CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: astina

Minta Pendapat Untuk Menetap di Arab Saudi

alhamdulillah masih di sini...meh la sesapa yg nk dtg buat umrah or haji bg la tau yea... insyaállah kalau ada masa kita jumpa...

kak bai.. alhamdulillah dh 2x posa kt mekah mmg best.. sini posa mcm raya... sebln posa..sebln la nampak kemeriahannya... kemeriahan tu di haram la.. xde la lagu2 raya or hiasan raya mcm kt msia.. sini dorg mmg mgunakan bln Ramadhan utk beramal ibadat... kalau 10 mlm terakhir lg meriah sbb lepas solat terawih dorg rehat dlm 3 jam gitu.. sambung lak qiamulai... kira sini mlm tu dorg x tido.. dorg tido siang hehhe... mmg digalakkan la dtg kt mekah & merasai sendiri kemeriahannya.....susah nk digambarkan kenikmatan pd bln tu.... tp raya kt sini xde la best pun..sbb dorg lebih merayakan bln Ramadhan...

Aku belek2 gak thread ni, ish, rasa lapar makanan tok arab pulak! Sedap tu...aku lapar biri2 arab...hm..yummm! Ish, syawarma pun teringin gak.

aku tak pernah duk arab tapi jiran2 arab memang ramai sini
so nak pukul rata kata depa nie kasar dan tak beradap....
majoriti yg kat sini camtu lah.....agaknya dia rasa dia pewaris agama kot

pun begitu, pak2 arab nie kalo dgn anak2 kecik depa baikk dan pemurah
bab2 sedekah....

Salam Ramadhan Kareem.. tenggelam timbul dah thread somiku ini.. dgn kami2nye skali tenggelam .. wahaha..

Mamanett??? seperti kukenal saje namamu ini.. emmm hati dah berbunga2 le tu nak raya kat M'sia.. waaaa nak ikut..nak ikut..

Ya Mawlay.. salam se Yanbu.. sapele gerangan dia ni..

Salam perkenalan dari Jubail....... KRMJ....

salam perkenalan..

Follow Us
salam perkenalan...
lola bakal ikut suami ke riyadh next month... nak tanye nanti dari klia ke riyadh tu lola nak kena pakai baju apa ek? lola mmg maklum arab ni strict... terus nak kene pakai abaya ke? abaya mahal la kat malaysia ni... kalau yg murah...x lawa pulak pada pandangan mata lola

207# lolaxpdc

aku masa mula2 nk dtg arab, aku pakai mcm biasa jer. tak de abaya pun. sampai kt airport, keluar cam biasa. tapi aku bukan ke riyadh.. ke dammam... tapikan suami lola sure dh dtg dulu kt riyadh kan.. so boleh dia belikan abaya dulu barang selai..

tk reti aku nk jawabnya.. kena tanya org riyadh kut2 sana lagi strict..

owh..ko pakai ape bile first time sampai kt sana?
hmm masalahnye hubby aku taknak belikan abaya..takut aku x berkenan...
tunggu aku da dok sane baru dia belikan kot

209# lolaxpdc

sebenarnya dh dua kali aku masuk saudi without abaya...

masa mula2 just pakai cam biasa lah.. jeans ngan blouse.. tapi kita kan pakai tudung... tu kat airport dammam..

kali kedua tahun lepas masa balik dr msia.. masuk saudi thru bahrain. terus naik teksi dr airport bahrain crooss border masuk saudi... agaknya sbb duk dlm kete, bukan nk keluar.. aku tak pakai pun abaya...

agaknya ko cerewet sgt kut.. heheh.. tu psl laki ko tanak belikan.. aku dulu first time ada jer abaya.. tapi alkisahnya tak sempat dh nk pakai.. sbb flight dr doha ke dammam 45 minit jer.. ngan bdk2 kecik ni, nk sarung abaya dlm flight pun tk sempat! )

ooo kalau camtu nanti sampai saudi kat airport aku pakai jubah suar bese jek aa...
tp tudung is a must kan?

211# lolaxpdc

aku tak sure riyadh strict ker tak? sbb tu ibu negeri tu..

tudung tu let say it was like tutup kepala walaupun dgn selendang orait bagi org yg non muslim. tapi aku tgk ramai jer org tak tutup kepala.. bagi aku, kira must ler pakai kut.. heheh..

cumanya ni niqap ( ala2 purdah) tu, tu tak ler wajib...

lilo...ko dok dammam ke?

1# astina

wslm wth

211# lolaxpdc

he he

salam..dah selamat tiba di riyadh pada minggu lepas.... sekarang sedang menyesuaikan diri di sini

216# lolaxpdc

good... selamat m,enyesuaikan diri.. jgn stress2 tau.. tempat baru tak sama ngan negara kita msia... so mesti sikit byk, ada cabarannya.. good luck yer..

terima kasih lilo...
nama kita cam lebihkurang je...lilo...lola... hehehe...
btw, mmg lola sedang sesuaikan diri dgn persekitaran kt sini...
masalah bahasa pun 1 hal gak..tp lola ade cikgu bahasa arab yaitu hubby lola...hehehe...
turn on sgt bila dia cakap arab okeh...wakakkakaa...lilo skrg kat saudi jgk ke? which part?

Assalamualaikum nak tumpang tanya, susah sangat ke nak dapat permit dekat sana sekarang? Dulu waktu saya pergi umrah kenal seorang dua yang memang asal lahir sana sebab mak bapak diorang migrate sana. Tapi walau lahir kat sana diorang still tak dapat PR dan kena pakai permit. Alkisah plak, kawan saya sorang ni dah tangkap cinta maut dengan mamat mekah sorang tu sampai tahap dah nak kahwin. Cuma mamat tu kata susah bagi perempuan ni nak dapat permit tinggal sana sebab dia sendiri nak kena renew permit pun susah. Camne tu yek? Saya rasa cam betul sebab ada kawan sorang tu memang kahwin orang sana dekat 2-3 tahun gak ah takleh kuar rumah sebab takde permit so duk cara haram. Tapi sekarang dah dapat ah siap kerja dekat jeddah dah. Tapi suma nak tahu memang sekarang ni permit memang susah nak dapat ye walaupun untuk orang lahir sana? Ermm kalau salah tempat nak tanya mintak maaf yek.

Salam semua.... ada yang duk Jubail..... boleh la share citer...
Ana duduk jubail... baru stengah tahun.....