CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mamapea

Saya ni pemurah atau bodoh?

sanggup awak gadai brg kemas...nak tolong punya pasal...adoiiilaaaa letih dengar....

thanks a lot semua...lps ni saya akan lbh berhati2...kalau diorg taknak byr takpela...saya halalkan dunia akhirat...saya tak rugi apa2...biar tuhan je yg dpt membalasnya...tak lama lg saya akan dinaikkan gaji  lg 15%...Alhamdulillah...

baiknyer hati awak ..sb tu rejeki murah ..hopefully awak beringt lah plak untuk masa depan ..maner tau awak sesak nanti ..saper nk tolong ....masa senang, ramai lah yang datang, masa susah, xdak saper menjengukan muka ...lumrah alam ...

Bodoh...........
seterdesak mane pon takderlah aku sampai nak bergolok bergadai..........
tolonglah.............
nanti Orang laen hidup kite laks mati............
Ingat2 cket.........
Jgn mudah kesian kat owang mcm kakak aku..........
Kawan pinjam 2 ribu semata-mate nak beli kosmetik..........
sampai skang da branak 2 pon x byr lagik.............
Ade ke patot.........

SERIK.......!!!!!!

i selalu terfikir.. (tak semua).. kenapa orang kalau pinjam duit tapi susah nak bayar balik.. lagi satu, bila dah pinjam duit pastu bayar balik sikit-sikit.. cth : pinjam 1k tp bila bayar balik 200 lah, 100 lah.. kenapa tak bayar 1k terus..??

lagi satu kenapa yaa ada org mmg suka meminjam duit org..?? takkan lah tak ada saving 3,4 ratus untuk emergency..??

pastu muka jenis tak tau malu.. pinjam duit tak bayar.. pastu kalau jumpa boleh buat as if nothing happen..

pelik sungguh i tengok perangai orang yg mcm ni..

pikir laa kat dunia nih ader 1001 macam org, walau baik camna pun kita kenal, tapi bab duit, bleh jadik musuh, sebab duit juga bleh berbunuh-bunuh... ingat tuh.... biar kita susah caman sekali pun, jgn berhutang dgn orang, biar makan pasir, jgn meminta-minta, dan org pun jgn nak berhutang ngan kita... biar laa merayu meratap pun, ckp dgn elok, kita pun tak berduit, hutang byk nak bayar... jadik kita tak berhutang, org tak berhutang ngan kita....

kalau terasa lebih tuh, sedekah laa kat anak yatim, bedan pertubuhan, pada mak ayah, lebih afdal.....biar org kata kedekut, taik hidung masin ker aper... janji kita tak nyusahkan hidup org...kita bagi pinjam di kata kat belakang, tak bagi pinjam pun di kata juga kat belakang.. jadik pilih laa mana satu pilihan ko....
cuba jadik org yg pandai, belajar dari org yg berjaya.. org yg kaya raya... adakah dorang tuh senang nak bagi pinjam duit kat org semudah abc, tapi setiap pinjaman tuh musti bersyarat ketat atau tak di bagi langsung....

-- aku ader sorang pakcik yg amat kaya, dan mmg tahu dia tak lokek bab duit, selalu bagi nenek aku duit paling kurang rm800 setiap bulan, tanggung mak aku pegi haji, tiap balik kampung bagi mak aku iaitu kakak dia duit belanja sebab mak aku susah, kalau gi rumah dia yg macam mahligai, makan jgn ckp laa mewah nyerr....
tapi ader sekali dalam sumur hidup, aku beranikan diri untuk pinjam duit rm3 ribu untuk aku bayar pinjaman loan aku bagi habis, dan aku janji nak bayar dalam masa 2 minggu lagik dari duit insuran kemalangan aku yg akan dapat... tapi bila minta pinjam, memacam alasan dia bagi, last aku tak pinjam, mulanya aku marah, tapi bila dipikirkan balik, org yg baik sgt hati bagi duit kat org tak tentu pasal, takkan kaya sepanjang hayat, takkan bleh hidup senang..
dimana aku belajar mudah bagi duit takkan bleh jadik kaya... aku belajar dari tokey2 cina dan juga riwayat hidup tokey MYDIN hypermarket tuh......

jadik laa org pandai....

Follow Us

Reply #22 mamapea's post

Bagus ... jangan heboh-heboh lak pasal dapat naik gaji tuh ..  nanti diorg mintak duit awak lagi .. dan awk tu pulak lembik sangat ... naik gaji pon .. hidup makin susah ...

Jgn mare mamapea

mamapea..niat utk menolong tue memang mulia, tapi jgnlah sampai bergolok-bergadai. Tolong sekadar yg termampu udah le!.

lepas ni kau kena jadik org yag 'hati kering'. kalau org nak pinjam duit ke, nangis guling2 mintak tlg kau ke, kau kena say'no'. emm...kau ni baik ati sgr. lurus bendul pun ye gak

aku dah x terkata apa bila aku baca part dia kata..anak dia buang barang kemas ko tuh...org mcm ni pn ada ke?..kt mana agaknya anak dia buang brg2 kemas itu..

asalkan ko ikhlas memberi.. orang yang memberi adalah lebih baik daripada orang yang menerima..

pahala meminjamkan lebih daripada besedekah..

so, selagi dia x pulang, makin banyak la akaun akhirt ko...

ko ni kan..serupa la ngan adik haku...
kalau orang nak pinjam barang or duit dari
dia..tak pernah say no dan sanggup menyusahkan
diri sendiri just to puaskan hati orang lain.sampai haku yang
gaduh dengan peminjam2 syial tu!!!

yer lah..my parents lengkapkan adik haku tu bukan nyer ngan
air liur then orang lak sedap2 guna all his things..sampai pernah sekali
dier takde duit,sedaaaaap jer mulut orang tu suruh minta
ngan my parents..banyak cantikk!:@  saat2 tu jugak haku maki
orang tu!!sampai sekarang tengok muka dia pun haku tak hingin!
adik haku tu tak dapat la nak blame 100% coz he is a bit slow@lembab..
senang la orang nak bodoh2kan..

BUT boleh dikatakan my brother ni murah rezeki and
sometimes pada masa2 yang kita tak jangkakan tiba2 lak
dia ada duit..when we ask mana dapat?orang yang bagi...so
haku percaya la yang ALLAH tu maha adil.dah dia amik
kesenangan part sini dia ganti lak part sinun...tapi he is
still under my watch la.sebab haku tak boleh tahan
orang bodoh2 kan dia!

Mamapea....

Koko nak minta tolong la...
Nak pinjam duit sket...
Bebetul nak pakai duit ni...

Bole tolong tak...? tolong laaaa.....koko mintak sgt....

Reply #34 koko2's post

ko pm la die no ekawon mebenk ko...sok luse ko check, kompom ade seratos due dlm tuh...

first of all...

tahniah sbb tuan tanah nih jenis pemurah ... but nih dah terlebih pemurah ...

and secondly, sama ada u halalkan or vice versa hutang piutang tuh .. bare in mind sbg org islam, barang siapa yg tak melunaskan hutang2nya, amalannya akan tergantung sehinggalah hutang itu selesai...nasihat saya, klu hutang yg melibatkan famili tuh halal kan jer lah, keisan kat mak pak you nanti ...

tp lepas nih kalau you nk bg pinjam lagi, berhati2 lah ... belajar dari kesilapan lalu yer ..

positive thinking... mungkin awak telah dilahirkan dengan sifat zuhud ... alhamdulillah ...

saye sudah nmpk ape hikmah di sbalek sifat pemurah anda inni...

kesahnyer begini-

awak mmg skangne dikategorikan sbagai manusia yg berduwet, korrect oh not?...mebi keje bagos, earning menarek dan sbagainya...

let say, skangne xdek sape nk meminjam duwet ngan anda, kirenyer anda langsong x mmpunyai maslahah ngan peminjam utang keliling pinggang inni, tmasukla famili anda...so consequently, anda akan ade bnyk duwet, korect or not?..(sori la, smenjak kelip bidio loyer brokering appointment aritu, ahkak salu sebot korect, korect, korect... )

biler anda bnyk duwet, anda akan di uji dgn care laen plak oleh Tuhan..mebi anda di ragut, kete anda eksiden ngan treler taya 29 ke, umah anda di renseck oleh buglers ke, maid anda di rogol oleh perampok endon ittew ke...amacam, korrect oh not?...

jd, insted of anda mengatakan apa yg belaku skang ialah problemo, kenape anda x menukar mainseting ittew kpd, ....kpd...alamak, blank la plak nk tules ape...td idea cantekkk, baeekkk punya...

nntila, apabila saya mengingati point yg ingin saye sampaikan, saya akan kontiniyu ya...

nota: subhana malla yanamu wala yashu....

[ Last edited by  philipinoe2 at 1-11-2007 10:53 AM ]

buat baik pun berpada2lah...

Reply #37 philipinoe2's post

btlla apa yg di cakap oleh kak pinoe...alhamdulillah...saya tak pernah kena ragut,henfon hilang ke,rumah masuk pencuri ke,accident ke dan lain2...mintak simpang malaikat 44...moga2 dijauhkan itu semua...beri duit kat makbapak saya tak kisah pun...itu mmg dah jd tanggungjawab saya utk menolong makbapak saya...saya dah ckp kat mak saya lps ni jgn berhutang dah...yg lain2 tu tpulangla pd diorg samada nak byr ke tak...saya pun dah tak mengharapkan apa2 dr diorg...anyway thanks semua...disinilah tmpt yg btl utk saya meluahkan perasaan@mengadu...semoga Allah membalas jasa baik kalian semua...

Originally posted by mamapea at 1-11-2007 11:04 AM
btlla apa yg di cakap oleh kak pinoe...alhamdulillah....

.....malu ahkak taww....