CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: eddy77

Gen2 baru umur 9 bln tapi mcm 9thn

position seat aku pulak jem!!!!
bila tukar driver tak boleh nak set kan kerusi tu kedepan atau kebelakang!!
umur baru setahun !
apa punya produk lah!!!!

[ Last edited by  anieszack at 3-11-2007 06:05 PM ]

dgr mcm2 cite pasal gen2 ni .. dari steering berasap sampai la kete tiba2 berenti kat tgh2 jln ...

sabar je la .. pastu .. jawapan dari SC pulak tu .. lebih menyakitkan hati

hmm...mungkin tengok cara org jaga kete gak kot...

Reply #63 miss_sepet's post

rasanya, byk kepada nasib dpt kete yg mana la ..  kalau jaga cemana pun, tapi dapat yg memang dah tak ok .. tak ok la jugak!!

Reply #61 anieszack's post

tukar seat bucket la.......Iswara aku pun leh pakai seat bucket pe......

Reply #65 spirkaklampuru's post

recaro ke?

Follow Us
Beli keta Proton kena tengok nasib. Dlm 10 keta mungkin ada 2 - 3 yang baik.
Saya tanya kawan2 yg pakai Proton. Kebanyakan komplen ada problem.
Hanya 2,3 kata takde problem.

pertama sekali, saya simpati dg org yg bukak thread nih....maybe u unlucky buyer utk keter proton. But seriously i nasihatkan utk kepuasan pembeli....u buat official komplen kat CEO baru dia tu and i am sure dia akan ensure keter u baik dlm masa terdekat.As for GEN2, ramai yg tak paham kan keter ni.....thats y byk komplen atau cerita buruk keluar dari mulut org yg bukan pengguna atau pembelinya. Ini adalah kerana ia adalah keter 1st proton buat sendiri.....dan takleh nak di compare dg brand lain,kerana tiada persamaan alat ganti yg digunakan.So , klu u nak guna GEN2, saya nasihatkan pilih SC mana yg u fikir sesuai dg pemikiran u so that keter u boleh di servis dg baik.Tapi sebenarnya, semua SC sama jer. Nak kata mahal, bila saya baca posting lain pasal servis proton, saya rasa ramai yg tak pernah baca buku servis.Harga servis mengikut milage adalah berbeza dari jumlah batuannya. Ini adalah kerana, mengikut batuannya, servis termasuk penukaran alat ganti dan juga penyelenggaraan lain yg di schedulekan. Semua brand lain pon mengikut jadual nih..dan setiap period servis makin jauh kita jalan makin tinggi tetapi selepas 70ribu km, klu keter tu ikut schedule yg di tetapkan.....keter tu boleh dianggap baru balik sebab byk wear and tear dah ditukar barangnya. Klu tidak ikut, dan kita buat kat luar, kita cuma tukar alatganti bila dah nazak atau benar benar rosak. Cara ini lebih merbahaya dan juga reliabilitynya tak terjamin klu kita jaga keter camni. Sebabtu kemalangan di negara kita amat tinggi. Klu awak semua ada guna pemikiran awak, sebenarnya setiap kali kita servis dg SC asal, ia lebih menjamin dari kita beli sendiri dan tukar biler perlu. By the way, do you know if parts yg u beli tu sebenarnya asal tau tidak? Apa kelebihan kita utk menilai alatganti tulin atau tidak?
Saya daah guna kereta proton selama dari keluarnya Satria 1st model, Tiara , Wira , Savvy dan terus terang saya katakan tak pernah keter saya mengalami kerosakan serious kerana saya servis sampai 100km di SC proton. Dan keter saya bila di jual , masih dlm keadaan yg memuaskan. So, tak kira lah brand keter apa kita pakai, kalau kita bawak tak cermat dan tak jaga ikut schedule, akan sama ajer la kita pakai keter potong haram. As for cara dan gaya kerja mekanik, cuba kita evaluate dulu cara org melayu bekerja. Pemalas, cuai, suka achu tak acuh, tak konsisten dan suka mengelat.So, bukan saja proton akan suffer tapi industri lain juga akan mengalami nasib yg sama. Sebab tu la org bangla dan myammar ganti kita dlm pekerjaan perkilangan, sbb mereka lebi kommited dlm cara ker mereka. Renungkan lah ya...................

keter paling banyak jadi 2nd hand dalam tempoh lebih krg 2 tahun pakai...
nak cari vios dan city yg umur 2 tahun 2nd hand susah bonar....

Reply #36 jofizo's post

ha ah aku setuju.. itu la kelebihan paling utama, kawan aku guna pegueot lepas tu duduk pulak kat area ulu perak, masa sistem eletronik dia rosak bawak gi bengkel bengkel kat sana,kelam kabut semua mekanik,last last kena towing pegi ipoh, tak settle jugak kena towing pegi C&C kat tepi federal highway.

dia bisik kat aku,guna proton ler, banyak masalah pun spare part murah, lepas tu senang repair.

aku nak angkat gen2 seken hen... tahun 2004 (ini jer aku mampu)

1.6 AT.. owner cikgu besat n condition nampak ok...

so, orang kata gen2 kuat makan minyak... tapi apek used car tu kata.. ni lagi jimat dari wira auto...

so aku nak tanya korang.. gen2 banyak makan minyak, banyak prob ke???

ps: sesapa ada cadangan, aku nak ambik keter biasa2 jer.. tahun 2003 ke atas... sesapa yang ada kaki atau yang tau kedai keter seken mana yang bagus.. plis tolong aku...

aku nak angkat gen2 seken hen... tahun 2004 (ini jer aku mampu)

1.6 AT.. owner cikgu besat n condition nampak ok...

so, orang kata gen2 kuat makan minyak... tapi apek used car tu kata.. ni lagi jimat dari wira auto...

so aku nak tanya korang.. gen2 banyak makan minyak, banyak prob ke???

ps: sesapa ada cadangan, aku nak ambik keter biasa2 jer.. tahun 2003 ke atas... sesapa yang ada kaki atau yang tau kedai keter seken mana yang bagus.. plis tolong aku...

hurmmm gen 2 cantek jugakks..

keter bapak aku waja tahun 2002 dulu masa baru beli dan masih dalam warranty dah bocor radiator..
nasib baik bleh tukar free..
power window tak payah cakaplah, empat2 pintu jem..:@
lepas tu plak oil pum dah 3 kali tukar..
aku dh suruh bapak aku tukar keter lain..
katanya, sayang lak nak tukar..
dh banyak habis duit nk repair kerosakan..

Originally posted by AnisSuraya at 26-10-2007 11:07 AM
anis pun guna proton..so far memang ok dan tak ada masalah.Walau servisselepas 3 kali percuma tu anis tak buat kat pusat servis proton, keretamasih maintain bagus dan alhamdulillah sebab tak ada masalah.Jadi, padaanis, semua bergantung jugak cara pemanduan kereta itu sendiri..ingatjenama luar tu bagus sangat ke?....alah...ada jer problem cuma takdigembur2kan jerr lebih2...

betull..aku sokong anis..
apa

Originally posted by Bell at 26-10-2007 09:10 PM
Service dekat authorise dealer memana tak kira proton memang mahal. Service dekat kedai biasa pun bukan murah juga. Paling murah - service sendiri. Mentakat tukar minyak hitam, oil filter, spark  ...

pastikan kau buang minyak hitam tu kat bengkel kereta balik,, letak alam tong dan hantar ke mana mana bengkel...

sayangilah alam sekitar.. :victory: