CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: mariya

PERUBAHAN DLM HIDUP....

diaorg citer la....selama ni anak dia ader gak la bawak 2 3 org kwn dia......but sumer tu diaorg x berkenan.....
and dia ckp kira aku ni telah lulus diaorg nyer QC la....... ....pehhhh.....terkejut badak aku bila diaorg ckp
camtuh...diaorg ckp kalau nak kwn tu jgn lelama.........................so aku biasalah....dgn mulut celupar aku....dan dgn confident nyer aku cakap "Ha...mmglah saya rasa cam tu ....nanti saya ckp kat parents saya ye
pakcik...."...lebih krg camtu la dialog aku....

lepas insiden tu....aku rasa serba salah sgt....sebab dah terlepas ckp....so lepas balik dr umah dia....aku start jauh kan diri.....tup...tap...tup...tap.....aku dapat berita dr housemate aku yg jugak office mate kawan aku
tu.....dia ckp....si Dot..Dot..Dot tu cam kecik ati je....cam bersedih......apala nko ni.....so aku pun rasa
bersalah and aku pun contact la dia....so we started to be close again....lepas tu aku pun rasa cam kesian
sgt kat budak ni....sebab aku dah janji pastu aku cam nak larikan diri plak....dipendekkan cerita aku pun kena balik KL sebab masa relief aku dah abih.....

[ Last edited by  bitter_sweet78 at 4-9-2007 06:00 PM ]

then after a few days kat KL....aku terasa rindu plak kat budak ni....so aku dgn senyap2 guna keta bapak aku and teruih gi Johor(umah dia)on one weekend...kira balik ari lah....kebetulan parents aku takder...so keta
tu diaorg tak bawak......and start frm that day onwards we became closer.....so after 4-5 mths we got
engaged......and aku ingat lagi satu soalan yg bapak aku tanya aku sblm rombongan gi meminang tu....
"Long nko betul nak tunang ngan budak ni?..."maybe bapak aku tau aku nyer taste camaner....and this girl
mmg bukan spec aku...so aku ckp..."Yes..."......and we were engaged.....so lepas 2-3 bulan lps aku
bertunang tuh......aku rasa cam semacam plak....asal..ari perkahwinan aku makin dekat aku makin resah...
sedih...pening......aku rasa cam taknak kawin plak..... .............aku ckp kat mak aku....yg aku nak putus
plak......Hah! apalagi....mengamuk la bapak aku......mula lah dia ungkit pasal benda lama2.....aku betul2 masa
tu gaduh gila ngan bapak aku...sbb selama ni aku x pernah melawan dia....dia ckp aku dah kena sampok la...
apelah....."org nak dirikan masjid ini nko nak robohkan plak".....pastu aku jwb balik"abih kalo ader masjid tp
takder org gi semayang apa gunanya!!" .adeyyyyyyyyyy.....celupar tol mulut aku niiii......

so pada mlm yg kitaorg gaduh tu, bapak aku ckp..."kalau nko nak putus nko ckp sendiri ngan mak bapak dia
and kat tunang nko tu"....but dia ada gak basuh aku...dia ckp nko kena pikir masak2...benda ni...nko ada adik pempuan...kalo nko buat benda cam ni...esok adik nko pulak kena...and dia ckp aku ni dah memalukan
dia...kira cam letak bon tot aku kat muka dia........ ....aduusss.................pedih2...tapi aku tetap berkeras nak putus....so mlm tu kitaorg gi.....journey took like 2hours....and aku ngan bapak aku sepatah haram x
bercakap....dlm kepala otak aku ni ligat memikirkan apa yg dia ckp...td....after 2 hours of journey......kita
org pun sampailah kat umah dia.................masa tu dlm kol 12 lebih kot.......Jeng...Jeng...Jeng.....

alamk sakit perut ahhhhh................kang sambung...............

Originally posted by bitter_sweet78 at 4-9-2007 06:14 PM
alamk sakit perut ahhhhh................kang sambung...............

aduhhhhhhh ade ikln plk ke?...ape da..

org tgh syok2 bace....ok nti sambung ye abg oi...

Follow Us
ok skrg maroya pn nk strt crite la psl perubahan y mariya alami evn xnk pn cmni...slu mse skolah mariya ni jnis lasak ler ( tom boy ) tp tu smue dulu pnye crite ler..smpai msuk klej, mariya dh berubah..sejak kenal sorg lelakinilh..dr stu mariya dh pkai tudung, berbaju kurung...tu perubahan y mdadak jgk lh pnh mariya buat...n makbapak pn suke evn akak2 abg2 ketawekn mariya..yelah tibe2 plk pkai bju kurung, mestilh kelakar kn..tp tu smue bjln lancar..smpailh 1 thp mariya dh xpkai lg seluar jeans..fuh...pecah rekod gak tu...tp hbugan kami btahan dlm 4tahun je..lepas tulh smue nye berubah....smpai ke ari ni...mariya dhkenal sape diri mariya, mariya tahu ape ybleh mbahgiekn hdup mariya, ape y mariya nak, smue mariya dh tahu..smuenye kerna perubahan y dh pn mariya lalui..

trime ksih pd perbahan tu..hehehehe

Reply #2 eastrun's post

FRIM ? FRIM = ?

jage anak sbg single mother pada usia mude....

perubhn yg buat... ssh nak bergantung pd lelaki dari sume segi...

and perubahan yg besar.... kena bersedia selalu utk anak kesayangan ni...

ape2 pn perubahan tu, pndai2lh kite selidik n kaji apkh perubahan itu tuk kebaikan mahupn tuk keburukan

12
Return to list New