CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 24142|Reply: 198

berkenalan dengan suami orang

nk tnyerla pendapat u all...
actually i ni kejer kt gomen...bru jer grad, umur bru 24 and kejer as new officer
pstu dh 2-3bln kejer, joinla akt persatuan dlm opis tu...kna dok kt satu tmpat slama 4hr...mcm 1programla
bler dh join tu, berkenalanla dgn ramai2 org kt situ
majoritinyer laki2 orgla.. tp saya msh bujang
dh ade bf tp xdpt kawin2..biasala org muda lelaki ni slagi xpuas enjoy
susah sgt nk ajk kawin...sya dh penat ajak tp die xnk lg
mslhnye skrg, ade sorg tu, umur 40++...kire senior officerla..dh bergelar Dr pn
kitorg knal kt situ..sya lyn dier sama jer mcm lyn staff lain
sya xrasa Dr ni nk ngorat saya,...tp tula yg peliknyer, kemaner sajer saya pergi ms dlm akt tu die ade
pstu kmana sjer die nk pg, dia akn ajak sya
lpas abis akt tu, stiap hari dier akn tpon saya.xde bda pn die crita. just tnye saya dh mkn ker blum.tgh bt aper and etc..kdg2 tu mls saya nk angkat....klu xtpon pn, msti ade miscall dr die
saya tau die dh kawin..biler saya crita psl Dr tu kt bf saya, dgn selamba die kater yg saya ni perasan
sbb die kater lelaki nk ngorat bkn stail cmtu...so, kt sini saya nk tnyer korg2 nila
agak2 korg Dr tu nk aper yer dr saya..adekah die nk berkwan sajer
atau dier mmg nk ngorat...klu bleh, saya xnkla isu ni diketahui rakan2 spejabat
sbb ni akn mjatuhkn mruah saya jgk...
hrp2 korg smua bleh bntu saya ...tqqqq

Rate

1

Tiada apa2 pun yg dia nak . umur pon dah 40. Layan cam biasa jer

Originally posted by comelcomel at 2-7-2007 12:49 PM
nk tnyerla pendapat u all...
actually i ni kejer kt gomen...bru jer grad, umur bru 24 and kejer as new officer
pstu dh 2-3bln kejer, joinla akt persatuan dlm opis tu...kna dok kt satu tmpat sla ...

IMHO, dr tu minat kat u.
Tapi itu tak semestinya bermakna dia nak ngorat. Maybe dia suka nak kawan je.
tetapi, kalau lama-kelamaan ianya boleh bertukar atau berkembang kpd lebih dari kawan s'ja.
Ada kemungkinan gak dia nak ngorat tapi jenis slow n steady and your bf could be wrong.
Possibility tu memang ada.

Biasanya org bujang mmg bukan stail mcm tu...
so statement yr bf tu berdasarkan persepsi dia sebagai org bujang...

I think everything terpulang pada u.
Kalau u mmg tak ada apa2, dan sampai bila2 pun yg anggap & layan biasa je...
maka ianya tak kan kemana.

Rate

1

mcm menunjukkan minat sket2 tu dah ada la..
ape kata kdg2 borak tu ckp la...dr ni mengingatkan sy pada bapak saya la..
kot2 dia nak sedar sket...

ok...yg kdg2 bt i risau ni bkn aper...tnyer mmber2 opis psl Dr ni...diorg kater die dh berkawin & mpunyai anak yg berbaris..kekeke..di sbbkn i bru jer kejer sini, so xtau sgtla psl die ni...member2 saya kata lg, yg Dr ni bru finish Phd last year...tp tula, biler dh sll Dr ni tpon and kacau2 kdg2 saya akuila mmg kdg2 saya pn rindu gak biler die xcall.. tp biler igt smula status die sbg suami org dan dh mpunyai anak yg berbaris, trus pdmkn rasa di hati tu...mgkin jgk saya rasa cmni sbb skrg ni saya pn ade mslh dgn bf...

cam ni ler comel...

baik ko jauhkan diri dari bende2 cam ni. Feeling ni x de sape yg tau... mmg boleh niat tu nak kawan mcm biasa, tapi takot tiba2 'ter'sayang ler pulak..

Baik skrg ni ko buat2 x tau jer... try rapat2 dgn member2 pompuan yg dah berumur sket. Lama2 nnt Dr tu pun takut nak dekat dgn ko...

Follow Us
aku setuju ngan idea bahawa cakap je muka dia ke apa ke macam bapak nko

cara ko citer bab bf ko tu(yg masih nak enjoy) ..aku terasa plak ko ni pun nak gak pak org tu..kan kan..kan?
tapi kalau hari2 dia call..n ko nak jauhkan diri..hari ni ko pegi kat office dia..dok depan dia pegi ckp jgn call lagi...takpun kalau dia tetiba ckp dia syok kat ko..tampar jer..ckp tak sedar diri dah kawin ada hati nak ngorat ko!..tetapi......sekali lagi tetapi tu..kalau ko rasa ko ni dah mula cair gak dgn dia..baik ko persiapkan diri utk bermadu...

Originally posted by comelcomel at 1-7-2007 22:29
ok...yg kdg2 bt i risau ni bkn aper...tnyer mmber2 opis psl Dr ni...diorg kater die dh berkawin & mpunyai anak yg berbaris..kekeke..di sbbkn i bru jer kejer sini, so xtau sgtla psl die ni...membe ...

Hai comel2...

Bab berkawan nih, kena pk panjang..... memanglah mula2 takde apa2.  Tapi as u said, bila dia tak call, mulalah rindu-rinduan pulak.... Bahaya tuh... Nanti bila dah jatuh cinta.... sumanya indah belaka.... Love is blindla....

Salah satu cara kalau takut tersangkut dengan dia, cuba u pk balik, dia ni ada anak berderet2.... Kalau ada jodoh u dengan dia, u sanggup ke terima anak2 dia jadi anak2 u jugak.... (I kalau bab2 tuh.... seriously...rasa geli semacam bila owang tua yang anak berderet2 nak ngurat, automatically terus tak kuasa nak melayan...)  Bukannya  apa.... kesian sebab secara tak langsung merosakkan keharmonian dan kebahagiaan yang sedia ada.  Tak boleh pentingkan diri sendiri....

Hopefully, ujian yang comel hadapi nih, mematangkan lagi diri comel membuat pilihan yang tepat.  Insya Allah....

emmm..tula.org kater org tua ni makin tua mkin mjadi...hopefully die akn hentikan smua niat2 terpesong tu..bkn aper, sian plak biler pikirkan psl ank dan isteri dier...btul x?

camni la. to avoid perasaan tu bertukar dari kawan kepada peminat, cuba selitkan dalam perbualan anda pasal BF awak tu. and tiap kali kalau mention BF tu, hanya mention yang positif aje.

saya dulu2 pun masa mula bekerja ada senior yang cuba ngorat. memang asalnya macam nak berkawan aje.
tapi lama2 dia bagitau yang dia nak lebih drp kawan. saya memang sentiasa bagitau kat dia yang saya ada BF & takkan putus dengan BF.
took time jugak nak convince dia yang saya setia dgn BF saya. tapi lama2 dia beralah. saya pun dah kawin, and dalam 2-3 tahun lepas tu dia pun kawin. kami masih berkawan, even masa sebelum dia kawin dulu, memang dia selalu keep in touch dgn saya bila ada apa2 problem in his love life (byk kali putus cinta he he).

the thing is, u have to be strong. katakan TAK NAK. he he he.

perasaan pompuan ni mmg halus.... mudah rindu-rinduan, walaupun zahir menafikan. senang aje, u dah ada bf, u just go on ngan bf u... org tu dah 40-an.... kalau perasaan u tadi jadi kenyataan, sanggup ke nak terima kenyataan, bermadu??? Jalan terbaik.... cuba escape dari cengkaman org tua tu... biasa laa... bila org tua 40-an... mula lah rasa kurang kasih sayang.... mulalah nak menagih simpati pada org2 yg mcm u..... so becareful......

betul kata adiraa tu.

bukan apa, lelaki, mungkin after dah berkawan2 dgn kita, tak mustahil w/pun dia call kita siang malam pagi ptg, dia boleh avoid from jatuh cinta.

perempuan ni, w/pun lelaki tu tua, dah beranak pinak, tak kacak, after dah lama berhubung, akan mula timbul rind (macam kes awak ni la, dah start rindu call dia), tak lama mungkin berubah jadi sayang.

awal2 lagi awak patut sematkan dalam fikiran, HE IS MARRIED. WITH KIDS. kalau dah bersayang2 nanti, akan ada konflik awak akan rasa nak kawin dgn dia, and later his status akan jadi masalah bagi awak.

jangan pulak nanti, awak bukak thread kat FD "tolong! kekasih saya suami orang & saya tak rela bermadu".

better avoid from now.

kalau awak keep avoiding his calls, tak answer, tak reply sms dia, lama2 dia akan faham lah.

haku x leh komen lagik..
cz aku pun tgh cari jalan nak lari dr laki org..muahaha

DR?
baru finish Phd?
keja gomen?
dah kawen?
anak berbaris?

hmmm....mcm bekas jiran aku jer nih...kalau betul jiran aku la kan...beliau bukan ada sorg isteri..tapi 2....

tapi tu kalau jiran aku la...
kalau bkn pun,aku rasa baik ko pikir 2,3,4,5 kali....

jgn main ngan api..takut kang terbakar diri pulak kang...
mula2 kawan...lama2 kaweng pulak...

dr tu mengalami krisis pertengahan umo...
lelaki nih kalau dah 40 an peel dia lain mcm..caya la
kalau awk rimas takyah layan...tu jer

ok...thanks u all
mmg susahkn nk lari dr laki org...esp umur 40++ ni...
saya bkn xcuba mlarikn diri...siap amik cuti lg sbb nk elak jmpa die
tp tula, klu dh gram sgt rasanye saya nk g jer ckp direct2 yg saya mmg xsuka dier
org tua gatal...puas ati...

kalo dia tu mampu berbini dua apa salahnya

dia nak main je kot

kalo f.uckable apa salahnya