CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11119|Reply: 62

mainan tido atau satu peringatan?

betui kot citer ni patutnya kat thread ni......aku nak ty pendapat korang psl citer aku ni.....

aku penah bersumpah pd my late wife "abg sumpah abg takkan buat lagi, kalu abg buat gak, abg sanggup mati kena panah petir"

minggu lepas, aku buat gak "perbuatan" yg aku dah sumpah tuh.......3 mlm turut2 aku mimpi wife aku.....dia x cakap pape kat aku tp dia tenung jek aku, biler aku nak dekat kat dia.....dia pusing badan dia dan tinggalkan aku.....aku lari kejar dia tapi biler aku dpt jek pegang dia aku tersedar dr tido...badan aku basah kuyup berpeluh mcm org baru lepas lari puluh2 km......padahal aku tido pakai aircond......aku mcm takut jek nak tido mlm ni....takut dpt mimpi yg sama......korang rasa tuh cuma mainan mimpi jek atau peringatan tuk aku? aku x penah rasa seram camnie....tetiba jek aku rasa nak demam....

isshh ..  sumpah mulut celupar ni.. sumpah tu cam doa la .. nak ke kalu kena panah petih? lain kali sumpah ler makan nasik sepinggan ke , minum air coke sebotol ke .. aparaaa .. jadi peti ais pun ok gak

Reply #2 abechik1's post

ko ni....aku ty lain ko jawab lain plakkk.......sumpah tuh aku cakap jek, takde la sampai pegang quran or sebut nama Allah.....mmg la silap aku kannnn......tp pasal sayang bini aku tercakap plak psl panah petir tuhh

Reply #3 BingkaUbi's post

mesti ko ni jahat sangat sampai sanggup sumpah cam tu.....ko anggap je la mimpi tu satu peringatan buat ko...mudah2an dapat menginsafkan ko...

aku rasa tu peringatan tuk ko....

orang tua tua kata ..kalu yang muncul lam mimpi tu tak berkata kata... mungkin memang arwah yang datang.... tapi kalu dia berkata kata ... yang tu syaitan mengacau tido ...

Reply #1 BingkaUbi's post

Tu peringatan tu.. maknanya jangan la buat lagi..

Atau ko memang kena buat apa yg ko dah ulang buat tu?

Follow Us
lain kali sumpah kene petir la, jadi tak la tido tu mimpi mcm2. tapi la kalo dia dtg nak peringat ko tu kira bagus la, ubah la cara idup ko tu. jgn minum2, isap dadah lg.

Originally posted by abechik1 at 3-12-2007 12:47 PM
isshh ..  sumpah mulut celupar ni.. sumpah tu cam doa la .. nak ke kalu kena panah petih? lain kali sumpah ler makan nasik sepinggan ke , minum air coke sebotol ke .. aparaaa .. jadi peti ais pun ...

mangkuk tandas pun molek gak... ntahla abechik..ko nih pun..apasal ko pergi buat lagik....sebaiknya ko tak perlu bagitau wife ko..takut benda yang tak elok pulak yang jadikkan..?macam gaduh ker..masam muka ker..tak bertegur sapa ker..haa..kalau benda yang ko selalu 'addicted' nak buat tuh dalah benda yang besar dosanya..yang mengaibkan..atau yang mengundang perkara yang tak elok dalam rumahtangga ko..lebih baikla ko sembahyang sunat taubat..mintak ampun dengan DIA..dan make sure...BETUL2 MAKE SURE YANG KO TAK AKAN MELAKUKANYA LAGI...harap2 pendapat  aku nih sedikit sebanyak dapat meringankan masaalah yang ko hadapi...onlu my 0.01 cent..

Maaf, you say "my late wife", jadi saya anggap isteri anda telah kembali kerahmatullah.

Mimpi - kalau yang baik tak bercanggah dengan agama boleh jadi teladan dan amal, kalau tidak itu mainan setan.  Macamanapun mimpi dan ilham tak boleh dijadikan hujah atau hukum ugama.

Sumpah - kena rujuk dulu hadis2 macam mana kedudukan hukum dan akibat kalau melanggarnya.  Kena sama2 cari dulu.

Ajal maut - ni kita tak tau bila dan macamana kita nati pindah alam.  Tak ada orang yang tau pun.

Mungkar - kalau kita berulang-ulang buat tu ada kesedaran untuk taubat dan stop. Solat yang betul dan sempurna mencegah mungkar, kalau masih ulang balik tu mungkin solat tak berapa betul.  Sama2 kita usaha.

Jangan putus asa dpd rahmat dan keampuanan Allah.  Doakan isteri tu selalu mintak ampunkan dosa2 dia.

Wallahualam.

nice thanks........

Reply #4 aura77's post

ko dah kawin blom? kalu dah kawin mesti ko tau kan citer org kawin kalu gado2 laki bini......

Reply #6 noneng's post

x paham aku apa ko tulis....peringan jgn buat lagi tp kena ulang buat lagi?

Reply #7 kar's post

paling jahat aku minum air coke jekkk....isap dadah lagi ler takde...

Reply #8 putratropika's post

mekasih tuk ingatan ko tuh....

Reply #9 kupia's post

ya, dia dah meninggal beberapa hari sebelum posa thn ni...

aku anggap mimpi tu ingatan tuk aku......tapi apa yg aku buat tuh bukannye sst yg jahat betui.....& since aku sedar dia pun dah takde, takkan ada sesapa yg akan peduli apa aku buat tuh kann........tak apalah, nnt terciter plak....niway thanks u all...

Reply #15 BingkaUbi's post

apo aku merepek ni..

[ Last edited by  kar at 3-12-2007 03:22 PM ]

Originally posted by BingkaUbi at 3-12-2007 12:44 PM
betui kot citer ni patutnya kat thread ni......aku nak ty pendapat korang psl citer aku ni.....

aku penah bersumpah pd my late wife "abg sumpah abg takkan buat lagi, kalu abg buat gak, abg san ...

rasenye xde ape-ape kott....cuma satu peringatan pada ko supaya jgn bermain pada sumpah dan jgn sekali mungkir pada sesuatu yg telah ko lafazkan aku rase je laaa

len kali jgn sumpah2 laa....... janji ker....... (pas tu leh mungkir.....)

hehehe

bila ko kawin lg nanti, jgn ler bersumpah .. kang 2 orang pulak yg ko kena kejor dlm mimpi ko tu... lagi ler basah ko nnt...

anggap jerlah sebagai satu peringatan utk diri kau ubi..semoga malam nie kau dpt tidur dgn lena... baca ayat qursi sebelum tidur..