CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: wifeorg

Adakah suami2 kisah jika isteri mereka gemuk?

oang pompuan depa beranak..so persedian tu kene ada lebih skit fat banding lelaki, so kalo pompuan berisi, tu takdok msalah, malah sihat pun

dunia la ni di tembak bertalu2 mentaliti, kurus tu sihat, gemok tu tak sihat..silap beso tu k?

lai satu, gemok or berisi tu tanda subur, kalo dunia animals, yang berisi tu ler yang jantan kejo, sebab itu di lihat boleh aaa sediakan kesinambungan zuriat..pak dia kumpui harta karun takkan dia nak carik keding tulang ngan kulit jek..musti dia nak bakal bini dia tu suburrrr..cocok sekali jek menjadik2..bukan duk cocok2..tembuihhhhh truih alahai..payah kang nak tampal yer dok?

technically, oang lelaki dia suka pegang or touching gebu2..but visually dia suka pandang selim selim

ada ka lelaki suke titun atas lantai keras cam keranda tuh? sure nak tilam empok..nak rasa kegebuan tilam dunlop kan? but kalo tenguk..sure nak macam kate moss, tapi kalo nak nikah nanti dia carik macam kate winslet..btuii k?

kalo dia kisah seme tu..dia malu kat kekawan dia jek..esp kalo protokol, bawak bini merata nak kenai ngan bos dengan pelabur luo negeri dengan alien dari planet mana ker..kang oang sebut..ehhhhhhh bini ko tu sin? mak aihhhh..suburrnyaaa

sebab dunia la ni keliling seme nak sleeek..nak kete sleekkk..slimmm..nak ipod slimmmm..nak playstation ..slimmmm..sleeek..kalo kene bulky nampak berat..nampak susah..nampak leceh..seme ni persepi marketing jek..

oang terer jek bleh bezakan aaaaaaa ok?

kalo saya into business beauty salon,..saya cite bab lain ler..suh hangpa para ibu selim dan saya takut kan para bapak ni seme bab berat dan besor tu salu kene penyakit..sure bisnes weight centre saya laku gila hihihihi

gemuk la best.....apa la korang ni.....kalau kurus sangat tengok pun tak selera.

leper je.

Originally posted by ABAH35 at 21-8-2007 06:24 PM
gemuk la best.....apa la korang ni.....kalau kurus sangat tengok pun tak selera.

leper je.

ngan pompuan ko kene pakai istilah..selimm dan berisi

kalo kurus sebut selimmm

kalo gemok sebut berisi/gebus

kalo tak kang depa takmo dengo kata.. haaa btuii per..

Originally posted by ajinomotonosuga at 21-8-2007 06:32 PM

ngan pompuan ko kene pakai istilah..selimm dan berisi

kalo kurus sebut selimmm

kalo gemok sebut berisi/gebus

kalo tak kang depa takmo dengo kata.. haaa btuii per..

.....

orang laki ni kalau gebus pun tak pe....janji sebis tu mabeles.

kalau body power....tapi sebis tak power pun nak wat apa.

bagus korang..ni yg haku nak dengar..honest opinion. at least kita tau, ada yg suka tembun, ada yg suka slim.

bila haku ckp kurus, jgn la cam anorexic tu..at least...slim yg ada atas and belakang. maknanya at the woman's ideal weight, and gemuk di sini ialah over weight...higher than ideal weight...and dlm kes yg extreme, obese.

Originally posted by ABAH35 at 21-8-2007 06:41 PM

.....

tu kira cam  federer lawan nadal..dedua champion so sebis menyebis power..sapa tenguk pun best..kalo duk main tu betambah2 besh lah kan

lazim kalo laki dia tenguk bini dia body power..dia akan semangat nak sebis power cam nadal, kendian bila bini kene sebis power mana leh tahan2 ..so dia automatik akan return sebis power gak

nak sebis suami, isteri kene buat thru visual suami, so body power seme nampak indah..kompem somi akan sebis power
nak sebis isteri  , suami kene buat thru audio isteri, bahasa kene molek..kalah usman awang, bulan dengo pun meleleh beb
madah habissssss..saroja maroja seme kuo..kompem bini lentuk so sebis power lah

Follow Us
Originally posted by wifeorg at 21-8-2007 06:42 PM
bagus korang..ni yg haku nak dengar..honest opinion. at least kita tau, ada yg suka tembun, ada yg suka slim.

bila haku ckp kurus, jgn la cam anorexic tu..at least...slim yg ada atas and belak ...

bab obesity or di luar weight index ni..dunia barat pun kecoh

saya tak ingat sangat bab weight index but i think bagus setiap oang kene paham bab ni..tak salah aku soal ketinggian dan berat badan tu kene aa sesuai or balance..depa sebut ration height and weight kut

kalo misal dalam tinggi 150cm tu..ideal weight ialah 45-55 kg kut..saya maybe salah bab kira ni..but bleh check lah nanti k?

pada saya masalah obesity ni tak susah..jaga makan dan pemakanan dan soal life style jek..so kene amik tau ler kan?

saya wisau tenguk anak2 kecik laaa ni..makin bulat..saya tenguk anak2 kawan, adik kawan yang masih tinggi lutut seme tu ada yang bulat gila kalah kuih pau..

kalo masa baru lahir, dapat baby berat gemok montel montok..seme sayang malah kalo masuk baby show malah menang..tu tanda sihat (subur)

kendian budak tu mula aktif..rangkak..tatih, jatuh mangun larik..badan dia mula take shape ideally dengan perkembangan lain

ni kene check esp isu life style..affluence society, di manjakan sangat sampai 'naik lemak'..check btui2 k?

Originally posted by ajinomotonosuga at 21-8-2007 06:52 PM

lazim kalo laki dia tenguk bini dia body power..dia akan semangat nak sebis power cam nadal, kendian bila bini kene sebis power mana leh tahan2 ..so dia automatik akan return sebis power gak

setuju sgt yg ni. ni suami nak isteri ready aje..tapi servisnya hancus, mcm mana la org tu nak excited bab2 session2 ni. tu yg memanjang letih, sakit pala, pura2 tdo...wat habis air basuh rambaut segala aje!

[ Last edited by  wifeorg at 21-8-2007 07:22 PM ]

Originally posted by ABAH35 at 21-8-2007 06:41 PM

.....

org kalau dah gebus tu...stamina dia ada kurang skit...sat2 semput, sakit pinggang la....nak wat acrobatic positions pun tak mampu...pulaknya bila perut yg boroi tu gets in the way...ish...buruk benar rupanya!

Originally posted by wifeorg at 21-8-2007 04:57 PM
Mungkin dah ada thread ni, if ada, maaf MODs, sila mergekan.

I tertanya2, apakah perasaan sebenar para suami mengenai size badan isteri2 mereka. Tau2 je la, selepas beranak pinak bagai, serta  ...

suami menjawab

ideally mestila nak bini yg body maintain mcm mula kawin dulu. tapi bila sudah keluar 2 3 anak manyak susah la depa nak maintain body.  bg wa tak kisahla kalu tak dapat body yg maintain mcm dulu,  yg pentingnya jgn la lemak sampai berlipat lipat, buruk bebenor nampaknye.  la ni kan banyak ada slimming program, suruh aje bini bini yg berlipat ni pie join, suruh hubby bayar bukan mahal sangat pun,  ribu pun tak sampai utk beberapa sesi.   

bila tidak berlipat hubby  pun naik syiok tgk, terliur gitu , and secara tak langsung body juga sihat n lebih aktif.

laki aku kisah dan sgt cerewet...dia ngorat aku dulu, sbb aku size S..

lepas bersalinkan 1st baby...badan aku mendadak naik sampai 60kg..semua baju tak muat dah..

tambah tension, tiap kali laki aku balik dr outstation, dia pi belikan aku baju2 size S...sakit hati tol...then aku diet giler2...

beranak 2nd baby..gemuk balik...naik lagi berkilo2...so kena diet balik..sbb laki aku
asik komplen perut aku tingkat2..

now masih berdiet...takleh control lah perut aku yg bertingkat2..

Originally posted by telagahitam at 21-8-2007 07:28 PM

suami menjawab

ideally mestila nak bini yg body maintain mcm mula kawin dulu. tapi bila sudah keluar 2 3 anak manyak susah la depa nak maintain body.  bg wa tak kisahla kalu tak dapat body ...

oooo gitu...isteri2 seme...sila la amik iktibar.

Originally posted by fazliana at 21-8-2007 08:09 PM
laki aku kisah dan sgt cerewet...dia ngorat aku dulu, sbb aku size S..

lepas bersalinkan 1st baby...badan aku mendadak naik sampai 60kg..semua baju tak muat dah..

tambah tension, tia ...

rasanya kita kena la jaga...mmg susah nak slim fit cam dulu, esp after a few kids. but must try very hard...mmg elok tuk kesihatan pun kan. size s kalau berat 60kg...kalau nak sarung sluar tu sampai lutut aje la. baju lak, bertetas nanti butang2/zip.

my hubby kalu bule nak i menten(ideal weight)...tak gemuk dan tak kurus..kalu bule tak kembang..

maksud tak kembang-punggung tu tak lebar..perut tu tak boroi...ini kalu bulela..part yg ni yg challenging sketla..nak2 kita dah peknen dan melahirkan anak beberapa kali..kalu ikutkan nak kuruskan badan tu mungkinla bule...tapi, part2 tertentu tu kkdg begitu sukar utk diatasi...

lagi satu, my hubby prefer me maintain, utk kesihatan jugak dan bukannya skdr utk cuci2 mata saje..tambah lagi skrg usia kami dah meningkat, pemakanan pon nak keje jaga lebih sedikit..kurangkan lemak dan makanan gula..kalu bule limitkan tea&coffee dan apa2 saje bercaffein kalu kuat smgtla..

Reply #30 telagahitam's post

wife u cunkan telaga...pernah baca posting forumer kat sini...kata bini u cun...me plak yg terlepas ngk gamba korang..pasangan merpati sejoli..sungguhla untung dapat isteri cerdik dan cantik rupawan...

my principle very simple, kita jgn bagi reason hb cari lain. men if nk buat hal, kita cantik cemana pun dia wat hal gak.

but if we maintain cun cam nak dara, n dia wat hal, nmpk sgt dia yg mmg gatal. tak mo org ckp...ooo gitu rupa bini dia, padan la dia cari lain!

so serba serbi kena jaga, perangai, rupa, cara layan dia. at least if dia wat hal jgk, mmg dia yg hampeh, bukan kita!

me kalau kurus sangat cam tak sesuai sbb laki me tinggi (me tinggi 167 cm pun paras dada laki) dan besar sorangnya..
so cam tak balance pulak
sekarang oklah, atlit built type...

Originally posted by wifeorg at 21-8-2007 08:54 PM

rasanya kita kena la jaga...mmg susah nak slim fit cam dulu, esp after a few kids. but must try very hard...mmg elok tuk kesihatan pun kan. size s kalau berat 60kg...kalau nak sarung sluar  ...

hahahah...

Originally posted by wifeorg at 21-8-2007 07:54 AM

rasanya kita kena la jaga...mmg susah nak slim fit cam dulu, esp after a few kids. but must try very hard...mmg elok tuk kesihatan pun kan. size s kalau berat 60kg...kalau nak sarung sluar  ...

my jiran, masa pregnant, tembam gila, lepas beranak tu terus kurus kering.. mungkin sbb dia vegetarian
antara satu punca kot.

I selalu bygkan situation ni...katalah hb kita buat hal dgn pompuan lain...sure pompuan tu tertanya2 cemana la rupa kita, sure imagine kita buruk ke, gemuk ke...ye la...tu je la dia ingat gaknya bila hb org cari dia kan...then bila org lain smpaikan kat dia...eh, bini dia cun, fashionable...or dia sendiri tgk...and kita dlm keadaan tip top...sure dia terpk...mmg mamat ni gatal ke?? heheheh! me and my wild imagination!