CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: snipersnake2

LAMPE BERGER, SYN & RZ Corporation

mana otai2 Lembu Berger ni.....tak nak defence ke apa yg awan ckp tu....

Reply #139 Uncle_K's post

uncle k produk apa tu?

Originally posted by pinko at 4-10-2007 08:11 PM
uncle k produk apa tu?

ECPI water

how much mlm yang jual lb ni jual "PRODUK" mereka? compare dengan harga asal

argumen paling kukuh cakap mlm lb ialah part BELI PANGKAT (chewahhh ada pangkat France plak)

http://en.wikipedia.org/wiki/Mul ... ng#Criticism_of_MLM

The Federal Trade Commission advises that multi-level marketing organizations with greater incentives for recruitment than product sales are to be viewed skeptically. In April 2006, it proposed a Business Opportunity Rule intended to require all sellers of business opportunities梚ncluding MLMs梩o provide enough information to enable prospective buyers to make an informed decision about their probability of earning money. FTC trade regulation rules usually take 1-1/2 to 3 years before a final rule is established.

anyway secara asas semua mlm ada risiko market saturation (tepu)

http://www.vandruff.com/mlm.html <-- baca sampai habis dulu

Lamp Berger??Nyaris2 nak masuk smpikan aku sanggup nak pinjam duit dgn org.Tapi nasib baik x jadi..alhamdulillah.Ada lg rezeki kt tmpt lain yg lebih afdal.

Reply #145 syafali's post

keputusan yg bijak..

laburkan duit kat biz yg nyata.. jgn main gamble je..

yg joint MLM pas tu main labur ribu riban utk beli pangkat ni, byk yg nyesal dari yg kaya raya..

Follow Us

Reply #146 syikin's post

Yg kesian tu kan kak syikin,org2 melayu kita exicted sngt.Ada yg sanggup pinjam dgn adik beradik.Hmm,MLM mmg bisnes yg leh buat untung.Tp bukan dgn Lamp Berger.Dia org skang nk crk market melayu sbb org cina sendiri x nak join benda tu.

Nak berniaga boleh,tp carik la cara yg lebih meyakinkan dan x membebankan.

Money game jer ni.....

Reply #148 altimi's post

yang ckp nie.....u dah join ker??

F.O.C.U.S
Follow one course untill success.

information and knowledge
www.synbiz.net

When times are tough, u don't despair. When times are good, you keep on working

pasal DCHL nie...

diorg nie hanya berselindung di sebalik produk Lampe BErger utk meneruskan bisnes diorg nie.... dah la diorg nie bila nak explain, cakap putar belit..

for. e.g

sabtu lepas, kazen i bawak satu lelaki pangkat Marquis... dgn niat nak tarik kiterong 1 family ikut DCHL nie... this guy citer la pasal latar belakang dia yang tak abis form 3 tu... siap cakap penah nak rompak bank lagik tuh.. dah tu sindir2 karier org lain.... for 1 hour dia dok borak jer pasal latar belakang dia tu.... then my bf dah bengang, dia suruh c penyangak tu stop..n bagi tau kat penyangak tu "Could u please give us ONE POINT, kenapa u dtg sini talking about ur background..?" u guys guess what penyangak tu bg tau?... "Sorry, saya tak paham apa u cakap.." this penyangak tak pandai berbahasa inggeris rupanya.. cakap BM pun lintang pukang..

then my bro tanya la penyangak tu pasal produk tu... penyangak nie pulak macam terkejut.. "Apa Produk? Produk? Mana Produk?" itu yang dia cakap..   

aper lagi kiteorg tembak dier... produk tu masih ader lam kotak bawah meja kiteorg koz kazen kiteorg guna nama kiterorg nie nak kembangkan nama dia. masa tu byk la dalih2 dia pasal tu pasal nie.. siap cerita pasal Sejarah Lampe Berger nie.. abg jenni hentam dia balik " kami org tak nak tau pasal sejarah produk tu but, nak tau macam mana income tu masuk" masih gak penyangak nie tak reti bahasa... then my bro bagi example la... is it the same as E-Barrel yang dah d banned tu.. is it macam Swiss Cash.. macam pelaburan ker.. or ader pakai down line ker.. penyangak tu bagi tau... bukan macam downline, bukan macam pelaburan2 yang sebelum nie...

then, my abg minta penjelasan la.. my bro masa tu dah bengang giler dah.. dah mula nak meninggikan sora... penyangak nie minta kertas sebab dia nak tunjukkan cara2 income tu masuk.. dia lukis la pangkat2 franchise, baron, marquis n etc.. then dia lukis la satu bentuk pyramid (sistem Payung)... aper lagi my bro masa tu... " Tadi u cakap bukan sistem upline or downline, ini sistem apa? ini downline lahh!" penyangak tu tak nak mengaku pulak yang dia ada cakap yang sistem tu bukan downline... "apa bukan downline? bila saya cakap bukan downline?" siap buat muka donno lagik tu....

masa tu jenn dah bengang giler, jenn bangun n cakap " tadi abg saya tanya ini macam e-barrel ka? ada macam down line ka? u cakap tidak... saya ada dgr u cakap tidak." terus jenn angkat kaki blah dari situ... g sejukkan diri mandi.. dah la org penat balik keje.. nak pulak kene dgr ceramah mengarut org tu...

mula tu ada gak dia cakap yang tak merayu/ tak paksa... but bila dia tak dapat nak brainwash kiteorg, mula dia pujuk2 abg jenn.. bg tau yang mmg perlu nak paksa... tu la lam ati abg jenn masa tu... dah termakan cakp sendiri... dah jelas sangat dah dorg nie nak tipu duit org.... dah la tu dtg umah org cakap bukan main sombong lagi... sehari belanja 9ribu... tapi balik kuching masa tu naik Express.. isap rokok murah...

so ppl out there yang baru kene brainwash/ ada terjumpa org2 yang nak tarik masuk DCHL ni... better watchout...... this ppl gonna mess up ur life.. sebab diorg nie... we had a family conflict... kazen i marah ngan my mom/n our family... this thins boleh buat kta hilang kawan.....

~~SO BEWARE~~

betul ke lamp berger tu dah buat org kaya?
aku nye member, pas masuk lamp berger, nampak mmg macam kaya la, tukar honda 2nd hand, beli umah 2 tingkat.ulang alik kl.pakai kot plak.hmmmm...kadang2 aku terfikir,diaorang tu berlagak kaya atau bebetul kaya ek?hubby dia berhenti keje terus tau.nak urus lamp berger tu la.sape yg tau?

LB ye...my housmate ade masuk LB...
after off hr x balik umah sbb ckp g bisness=g kelas+disscusion or whatever......
balik 2-3 pg...campo huhahua minum2 la kot...
esoknya nk pegi keje liat+malas+ngntuk...EL je skati dia...
seminggu ada dlm 2-3x pegi bisness...

pakaian dia kate mmg kene kemas..xleh selekeh2..
smpai dh tatau nk wat per...
ade 1 baju tu dia pinjam...slalu pkai...
lama2 sy bg je bju tu kt dia...dh malas nk mintak..
kerap sgt pkai bju tuh....

umpama tarik rambut dlm tepung..
dia mmg x suh osmet lain masuk..
dia ckp "awk tgk..xde kan sy cari downline suh beli produk or whatever kan"
but, bila dia balik dr bisness....

dia citer mende yg beso2 la...RM beso...kete beso...umah beso...n so on....
nk attrack kita la kan.....
smpaikan dlm biter sy ade komen psl kdai emas kene rompak 100k, sy kata "uiihh byk tu"
dia bole ckp "pd sy x byk tu..dlm 2 thn sy bole dapat....menjak msuk LB ni dh dengo amaun beso2 ni sy x rasa 100k tu byk"
wahh....the sound like....phm2 sndrik la kan...

sy bole terima klu dia berjaya...alhamdulillah...rezki dia...
but...before this mcm2 MLM dia masuk..but nothing....
melompat dr 1 MLM ke 1 MLM & bla MLM yg baru dia mengutuk MLM yg lama....

dan paling sy tak suka...
selalu merungut duit tak cukup..
gaji dia lebih dr saya...org gomen dgn kenaikan gji + mcm2 elaun....pendek kate lebeh la...
tp dh tgh bulan dok ckp "sy dh xde duit dh ni"...so what...
sometimes dia ade dpt duit poket bos dia bg klu wat keje lebeh masa...riban2 gk tau...
tp duit tu pon kemana?
now sy rase dia ade loan bank...dh dua bnk dah...
dunno dia bayo tiap2 bln cmana...mybe gk sbb x ckup psl tu...
loan bnk psl nk involve LB....wahhh..

now kt rumah ada box LB beso 2 kotak...
sy tak tanye...tp dia ckp..
"dua kotak tu harga 5k"
grr....jgn rompak LB kt umah aku ek...

[ Last edited by  layan at 28-11-2007 02:24 PM ]

Reply #154 layan's post

gitu la gak barang yang ader kat umah kiteorg ari tu... harga 5k...

then ader gak lam keta diorg barg yang paling mahal harga 80k... mak aihhh lam hati jenn mase tuh.... hp murah harga 200 dah kite tergesa2 cari lam keta... ni barg 80k buat selamber jer taruh lam keta... nie mmg kes tipu besar... pasal personaliti tu... diorg mmg ader cakap... kena pakai smart.. tak leh selekeh... huhuh....

main target diorg tu org kampung yang ader tanah... dah diorg dapat cekup org kampung nie ikut LB ni... dorg suruh labur lagik... aper lagik org kmpg yang dah dikaburi nie g jual tanah.. kalo tak, diorg ni siap nak tolong buat Loan pulak... mmg haprakk ler.....

Reply #155 jenni_84's post

betul ker LB nie mcm nie.. ari tu ade kawan i yg nak masuk, tengah cari duit nak invest.. i kat, brapa nak invest...dier kata nka melabur benda nie bukan sikit2 tp pulangan nya lumayan.. i kata ape benda yg dier nak labur tu.. mula2 dia takmau bgtau pastu dier ckp company yg dia nak join tu nama DCHL? company besar ktanya.. ade spa yg paling mahal.. utk ahli free ajer.. pas masuk sini baru i paha maksud perniagaan ni...

korang baca la thread ni dari awal smpai page last....

& lps tu buleh la nilai sendiri apa itu Lembu Berger.....

okay lah... nin base on apa aku tahu lah yea.... lamberger nihh dah lama dah.... game plan nye lebih pada money game dan dia org selalu jenis berlagak kaya giler.... ada sekali aku tgk pakai pen mont blanc siap ckp tuhh pen nihh harga RM5k so pakai elok2 lah.....bila dah pakai kena lah join.... dan banyak lah ckp besar nye tuhhh... kalau aku tak tahu pasal MLM nihh confirm aku pun terjebak.... nasib baik aku dah banyak tahu....

Bukan lamberger jea.... HAI"O" pun skrg dah start main money game....kira nye ko naik dari agen biasa ker atas 4-6 level...... mkn abis tuhhh

my friend ada yg join benda nie.taktau plak apa kabar die skrang, malas plak nak tanya. tapi sometimes gud bisnes dirosakkan oleh konsep2 yang merepek. sayang betul. macam contoh mat kiosk, aku pernah g talk die, in term of bisnes wise, mmg nampak menarik la. jual top up kan. sumer orang pakai top up tinggal nak grab share kita dalam market tu jer, tapi disebabkan konsep marketing die yg fishy and penuh muslihat, terus tenggelam konsep bisnes yang bagus tuhs.

hmm...
ica dah pegi tau pejabat pentadbiran lamp berger tu.pas2, siap cakap ngan marquis dia.dia punya bebel, sampai esok pun tak abis.dia kata dulu dia engineer.punya banyak dia cerita, last2 dia perasan ica xinterested.wahahahhaha

buat bazir air liur ko jek.aku gi pun sbb tu member baik hubby.ikutttt je laaaa