CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arduka_kencana

★ALL ABOUT INSURANCE★

Ramai jugak orang melayu kita yg singgah di booth kami di Alamanda... Sekarang ni dah ramai yg realize kepentingan Takaful ni ... lebih lagi yg ada medical kad..

Ada sesetengah prospect saya  tangguh untuk ambik Medical kad utk anak sehingga lah anak masuk wad baru lah dia mintak nak sign form utk Takafulink yg bermedikal kad... tapi apa yg saya boleh bagitau dia yg penyakit yg anak dia hidapi sekarang kemungkinan besar tak tanggung dah lepas ni..

Saya balik ngundi di kampung ... kalau ada apa persoalan sila hubungi saya di YM  ibm632@yahoo.com

Ada sesiapa lagi yang mencari Takaful yg di sertakan Medical Card (Tanggung bill Hospital sampai 70 thn dan duit poket lagi Rm 400 sehari) dan juga pelaburan yg tinggi ( Prestasi 2007 ialah 33%)

Hubungi saya .... untuk maklumat detail...

ibrahim

Saya akan ke Beijing lusa ... kalau ada client saya kat sini yg ini memesan sesuatu utk dibeli disana boleh PM saya .... or SMS ajer ok

As'kum semua ... rasa mcm lama pulak tak masuk forum ni ...hehehehehe....

kat beijing tempreture ok ...cuma ada satu hari tu mendung dan angin kuat huh....

ok .... jadi ada kemusykilan  lain yg berkaitan dgn Takaful PruBSN ...

Follow Us

Reply #66 ibm632's post

Hi, Assalammualaikum ibm632,

Nak tumpang tanya lah sikit kan, selalunya berapa lama proses nak lulus permohonan Takaful PruBSN ni?

Reply #67 AnisSuraya's post

2 ari jek siap lulus..

Reply #67 AnisSuraya's post

Kebiasaan nyer kalau tak ada rekod yg client pernah masuk wad , kelulusan nyer ambik masa 2 hingga 4 hari dan printing dokument 1 minggu dan ejen akan terima polisi dlm masa 2 minggu dari tarikh mula2 dia antar borang tu.
Makan dgn itu client ada masa 14 hari untuk review polisi tersebut .... jadi kalau cleint tak setuju dgn apa yg adsa dlm polisi tu, client berhad memulangkan semula polisi tu then client itu akan mendapat 100% duit nyer semula...

Reply #69 ibm632's post

Oohhh...Ok...Faham...terima kasih!

[ Last edited by  AnisSuraya at 21-3-2008 04:14 PM ]

Reply #70 AnisSuraya's post

Minta maaf akak , tadi tak sempat nak sembang panjang tu .... then Survenior tu pun tak seberapa .... memang ingat di hati nak beli barang Olimpik pada client tapi fuuuuhhhh  harga 1 t-shirt olimpik tu boleh 3 atau 4 helai T-shirt di malaysia...

Reply #71 ibm632's post

..tak apa lerrr...lagipun semalam kat opis masih tunggang langgang, renovation lum siap sepenuhnya, opis pun dah macam kapal pecah.

Souvenir tu,ok ajer, dah bagi kat anak dara pun...bukan main suka lagi dia..terus dia boh Al-Quran dia dalam beg itu..dia kabor buat beg pergi ngaji...Tapi sebab satu jer sedangkan anak dara lebih dari sorang, yang tak dapat tu tangkap jeles lerrr kan..siap main ejek lagi...cakap bahasa cina kat anak dara yang dapat tuu...hangin jerrr member tuuu..kuikuikuikui

Lain kali nak ambil takaful cerdik tu lak untuk anak bujang kat rumah tu...tapi tunggu naik gaji ler kot pertengahan tahun ni...hehehehehe

Anyway, terima kasih atas semua tu, dah baca pun buku tu..dan berpuashatilah dengan polisi tu..

Psstttt...Jangan kabor kat orang lain identiti akak yang sebenornya...huhuhuhuhu

Anak Kak berapa orang , mungkin saya boleh tengok apa2 yg boleh di beli dibandung nanti ...

Originally posted by AnisSuraya at 25-3-2008 09:42 AM
..tak apa lerrr...lagipun semalam kat opis masih tunggang langgang, renovation lum siap sepenuhnya, opis pun dah macam kapal pecah.

Souvenir tu,ok ajer, dah bagi kat anak dara pun. ...

salam.....ada sape2 agen amassurance kat sini?nk tnya sikit ar...sy dpt notis penukaran agen...tp sy tgk nama sya.agen tu still sama...apa maksudnye?

sy muskil sikitla..kalu agen tu sy pon x kenai....mcm mana nak wat claim ye? terus pada bank ambank ke atau mcm mane? conpiusnye....

utk makluman sblm ni adik sy jd agen..pastu dia benti...dia pas kat one of his member agent...dh tu skang agent tu pon dah x dpt dikesan....sy byr guna auto debit...statement dpt ar ujung thn...

[ Last edited by  myra_ixora at 31-3-2008 01:57 PM ]

Originally posted by myra_ixora at 31-3-2008 01:52 PM
salam.....ada sape2 agen amassurance kat sini?nk tnya sikit ar...sy dpt notis penukaran agen...tp sy tgk nama sya.agen tu still sama...apa maksudnye?

sy muskil sikitla..kalu agen tu sy pon x k ...

cuba awak call AMASSURANCE customer service & verify dgn diorg

oo thanx.. tp menci tul call dr kui 1 td..asyik bz memanjang sampai la ni...kui 3.45ptg..huhu
last2 sy tulis surat fax..nk tukar agen berhampiran...

p/s: huhu....baru je mengadu dh dapat call...alhamdulillah

[ Last edited by  myra_ixora at 31-3-2008 03:52 PM ]

Reply #76 myra_ixora's post

alhamdulillah legaaaa..kalau awak nak tukar dr AM insuran kpd PruBSN takaful, bole hubungi saya lak..

Originally posted by myra_ixora at 31-3-2008 03:44 PM
oo thanx.. tp menci tul call dr kui 1 td..asyik bz memanjang sampai la ni...kui 3.45ptg..huhu
last2 sy tulis surat fax..nk tukar agen berhampiran...

p/s: huhu....baru je mengadu dh dapat ca ...

Myra tinggal area selangor ker

salam ...
tumpang sket...
kalau nak etiqa takaful, boleh pm saya...

thanx

Hehehe ... nak tanya Harumanisz fulltime ker part time ...

skang ni Takaful PruBSN senang nak promote sebab banyak hospital swasta recognize medical kad nyer..

Originally posted by harumanisz at 1-4-2008 12:49 PM
salam ...
tumpang sket...
kalau nak etiqa takaful, boleh pm saya...

thanx