CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 51720|Reply: 79

Yg Lainnya Lebaran Tahun ni.....citer ler....

Self explanatory thread............ Manak kasi few contoh here......contoh jer tau.....

Blackmore: Tahun ni my darleng sorang ni dah had it.......Ayat Kursi yg digantung didinding utk halau hantu masuk umah dia bakal digantikan ngan kata2 hikmah yg juga telah dibingkaikan sempena raya dan her anticipation of guests yg bakal datang........Manak dah tengok dah kata2 hikmahnya yg berbunyik..." Aku ni bekerja....aku suka korang datang....Makanlah apa g tersaji....Rezeki ALLAH, INSYAALLAH......But plz,plz, plz.....kalau makan tu jgnlah sampai BERKECAH....aku penat siot".

Ajinomoto(Wak Kromo): Tak seperti tahun2 sudah, tahun ni rumah Wak Kromo telah diubai suai disatu sudut hall tamunya.....diberinama....."Sudut Pidato'. Dengar khabar lebaran tahun ni the first 7 days hari lebaran, pack sungguh tetamu yg bakal datang bertandang, the who's who's in town.....Dengar khabar Datin Tiara dan Sheikh Tantawi dari mesir pun akan datang........nak dongar Wak Kromo berkhutbah........(another reason why aji got to give up his moderator post tahun ni.......banyak research nak kena buat sempena lebaran ni.....Topik2 bahagia rumahtangga sampai ubat kuat bagi mensejahterakan rumahtangga akan juga diperbincangkan......

LostSoul: Yg sorang ni pelik sikit......juga for the first time tahun ni......dia ngoyok somi dia suruh re-spray color family car dorang ker color KELABU ASAP....Bila laki dia tanya aper citer nak spray balik keta yg baru 6bulan beli.....dia jawab..." My mind is very murky this lebaran....Don't ask why.......Just do it."

GG: My all time Favorit......in fact dia baru telegram Manak......dia selok kocek seluar laki dia malam tadi......ada list of invitees yg somi dia nak jemput on the first day of hari raya,since GG dah majuk tak mo gi umah in laws dia......she found out semua yg dijemput lelaki........tu takper, katanya yg buat dia tak leh posa hari ni sebab dia tengah kejong....sebab yg dijemput sominya.....semua past and present boyfriends dia...termasuk her latest edition....hancus siot GG..

So korang takder yg baru atau different ker tahun ni???????? Jom.....

Sorry aku cakap pasal org....gf aku baru PM tanya.....cik Manak lak aper pulak????......hehehheheheheheheh

The Monsters cuming.............

hahahahaha... ooo ngata kita ye manak... jaga lah awak.. ekekekke...

yg baru? mmm yg special? mm.. takde pe kot.. murky water la jugak.. huhuhuhuhu...bila nak clear sky gamaknye..

Aku bakal dpt baby baru taon ni 2 ari lg nak raya hu....hu..hu..
Korang suma dpt gi jln2 dan makan2 yg sedap2 aku dok trlentang jerk le huuu.hu...hu.

Reply #1 manakautau's post

dulu aku beraya bujang.................

tapi tahun ni aku beraya sebagai seorang suami..................

dan tahun ni aku beraya dengan keluarga mertua...............

dan tahun ni jugak aku beraya kat kg tak sampai seminggu sebab isteri aku dapat cuti sampai hari rabu je.................

maka, aku akan balik ari rabu dan secara tidak langsung dapat mengelakkan kesesakan di lebuhraya utara selatan...............

aku apply cuti seminggu...bila isteri aku pegi keje ari khamis, aku akan duk kat umah sambil tgk rancangan hari raya di televisyen.................

Korang suma dpt gi jln2 dan makan2 yg sedap2 aku dok trlentang jerk le huuu.hu...hu.

Follow Us

Alamak server mengong lak sampai 3 x post daaa. sorry

Reply #3 LostSoul's post

Takper pun awak nak kaler apa pun.....yg utama tahun ni lain.....tu jer.......kaler keta ker, mind awak ker....aper2 jer lah....lain dari tahun2 sudah........

ko tak kawin lagi ek?

hmm..apa yg diff ye this year....

haku suka lebih kat hb haku. dulu2 cam sakit hati aje. but things have changed...i must say...alhamdullilah...im much happier now than i've ever been in this marriage. syukur...cant take things for granted though...kena keep on working at the marriage.

umah wise...sama aje. but hb ada ckp we need to change the curtains! haku mmg blur bab2 mendeco2 umah ni...so this time around, im taking an active part...together with hb to shop for the curtains. ours...iyeeee...been the same for years! teruk!

kids...this year ada boy!! my lovely, lovely son. a splitting image of his daddy. yesterday daddy dia brought back his first ever baju melayu...sure handsome nnti on pagi raya. the girls...baju kurung baru nk beli this weekend. same goes for me...punya la tak de masa nak gi menempah baju.

location..seme raya in KL! yipeee! tak yah haku nak berangkut2 ke kampung hb. haku dari kecik raya kt KL.

to the rest....maaf zahir batin and selamat berpuasa and berhari raya! (awal nya haku wish korang!)

Originally posted by wifeorg at 28-9-2007 03:03 PM
ko tak kawin lagi ek?

hmm..apa yg diff ye this year....

haku suka lebih kat hb haku. dulu2 cam sakit hati aje. but things have changed...i must say...alhamdullilah...im much happier now th ...

Kawen ker nikah.......wifeorg????????

ntahh..

to me nothing new under the sun

aku nak aku bebel, aku malas aku diam  
aku nak berak aku berak lah...

Reply #9 manakautau's post

mmmm kaler? tak sempat kaler aa nih.. heh heh projek byk.. kaler my day.. ye haaaaa...

Originally posted by manakautau at 28-9-2007 03:05 PM

Kawen ker nikah.......wifeorg????????

it's only a matter of semantics!

kawin sure le ko dah...selalu!!...nikah maksud haku!

Reply #12 ajinomotonosuga's post

Ada masanya....aku suka berteman....
ada masanya aku suka bersendirian....
ada masanya , aku suka berjalan....
ada masanya, aku suka apa yg kau suka.......

Lebaran tahun ni...memang lain la...sebab 1st year beraya dirantauan, tanpa family & kawan2... tanpa anak2 buah yg makin nakal....xder la acara2 salam2 di pagi raya ngan mak......x merasa la rendang mak, ketupat, kuah kacang mak...

Originally posted by amin_irfan at 28-9-2007 02:56 PM

Best wishes bagi pihak warga FD.....for yor upcoming delivery.....jgn lupa doa just b4 ko deliver tu.....aku dah lupa camna bunyik dia.....ko try tanya ajinomoto......supaya baby yg keluar tu nanti melorot kuar senang jer.......take care ok???????

Originally posted by manakautau at 28-9-2007 03:26 PM
Ada masanya....aku suka berteman....
ada masanya aku suka bersendirian....
ada masanya , aku suka berjalan....
ada masanya, aku suka apa yg kau suka.......

setiap masa manusia salu rugi
setiap masa manusia asik nak lagi dan lagi
setiap masa manusia hasad dengki
setiap masa manusia maksudkan tenguk lah aku ini

setiap masa suami itu perlu isteri
setiap masa isteri itu ikut suami
setiap masa suami itu perlu berani
setiap masa isteri itu suka wangi

setiap masa juga aku masih begini

heiiiiiii sapa suruh kau meniti
ini bukan tempat rumi dan juli
ini medan serikandi  mencari dan terus mencari
apakah layak jantan itu bergelar suami

Originally posted by lipsofanangel at 28-9-2007 03:29 PM
Lebaran tahun ni...memang lain la...sebab 1st year beraya dirantauan, tanpa family & kawan2... tanpa anak2 buah yg makin nakal....xder la acara2 salam2 di pagi raya ngan mak......x merasa la rend ...

Buruk betul kalo dah nangis......udah ler tu........dok diam2 kat umah.....on pc.....baca jer thread2 Manak......akan ceria lah lebaran kamu....INSYAALAH......

selalu raya dgn laki n anak sue...
tp raya kali nie, sue xnak raya dgn laki sue coz dia nak blk belah family dia...
sedangkan ikut giliran, thn ni belah sue...
tp sbb kami gaduh teruk, dia xnak blk rumah family sue....
sue xnak blk belah dia sbb sue masih xleh terima mcm mana
parents dia, pakcik n makcik dia marahkan sue......
luka sue masih berdarah.....
n xtahu bila akan sembuh.....
walaupun laki sue minta maaf n mengaku yg dia terlalu cinta n sayangkan sue....
walhal ms gaduh beratus kali dia kata dia dh xde rs cinta pd sue lg......
tp hati yg terluka nie, rupanya susah betul nak baik....
apatah lg masa gaduh dia layan sue teruk n kejam sgt(dia sendiri ngaku camtu)
hhhmmmmmmmmm entahlah........