CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Muntz

Sela senaraikan tempat makan yg menjual makanan mahal, servis sik bagus

Restoran BAROK di Kampung Boyan.....

Aku ingat gik, masa mula2 restoran tuk bukak dolok, bukan main santun gik sidak waiter & waitress nya....
Baru2 tuk aku & kawan2 ku nak gi makan sia, sidak nak ambik order pun datang setelah 1/2 jam kamek orang lepak...sik ada mintak maaf agik ya...
Lalu lah kamek orang sik jadi makan sebab nya ngantar aik pun 20 minit....At last, kmk orang cancel jak makan di sia...

Aku and kawan2 aku, mun makan di mana2 kedai lah, mun barang makan nya sik nyaman, kamek orang akan madah...

MENGULANG SATU SEMESTER

maksudnya, kedai makan ya failed!!!!

Originally posted by azs~leen at 15-6-2007 08:06 AM
restoran dayang ya nang aku setuju, mmg mahal gila ambik lauk ayam/ikan/daging ngan sayur pun dah 5.30 mahal eh aku sik tauk nya ngira byk atau nya ngira ikut lauk!

nasik paprik dah 4.50.. rasa manok dicurah kuah sos...

adoi leen... ney ndak mahal.. pakei menten kereta Peugeot taukey neo nya nok kelakar terbak-bak sora.... kedak ibu ayam jak tanggar ku.

Rate

1

Originally posted by CoKeLat-RaWkZ at 15-6-2007 10:11 AM

nasik paprik dah 4.50.. rasa manok dicurah kuah sos...

adoi leen... ney ndak mahal.. pakei menten kereta Peugeot taukey neo nya nok kelakar terbak-bak sora.... kedak ibu ayam jak tanggar ku.

aku baruk nak madah sora toke nya selalu jak terbak2 nunggah kuli nya!  ngan rambut blonde makeup tebal, toke ya urang sabahan mun sik salah aku sigek juak selalu aku tercium bau parit di area ya tp selalu juak kaki aku mok melangkah ke sia dolok2 lah lamak tok geng keras aku dah transfer sik pernah aku ke sia agik!

yalah kita tok org bumi,nak berbisnes,bkn sik maok nulong,dah sevis burok mcm ne?Sik sidak nagga cara cina berbisnes,mknan byk pilihan,harga berpatutan,arum bulak baru melangkah dah ambik order.walaupun ku sik mkn di kedei cina tapi dr pemerhatian aku lah.

Reply #21 lamola's post

Setuju,ada kmk pegi sia sekali,aik dtg lalu abis (yapun lambat)baru oder lain dtg..jerak,lainlah mun dah berubah.

Follow Us
biasalah kedei baruk bukak bukan main gik layanan bila dah famous, urang dah tauk nak ngambik order pelanggan pun sakit!arum bulak dah panas dah punggung kita tok duduk br gago nak ngambik order mun aku dilayan kedak ya bagus gik aku angkat n blah.
ada juak kedei makan sik nyaman tapi harga terlampau mahal sik berbaloi langsung ngan apa nak dimkn!

Originally posted by adziah at 14-6-2007 09:25 PM
ngkah jak..
tok i mok mukak ceta pasal keday ujong kat airport kuching level 1..cashier nya rasa boss rasa!sik tauk la nya boss ka sik.kamek orang meli aek cangker besar.jangan kata nak ncarik p ...

bukan nak kedei jual mi ya kah? Berik ko nama, dapat kita sama2 update list.

Aku ingat mok ngkah pizza hut batu 3 tapi bila ku pikir, ria tek kesalahan cuma pada sorang pekerja yg masih baru. Dan waktu ya kamek org dapat free apa tek kah... kotan salah polah tek. Haha. Sik hal lah... malas ku ngkah. Lagikpun aku pernah juak makan di sia sblm tok, sikda masalah gilak.

MINTAK AMPUN, MINTAK MAAF AAAHH IBOH TERSINGGUNG BUKAN AKU MOK BER-RACIST2...BERANOK2 BANGSA...

aku makan kedei cina, sik halal tapi sik penah kenak FOOD POISONING

tapi bila makan kedei melayu, halal... once in a blue moon mesti ke klinik singgah kejap, kenak ceret2 muntah2, food poisoning.  mun nak ngata aku sik tahan makan pedas sik patut juak... maka hariya..last week.. aku makan mee sup di stall melayu di king centre.. kul 1030 am, rasa nak mati di ofis.. kedak kenak temuan.. nasib udah minum aik limo mantak di civic centre.. baruk nyaman rasa nyawa.. asal perut ngerudak nak berak, time ya juak termutah2 di jamban.

tapi aku sik jerak... selera aku nang suka makan makanan Melayu juak hahahahahh!!!!

Reply #30 CoKeLat-RaWkZ's post

Benar ya. Paham juak bah kamek org tok. Sbb ya aku molah thread tok, bukan sbb nak menghancurkan bisnes bangsa Bumi, tapi mok berik pengajaran bah. Ne alah kita tok sebagai pengguna jak ngalah. Sidaknya berbisnes ngaut duit tapi sik pandei nak merik servis bagus. Gitok ajaklah caranya.

Tapi gine2 pun... org Bumi sik kira Melayu Iban, aku rasa lidah kita semua sama lah. Sbb ya manok pansoh bukan agik makanan dimasak org Iban ajak, org Melayu pun dah pandei masak manok pansoh. Mun masuk KFC, bangsa2 kita juak rami... ne ndak genok... haha!

ada sigek kedei sederet ng pawada ya..sik ingt aku nama nya..aku makan sia ngn tic tac dolok..yarabi...servis nang teruk lalu..si waitress ya dah la terkenjar2 bersms....meja kotor sik lap...aku n tic tac nak duduk pun sik tauk siney..dah duduk tek..sik ompuan kenjar ya masih gik bersms.....tunggah berkali2 baruk nya melayan...cam ci*** jak ompuan ya.....mun si waitress ya kacak sik juak hal..tuk muka sikit gik bleh lawan bunyik kuali...nang manas time ya eh..

Rate

1

sia nang nya... staf kuang kuit jak tp sik sensitip dgn persekitaran nya.. ingat ku masa minum sia dolok.. aku mpun dtg agak waiter ya mintak order... ya la 1st & last ku g sia...

pa tek adz... WTF...?

Rate

1

Reply #20 azs~leen's post

sik lawan mahal nasik campur kat tun jugah..tadik kawan mek ambik nasik putih,ayam masak merah,sambal udang,kari parek,sepirin umai ikan n campo sepirin sambal udang mek mpun..semua skali rm16..wtf?kamek sik penah tauk camne n brapa2 sidak booth ya charge nasik campo sidak bah..

Rate

1

Reply #32 payrol's post

Dekat pawada? Bukan R&R kah?

Reply #34 adziah's post

Aku rasa logik juak rega ya.. tambah gik rah tun jugah.

rah R&R la dpadah oleh payrol ya.aku beberapa kali juak ada makan di sia la.waitress nya nang ada cam siyal kit.tehegeh2 jak ambik n anta order.dahla main apal ajak apa diorder orang,sik ditulis..nang tereer...kalah engineer..but so far aku sik pernah manas ngan pekerja sidak la cos lom sampe tahap mencabar kemohaan aku.hehehe..

aok,betul la ya chep...wtf??!!hehehe...

yalah,rega ya nang logic la kat tun jugah.tapi aku puas ati ngan makanan kat booth nak jual beriyani ya.dahla aku mintak poppadam nya berik free jak.haha!actually nasik nak aku order sikda poppadam bah.kuah kat ayam ya ku mintak extra.ekekek...sedap ehh!!dahla rm5 jak.puas ati laa

Rate

1

Ok.. aku dah update dgn Restoran R&R. Siapa2 rajin ngambar ya bolehlah paste gambar restoran nak dimaksudkan di sitok. Dapat kita mengenali tempat ya lebih jelas gik. Org nak berbisnes sik tauk jaga customer nang patut diajar. Jgn berik muka dgn sidak.

Originally posted by adziah at 16-6-2007 08:40 AM
rah R&R la dpadah oleh payrol ya.aku beberapa kali juak ada makan di sia la.waitress nya nang ada cam siyal kit.tehegeh2 jak ambik n anta order.dahla main apal ajak apa diorder orang,sik ditu ...

aok eh Wiwit Tofu Frutt....

Bump skek...