yg emrgncy break tu die cakap ‘bende tu dok depan kete die’ Sampai la nak sampai atas tu… time tu die da x ingat nak bace ape dah… (bdak ni kureng skit bab agama ni)…tapi die macam pelik la nape kiteorg x bole nak perasan n die geram kiteorg senyap je dlam kete tu….

Hi, suma...  sy newbie kt sini. Salam perkenalan ye... Alhamdulillah, sy xpenah alami kejadian misteri d genting ni. Walaupun penah beberape kali pg & penah skali je tido kt sane. Bestlah bace pengalaman awk suma... Walaupun seram, tp nak gak bace...

Reply 1017# getah

pi celebrate bday dgn ex-bf? gigih pulak member ko tu membenarkan...

baru balik dari GH...tak berkesempatan melawat amber court T_T ..tak pe next month naik...mesti nak pegi tgk tmpt tu...cumanya..skang ni banyak giler kawasan tanah runtuh sepanjang naik ke genting...berhati2 kepada yang pegi ye...musim hujan gamaknya.....n terfikir nak menanya n ungkai misteri cradle rock tuh!