CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bietrisha

Penunggang motor yg BIADAP!!

marah!!

lalala...pandu cermat jiwa selamat
ingatlah org tersayang...
yg tua memandu lembap...yang muda pula pantas menggila
sigadis terkial2...yg jantan berlagak mcm hero industan...
nak kata org tu salah...rasa2 mcm aku yg salah...
nak cakap dia salah lesen terbang...aku rasa lesen aku pun lebeh kurang..mcm mana ek..
lumrah manusia..
bukan senang nak sabar, bukan senang nak jadi pemaaf, bukan senang nak jadi pemandu yg sopan..
tapi senang nk jadi yg bertentagan..
sedang kn JPJ lagi melatah..inikan pula budak muda mermpit tanpa lesen..sedangkan atuk2 pun ramai takde lesen..
haha..penin kn baca...aku ngantuk...saje jek merapu...tapi merapu2 aku pun..bagi manusia yg sedia belajar n mengajar bnyk isi yg terusrat n tersirat..letak ego kt sebelah...baca sebagai penjalan kaki..nescaya kamu mengerti sepeti mana aku yg sudah mengantuk ini...tin-tin...chalo

Aku time duk mencilok kat kl nih kalo tetiba kete tukar lane tak bagi signal...mmg aku aim dia punye side mirror jee.....setakat nih dah 2 bijik side mirror kete gampang aku pecahkan...

kpd pnunggang2 motor jgn terasa..aku x maksudkan semua..

kadang2..
org yg bwk motor ni..( terutama remaja )..
ingat diorang tu besar sangat kat jalan tu..
huh..sekali lori langgar..bersepai jugak...

Kengkadang,
sebahagian orang bawak kete ni cam siyal...
kalau dia keluar dari susur keluar / simpang
dah nampak motor lalu, tp dia keluar jugak...

hari tu... aku kena sekali...
lampu tengah ijau nak masuk kuning....
so aku pecut full throttle la...
dari jauh aku da nampak kereta nak kluar kat susur tu...
dan aku yakin dia nampak aku... (sbb aku pakai baju oren)
tup

Rate

1

Reply #144 nik2121's post

Hahaha...mmg nko nih berdarah pendekar cam aku....betul tuh nik...aku cukup hangin dgn drebar kete yg tak berhemah nih....main ikut sedap kuar simpang jekk...lagi satu kalo parking kat memane main ikut cacat otak dia org je nak parking...nih dkt area umah aku nih...ada ke patut dia pi parking betul2 kat dpn main enterance..padahal parking berlambak lagi...

Aku cukup senang nak berbahasa dgn makhluk cacat otak nih...amik screwdriver philips tuh...zassssss~!!!!! gaban zack potong dua la......secara automatiknye dia mendapat free permenant bodyline drpd depan ke belakang ikhlas drpd aku....

setakat nih dah 3 bijik kenderaan sudah mendapat autograph drpd aku....Toyota Avanza, Kia Spectra & Mitsubishi Pajero...aku punye list still counting...kpd sesape yg berminat nak aku punye autograph boleh le park kat dpn main entrance apartment aku nih...nnt aku pi sign...

[ Last edited by  tossee at 25-5-2008 01:11 PM ]

Rate

1

Reply #145 tossee's post

bak sini alamat apartment ko

Follow Us
Originally posted by TanSri at 23-5-2008 09:24 PM
bila aku drive, jika aku nak memotong or shift lane perkara pertama yang
aku carik kat setiap mirror aku ialah rider moto. lepas kan mereka dulu.
sebagai driver, takkan dengan moto pun nak bere ...

fuhhh.....................ayat ko ni....mmg nak sama ngan ayat yg baru aku nak tulih....x jadik tulih sbb nanti org kata double post plak...

cuma nak tambah : X keterlaluan kalau aku katakan ....mana2 driver kete akan lebih Menghormati rider muto kalau mereka sendiri pernah atau sedang bawak muto...so...keprihatian mereka akan bertambah sbb tahu betapa peritnya naik muto...esp masa Ujan....

Rate

1

Originally posted by hazak at 25-5-2008 11:01 AM
kpd pnunggang2 motor jgn terasa..aku x maksudkan semua..

kadang2..
org yg bwk motor ni..( terutama remaja )..
ingat diorang tu besar sangat kat jalan tu..
huh..sekali lori langgar..bersepai ...

yg ni aku setujupppppppppp...

Originally posted by tossee at 25-5-2008 01:46 AM
Aku time duk mencilok kat kl nih kalo tetiba kete tukar lane tak bagi signal...mmg aku aim dia punye side mirror jee.....setakat nih dah 2 bijik side mirror kete gampang aku pecahkan...

yg ni aku tak pernah buat...walaupun berbuku2 dalam hati tu mmg try nak buat...mungkin aku ni jiwa sopan dan tenang gamaknya...

Originally posted by nik2121 at 25-5-2008 11:07 AM
Kengkadang,
sebahagian orang bawak kete ni cam siyal...
kalau dia keluar dari susur keluar / simpang
dah nampak motor lalu, tp dia keluar jugak...

hari tu... aku kena sekali...
lampu tenga ... dan aku yakin dia nampak aku... (sbb aku pakai baju oren)

.....kita leh jadik geng ni Nik...

Aku ngan muto Oren, Baju Oren,..kalau x nampak....oren nar la mata pemandu2 tu..

Originally posted by tossee at 25-5-2008 01:08 PM
Hahaha...mmg nko nih berdarah pendekar cam aku....betul tuh nik...aku cukup hangin dgn drebar kete yg tak berhemah nih....main ikut sedap kuar simpang jekk...lagi satu kalo parking kat memane mai ..

Aku cukup senang nak berbahasa dgn makhluk cacat otak nih...amikscrewdriver philips tuh...zassssss~!!!!! gaban zack potong duala......secara automatiknye dia mendapat free permenant bodyline drpddepan ke belakang ikhlas drpd aku..

Isyyyy ko ni tosse......

aku masih bersabar kalau hadapi situasi "genting" camni......

ala tosse.....kete dia je kene toreh.....drebar hanya sakit hati...

apa kata ko tiru stail ehemmm....................--> MAIN SANTAU JERK.....Skang kan dah ada santau SMS...

Originally posted by medangmru at 25-5-2008 04:35 PM

.....kita leh jadik geng ni Nik...

Aku ngan muto Oren, Baju Oren,..kalau x nampak....oren nar la mata pemandu2 tu..

Ahakz... Leh wat Kelab Motor Orange ni

Reply #152 nik2121's post

..............tp aku sentiasa pastikan yg lampu bakang aku menyala sebelum aku start menunggang....kalau x menyala..aku tuju kedai muto yg bukak....kalau x...aku pastikan yg aku sentiasa tekan brek depan ( grip secara halus bg lampu brek menyala )..kalau x...hati aku tak tenteram....gundah gulana aku dibuat nya....

Rate

1

Reply #153 medangmru's post

ha... same la kita...
tp kalau tekan brek blakang, lampu x nyala r

mcm mana plak ngn drebar teksi??adekah mereka cukupp adab n sopan santun dijalan raya?? dah la tanak pkai meter....ish2...benci

Reply #151 medangmru's post

Aku pun terpikir gak nak santau jekk...tp bile pikir balik rase tak baik la pulak...

Originally posted by nik2121 at 25-5-2008 04:43 PM

Ahakz... Leh wat Kelab Motor Orange ni

Ermm...nnt medang sponsor limau mandarin....

Originally posted by tossee at 25-5-2008 01:08 PM
Hahaha...mmg nko nih berdarah pendekar cam aku....betul tuh nik...aku cukup hangin dgn drebar kete yg tak berhemah nih....main ikut sedap kuar simpang jekk...lagi satu kalo parking kat memane mai ...

perghh.. ganaznyer..
ko ni pengerusi bertindak apt ko ker? entrance apt kena blok, ko yg ambik tindakan?

btw, aku setakat ni takde bad experience lagik.. mungkin aku speeding biler time jln clear jerr..
kalau mencelah.. memang aku banyak ambik safety marginn...
aku tak nak kutip kuku tercabut kat jln rayaa tuhh.. huhuhuhuu

Reply #153 medangmru's post

citer pasal lampu belakang ni??.. kalau waktu mlm takde lampu.. memang aku pong tak tenteram bawak motorr... rasa nak beli lampu letak kat basikal yg jual kat kedai dua ringgit tu buat spareee... hihihihihii

Originally posted by takumi86 at 25-5-2008 11:41 PM

perghh.. ganaznyer..
ko ni pengerusi bertindak apt ko ker? entrance apt kena blok, ko yg ambik tindakan?

btw, aku setakat ni takde bad experience lagik.. mungkin aku speeding biler time j ...

Takde la...aku nih ahli pasukan gerak khas kat area apartment aku tuh ....dah le kat situh terang2 letak signboard takleh parking...utk loading & unloading jek...yg dia pegi buat pekak badak parking kat situ apahal :@ :@ .....tak ke menyusahkan org lain?? hari tuh aku nampak ada sorang pompuan tuh baru je lepas bersalin...nak berjalan pun tak berape nak boleh lagi...pastuh dia nak masuk kat entrance tuh takleh...sbb keta2 gampang tuh dah blok laluan utama...nak tak nak dia kena melangkah longkang yg takde besar sgt...tp cubalah bayangkan...dia baru je lepas bersalin...nak melangkah luas2 camtuh menyakitkan woOOo...

Pastuh ada satu kes lagi...org cacat berkerusi roda...cubalah bayangkan camne dia nak lintas longkang tuh...elok2 ada laluan utama tp telah digunakan oleh golongan cacat otak utk meletak kenderaan sesedap rase je...dahle tuh parking utk org cacat pun selamba badak je org yg sihat walafiat nih pegi parking...huh...tak prihatin langsung masyarakat Malaysia nih...kalo org kate org Malaysia nih golongan kelas ketiga tahu lak nak melenting..tp hakikatnye org Malaysia nih takleh lagi nak hidup setaraf dgn masyarakat negara maju lain...kite kena ubah attitude kite dulu...

Rate

1