CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: andria

Married Men - Kenapa Suka Makan Luar?

Reply #103 mrsdsj's post

yup that's true..sebaik2 nyer kalu dlm tekanan...bawalah berbincang ngan pasangan sendiri bukan org lain...tapi kalu dah dgn pasangan sendiri terdptnyer communication breakdown...mcm mana nak berbincang..apatah lagi tuk meredakan tekanan..lagi tertekan adalah...bila dah byk cara dibuat tuk repair communication breakdown tuh tapi still the end result tetap sama...sudah tentu tuan empunya diri jadi bosan dan mula memikirkan alternative lain tuk meredakan tekanan dlm diri dia..jd jgnlah biarkan pasangan anda mencari alternative lain tuk meredakan tekanannyer...let u as his partner be the one and only place for him tuk meredakan tekanan...dgn nie gf2 tu semua takkan ada tempat dihati diorg...

huh! suami makan luar?
sebelum nak persiapkan diri nak kahwin perlu ada asas2 rumahtangga. tak kira lelaki perempuan.
pempuan masak2, urus rumahtangga wajib tahu. lelaki asas agama yg mendalam perlu dan wajib tahu.
kalau sikit2 time dah kahwin masih boleh belajar dan diperbetulkan.

kalau dah mmg lelaki, sifat nak amik tau mmg ada. so bila jumpa gf baru time tu nak explore.
tapi sifat gatal tu tak lama kalau lelaki tu tahu dan berfikir apa tujuan dan pengakhiran perkahwinan.nak2 kalau ada anak2.
nak cari perempuan lain jadi isteri? sama je. anu sama je. isteri ada lebih ada kurang. gf baru pun ada lebih ada kurang. cuma seronok dgn gf sebab jadi mainan syaitan je.

Originally posted by elinny at 16-9-2007 05:48 AM
honestly penah jugak jadi gf to married man..confused jugak kenapa diorg nk sgt ada affair padahal bila ditanya, diorg kata wife diorg ok..
mula2 tu layankan aje..lama2..elinny naik bosan.(mmg y ...

====================  
teringat lagu "cinta separuh masa" -D' LIMA

Reply #116 hemorion's post

hehe hemo..aku cuma memberikan alasan meredakan tekanan mungkin salah satu sebab kenapa seorg lelaki tu ada gf dilluar...bukan membandingkan tekanan seorg isteri lagi teruk dari suami..atau mana satu yg lebih byk menghadapi tekanan antara keduanyer..

yup..memang betul byk cara nak atasi tekanan...terpulang kat individu tu sendiri cara yg dia nak pilih...but unfortunately..lelaki itu memilih cara ada gf di luar tuk meredakan tekanan dia...

Walaupun pasangan tu dah berkawen lebih dari 10 thn it can happen yg mereka tak benar2 kenal satu sama lain...tak benar2 faham pasangan diorg...tak pnh tau aper yg tersirat dan tersurat dihati pasangan mereka...

apesalahnyer....x yah susah2 masak

Originally posted by mrsdsj at 18-9-2007 01:55 PM
EN. ZAIDI,

Janganla disebabkan ayat2 saya tu en zaidi fikir suami saya suka makan luar. Saya bersikap telus dengan suami saya sbb saya dah bagi yang terbaik untuk dia. Takde satu pun yang kura ...

mrsdsj..................

ko bahagia ke dengan pasangan ko sekarang....................?

Follow Us
Originally posted by hemorion at 18-9-2007 12:58 PM

mungkin kalo pompuan pun dibenarkan kawen 4 will do the same? perhaps....kita tak buat cenggitu sebab kita tak boleh, cuba kalo boleh....rasanya kat FD ni ramai lelaki yang mengadu sakan

haku yg first dlm Q kot???!

page hilang........................

die lapar, biarla mkn luar

isteri2 senang ape

takyah masak

Originally posted by faraway at 17-9-2007 08:11 AM

napa zaidi, isteri u dah start garang ke

fara i nampak you dah hunus pisau nak cincang labu..
labu sapa you nak kejakan this year bleh buat hiasan halloween

just joking dear... i ingat i sorang je garang mcm you

wonder why i tak nampak apa yg i tulis tadi? erm

post lagi...

still tak nampak jugak...

Reply #129 zaidi_uitm's post

salah topik...

lerr....hilang lagi page 6...

ada ada .. hehehe

Originally posted by eva at 18-9-2007 04:08 AM

fara i nampak you dah hunus pisau nak cincang labu..
labu sapa you nak kejakan this year bleh buat hiasan halloween

just joking dear... i ingat i sorang je garang mc ...

me kalau garang, garang garang manja aje

Originally posted by faraway at 18-9-2007 07:06 PM

me kalau garang, garang garang manja aje

hehehehe...takpe.. garang garang manja pada yg sayang
marah mcmana pon org masih sayanggggggg   
i pon sama mcm you la jugak fara... garangz gitu..
hubby nak makan luar, i nak ikut jugak walaupon hanya sekarang jadi perhiasan ctrl tu tak jugak sesaja je
honestly... i let him go kalau dia nak jumpa old boys gathering.
itu la masa dia nak gurau2 manja ngan kengkawan without i nak supervise. as long as dorang tak pegi dangdut

Reply #129 zaidi_uitm's post

En. Zaidi,

Saya memang bahagia dgn pasangan saya. Kami memang loving couple sejak mula kawin sampai sekarang. Bergaduh pun jarang sekali. Kalau kami bertekak dan merajuk pun setakat beberapa jam aje. Tak pernah tak bertegur sapa sampai 1/2 hari. So takdela disebabkan statement saya tu menggambarkan saya tak bahagia. Saya cuma mewakili orang2 keliling saya dan realiti kehidupan sekarang ni.

Satu lagi en. Zaidi...saya bagi suami saya makan cukup2 kat rumah sampai kekenyangan. Pendek kata hilangla selera dia nak `makan luar' tu...Tule resepi kebahagiaan saya.

Originally posted by Hanafie at 17-9-2007 08:20 file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif
just nak kasi tau ada gak kes nilelaki yg dah kawin bukan nak ada affair ni becoz of sex..dan bukan pasaldorang kurenggg dpt sex dari isteri dorang...

Thank u for confirming that...

Originally posted by ABAH35 at 17-9-2007 08:57 file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif
saja la suka2....nak merasa barang lain.

bukan sedap mana pun...tapi tetap ada kelainan

Sekadar suka2? Apalah agaknya perasaan seorg suami sekiranya si isteri yg berkata begitu kpd suaminya...

Originally posted by cherub at 17-9-2007
13:27 file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif
kenapa suami makan luar?

2) sebab men, like women have needs. tapi womenjarang observe their hubbies' needs, cuma tanya and assume.

3) men have too much love to give. tatau sekat2 and make itexclusive to wifey.

4) in life there are boundaries. couples should build walls around theirmarriage...not windows. sometimes a spouse ter-open a window...

Utk no 2 - Women jarang observe their hubbyes' needs? Does that mean, semasa sebelum berkahwin, wanita itu tidak begitu mengenali peribadi suaminya? Atau adakah sebelum dan selepas berkahwin, sesi pengenalan diri itu berubah?

Utk no 3 - men have too much love to give? Does it mean, women don't possess the same trait?

Utk no 4 - teropen windows? Bagaimana kalau suami tak mampu berkomunikasi dgn isteri, atau org lain? Dan dia hanya mampu bercerita dgn gf dia? Dan gf dia pula bukan jenis yg nak panjat masuk tingkap rumah org yg terbuka? Adakah kita masih nak salahkan suami tu sdgkan suami tu pun manusia biasa yg perlu mencurahkan masalahnya kpd seseorg yg tidak akan menghakimi dia?

Originally posted by ifanonline at17-9-2007 14:04 file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif
Good topic to discuss...you're talking about men in general, below are somepointers for both men and women to ponder:

4. Sexual activities, si isteri harus memainkanperanan nya di ranjang. Men like it very much kalau perempuan ni mcm sex slave.Hamba sex kepada si suami. Anytime, anywhere, any how...

Urm.. skg ni dah ada undang2 utk suami yg merogol isteri...  kdg2, isteri takde mood, letih melayan anak2, kerja2 lain, layan suami lagi... kalau nak jadi sex slave lagi utk suami, saya rasa tak semua isteri mampu.. isteri pun manusia biasa, ada masa ada mood, ada masa takde mood. Isteri bukan mesin yg boleh ON/OFF bila2 suami suka. So, macamana? Kdg2 saya rasa kita terlalu memberi penekanan kpd kehendak SUAMI, sehingga kita lupa pada kehendak isteri... dan kdg2 saya rasa peranan seorg isteri tak lebih seperti org gaji dan pe***ur terhormat atas ranjang. Ini sgt mengerikan. Maaf, ini cuma pendapat saya...

Originally posted by ajinomotonosugaat 17-9-2007
15:20 file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif

the same application kalo kita buat pada suamiisteri. so isu disini ialah isu tuntutan ilmu dan isu pembasuhan emosi danminda tuh. ilmu tu gunanya membasuh emosi dan minda yang kita sediaada..membangkitkan conscience so segala tindakan kita ada conscience

Pada saya, setiap org yg waras, ada conscience. Bezanya, kuat atau tak jer. Ramai suami yg ada affair kat luar, tau dan sedar, serta ada conscience, apa yg mereka buat tu salah, tapi mereka terus melakukannya. Kenapa? Suka2? Someone to talk to? Test power? I don't know. Mcm yg saya kata, we're talking about men in general. Jadi tak bolehlah nak kaitkan sunnatullah dlm kehidupan setiap lelaki sebab ada yg takde agama pun. But i do see ur point though.

Originally posted by mrsdsj at 18-9-2007 13:55 file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif
EN. ZAIDI,

Janganla disebabkan ayat2 saya tu en zaidi fikir suami saya suka makan luar.Saya bersikap telus dengan suami saya sbb saya dah bagi yang terbaik untuk dia.Takde satu pun yang kura ...

Wah, konfidennya awak, satu pun takde yg kurang yer? Hmm... this reminds me of several stories daripada isteri2 yg pernah kecewa. They mostly say the same thing - 'Saya bagi semuanya, satu pun takde yg kurang.'

Baguslah kalau takde yg kurang. Segala puji bagi Allah. Tapi saya dgn rasa rendah diri, ingin menasihatkan, supaya jgnlah over-confident, dan jgnlah generalisekan semua GF kpd married men sebagai PERASAN BAGUS, sebab ada di antara GF ini yg MEMANG PUN BAGUS. Bukan semua GF to married men adalah BIMBO dan bukan semuanya jenis yg cepat perasan. Tak keterlaluan kalau saya katakan, ada gf yg lebih baik dari wife. Ada gf yg jauh lebih memahami seorg suami dari seorg isteri memahami suaminya sendiri. Sebab itu ada kes suami kawin lagi. Sebab itu dlm agama Islam, dibenarkan poligami. Jgnlah memandang semua gf to married men ini dgn sebelah mata, kerana bukan semuanya jenis tak sedar diri. Kdg2 mereka pun tak minta utk ditakdirkan bercinta dgn suami org. Tapi takdir adalah sesuatu yg funny. Kdg2, mcmana kita nak mengelak sekalipun, ia dtg sendiri. Takde sesiapa pun yg dgn rela hati suka bermadu. Beruntunglah awak, kerana awak tidak menjadi gf kpd suami org. Tapi seperti yg dikatakan, hidup kita ibarat roda. Hari ini kita di atas, esok mungkin kita di bawah.

Hari ini kita mungkin bahagia kerana menjadi isteri kpd seseorg, jadi mungkin kita memandang rendah terhadap mereka yg menjadi gf kpd suami org - tapi esok hari, kita tak tau nasib kita. Hati setiap manusia, berada di antara dua jejari Allah. Bila2 masa Allah boleh terbalikkan hati kita. Kalau kita tak kena, alhamdulillah. Tapi nasib anak2 kita, keluarga, sedara-mara? Bolehkah kita jamin, semuanya akan sama seperti sekarang? Kecuali anda adalah TUHAN, anda takkan pernah dapat menjamin apa2. So nasihat saya, jgnlah kita mudah menjatuhkan hukuman walau kpd sesiapa pun jua.

P.S Saya bukan buat research. Sekadar ingin mengetahui dan memahami persoalan yg telah lama bermain di fikiran.

Originally posted by midori88 at 18-9-2007 10:09 file:///C:/DOCUME%7E1/ADMINI%7E1/LOCALS%7E1/Temp/msohtml1/01/clip_image001.gif
mungkin jugak gf tu cuma sekadar tempat dia melepaskan tekanan..yerlah kattempat kerja ngan tekanan kerja..kat umah plak..tekanan dari isteri &family...salah satu cara tuk dia mengurangkan teka ...

Hmm.. betul juga. Setiap org ada cara tersendiri utk melepaskan tekanan, stress, dan sebagainya. Niat memang tidak menghalalkan cara, tapi kehidupan ada hitam dan putih. Kalau semuanya putih, tidaklah Tuhan mengutuskan Nabi2, tidaklah ada syurga dan neraka. Hitam dan putih inilah yg mewujudkan check & balance dlm kehidupan.

Persoalannya, haruskah seseorg isteri menjadi org lain semata2 utk puaskan hati suami? Bagaimana dgn hati isteri? Haruskah isteri berpura2 semata2 utk jaga hati suami? Sampai bila seorg isteri boleh berpura2? Bukan semua isteri boleh sampai ke tahap seperti yg seorg suami mahukan. Isn't it?

Rate

1