CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kacip_Fatimah

ANEKA BISKUT & BISKUT RAYA

Close [Copy link]
cantik tart kak anis...

intan tertarik nak cuba buat biskut raya ni...ada sesapa pernah try buat tak?sedap tak?kacang peas tu kena sangai dulu ke?keheheh..pastu ada kat yummie tak?

Biskut Kacang Peas[puteri81]

Bahan2:
250gm mentega
150gm gula halus
50 gm tepung kastard
2 sudu besar tepung jagung
300gm tepung gandum
100 gm kacang peas (dikisar halus)-----------------***kena goreng dulu ke?
1 camca perasa vanila

Cara:
Mentega dan gula dipukul hingga kembang. Kemudian, masukkan perasa vanila dan satukan semua jenis tepung dan kacang peas bersama bancuhan mentega. Tekap adunan dgn acuan pilihan. Sapukan kuning telur di atasnya dan hias mengikut kesukaan. Bakar selama 15 minit pada suhu 170 Deg C.

Post Last Edit by speedial at 2-9-2009 14:27
sumber:wmc
http://i291.photobucket.com/albums/ll291 ...
speedial Post at 2-9-2009 14:19

ish! menggoda sungguh!

1759# babasai  

Falcon tu brand mesin membuat kulit tat tu...ada fieza citer kat pages2 belakang nih....selak2 lah yerr....

anis guna acuan picit guna jari tu jerr....so far ok jer...ni tat gul ...
AnisSuraya Post at 3-9-2009 10:21

baru 1st taim dgr pasal mesin falcon ni...camner ek rupa dia? aduh..nak selak pages belakang yg maleh ni..

anis punya pun cantik gak. yang sy guna tu dia nampak tebal sket. nanti kalu ada masa, sy upload gambo kat sini..

1763# Audetom

contoh mesin falcon tu mcm nih....yang fieza punya, anis tak sure mcm mana rupa dia...

anis tak der mesin cenggitu, buat tat gulung guna acuan picit guna ibu jari tu jerr...

1764# AnisSuraya
1st time la tgk ada mesin camni, slama ni x tau pun
kite buat jual, pakai yg picit tu jekla.. sampai lenguh jari ni

Nak msuk internet prob sgguh...line x brpa molek.

Anis, nk tnya. kalau x kisah..coating almond london anis buat mcm mane ek..celup bskut dlm coklat cair/pns @ siram satu2 ats bskut. kite dulu buh je bskut dlm coklat pns..pah tu sudu2 kn dlm papercup..hihi..tgok anis punya coating smooth je..

Follow Us
nuds setau ai kan yg unsalted tu murah sket la dari yg salted tuh...sbb smlm ai tgk rega dia 4.20 jer..salted 4.30...yang tatura pon beh kuang camtu gak...

five star tu dulu ada jual kat carref ...
kacang^soya Post at 2-9-2009 02:10
bagi akak lah,  golden churn dalam tin tu sedap.  Kalau buat cookies atau kek, tgh bakar, gerenti semerbak bau setaman.  TApi skarang mmg tak mampu dah guna golden churn dalam tin tu, mahal amat.

1764# AnisSuraya  
1st time la tgk ada mesin camni, slama ni x tau pun
kite buat jual, pakai yg picit tu jekla.. sampai lenguh jari ni
angah4879 Post at 3-9-2009 12:23

samalah kita....
sy buat tat ni jual utk kwn2 satu opis ngan famili jer..thn lepas tak amik order tat ni sbb rasa payah jer nak kena picit guna jari. Tp, tahun ni sy amik gak order dr kwn2..segan plak bila ramai dah tanya..tak byk pun, dlm 16 bekas, tp bagiku banyak giler tu.... kuih2 yg lain almond london ngan sarang semut jer(jual)... rasa nak patah pinggang dok gentel almond london tuh..

ekceli, setiap tahun masa nak raya sy berazam tanak buat kuih..nak beli jer.. tp setakat ni blm tercapai lagi. nak puasa jer, mesti ada kwn2 tanya buat kuih tak...saya memang gemor buat kuih ni, tp kdg2 bila datang malas, sendri mau ingatlah...
thn ni kena komited sket..pasai order kali ni kiranya paling byk sy amik berbanding thn2 sudah....

1766# azzu_me1
cuma nak share jek, klau saya coating almond london
coklat masak tu + dgn majerin/shortening
dh cair, celupkan biskut guna penyepit kuih tu pastu angkat & letak dlm paper cups.. tu jekla

1766# azzu_me1

Anis coating almond london dengan cara, masukkan biskut almond tu dalam coklat panas/cair tu, gaul2 rata, kemudian sudukan guna sudu kecil ke dlm mangkuk kertas tu...kalau masukkan biskut dlm papercup tu then curahkan coklat, anis takut bahagian bawah biskut tak kena coklat (tak penuh biskut disaluti coklat)...dah sudukan biskut tu, ambik sesudu coklat cair tu guna sudu kecik tu curahkan atas biskut tu...dah agak2 nak beku baru tabur nib almonds tu...

Nak msuk internet prob sgguh...line x brpa molek.

Anis, nk tnya. kalau x kisah..coating almond london anis buat mcm mane ek..celup bskut dlm coklat cair/pns @ siram satu2 ats bskut. kite dulu buh j ...
azzu_me1 Post at 3-9-2009 12:39

azzu, kalau saya, sy celup biskut tu dlam coklat tu...guna penyepit kecil. Senang dan tak sememeh....

1737# AnisSuraya

oooo camtuh... maybe saya tersilap letak coco butter n shortening terlebih byk kot.. hhuhuhu.. saya melt 1 bar coklat (ada 4 kot petak kecik tuh) ngan 1 tsp coco butter n 1/2 tps shortening.. patut ler lambat keras.. lagi pong masa tuh celup masa dah ptg. maybe cuaca panas kot.. dah lupa tahun2 sudah memang celup masa pagi2 atau mlm.. hehehee

thanks anis..

angah, anis,audetom..TQ share pglmn.. sya pun buat mcm tu cara awk semua..x pnh lg siram' coklat ats bskut..mcm anis ckp..kdg x rata utk part bwh biskut. huhuhu..TAPI pnh mkn org jual almond main siram ats jek..bwh x ade pun coklat

1757# Audetom

Eija pakai acuan tekan tu jer... mlm nnt eija letak gambar.. & resepi kay..

Eija pun xbleh pakai acuan yg bleh tekan banyak tu... susah sangat nak keluar..

1758# AnisSuraya

Cepat jer anis jawabkan ..hehe.. eija xde mesin laa.. guna acuan tekan tu jer.

Ini gambar tart yg dah siap.. tapi ini gambar 2 thn lepas punya.. yg baru blum amik gambar

Rate

1

adek...kang aku g tgk kat kedai apa nama...tak silap kat tesco, giant sumer ada..aku mmg pakai madu tu...dulu aku campo sket ngan khaula...
nuds Post at 2-9-2009 16:26

dpt da name madu tu??pastu khaula tu bende weii??huhuhuhu

adek...khaula tu madu...madu tu madu iran...shedappp tp mahalll RM60 sebotol...

ko pakai milano tu ajaa...not bad...ko taruk butte tak dlm madu...tu buat lagik sedapppp

1776# afieza_ariffin

Cantik rupa parasnya, mesti sedap tu.

1778# nuds

oooooooooooooooooo.......aku letak magerine je aritu....tp xde letak byk...yg buat cm aku kureng tu..madu giant tu ade mengeluarkan BAU....mmgla wangi...tp tah la....xpela nanti ku carik madu milano....huhuhuhu...tqsss