CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bietrisha

Penunggang motor yg BIADAP!!

Reply #160 tossee's post

setuju bangat ar komentar ko ni tosse...meh aku banjer tosse 2 keping + teh Halia wonnek....

Reply #160 tossee's post

lepas ni jgn lupa tangkap gambo kawasan yg ko describe above..  

aku tambah med banjer ko roti pisang babomm dan kopi radix wonnekk gakk!..

Korang nih mmg baik hati la....rase cam nak menitis je air mata aku nih...

Salah satu laporan aku kat MBSA mendapat perhatian

Hehehe...hari nih aku mendapat reply drpd pegawai MBSA berkenaan halangan awam yg telah dilakukan oleh golongan "keldai-keldai" nih...pasnih aku nak lebih aktif lagi dgn aktiviti kemasyarakatan camnih..nak harapkan jawatan kuasa kat apartment aku tuh..hampeh...meetingnye setiap bulan dan berkilo2 karipap dihabiskan ....tp takde satu pun kebajikan utk penduduk area apartment aku nih.... ..pengerusinye pulak duk asyik nak buat sukaneka jekk...aku pun pelik fungsi JKK apartment aku nih...adakah diwujudkan semata2 utk buat sukaneka & meeting sambil makan karipap je??? last2 pahlwan kentang cam aku nih lah yg menyelamatkan keadaan...nak harapkan JKK tuh buat surat komplen kat MBSA...bertuah le...pendek kata berkurun le kes nih takkan selesai.... ...BTW nih reply drpd MBSA...

Untuk makluman Siasatan telah dilakukan pada 22/05/2008, jam 10:30 pg. Empat notis amaran telah dikeluarkan terhadap pemilik kenderaan di atas kesalahan Akta Jalan, Parit Dan Bangunan 1974 (Akta 133) Seksyen 46 1 (e). No. notis : 098889, 098890, 095652 & 095651. Pemantauan akan terus dilakukan dari semasa ke semasa. Sebarang pertanyaan lanjut sila hubungi Mohd Nazrul Azizi b. Mat Khalib Pem. Penguatkuasa Pej Caw Sg Buloh di talian XXXXXXX Ext:XX

Jap lagi aku nak call Encik Nazrul nih...nak tanye apa tindakan susulan dia org...incase "keldai-keldai" nih semua masih berdegil...kena selalu follow-up dgn penguatkuasa nih..kalo tak takdenye dia org nih nak buat keje...biasa lah typical malaysians...

Rate

1

Originally posted by tossee at 26-5-2008 11:05 AM
Hehehe...hari nih aku mendapat reply drpd pegawai MBSA berkenaan halangan awam yg telah dilakukan oleh golongan "keldai-keldai" nih...pasnih aku nak lebih aktif lagi dgn aktiviti kemasyarakatan c ... berkilo2 karipap dihabiskan

bab ni aku setuju bangat...mana2 meeting pun...

Originally posted by tossee at 26-5-2008 10:57 AM
Korang nih mmg baik hati la....rase cam nak menitis je air mata aku nih...

aku tambah lagi --> Roti Sardin Special + Mee Goreng mamak Spesiol... tuk ko tosse...

Follow Us

Reply #165 medangmru's post

kira okey lagi la karipap tu...
Ade sesetengah AJK tu, masuk meeting semata2 nak amik elaun jer.... bukan masuk bincang hapa2 pun.... borak ngan tido jer... yang betul2 buat keje cuma SU jer yang dok catat minit mesyuarat.............

So....apa kesimpulannya topik ni????

Kedua2 pemandu kenderaan sebenarnya ada atau pernah berlaku kurang ajar....x kira pemandu kereta ,loro atau penunggang Mutosikal....

Reply #168 medangmru's post

Kesimpulannye pemandu kete & moto hendaklah sentiasa bertimbang rasa & berhemah dijalan raya...jgn le pikir nak cepat sampai je...nnt kang cepat sampai ke alam barzakh lak....

Originally posted by medangmru at 26-5-2008 11:50 AM

aku tambah lagi --> Roti Sardin Special + Mee Goreng mamak Spesiol... tuk ko tosse...

sob....sob...sob...(dah menangis terharu dah nih....)

Originally posted by Chek_am8848 at 26-5-2008 11:52 AM
kira okey lagi la karipap tu...
Ade sesetengah AJK tu, masuk meeting semata2 nak amik elaun jer.... bukan masuk bincang hapa2 pun.... borak ngan tido jer... yang betul2 buat keje cuma SU jer yan ...

Mcm byk pengalaman je ni chek...

Reply #170 tossee's post

.......................mak aku pesan...tak baik kalau wat org nangis...

Reply #172 medangmru's post

ko bagi pree membership aim utk kete baru dia tu.. kompom dia senyap...

Originally posted by bietrisha at 9-11-2007 03:41 PM
Ni bet nak cerita sikit dgn semua..bet x tahu kenape bet mmg x suke dgn penungang motor ni..boleh di katakan semuanya 'kurang ajar', x bertimbang rase..dan pentingkan diri sendiri..bet mmg ade bn ...

perghhhhhhhhhhhhh bet letak 80%...jangan ikutkan hati bet...tak baik....ok kalau nak kira purata pon bet ada tak kira banyak mana moto yang lalu masa tuh....then daripada jumlah tuh berapa ramai yang tendang langgar teksi atuk bet....kata lah ada sepuluh moto yang lalu.....takkan 2 je yg ok...lagi lapan tendang teksi atuk bet.......????

setau haku kalau ada 10....myabe 2-3 motor je yang buat camtuh.......kalu 20 biji moto lalu maybe 4-5 je...bukan semua penunggang macam tuh......sifat manusia x semuanya lengkap....dan jangan kerana kemaran bet atas kejadian tersebut bet salahkan sehingga 80% penunggang......

errrrrrrrr...haku pon penunggang gak....klu nak ikutkan hati haku pon akan cakap 80% pemandu kete terutama teksi yang kurang ajar sebab mereka selalu masuk line motor atau line kecemasan untuk Q....tindakan mereka lah menyebabkan bukan saja kete...malan moto juga tersekat...terpaksa mat moto ciluk masuk line kete.....tapi haku x cakap la 80% pemandu kurang ajar....sebeb yang buat camtu maybe 10-15 biji kete yang ske potong Q....tetapi ada berpuluh biji kereta lagi ikut laluan yang betul......

apa pun haku memang x setuju dengan tindakan mat motor yang tendang teksi atuk bet...perbuatan yang memang x tak patut dilakukan.....

Rate

1

Originally posted by dewamafia at 27-5-2008 08:16 AM

perghhhhhhhhhhhhh bet letak 80%...jangan ikutkan hati bet...tak baik....ok kalau nak kira purata pon bet ada tak kira banyak mana moto yang lalu masa tuh....then daripada jumlah tuh berapa rama ...

setuju benar apa yg ko cakap tu mapiau.....

salah satu "kesalahan" utama Pemandu2 teksi ( x semua ) ialah....main suker masuk lane dan tak tgk kenderaan belakang ...tak bg signal plak tuh...

Bukan semua penunggang motor tu biadap.

Dan dlm golongan yg biadap, menurut kaca mata aku, the most biadap-est is those who rides RXZ!:@

Reply #176 RedDevils's post

x sumer Penunggang Z tu biadap....Tp the most biadap is Mat Rempit yg naik Z...

Lagi yg paling kurang ajar kat KL nih...driver bas Metro.....main ikut sedap je nak kuar masuk...buat U turn tak kira dah....janji boleh pusing.... ..aku rase driver bas Metro nih org indon la...

Reply #178 tossee's post

Huhhhhhhhhh...ini bas mmg byk silaka...:@ :@ :@ :@ :@ :@ .....drebar dia pedulik apa...aku beso..korang kecik...tanggung sendirik...

Metrobus byk berjasa pada penduduk UiTM Jengka taw