CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: archilless

MERGED : All About Jakarta

Close [Copy link]
apa hotel2 yg best atau yg bagus selain hotel indonesia?nak kat bandar lah..

aku baru balik dr jakarta...ada program kt sana...fully sponsored
aku duduk kt hilton, 5 hari 4 malam...sempat singgah beberapa tempat menarik
1stly, plaza semanggi - takde pape pun sgt, setakat giant, kt malaysia pun berlambak, maybe sbb ada dewan yg indonesian idol perform tu (lupe lak balai ape), jd kena singgah kot
2ndly, monas a.k.a tugu monumen nasional, kiranye dataran merdeka+tugu negara kt malaysia la...kt sini ada tiang yg dipuncaknye ada 50 kg (kalo tak silap) emas tulen yg disadur jd obor, idea bung karno...kt situ jugak ada tugu penyair agung indonesia chairil anwar, tugu pahlawan jawa arjuna wijaya & kuda-kudanye, masjid istiqlal (masjid terbesar kt asia tenggara), istana bung karno, mahkamah agung, sumer dekat2 la...kebetulan aku pergi aritu, ada demonstrasi kt gate monas, psl golongan islam yg menentang islam liberal kt indon...biasa je demonstrasinye,takde pancut2 air,tembak2 gas cam kt sini
3rdly, mangga dua...dekat gak dgn monas...jaminan barang TERMURAH punye kt sini...mmg BANYAK GILE barang kt sini, tak silap aku ada 6,7 tingkat, sepanjang2 jalan kt mangga dua tu la...barang mmg murah, bole tawar-menawar, bole borong sumernye skali...
4thly, taman mini indonesia indah...aku tak sure lokasinye kt mane, ikut je tour bus tu, tp agak jauh dr centre jakarta...mcm taman mini malaysia gak, cuma taman mini indonesia ni JAUH LAGI BESAR sbb sumer jenis rumah yg ada kt kepulauan indonesia ni dibina kt sini (kalo malaysia setakat 13 negeri je)...kt sini ada rumah acheh, rumah minang, rumah sulawesi, rumah kalimantan, rumah papua, rumah bandung, rumah riau, segala jenis rumah ada...pulak tu muzium bermacam2, muzium sukan, muzium petroleum & minyak, muzium telekomunikasi, muzium silat, muzium tentera, muzium pengangkutan, segala jenis muzium ada....taman burung, taman anggerik, taman biawak komodo pun ada....masjid agung at-tin yg lawa pun ada..kereta kabel pun ada..jd sehari tak cukup nak round2 kt sini...

yg amat menyakitkan hati kt jakarta ialah trafficnye yg MAHA SESAK...adoi,dr pagi sampai ke malam...jem memanjang...aku tak tau camne diorg bole hidup kt sini...sorang kenalan yg rumahnye kt sunter muara & ofisnye kt mangga dua (jarak normal 5 minit je guna kereta), tp sbb jem setengah jam baru sampai,uhuk2..

Rate

1

berapa ha kalau dari kl ke bandung?i mean return ticket..hotel apa yg bagus kalau nak duduk ke bandung nie ha?

ye lah, sapa sapa tau pasal jakarta-bandung ni inform le kat sini.  teringin nak gie satu hari nanti - terlanjur pergi, baik gie dua tempat sekali, memandangkan jarak dia tak jauh sgt

hujung bulan 3 lepas....promotion air asia ke bandung rm 0.00...mmg free..tp limited la seats..only pay for the tax...
kalo gi bandung...dudok kat hotel yg proper skit..bnyk gak hotel2 yg best kat bandung..antaranya Hyatt regency..(pricey skit)..holiday inn bandung..puteri gunung hotl n banyak lagi..
kalo kat saner..tak payah nak ikut guide nak travel...bagi tahu je pihak hotel nak pegi mana..n hotel sediakan teksi tuh the whole day untuk jalan2..
paling best kat bandung after shopping is Gunung Berapi tangkuban Perahu..skrng nih bahaya skit nak pegi gunung tuh..sbb ada kuarkan asap2 dah...
digalakkan ke bandung sbb skrng tak ramai lagi yg explore bandung nih..once ramai dah tourists ke saner..price for barang2 kat saner sure naik mcm kay jakarta nanti..
weather very nice...tak panas...sejuk je..sbb bandung kira kat highland gak..
skrng tiket Air Asia..starts from rm79.99 onwards..

teringin gak nak pg jakarta... tp baca tips2 yg sumer kasi tu, nmpknya mmg kene xtra careful kalo gi sana...

Follow Us
Saya juga nak gi Jakarta ni mungkin hujung bulan depan.
Nasib baik saya baca thread ni....dpt juga dijadikan panduan :tq: :tq:
Kena xtra careful lah agaknye nie...
Harap my trip tak cancel...dah agak looking forward plak rasanye :cak:

kalau gi jakarta jangan lupa singgah kat bogor ataupun bandung.Di jakarta shopping kat pasar senin atau block M memang bagus.dekat bandung ade banyak jeans factory,naik kertapi first class dari jakarta sampai bandung memakan masa 2 jam aje dgn harga sekitar RM$30,servis memang top.Di bogor ade Safari juga

tetap nombor satu

Originally posted by number1 at 1-9-2005 11:47 PM
kalau gi jakarta jangan lupa singgah kat bogor ataupun bandung.Di jakarta shopping kat pasar senin atau block M memang bagus.dekat bandung ade banyak jeans factory,naik kertapi first class dari jak ...

:tq: number1 appreciate info nie..

harap2 saya ade masa utk g shopping nie :pray:

jangan lupa singgah di bandung,naik kertapi dari Gambir train station ke bandung(eksekutif class)

aper hotel yg best kat Jakarta nie?
kalo boleh yg dekat2 shopping centre ler... :bgrin:

teruk sngt ker traffic jam kat sana?

Originally posted by holmes at 4-9-2005 10:52 AM
aper hotel yg best kat Jakarta nie?
kalo boleh yg dekat2 shopping centre ler... :bgrin:

teruk sngt ker traffic jam kat sana?

begantung pada apa yg nak di'shopping' la.. kalo nak beli benda2 murah selalunya orang pegi Mangga Dua.
hotel2 yg ok area tu Dusit Mangga Dua, Ibis Mangga Dua, Novotel(baru bukak).. ntah yg lain tak berapa ingat.

Pan Pac, Mandarin Oriental.. etc sepanjang jalan utama (Sudirman ke apa.. lupa namanya..) dekat laluan busway.. senang jugak nak begerak.. tapi naik cab lagi senang.. drivernya tau mana2 jalan yg jam, mana yg tak..

yg paling tak tahan kat jakarta is the weather.
mak aaai!  panasnya.
lebey panas dari malaysia.
itupun sedara aku kat sana kata musim dingin (tengkujuhlah tu!)
rumah dier pulak very the limited kipas.

Originally posted by btho at 5-9-2005 10:15 PM
yg paling tak tahan kat jakarta is the weather.
mak aaai!  panasnya.
lebey panas dari malaysia.
itupun sedara aku kat sana kata musim dingin (tengkujuhlah tu!)
rumah dier pulak very the limited ...

really.... :hmm: nie yg tak syok...
panas is one thing...harap2 tak humid jer

[ Last edited by holmes at 5-9-2005 11:32 PM ]

aku tak taulah orang lain.
tapi pada aku, cukuplah sekali tu aje.
really....!
trafik lak, uiks tak bole cakap.
aku trauma dengan trafik diorg tu.
tunggu nak bergesel jer!!!
maklumlah, satu lane pun diorg bole buat dua-tiga lane kenderaan!
time shopping..., masa gi grande plaza (tak sure betulke nama shopping complex ni), siap polis screen kereta my uncle.
takut bom punya pasal.
last-last, aku dengan family aku tak senang nak shopping kat situ!!!!
trauma habisssss!!!!

i pun, dah tak nak pergi lagi dah..trafik jam memanjang. naik cab pun kena tipu, tempat dekat je ,tapi tambang mahal. nak naik bas takut lak. saya pergi pasar apa ntah, lupa dah. murah sesangat. tapi quality kureng sikit la. sight seeing tak byk kt sana. setakat pergi taman mini. kotor lak tu.tourist nye tempat diorang tak jaga. pastu, shopping je la..

lepas baca citer2 korang ni dah tawar hati plak nak gi jakarta...

Originally posted by sayangidaku at 6-9-2005 04:51 PM
lepas baca citer2 korang ni dah tawar hati plak nak gi jakarta...

relakslah
kalu ko pi dengan grp tour, maybe ok kot.
tapi elok gak ko dgr criter2x yg tak seronok sekadar jadi  panduan bila sampai kat sana nnt.

Originally posted by syasya99 at 6-9-2005 09:11 AM
i pun, dah tak nak pergi lagi dah..trafik jam memanjang. naik cab pun kena tipu, tempat dekat je ,tapi tambang mahal. nak naik bas takut lak. saya pergi pasar apa ntah, lupa dah. murah sesangat. ta ...

aku penah naik bas kat sana.. bus biasa la.. bukan yg kat busway tu..
air con mmg le takde.. yg kelakar tu seat dia keras mcm seat plastik kat stadium..
satu lagi aku penah naik bas/van dia.. van tu takmo renti betul2.. dia slow aje.. sapa nak turun kena melompat.. :cak:

yg aku tak berani naik.. bajaj tu aje.. mcm tak safe aje.. tuk tuk kat bangkok nampak lebih selamat..