CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 4674|Reply: 24

makcik mulut tempayan and berlagak!!

bye_ti ade ramai makcik (my mum ade 7 org adik perempuan and she's the elders!) so mcm2 la perangai dia org  nie. sometimes as nak sedara kita takda la nak kisah hal2 dia org nie, my auntie@ auntie L nie selalu suka cari gaduh dengan semua org. mulut die mmg superb laser, semua cakap die kononnya betul!
family die yang paling perfect antara sisters yang lain including my family la. dulu dia susah kerja government then after husband die ambik VSS die satu family buka bisnes di sebuah bandar dekat ngan Damansara.
Bila die senang selalu la hulur2 skit kat my mum as both of my parents dah retired but lately nie dah semacam berlagak and tak hormat my mum and all of our family. selama nie tak la obvious sgt melawan tapi skang mmg asyik bertekak ngan semua org. including me!! our family ade satu krisis antara 2 org auntie nie, then yang Bye_ti sakit hati die ble tuduh me yang sampaikan citer pasal die kat my other auntie (yang tgh bergaduh ngan die). siap kata kat my mum nie tak reti jaga anak ke??just imagine camner sakit hati nye my mum.
then die pun buat operasi satu family berkomplot anak-beranak die taknak bertegur sapa dgn semua family lain..and anak2 die pun mmg terikut kata maknye.tak faham manusia nie bila dah senang berharta cepat je berubah kan?
So ape pendapat you all?
ade any experience yang sama tentang mak-mak sedara nie?

ade! tp ida wat bodo jewk sbb maken layan maken mnjadi2

tu la die manusia bile dh kaye dgn wang ringgit, gitu la jdnye

tp x sume makcik ida cmnih

ade yg jnis ske ngumpat tp dpn kiter baek jewk

kalo ida ade makcik cam byeti, mau gak saket jiwa

bye_ti, aler... wat bodo je laa... as if nothing happened. lama2 cite sebenarnya akan terbuka jugak... asalkan kita sabar.. lagi pun, die tu mak sedara you je kan.. bukan kita hari2 gi makan nasik umah dia pun... they've no effect to our life... biar je laa diorang tu..

orang susah, bila tiba2 jadi berharta, kalu iman tipis n tak muhasabah diri, memang jadi perasan bagus pun.... diorang rasa beesstttt sangat bila kita rasa dengki ngan dia... makin bertambah2 rasa superior diorang banding ngan orang len... canni lebihkurang dialog diroang "hai diorang ni, masa tengah susah, sumo orang tak tolong, bila kita dah kaya, mula nak menumpang... pastu tak habis2 nak berdengki ngan kita yang dah senang ni..."

biasa laa orang2 kaya nie ada yang dah laa riak, takbur, perasan bagus... tambah satu lagi... perasan baik +alim.... itu pendapat star sbb pernah ter"couple" dengan pakwe yang sedikit kaya tapi miskin ngan hati budi. Alhamdulillah, star dah overcome dugaan tu... moga2 dapat jadi iktibar

biasaklah tuh..manusia..mana ada yg sempurna..diri kita pun sama gak..tak sempurna..so biarkan jerlah dia ngan sikap dia tu..yg penting ko jangan ikut mcm dia..berdoalah harap2 satu hari nanti makcik ko tuh akan berubah...dan sedar kesilapan dia..for the time being ko hormatkan dia mcm biasa..

oit bye_ti,,,
me rase jgn d layan r owang cam tu coz kalo kite layan kite pown bodo camde gak....kdg2 owang nih cpt sgt luper diri......
yg paling tepat X SEDO DIRI......
so.......abaikan jer

jgn dilayan orang mcmtu...buat derkje

Follow Us
you jgn amek pot sgt la ngan perangai makcik you tu..jgn dilayan..tapi kalau terjumpa kat family function ker, tegur cam biasa je la..jgn buat tak tau pulak..tak baik tau...kita tak boleh putuskan hubungan sesama Islam..

doakan moga Allah beri kan depa keimanan dan satu masa nanti depa satu family akan berubah perangai..

dari cerita awak tu,
saya rasa makcik awak tu mmg dah dari belum kaya lagik mulut superb laser.
so bila dah kaya, lagik bertambah-tambah laser.
takde benda nak diherankan.
jgn carik pasal dgn org mcm nie. biar die dgn dunia die.
satu jerk kena ingat, dah kaya jgn sombong, kang tuhan tarik balik semua tu baru tahu langit tinggi rendah.

iye betul, happened to one of my auntie. kira dlm adik badik mak i, die ler paling cantik & berkulit cerah. one time, hubby die senang....die buatnye my mom cam hina dina sgt2. sampai pandang rendah dengan adik i yg pakai baju buruk. iyela kat rumah baju dah pakai hari2 lama2 jadi la baju buruk. takkan nak pakai baju raya kots!
skrang, tuhan dah tarik nikmat...dah pandai low profile.

Benda mcm nie ada kebaikan sbnarnya. Sekurang-kurangnya ia menjadi pengajaran kpd kita utk sentiasa beringat-ingat dengan nikmat yg Allah beri. Jgn sesekali takbur dan pandang rendah dengan org laen, bile diri dah senang sikit.

bye ti..u just concerntrate on ur family je laa..
pi ****** laa ngan auntie2 u too..lagi u layan lg mnjadik laa derang
cuba wat x pedulik..msti cool nnt.
bia derang mcm mnyalak snsorg and u wat x nmpk jekk
bia depa sakit hati nnt lelama depa akan cool sndiri
ye laa org dah x layan kannn

kalau nak kisah ckp mak2 sedara ni....mmg sakit jiwa kita. lebih2 lagi if makcik2 belah in-laws....adoiii....serabut la kepala otak. i buat donno aje.

Reply #1 bye_ti's post

teruknya auntie u ni.. ..jgn kawan ngan dia lagi

benda2 ni biasala...even family sndr atau in law...sama je...just pekakkan telinga dah...bila diorg dah letih diam la tu...

Reply #1 bye_ti's post

Alah...biasa jer ni...kau kata je kat dia yang harta tu milik Tuhan, kata kat dia yang kalau bukan pertolongan Tuhan, dia takkan dapat pun harta tu...Aku pun ada mak cik macam tu..waktu susah baru nak anggap famili aku ni sedara..bila senang buat-buat lupa pastu kata dia tak ada apa-apa terhutang budi pun dengan keluarga aku...Bila keluarga aku ditimpa kesusahan, bukan nak tolong,tapi siap kutuk lagi...kata zaman kegemilangan keluarga aku dah tamat...aku fed up dengan orang macam ni...

Originally posted by bye_ti at 19-8-2007 12:24 AM
bye_ti ade ramai makcik (my mum ade 7 org adik perempuan and she's the elders!) so mcm2 la perangai dia org  nie. sometimes as nak sedara kita takda la nak kisah hal2 dia org nie, my auntie@ aunt ...

Bub plak ngan sedara belah mak ato ayah tak penah bermulut tempayan ato leser ngan Bub, semua pakat takot ajew.... bukan aper, saper2 yg nak wat hal...sure kene SEKOLAHKAN ngan Bub.....bior dia tahu mcm mana nak sayang saudara sendiri...

makcik bedah: makcik bkn apa, cuma makcik berat hati nk juwai tanah reta pusaka ne....makcik memang geram dengan adek bradek yang laen...masa arwah mak saket, haram sorang pon x balek jenguk...ne da arwah da meninggai, suma pakat nk juwai rete pusaka, boleh plak depa balek....uii, kalu pasai reta, x habaq suroh mai pon depa balek!!

ahkak pino: saba jela makcik..

ko wat dono de la dengan beliau
haku pun ada gak makcik2 yang alim tapi mulut laser..buat macam2
tp aku pikir, baik aku diam je sebab
1. diaorang tak bela aku
2. aku tak makan nasik kat umah diaorang
3. kalu diaorang keji aku camane sekalipun, aku tak mati (tapi sakit ati je la:@ )

skang, bila something happened pd mereka, baru mereka dan keluarga mereka sedar..
senang cakap...
ko lantak je la apa makcik ko tu nak cakap n buat..
jangan amik pusing, nanti ko yang terpusing

aku pun ada mak sedara gini
dari aku kecik sampai aku dah beranak pinak ni, sama aje mulut dan perangainya
sampaikan anak2 dia pun malu dgn dia...
so, kita orang semua buat bodo aje dgn dia...

em nak tau citer baru..semalam aku g la kedai makcik aku tue..bukan la kedai dia
just drop by kat area kedai die!aku lalu mula2 depan kedai die tue namapak dia ade tgh lipat baju..ade stok baru kot.then bila aku paling je die terus lari g kedai die yang lain..ahhaha!kelam kabut ko..so sape nak jawab aku nie yang sakitkan hati die ke die yang dah tak ble nak menghadap muka family aku after aper yang die fitnahkan aku...!mama aku baru balik jakart..beli la ubat jamu utk die yang selalu die makan..mama aku nie masih ingat adik die so bg la..(bkn kat die anak die..dienya dah lari ke mana mama aku pun die taknak jumpa)!smealam aku g kedai area situ aku namapk ubat tue kat tong sampah dalam kedai die..:@ aku tak tau nak cakap pe!!!mmmg die busuk hati gila:@

pernah terjadi dlm family i mase i kecik2... sampai berthn2 laaa tak jumpe... parents yg ade masalah, ank2 pun tak dpt leee jumpe2...

tapi tu dulu, skang semua dah besar2, dah boleh bwk kreta sendiri, ade hp...

so kalau makcik2 n pakcik2 nak gaduh, kitorg tak kisah... kita antara cousin2 still ok, jumpe , sms n borak2 slalu...

tapi yg tua lah kena start dulu... rapatkan balik hubungan keluarga...

kalau ade rase busuk hati or marah or benci or nyampah buangkan jelah... baik kita jage hati kita drpd kisahkan org2 yg tak sepatutnye...

aku pun ade makcik mcm ni.dah semekin nak wat gaya kaya giler berlagak datin.

slalu ngaco hidup family aku.

bapak aku kate,jgn layan orang camtu,bukan standard kite layan org2 mcm tu

12Next
Return to list New