CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bietrisha

Penunggang motor yg BIADAP!!

Saya juga antara bekas penunggang motorsikal. dari kampung, ke bandaraya metropolitan KL hinggalah ke Lebuhraya PLUS ke Padang Besar dan Gerik. banyak pengalaman dan aku hanya bermotorkan Honda. mengenai kejadian seperti yang anda ceritakan tu, tak menggambarkan gaya penunggang semua motorsikal. saya pasti yang melakukannya itu ada kumpulan penunggang motorsikal a.k.a mat rempit dan memang selalu terdengar perkara sedemikian terjadi.

sememangnya, apabila saya bertukar kepada kereta, sedikit sebanyak pengalaman semasa bermotorsikal mengajar kita apa yang penunggang motorsikal akan lakukan. dan selalunya motorsikal akan memotong anda disebelah kiri dan agak jarang memotong disebelah kanan (melainkan motor berkuasa tinggi sebab biasanya depa lagi laju dari saya bawa kereta) kalau di bandar bila jem pastikan ada ruang kerana biasanya mereka akan terus menunggang selagi ada ruang dan yang rasa dah expert ni la yang bawa tak tentu hala. tapi macam saya kata tak semua. memang betul, ketika di lebuh raya pula, lori dan bas la yang selalu buli penunggang motor. bawa lorong kiri sekali pun salah, bawa lorong kecemasan pun salah kalau bawa lorong tengah lagi la 2 kali salah...bukan apa, bawa lorong kecemasan, silap gaya cium la bontot treler terutama yang tiada tanda amaran tak pun motor pancit kena paku, bawa lorong kiri sekali pula biasanya akan dihimpit oleh lori dan bas.

jadi, kalau anda boleh agak, apa yang pemandu / penunggang lain akan lakukan, rasanya ia boleh dielakkan.

dan rasanya kepada pembuka thread...anda rasanya bukan penunggang motorsikal. apa kata cuba bawa motorsikal di kuala lumpur. bolehlah rasakan camner cabarannya.

dan bagi penunggang motorsikal pula. biasakan bagi signal ketika memotong, membelok,elakkan mencilok tak tentu hala kalau nak mencelah pun, perlahan-lahan dan janganla sampai calarkan kereta orang, jangan kedekut duit tukar lampu belakang/depan/brek kalau dah tak menyala kerana seringgit dua tu la yang bakal bawa banyak masalah.

Rate

1

Originally posted by CharlieDale at 10-11-2007 06:04 PM
Saya juga antara bekas penunggang motorsikal. dari kampung, ke bandaraya metropolitan KL hinggalah ke Lebuhraya PLUS ke Padang Besar dan Gerik. banyak pengalaman dan aku hanya bermotorkan Honda.  ...

tu dia abang belia kita...

nanti kumi bagi kredit eh cikli...

p/s: aritu cikli datang gath kan.. skema sgt ke orangnya eh??

Hati2 menunggang motosikal

Originally posted by CharlieDale at 10-11-2007 06:04 PM
Saya juga antara bekas penunggang motorsikal. dari kampung, ke bandaraya metropolitan KL hinggalah ke Lebuhraya PLUS ke Padang Besar dan Gerik. banyak pengalaman dan aku hanya bermotorkan Honda.  ...

aku ada motor dan aku ada kete..

time aku naik motor..aku maki org. naik keta yg. buat salah

time aku naik keta..aku maki org. naik moto yg. buat salah

tak kira naik motor ke..keta ke..kapal ke..kapal selam ke..kalau drebar dia dah biadap..nk wat camane..

kalo ko ada pengalaman bawak keta ngan moto..kita akan jadi lebih bertimbangrasa dan saling paham memahami..lainlah ko jenis tak reti basa

duk kl, stakat kena langgar cermin sisi, tercalar, bumper kena langgar dek mat moto biasalah...

Rate

1

my komen..

ni sumer bergantung pada people nyer mind set.
aku rasa kalau ko gi india ke or jakarta di indon.. lagi mencabar bawak kenderaan..
tapi kalau ko gi tokyo, london dan osakaa.. diorang bawak sumer berhemah..

Originally posted by freekey at 10-11-2007 07:59 PM
tu dia abang belia kita...
nanti kumi bagi kredit eh cikli...
p/s: aritu cikli datang gath kan.. skema sgt ke orangnya eh??

fyi, charlie ni seorg pemuda yg hensem dan bergaya.
dia suke minum air laicikang dan makan nasi goreng kampunggg...

Follow Us

Reply #64 bErtEnEt's post

hahaha ..gelak aku baca apa yg ko tulis ..ko ni samala macam aku .

tapi sejujurnya sebab aku penunggang dan pemandu,aku bertoleransi pada motosikal sewaktu aku memandu.

Last weekend,aku baru nak parking kat satu hypermarket, masa aku nak belok masuk ke tempat letak kereta ni,aku dengar bunyi brek kuat, and then aku nampak satu motosikal ni cuba mengelak kereta aku [sebelah kanan], dia terjatuh betul betul depan kereta aku, bila aku dgn wife aku nak keluar dari kereta, dia cepat-cepat angkat motor dan pecut. Aku pulak tu terus drive kereta kejar dia tapi tak dapat,wife aku sempat ambik no.plet motor dia,dan selepas aku check dgn adik aku,dapatlah details motorsikal tu, so bermulalah operasi memburu mamat tu.

dua hari lepas tu, aku dah dpt details and info, aku pun tunggu mamat tu balik kerja [rupa-rupanya dia kerja kat hypermarket tempat aku pergi tu],aku duduk atas motosikal dia ni , then dia pun datang, nampak macam was - was dia tengok aku. Aku pergi dekat dia, dan dgn muka serius aku tanya dia,
'Kelmarin ada langgar kereta kat sini kan?'
dia nampak macam panik .
'kenapa lari?'
'nak cepat bang, minta maaf'

aku cakap kat dia, aku tak marah pun,aku cuma nak tanya dia luka ke apa..kereta aku pun takde calar balar.

bukan apa beb, penunggang ni walau macam mana salahnya dia pun,kalau dia dah langgar kereta kita lepas tu luka berdarah, patah riuk ke, tak sampai hati aku nak biarkan,mesti nak tolong jugak .

Rate

1

Originally posted by metalacademic at 11-11-2007 12:50 AM

tapi sejujurnya sebab aku penunggang dan pemandu,aku bertoleransi pada motosikal sewaktu aku memandu.

Last weekend,aku ba ...

wahhh... baiklah ko ni...

so.. bleh tak tahu adik ko kerja apa?? bleh dia mintak tlg checkkan no plat van yang langgar aku setahun yang lepas tak??

Aku siap emel kat JPJ lagi no plat van tu.. tapi tak dapat response pun...   Abis duit aku terbang RM400 walaupun kalau ikut undang2.. van tu yang langgar sisi kereta aku..

pass kat aku no.plet van tu .. errr..PM aku .

Originally posted by Don Henley at 9-11-2007 04:03 PM
aku seorang penunggang motor yg hari2 lalu kt jalan semantan...dekat damansara heights la...

yg aku tau kete yg lalu kt situ...lebih2 lg TEKSI..cam haram...sedap ikut dia je nk kekanan atau ke ...

setuju.....mmg teksi gitu....walau aku bawak kete aku motor....pemandu2 teksi ni mmg aku berhati2 ewsp kalau follow derang ni,....main masuk lane ikut sedap depa jerk...tambah2 plak nampak ada customer kat depan..main celah masuk lane tak on signal...

Reply #64 bErtEnEt's post

betul tu...betul......

biasanya bagi mereka nyang ada atau bawak kedua2 kenderaan tu...akan lebih atau sedikit berhemah...dia tahu bagaimana ragam pembawa motor sbb dia pun bawak motor dan begitulah sebaliknya.....

Ingatkan nak marah

Originally posted by metalacademic at 11-11-2007 12:50 AM

Last weekend,aku ba ...

Reply #72 assaffah's post

retaliate don't initiate... hehe

Originally posted by takumi86 at 11-11-2007 12:39 AM

fyi, charlie ni seorg pemuda yg hensem dan bergaya.
dia suke minum air laicikang dan makan nasi goreng kampunggg...

off topik:
silap tu..mana ada makan nasi goreng kampung...orang len tu, saya aim nak makan lain..but laici kang  memang kesukaan, dan kalau sapa nak tender pun boleh bikin punya...

Reply #67 metalacademic's post

tepuk tepuk tepuk......hehehe...kalau bukan salah kita dan kereta tak ada paper, memang sejuk juga la hati. apa pun tahniah ler....kira sabar juga la tu.

huhuuu..

aku harap statistik 80% ni tak melibatkan penunggang basikal sekali..

kepada penunggang motosikal yamaha, gud luck di jln rayaaaa..

mat rempit mmg celake....

Originally posted by Don Henley at 9-11-2007 04:03 PM
aku seorang penunggang motor yg hari2 lalu kt jalan semantan...dekat damansara heights la...

yg aku tau kete yg lalu kt situ...lebih2 lg TEKSI..cam haram...sedap ikut dia je nk kekanan atau ke ...

Firstly...bet nak minta maaf ye INCIk..klau statistik bet yg MELAMPAU tu..kejadian terjadi kat jln kucing..dkat fly over kat umah kebajikan kat selayang..(bnyknya kat )..bet pun ngaku..klau time bet drive..bet pun hangin ngan ngan orng yg bwak teksi..but bile kene kat atuk bet..i don't think he's the oner yg selalu buat taik kat jlan raya..tha's y..dah umur 73 thn pun dan dah lama bwak teksi..sush sekali nak dapat saman or ape2 la yg membabitkan kesalahan jalan raya..tapi..klau orng yg lanngar dia..bnykla..sampai bawak kuncu bile atuk bet minta duit sbb macha tu langgar kereta dia..tapi dia xde duit nak byar..tanpa buang mase atuk bet bukak cerita la kat balai polis..

sekali lagi minta maap ye incik..

Originally posted by mieza386 at 9-11-2007 04:41 PM
kalau dah pagi tuh, bukan geng mat rempit, tapi kebanyakan pemandu kereta yg tak reti bahasa..... aku nih sejak dua menjak nih baru belajar naik motor gi keje, sebelum nih mmg aku berbulu ngn beb ...

betul..mmg bet setuju sngt..tapi jalan raya kan kite guna sama2..lagi 2 motor..yg bayar roadtax skit..berbanding kete ..jadi bertolak ansur la skit..rasae nya x salah kan..klau melencong ke tepi skit..klau nak jln..

Originally posted by ajis_kg at 9-11-2007 04:42 PM
AKU DULU PONG BESA REDAH KL NAIK MOTOR.. PALING SIAL BIASANYA TEKSI LAAA.. KADANG2 AKU DRIVE KETE PONG KENA HATI2 BILE TENGOK TEKSI ADE KAT DEPAN.. SUKA HATI KEPALA BAPAK DIE JER NAK AMIK PENUMPA ...

ni ape maslahnya ni..jalan raya ni kan mmg semua orng guna..tak semua ye pemandu teksi mcm tu..marah la sngt kan...