CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mimi07

i'm serious.....

Originally posted by Deadgurlzz at 2-7-2007 02:10 PM
jgn risau mimi...

MEMANG ade laki yg sggup trime diri mimi tu...jgn risau k?aku pnh jumpe laki yg memang x kesah psl cite2 silam ppuan tu...as long die mmg nk brubah tu pn dh ckup baek tuk l ...

Ko sindir aku ke tu dead?

Mimi... nasihat aku satu je lah...

Ko jangan layan sangat melahjanda tu. Dia tu suh ngajo bab bab oral leh lah...

Originally posted by amanda_shamira at 23-7-2007 03:59 AM
ni 2nd time wa dengar pompuan 'buat sendri'..   wa ingat lelaki je suka buat sendri.. (jgn marah ye mimi)

berbalik pada masalah mimi tu, tak dinafikan ada segelintir yg buat mcm ...

pompuan pon orang gak

btw,thanks for your concern

Originally posted by missnoname07 at 23-7-2007 09:23 AM
macamana nak nasihat ye....

bagusnya la mimi..cepat berubah n bole sepenuhnya lupakan lelaki yg penah hadir...
misspon xleh nasihat lebih2 sbb miss pon lebey kurang je ngn mimi...cumaapeyg ja ...

tu lah...skarang mimi taknak tengok VCD inggeris lagi..kalau tgk,mimi cepat basah...ketagihan datang semula

Originally posted by supermod at 23-7-2007 03:23 PM
Mimi... nasihat aku satu je lah...

Ko jangan layan sangat melahjanda tu. Dia tu suh ngajo bab bab oral leh lah...

tapi nasihat dia bernas jugak apa

Originally posted by meow_tompok at 9-7-2007 12:07 PM

org yg bertanya tu saya la. hik hik hik
wah... untungnyer U. amik contraceptive badan tak naik! kalau U amik implanon pun tak naik jugak. eeee dengki I tawww
ooo yea, since u dah hig ...

banyaknye infor.

mmm..hana kan..dh tua..blum kawen2 lagi. im 30thn.
org sukaaa sgt cakap..kawen lewat susah dpt anak or beranak ada komplikasi..betul ke?

Follow Us
missnoname07 This user has been deleted
nak tanya sket la tuan umah...nape bila ketagih sampai dasyat camtu skali...
adakah pengalaman pembuka thread yg luar biasa sbelom ni ke...atau memang camtu...
sbb miss xde camtu pon...cam ada keinginan je...n kalo wat2 lupa...xrasa pape pon...
n even sampai skang macam2 biasa je...

Originally posted by mimi07 at 7-7-2007 12:22 AM

takpelah kalo takleh nak imagine tapi at least equa tahu yang dalam dunia ni ada berbagai2 jenis orang dan kisah hidup yg berbeza

derang tu kalau melenting cepat tu..derang tu hidup dlm khalayan..

ngantuk la aku dengar citer ko ni...:re:

Mimi,kak lina guest mimi masih muda lagi kan?  Nasihat kak lina mimi balik lah ke pangkal jalan.  Pokok pangkal hati mimi n semangat mimi.  Kalau mimi selalu kata mimi boleh,pasti mimi boleh.  Jgn sia sia kan zaman muda awak tu dik.  Biar menyesal sekarang dari menyesal kemudian.  Allah sentiasa menerima taubat dari hambanya yg mau balik ke pangkal jalan.  Mungkin kak lina ketinggalan motobot baca masaalah mimi tapi masih belum terlambat lagi untuk kak lina bagi pendapat pada mimi.  Bila kak lina baca masaalah mimi,kak lina rasa terharu sgt kerana mimi berani mengemuka masaalah mimi disini yg melibatkan maruah diri mimi mean mimi betul2 nak berubah.  Cubalah dik,kak lina pasti mimi boleh.  Ingat ajal maut Allah yg tentukan.  Entah esok or lusa Allah ambil nyawa kita than kita tak sempat nak bertaubat yg  menerima dosa kita adalah mak kita.  Mimi kena ingat,org perempuan selagi tak kawin selagi itu lah mak kita yg menanggung segala dosa yg kita buat.  Mimi tak kesian ke pada mak mimi yg bergadai nyawa melahirkan mimi selama ni.

Nasihat kak lina bila mana mimi terasa nak melakukan perkara tu lagi cuba lah berikhtifal byk2.  Ambil air sembahyang buat solat sunat or byk kan membaca al quran.  Kak lina percaya mimi boleh lakukan,inshaallah .

Nak bagi nasihat jugak ni...
bagi sayalah, pertama sekali kita kena tgk siapa kwn kita. kalau kwn kita tu hantu, maka kita pn jd hantu, kalau kwn kita tu jenis org baik2 kita pun insyaALLAH akan jd mcm dia jg. Kwn pengaruh yg paliong besar. cari kwn yg sudi bimbing kita,dgr masalah kita,tunjuk ajar kita & mimi kena ikutlah.jgn jd hangat2 tahi ayam. Saya tk tgk org lain. Dulu saya byk brkwn dgnn pelbagai org & pelbagai ragam yg jahat2. mula2 saya blh thn tapi lama2 saya pun hampir2 terjerumus.nasib baik saya cpt sedar & jauhkan diri dr mereka. Saya cari kwn yg baik2, suka ke masjid, suka baca quran dan sebagainya. Bila selalu tgk kawan mcm tu, saya pun naik malu & akhirnya mula ikut apa yg kwn saya buat.
1 lg mimi kena ISTIQAMAH ,tanam tekad dlm diri utk berubah. jgn biarkan rasa masa lapang & tak tahu nak buat apa,.maksud saya biarkan mimi sentiasa ada kerja nak buat. Biarkan masa terisi dgn aktiviti yg melekakan mimi dari ingat bemda tu lah. lagi 1( brp kali lg 1lah) jagn biarkan diri mimi keseorgn. bila seorg mesti nak fikir buat jahatlah.pastikan mimi dgn kawan2 (yg tak buat xtvt sia2lah)di khalaayk ramai.tp kalau di khlayak nak buat jgk tak tahulah....
Ingat...........jln mesti ke depan, buka ke belakang. SESUNGGUHNYA ALLAH AKAN MENGAMPUNI DOSA2 HAMBA2NYA YANG BERTAUBAT....bukan taubat sambal, dah tahu pedas tp makan lg.
cukup dulu utk kali ini...

nak tanya sikit kat cik mimi neh..family cik mimi mcmne??sorry kalau terlebih pers0nal..i mean,ur family jenis yg mcmne...?sosial ke?tak kisah ke?alim ke?diorg tau tak ko mcmni?

Aku curious sket ngan nick-nick yang ada 07 kat belakang ni. Semua posting best-best... Adakah dorang ni sebenarnya sama?   Alahai gila-gila

Originally posted by supermod at 27-7-2007 07:51 AM
Aku curious sket ngan nick-nick yang ada 07 kat belakang ni. Semua posting best-best... Adakah dorang ni sebenarnya sama?   Alahai gila-gila

sampai hati

sape gila-gila?

Originally posted by olliebee at 27-7-2007 06:49 AM
nak tanya sikit kat cik mimi neh..family cik mimi mcmne??sorry kalau terlebih pers0nal..i mean,ur family jenis yg mcmne...?sosial ke?tak kisah ke?alim ke?diorg tau tak ko mcmni?

family mimi jenis alim2 gak

Originally posted by betik at 26-7-2007 02:14 PM
Nak bagi nasihat jugak ni...
bagi sayalah, pertama sekali kita kena tgk siapa kwn kita. kalau kwn kita tu hantu, maka kita pn jd hantu, kalau kwn kita tu jenis org baik2 kita pun insyaALLAH akan ...

tq betik

Originally posted by Marlina at 26-7-2007 06:54 AM
Mimi,kak lina guest mimi masih muda lagi kan?  Nasihat kak lina mimi balik lah ke pangkal jalan.  Pokok pangkal hati mimi n semangat mimi.  Kalau mimi selalu kata mimi boleh,pasti mimi boleh.  Jg ...

tq kak lina

Originally posted by missnoname07 at 25-7-2007 09:57 AM
nak tanya sket la tuan umah...nape bila ketagih sampai dasyat camtu skali...
adakah pengalaman pembuka thread yg luar biasa sbelom ni ke...atau memang camtu...
sbb miss xde camtu pon...cam ada  ...

sebab salu main sangat   kadang2 1 hari mimi layan 2 org yg berlainan   siang2 salu yg married businessman lah yg datang cari mimi...lepas balik keja   dia balik dalam pukul 8-9.....ada yg solo guyz lak datang apartmen mimi   mimi tinggal berdua jer....dan housemate mimi mmg bawak balik laki..tapi dia tak tukar2

ermm.. bgs la jika ada keinginan utk berubah..
perubahan plak tak leh berlaku dlm masa yg sgkt.. take times.. n slowly..
sy ni pun tak la baik n pandai sgt nk menasihatkan org.. tp skdr m'bantu mana yg termampu..
awk kene kuat jika nk berubah.. kuat melawan perasan dan nafsu..
dekatkan diri dgn Tuhan.. bkn bermakna solat n puasa je.. tp aktiviti2 agama yg lain.. misalnya membaca Al-Quran ke.. zikir ke.. dgr ceramah agama ke.. atau klu awk tak mampu nk lakukan smua tu dgn seorg diri.. awk cari la pembimbing.. ustaz atau ustazah.. rajin2 la ke surau or masjid.. kat situ awk akan dpt ketenangan jika awk benar2 menghayati or ikhlas dgn apa yg awk wat.. ssh nak digambarkan dgn kata2.. tp bila awk dh bz dgn smua tu.. insyaAllah awk leh lupa kan smua tu.. jika niat kite baik.. Tuhan akan tolong..
pastu awk kene la ubah diri awk.. jgn duk serumah dgn org yg leh bwk awk ke perangai lama.. cari kwn yg baik.. bkn bermakna bila awk dh mcm ni.. awk tak lyk nk kwn dgn org yg baik.. stp org ada peluang n hak utk berkawan dgn sesiapa je.. penah dgr tak org ckp.. klu kite kwn dgn org yg jual myk wangi.. kite pun turut berbau wangi.. so sama la jugak mcm kes berkwn ni.. klu org yg sesat, makin sesat la awk..
n mcm tmpt perlindungan lak.. tak semestinya hnya utk org mengandung.. kat situ kan tmpt b'lindung.. tak kan nk tggu mengandung baru nk pegi.. sesiapa pun leh pegi utk mntk khidmat nasihat ke or apa2 je la yg sewaktu dgnnya.. kat sana ada org yg ditugaskan utk m'bantu org2 yg t'lanjur and etc..
apa2 pun diri awk sendiri yg menentukannya.. tak de org leh ubah diri awk, melainkan diri awk sndiri.. be a strong person.. insyaAllah, Tuhan tolong..
maaf la terlampau pjg m'bebel ni.. skdr nsht.. sbb sy pun ada kwn mcm awk ni..
nk ikut ke tak ke.. terpulang.. t'jwb sbg seorg muslim dh selesai..
decision is yours!!

Originally posted by mimi07 at 1-7-2007 10:12 PM
ni mimi tak main2 yer.....ok camni problem mimi.....mimi taklah kata mimi baik....tapi kadang2 terdetik jugak dalam hati nak berubah jadi lebih baik....

masalah mimi berbunyi..

mimi ada kaw ...

Kena cakap pendirian kita....beri tahu...benda tu kurang manis (cakap kasar sket tak elok)...minta maaf sebab tak nak dengar...tak mahu masuk campur hal-hal macam tu.....bukan sombong ..tapi ada perkara kita kena tegas...kawan masih kawan...cuma hal tu tak mahu masuk campur ..sebab nasihat tak nak dengar...