CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: uysa

INDUCTION COOKER AOWA

Reply #40 qiqila's post

yg perlu ada utk buat aduan kat tribunal..
1. semua resit pembelian yang berkaitan (buat 3 copy)
2. borang1 dari laman web tribunal (3 copy) klu guna kad kredit atas nama pemilik kad.
http://ttpm.kpdnhep.gov.my/portal/index.php?lang=bm
3. karangan cerita bagaimana peristiwa tu berlaku dari mula hingga habis (3 copy)
dah siap hantar ke tribunal.

habis keje nanti rose call qiqila ok... kita bincang nak buat tuntutan ni. kad kredit suami pun dah kena potong rm200 lbh ..
sbb buat ansuran bulanan.

Originally posted by roseputih78 at 5-3-2008 01:38 PM
yg perlu ada utk buat aduan kat tribunal..
1. semua resit pembelian yang berkaitan (buat 3 copy)
2. borang1 dari laman web tribunal (3 copy) klu guna kad kredit atas nama pemilik kad.
http:// ...

ape cerita kes..ni.....dah repot kt ribunal ke.... aku pun jd mangsa gak.....

hmm, masih ramai trpengaruh dgn gores & menang rupanya...

garlic xpenah trkena, selalu hubby dok ingatkan.

pesan la pada sedara mara & mmbr2 supaya jgn cpt trpengaruh dgn voucher2 penipu ni. depa siap upah pelakon bagai utk menjadikan situasi tu best giler!

tambah2 di zaman kos hidup makin meningkat ni, makin byk la yg cari makan cara menipu ni.....

beware of free vouchers! (especially kitchenwares)

Balas #43 garlicOil\ catat

....AKU NK DETAILKAN APE YANG AKU DAPAT DR AOWA DGN JUMLAH WANG SEBNYK 2888K

INDUCTION COOKER 1
15PCS COOK WARE 1
MICRO COMPUTER PRESURE RICE COOKER 1
SLIMMING BELT 1

OFFER DIA BELI 1 PERCUMA LA 3 BRG YG LAIN TU...AKU NGAN WIFE AKU TERGODA BILA TGK RAMAI SGT ORG...... CDG NK TGK JE....LAST2 TERBELI.....

TP RSE MCM BEST GAK DAPUR TU...NTAH BERBALOI KE NGAN REGE DIA...NTAH LA......DAH TERBELI...

Reply #44 dododol's post

yg ni quote #2 from JuJu

uysa

i rasa u dah tertipu dgn tawaran diorg coz the cost mmg around RM1,500.00 je

nie set kes2 goreng dan menang le

p/s i pun pernah kena dulu ...nak jual pun rasa tak de org nak beli - so baik u guna le - tak sure le jimat letrik ke tak ?

nak tanya, camner dgn warranty & servis after sale? sparepart senang tak?

Reply #44 dododol's post

camne en dododol..? berguna tak barang2 tu...? saya punya microwave, induction cooker , Thermos & peralatan dapur yg tahan karat tu semua dah lame berhabuk dlm setor..takde hati nak guna sebab terlalu sakit hati kat FRICO tu..pendapat saya jenama IOWA & FRICO ni sama je main tektik kotor nak tipu pelanggan..

Follow Us
Originally posted by qiqila at 24-6-2008 04:43 PM
camne en dododol..? berguna tak barang2 tu...? saya punya microwave, induction cooker , Thermos & peralatan dapur yg tahan karat tu semua dah lame berhabuk dlm setor..takde hati nak guna sebab te ...

bg saya..mmg berguna la....sbb saya dan wife saya gunakan.......tp yg muskil tu berbaloi ker ngan harga yg di bayar......
sedari/a qiqila rugi la kalu tak gunakan mende yg di beli tu....kalu rosak dah 2x jadi rugi nya....

yg dapur letrik tu....senang dan pantas mse memasak........

yg pressure rice cooker tu.....cpt aje nasi masak....kalu set kat "quick"....

mudah dan pantas....tp dr segi penjimatan xtau lg.....bru gne skali baru....

Originally posted by qiqila at 24-6-2008 04:43 PM
camne en dododol..? berguna tak barang2 tu...? saya punya microwave, induction cooker , Thermos & peralatan dapur yg tahan karat tu semua dah lame berhabuk dlm setor..takde hati nak guna sebab te ...

bg saya..mmg berguna la....sbb saya dan wife saya gunakan.......tp yg muskil tu berbaloi ker ngan harga yg di bayar......
sedari/a qiqila rugi la kalu tak gunakan mende yg di beli tu....kalu rosak dah 2x jadi rugi nya....

yg dapur letrik tu....senang dan pantas mse memasak........

yg pressure rice cooker tu.....cpt aje nasi masak....kalu set kat "quick"....

mudah dan pantas....tp dr segi penjimatan xtau lg.....bru gne skali baru....

memang agak bagus dapur mcm nih...tp masa nk bayar bil letrik tu sendiri mau ingat la ekk... memang melambung tinggi.... huhuhu..berbaloi?

Reply #47 dododol's post

dododol, camner dgn warranty & after sale service? sparepart?

Originally posted by Abomb at 25-6-2008 11:34 AM
memang agak bagus dapur mcm nih...tp masa nk bayar bil letrik tu sendiri mau ingat la ekk... memang melambung tinggi.... huhuhu..berbaloi?

bru 2hr gne xthu laaaaa....bilnyer,,,, hehehe

Originally posted by Abomb at 25-6-2008 11:34 AM

bil letrik tinggi ke?
bulat rase tak..
sebab mak bulat pakai induction cooker ni dah 1yr ++..
mak kate bil ok.. x tinggi...

camane tu ye?

hmm.. kes gores menang induction cooker aowa ni, aku pun pernah kena
check2 harga.. mmg aku rasa overpriced.
mintak refund tak kasik, so aku buat report kat tribunal
one day before hearing, baru sibuk2 nak settle out of tribunal
dpt ler balik duit aku tuu..
pape pun.. pengajaran utk aku
after this, klu aku nak beli (mmg induction cooker ni best, yg aku tak berkenan tu, cara nak jual yg sort of tipu pengguna), aku beli direct from kedai letrik jek, buat sakit hari je promoter2 gerai2 kat mall ni kekadang - byk tipu dari betul. ampess..

Originally posted by dododol at 22-6-2008 08:17 PM

ape cerita kes..ni.....dah repot kt ribunal ke.... aku pun jd mangsa gak.....

tak jadi ke tribunal.. sbb suami yg tak nak (kad kredit suami) ... tu je masalah yg tinggal.... yg lain dah siap...

Originally posted by moi121 at 28-6-2008 11:06 PM
hmm.. kes gores menang induction cooker aowa ni, aku pun pernah kena
check2 harga.. mmg aku rasa overpriced.
mintak refund tak kasik, so aku buat report kat tribunal
one day before hearing, ba ...

rose ajak suami buat ke tribunal... tp suami tak nak... mcm2 alasan bg... takut jadi gaduh la..apa la..
tribunal dah 2x call rose bila nak buat report sbb dah 6 bulan berlaku... dia ckp dapat separuh duit kita balik pun takpe... tapi tu la... suami yg x nak... susah betul... kita nak tolong selesaikan masalah dia....

moi cite la sikit ttg tribunal yg moi dah pergi buat...

ramai nampaknya yang kena ye. 2 minggu lepas aku ke mydin mall k. trg. situ ada satu gerai aowa. sibuk
bkn main lagi diaorg promote. aku berkenan kan free gift untuk survey tu je. diaorg pun bkn main lagi kata
aku org yg bertuah dpt voucher rm1000 siap call boss diaorg lagi. siap dgn mimik muka lagi tu buat2
terkejut.

menyampah betul. pandai berlakon. last2 masa aku nak blah, salesgirl tu abis modal ajak aku syer beli barang
tu dengan kongsi 50-50. langsung tak layan. mcm tak nak bagi aku balik. aku kata takpe satgi dtg semula
bwk 1 ofis beli brg kat dia. terkedu bdk tu. aku sempat lagi mintak 'mana mug free gift tu kata nak kasi'.
tersenyum2 bdk tu kata memang mug ni dia kasi free pun. tau tak pe.

ramai nampaknya yang kena ye. 2 minggu lepas aku ke mydin mall k. trg. situ ada satu gerai aowa. sibuk
bkn main lagi diaorg promote. aku berkenan kan free gift untuk survey tu je. diaorg pun bkn main lagi kata
aku org yg bertuah dpt voucher rm1000 siap call boss diaorg lagi. siap dgn mimik muka lagi tu buat2
terkejut.

menyampah betul. pandai berlakon. last2 masa aku nak blah, salesgirl tu abis modal ajak aku syer beli barang
tu dengan kongsi 50-50. langsung tak layan. mcm tak nak bagi aku balik. aku kata takpe satgi dtg semula
bwk 1 ofis beli brg kat dia. terkedu bdk tu. aku sempat lagi mintak 'mana mug free gift tu kata nak kasi'.
tersenyum2 bdk tu kata memang mug ni dia kasi free pun. tau tak pe.

Originally posted by sweetcity at 31-7-2008 12:47 PM
bkn main lagi diaorg promote. aku berkenan kan free gift untuk survey tu je. diaorg pun bkn ...

hampir terkena gak kat giant bandar kinrara...dpt voucher yg free gift induction cooker jenis aowa ngan vaccum worth RM5k+++...siap bos dia call tanya betul ke kad yg kita dapat tu tertera gift tu....

last2...pikir punya pikir....pikir2 lagi...habis masa berjam kat situ...tak jadi!!!...last2 dia kasi alat bentuk tgn utk jadikan tungku lebih kurang worth RM200++ katanya....

Originally posted by talapia at 28-2-2008 05:19 PM
mende2 ni rasanye dah lama... taktik dia sama je.. bg voucher cabutan bertuah... pastu konon pemenang bertuah... tp kene beli barang dia dulu. cess.. parents saya dah kene 3 thn lepas. pay 2500 k ...

aku hampir2 kena tipu kat kawamichi...it was few years back kat depan Giant Southcity Seri Kembangan...aku ngan hubby kaluer dr giant ngan trolley penuh barang, sorang amoi dtg kat kitorg ckp ni ada hadiah dr kedai dia sbb kitorg beli kat giant...apa kena mengena plak...? dia cakap diorg cam ada joint venture ngan giant..kah kah kah..aku ngan hubby pergi je lah sbb curious nk tau apa yg dia nk buat...dia ckp dtg je kedai dia, tak beli pon tak pe ttp dpt hadiah free...

kedai tu nama kawamichi...aku tak ingat dah camne kejadian tp mcm ada satu kupon ke hape kena isik yg diorg konon2 suruh kitorg pilih (siyes aku lupa camne) then bukak envelope konon dpt voucher rege ribu-riban...pas tu budak yg entertain tu siap masuk dlm konon panggil superviosr ke hape dtg jumpa kitorg tanya, kitorg ada ke kenal sapa2 dlm kedai tu? or kat kilang buat barangan kawamichi tu..cara tanya mcm bagus konon serius lah sbb terkejut kitorg dpt voucher mahal...aku ngan hubby senyum je sbb minah tu nak berlakon tak menjadi...sekor2 dlm kedai tu buat2 terkejut tp mcm kambing je semua nye)..

pas tu diorg siap pujuk aku beli itu ini then baru dpt guna voucher bla bla bla...kalau tak cash, pakai kad kredit pun tak pe bla bla bla...last2 kitorg ambik je flask tu then berambus dr kedai tuu...hahahahaha....

balik dr situ few days later, kakak ipar aku siap dok tayang barang kawamichi rege RM2000 lebih..siap tanya, berbaloi tak? jalan cerita sebijik cam aku kena...aku ngan hubby tak sampai ati nk ckp yg dia kena tipu...barang kawamichi nampak very low class...level2 nilai 3 je...

aku nak nasihat kat korang..kalau ada sesapa yg mintak korang isi borang utk survey ke hape, jangan sekali2 bagi no henpon atau ic number atau alamat atau apa2 jelah...takut disalah guna...

baby pernah kena benda mcm nie..tapi jenis baby susah sikit nak beli barang sampai beribu2...diaorg ada suruh tulis form isi maklumat mcm2 pastu dapat mug nggn voucher..

baby isi tapi entah saper punya nama,alamat ngn no tel baby bagi..pastu dapat voucher suruh guna boleh beli induction cooker tu..baby x ambik terus cakap nn dia seratus pun x ada inikan lg seribu.. pastu pujuk2 guna card..terus cakap ngn dia maaf saya x der card creadit malas nak apply terus jer bla mcm tu jer..

bagi sesaper yg belum terkena x perlu la beli bila ada salesman promote gores dan menang itu semua tipu jer..kalau ada yg call pun kata kita menang mcm2 pun sound jer..

tanya kat dia bila masa pulak kita masuk pertandingan sampi menang..
pernah bertekak dlm fon pasal menang kereta.. yg menang tu bapak mertua siap suruh bawak buku akuan mmg kaw2 budak india tu kena dgn baby.. kata menang kenapa suruh bayar mcm2.. siap suruh tunjuk buku akaun segala..

pastu budak india tu marah ok kalau akak x nak tapi jgn menyesal..baby kata kat umah aku dah bnyk kereta x der nyer aku nak menyesal..terus budak tu letak phone..