CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 15325|Reply: 128

aku pemarah!tolong aku!!

aku tak tahulah camne nak handle problem panas baran dan sikap tidak sabar aku ni. entahlah kengkadang ada2 saja benda yg aku rasa tak betul. aku selalu rasa stress tapi tak tahu apa yg buat aku stress. rasa gelisah dan benci semacam apabila perasaan marah tiba2 muncul.aku selalu rasa seperti dicabar oleh org disekeliling aku. aku ni kengkadang degil tak ingat dunia. nape erk perasaan dlm hati aku rasa penuh dgn perasaan benci dan marah.mungkin aku selalu simpan perasaan marah so skang tunggu masa nak meletup? rasa nak meraung,nangis,ketawa semua bercampur aduk dlm jiwa ku ni. rasa nak bunuh diri pun ade.adakah ini sejenis penyakit. sakitnye nak tahan perasaan seperti nak meletup ni. aku tak pandai nak kawal emosi panas baran ni kengkadang kecian lak nengok org lain jd mangsa lepas geram. nak tulis ni pun tak tahu nak tulis ape aku just tulis apa yg terfikir. mungkin korang rasa tulisan aku ni berserabut dan tak faham tulisan ini but trust me inilah yg aku rasa skang. apakah aku perlukan pakar kauseling? kl korang ape korang buat untuk cool down.

Rate

1

tenangkan diri...
pastu pegi cuti2 malaysia utk rehatkan pikiran serabut itu

dulu aku pun cepat naik angin, cepat moody dan juga cepat hot tempered.
solution aku ialah----->>>

sila scroll ke bawah

lagi

lagi

-------->> aku carik laki yg jenis cool bebeh cool, penyabar, penurut kata, rileks n flexible angkut buat suami . so now hot tempered aku dah takde dan hampir takde. dlm erti kata lain, berdamping dengan org yg byk2 sabar boleh membantu kita mengatasi sifat panas baran. this is based on true story. tiada bahan MSG utk menambah kesedapan rase.

Reply #2 emkay's post

masalah skang takde mase nak cuti . kena tungu hujung tahun.

Reply #3 meow_tompok's post

bf aku ni memang jenis sama dgn hubby akak jenis cool, penyabar, penurut kata, rileks n flexible tapi tu yg kekandang aku hangin gak satu badan bec cam takde perasaan pulak. nak kawin lambat lagi la kak.

minum air badak...

Follow Us
Mr.Forensics This user has been deleted
minum air badak leh kurangkan marah ke.

Reply #7 Mr.Forensics's post

boley kurangkan panas badan...

kan tuan rumah panas baran...

Reply #1 midnightkiller's post

take a deep breath each time raser nak marah

best ke sket nak marah?

me ader prasaan marah gak..tapi tak sampai tahap tuh lagik kot

me kalo marah sangat...termenangis

Rate

1

Reply #6 nu_Ouija_Board's post

air badak kan untuk turunkan suhu badan tapi bukan perasaan.walauapapun time kacih.

Reply #9 auntie_girl's post

itulah kadang2 marah sampai nangis. kadang2 sejuk gak lepas nangis. memang tiring kl asyik marah tapi nak buat camne kl ada org buat kite marah.  aku akan tahan selagi boleh tahan tapi kl dh sampai tahap  mencabar aku tak tahan tak tahulah nak buat camne lagi. rasa nak makan forum ni pun ade.

ko mengucap 3x, selawat.. pastu amik wuduk.. percayalah.. even aku yg tak alim sgt ni pon.. menjadi..

Rate

1

hypertension kot..

cuba2 ler kalau marah tuh datang time berdiri, bawak2 ler duduk.. kalau time tuh duduk, bawak2 berjalan.. apa2 ler..

tak pun, bawak2 ler mengucap..

Rate

1

pemarah lawan nya penyabar kan sabar itu separuh dari iman. Dan tika dan di saat kemarahan melanda maka syaitan syaitan akan bersorak sorak gembira apatah lagi kalau tak mampu nak mengawal perasaan marah itu. Wajar kita untuk berisgtifar banyak banyak dan di sarankan untuk mengambil wuduk...

RENUNG RENUNGKANLAH

Rate

1

aku dh cuba apa yg korang suruh buat tu tp berkesan sekejap je. sampai aku berndam dlm bilik mandi utk sejukkan marah pun pernah. penatlah tp nak buat camne aku pun dh tak tau nak buat ape. rase nak pergi jauh2 ke tmpt yg org tak kenal tp itu bukan jln yg terbaikkan? sigh

tu nama terbawa2 perasaan..syaitan hasut ko jadi tak tentu je perasaan tu..nak lari laa nak mati la..cari kawan yg ko senang ajak sembang2..minum secawan teh..letak daun pudina..tentu segar sikit ..kalau dah rasa mandi tak leh redakan diri ko berendam jer dlm kolam renang lelama..  ..sorry are u muslim.? kalau ye..cuba byk2 kan dekat dgn Allah..rajin2 kan diri gi masjid..satu ketika dulu aku penah gak panas baran gitu..semuanya kita sendiri gak yg ada kekuatan  utk berubah..takyah laa nak lari memana..esok lusa kalau mati org sekeliling gak yg bakal mandikan jenazah ko n kuburkan ko sekali..

Rate

1

Mr.Forensics This user has been deleted

Reply #8 nu_Ouija_Board's post

wong lo kat jadi tak????

A famous Cantonese cooling tea made from sugar cane, carrot, water chestnut taro root etc, great for stomach heat due to stress, indigestion and other heat conditions.
.........6 packs of 120 gm each instant tea.............$3.0

marah adalah sifat semulajadi mnusia yang ALLAH kurnia... dlm masa yg sama ALLAH kurnia sifat sabar... dalam pd itu ada akal...
maka bila marah datang, akal berfungsi meredakan dgn sabar....
tak semudah itu utk melakukan apa yg In tulis ini... tp, bgitulah sifat manusia yg berakal... akal mengawal perasaan...

kalau tuan umah merasakan sifat pemarah bagaikan suatu penyakit dlm dirinya... maka berubatlah. jiwa yg kena diubati...
pastikan sentiasa dlm keadaan bwudu'... krn air wudu' dpt menghidari diri dr didekati syaitan, adalh krn mrh itu dr syaitan...
bwudu' dgn betul dn penuh tawaddo'...
beristighfar masa mrh... cubalah sering mmbaca di dlm hati astaghfirullah al aziim... di dlm situasi mana sekali pn.....

Reply #1 midnightkiller's post

marah nie sbb kena kipas dgn setan tu
kena byk2 istighfar nie
kalo rasa marah sgt2...cuber rileks
kalo tgh diri, gi ler duduk dulu
kalo tgh duduk, gi ler baring dulu
kalo tak bulih juga, masuk bilik air dan mandi
air tu unsur penenang, biler kena air kiter mudah tenang
pastu amik ler air semayang, buat semayang sunat ker
baca quran ker, supaya setan dalam itu kepala, dalam itu otak, dalam itu hati...kasik keluar....

tiap kali rasa nak marah,
tarik nafas dalam2 dan istighfar
rasa nak marah lagi,
tarik nafas dalam2 dan istighfar
ingat, ikutkan perasaan marah sama je macam dengar hasutan syaitan