CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Nash^Roy

tolong.. dugaan bertunang yg aku tak tahan sgt..

Originally posted by Nash^Roy at 6-9-2007 02:59 PM
penah sekali dia tak sihat.. aku ckp nak bwk dia g klinik.. dia ckp takyah.. aku tanya lg .. and she still said takyah..

elok2 mlm tu bila aku call dia ngamuk.. ckp aku dah tak pedulikan dia.. ...

what the hell is right!

you kena cakap dengan dia you're not a mind reader and that she should be glad that you're such an honest person.  nak manja pun ada cara nya. kalau setakat nak menguji cam ni, buang masa je.

and she should stand up to her parents. it's HER wedding, so she should be the one with the last say in all matters concerning warna baju ke hapa ke.  

adatla kalo gado...haku pun dulu 2 hari seblum nak nikah gado beso sampai laki haku ckp "tipon mak ko ckp takyah sibuk2 nak wat preparation..takyah nak kawin.." punyalah haku meraung nangis bagai nak rak kasut..puncanya benda kecik je..maser nak prepare brg tuk tunang gado gak sbb laki haku buat tak kisah sampai haku baling bekas2 telur ke dinding..last2 dia paham gak..tu la..nates mmg sedang n suka menghasut org yg nak dirikan masjid ni..kalo tak jadik punyalah sorak sakan nates tu..so kpd nash ko kena sabar bebyk..idup kalo takde dugaan tak adventure la..

every people yg aku consult, sume ckp dkt nak kawin lg diorang rasa tensen and rasa cam nak kansel the wedding..

semalam tunang aku ckp mende yg sama.. cakap nak kansel wedding and lari dari umah.. aku diam je.. mls nak gaduh... pastu mlm td sms aku tanya sal psiapan.. giler ke apa..

Reply #143 Nash^Roy's post

biasa la tu...sabar jek....caye la lepas kawen otomatik ilang semua gaduh2, tensen2 ni....

Originally posted by Nash^Roy at 6-9-2007 02:59 PM
penah sekali dia tak sihat.. aku ckp nak bwk dia g klinik.. dia ckp takyah.. aku tanya lg .. and she still said takyah..

elok2 mlm tu bila aku call dia ngamuk.. ckp aku dah tak pedulikan dia.. ...

errr.. ko tunang aku ker? huhuhu psl mcm sama je ngan kes aku.. tataula lately terlalu emosi..

Originally posted by Nash^Roy at 6-9-2007 04:27 PM
penah tak korang berada lam situasi of which kalau korang jwb yes pun salah, no pun salah.. tak jwb pun salah..  arghhhhh.. its a no win situation..

u r so sweet.. sbb bleh pikirkan sampai mcmnie.. untungla tunang ko dpt bakal husband cam ko.. hehe..
tunang ko tu sebijik sama mcm perangai aku.. sampai tunang aku ckp, "sebab nak jaga hati awk la, sy ngaku jugak apa yg sy tak buat.. sy ngaku gak sy salah wlupun sebenar2nya sy tak salah...tu pun kena marah.. so sy nak ckp apa lg.."

tu pun aku marah gak.. kdg2 bila dah cool aku gelak sendiri, apala buruk bebenor perangai aku.. dia jawab ye aku ngamuk, dia jawab tak pun aku ngamuk..

Follow Us

Reply #146 WeirdLady's post

untungnye ko dapat tunang mcm tunang ko....

baru tunang.. blom tawen.. dah x tahan  

Reply #146 WeirdLady's post

tak baik tau...

kitorang guys mmg sabar.. tp only we know how much it hurts us.. we just want to make u happy.. imagine how we feel when u act like u are not happy with us.. it really hurts

Originally posted by Nash^Roy at 2-12-2007 09:52 PM
tak baik tau...

kitorang guys mmg sabar.. tp only we know how much it hurts us.. we just want to make u happy.. imagine how we feel when u act like u are not happy with us.. it really hurts

sabarr ajer la..
org perempuan buat preparation kawen nak rak..sumer harus perfect tau..so..byklah brg2 kena beli.. brg2 tak cukup kena tambah..pastu dgn tak cukup makan lagi (sbb kena diet - utk nampak lawa dlm baju pengantin)..jadinye..mudah naik hangin tau..

ko bayangkan.. keje banyak, guna pakai byk tenaga..tapi, makan tak cukup..kalau ko sendiri..mudah naik hangin tak?
sedangkan buruh indon pun makan nasi tau..

ko nih mcam member baik ku laa...
tapi member ku nih pompuan...
dia cool je, takde nak gatal2 ke hape..
laki dia lak emo gile2...
kate laki dia (skrg da tawen daa), kalo da bertunang lagik kurang bergaduh..

hurrmmm ciritttt lerrr....
sebabnyer, dorg tunang nih staun,mak ngai...
punyer teruk perangai....
aiyoo...
smpai laa nak tinggei lagi, kalo tak silap aku dalam seminggu dia nak kawen pon, kawan ku nih siap msg ku tny "ku tak tau laa dy, ntah jadi ke tak kitorang nikah nih..asyik gaduh jee..."

aiyoo...
aku lak yg penin kapla...
last2 ku jawab msg dia " ala, dia tak dapat lagik tu. cube dia da dapat ko...confirm ko dgn dia macam belangkas..."
hahaha~~~

bengang je member ku...
tapi da slamat da kawan ku kawen...
siap leh sengih2 taik kucen time hubby dia bace pasal t/jwb2 suami & isteri tu...
hihihihi~~~

so cadangan ku skrg...
ko tahan je laa nasa..
ko pon tak lame lagik...
nak kawen kan??
so tak de masalah laa tuu....
dun wory yaa...
gals slaloo camtu...
hahahaha~~~
ku rase nati aku mesti camtu...
wawawa~~~

Reply #1 Nash^Roy's post

aku ada la sorang kawan ni..dah bertunang pun..samalah kes ngan awk nash..by d way,aku buat kesimpulan macam ni...sebelum bertunang,si lelaki sanggup buat apa je walaupun sebenarnya dia dah penat...tapi lepas betunang,memandangkan si lelaki kiranya dah book si pempuan,jadi perasaan takut di kebas tu berkurangan...berbanding sebelum bertunang...so,si lelaki dah kurang dah menjaga hati si perempuan dan dah kurang dah berkelakuan seperti sebelum mereka bertunang.contohnya,sebelum bertunang si lelaki selalu beli bunga ke,memuji si prempuan ke..tapi selepas bertunang si lelaki dah berhenti dah daripada kebiasaannya memandangkan dia beranggapan si perempuan dah jadi miliknya...si perempuan plak,menganggap si lelaki dah tak sayangkannya..sebab tu lah perkara kecik pun ble gaduh...

ya Allah...
sampai mcm tu rs nye ek...
Alhamdulillah tunang sy x mcm ni..
dr ape yg sy rs, lps btunang die lebih care...
sy hrp2 die x rs la yg x best...hrp2 nye la..
kene tanye nanti nie...hihihi...

pada pandangan aku seorang perempuan yg selalu mengamuk semasa bertunang   .aku senang naik angin kerana:

1.tunang mcm tak serius.ambil mudah sangat pasal persiapan.selalu kata,lambat lagi ar.
2.aku rasa aku sengsorang je yg buat keputusan persiapan kawin.bila tanya pendapat;jawab yg mana2 pun takpe.bila dah beli,kata-apsal ambik yg ni.takde lagi lawa. cmna nak pimpin keluarga nih?
3.bakal mak mertua aku tak berkenan baju yg aku tempah-simple sangat.dan kenapa ambik kain lace++chiffon+satin untuk dua2 rumah.sebenarnya aku tak cukup duit nak sewa kat mak andam.so aku tempah sbb lagi murah.seriously aku pueh hati ngan baju aku.mebbe dia nk pakai songket ke hapa ke,tp aku tak sewa.anak dia pun takde duit lebih masa tu.
3.mak aku sesuka hati beli bunga telur,etc tak consult aku dulu.mcm2 kaler ada.since day one aku dah bagitahu, aku nak biru dan biru sahaja.tapi,yelah aku tak boleh marah mak.Ya Allah...berikan kesabaran.so yg kena tempias akibat aku memendam perasaan adalah tunang haku yg blur pasal majlis kawin.
4.tunang selalu mengusik nak soh aku bagi hantaran PS3 yg akhirnya mengundang kpd pergaduhan.dah aku kata taknak,taknaklakan.tak payah ulang byk kali dah.jiwaku mudah membara dikala itu.
5.ada opismate dia nak try mengorat kali terakhir sblm dia kawin.aku dengar, perempuan tu kata,selagi tak kawin,selagi tu aku ada peluang.tunang aku melayan.skrg ni aku sedar dia layan sbb tension aku selalu bad mood.haha...meroyan aku dibuatnya.
6.aku selalu rasa aku gemuk dan tak cantik time2 nak kawin tuh.tambah tension.
7.time2 tula keja makin banyak.aku rasa bos aku yg tak kawin lagi dengki ngan aku.hahaha..perasaan saja.aku jela rasa.

tu jela aku ingat.3 minggu sebelum kawin, hari2 aku nangis.cam takut nak kawin.tak sedia nk pikul tanggungjawab.risau nnti suami cari pompuan lain.byk doubt.korang jgn sebut je - ala kuatkan iman,jgn pikir byk sangat,etc,etc...diri ini yg rasa dan memendam rasa.

tp akhirnya berjaya juga kami melepasi ujian pertunangan selama 5 bulan tu.

hmmm dugaan...

aku dulu2 time2 tu memang selalu nk mengamuk. pantang silap sikit musti aku marah sakan kat dia. satu lagi aku jadi kuat menangis pastu dia pon jadi sikit keras kapla..
biasalah dugaan... member2 aku dulu kata tu maknanya da nk kawen sgt lah tu
kalau tak sabar musti aku ngan dia tak kekal jodoh sampai sekarang! dh byk kali kotorang hampir putus...

yg penting pompuan laki musti lah kuat sabar dan sayang menyayangi

Reply #152 mylife's post

aku bersetuju yang amat dengan pendapat ko ni sebabnya dulu pun
aku berperasaan mcm ni gak masa tengah bertunang dulu.

tp yang bagusnya tunang aku tu (skg husband la) penyabar giler, aku mengamuk ke apa ke dia sabar jek, tu yg lama lama aku fikir sendiri,
kalah dengan kesabaran dia, kitorang bertunang pun xlama terus
kawin.

kalau ko betul betul cinta n sayang kat dia, aku percaya ko mesti boleh sabar dengan dia, tp kalau cinto ko tu suam suam kuku, benda benda macam ni la yg boleh buat hubungan korang retak menanti belah.

tp aku xdela tuduh ko cinta separuh hati eh,,  tu pendapat dari pengalaman aku jek..

selagi masalah bole dibincangkan cubela selamatkan..

ni br dugaan alam pertunangan ko dh meroyan..
lom lg dugaan dh kawin nti..lg berat tau..
relak arrr...kalo ko rasa nk dia jd isteri ko..
sabar je la..
ni br skit dik..

kawin je xpyh tunang2 lagi.......