CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 44076|Reply: 263

Korang tau tak pasal 4 WD?

Aku inat nak beli 4 WD ...macam Hilux ke ..tapi aku tak tau ada problem ke di sebalik kete ni... yang aku tau dia best pasal kawan aku ada la bawak dia punya company punya kete...best ....pakai diesel ...murah pulak tu...road tax tinggi la....korang ada komen apa tak...

Rate

1

Reply #1 meela's post

banyak 4WD skang dah takde 2 gear berasingan

tekan butang aje

Reply #2 me_ai's post

Kereta 4WD ni ok sebenrnya jika digunakan tempat yg sering banjir, road works yg kurang baik dan for adventurers. macam saya ni kat srwak, selalu kena guna 4WD pasal kamoung bini saya kat ulu...kat sini roadtax murah...kalu kat semenanjung, mahal....saya sedang mencari 4WD Isuzu second hand tahun 2000. Guna manual lebih bagus...senang maintain.....apahal u cari 4 WD.....semenanjung jalan semua baik2 belaka.

Originally posted by meela at 10-12-2007 14:02
Aku inat nak beli 4 WD ...macam Hilux ke ..tapi aku tak tau ada problem ke di sebalik kete ni... yang aku tau dia best pasal kawan aku ada la bawak dia punya company punya kete...best ....pakai d ...

Bro awak nak pakai buat aper ? betul-betu offroader ke atau nak jadi wannabe jer

yup...

kalau pakai 4wd ada kelebihannya...
1.senang lalu banjir..
2. boleh handle jln yg kasar
3. kalau pakai diesel minyak jimat
4. dn byk lagi..

kalau hilux..
oklah jgk..
tapi bdn dia besr sgt kalau nk dibandingkan dgn kemampuan enjin dia...
sbb enjin hilux 2.5..

apa me_ai kata betul..
skarang ni byk kereta 4wd/SUV x pakai dua gear stick..
mostly pakai button..

tapi kalau nk guna 4wd utk lasak betul2..
elok ambik hilux atau storm atau dmax
aksesori 4wd byk...
just add around rm7200.00 u can get 4 old man emu( very tough) shoch absorber..
and another rm1000-2000 u can modified the vehicle kpd yg lebih tinggi...

klu salah pilih 4wd...
mmg susah lh..
jgn slh pilih antara 4wd atau SUV..
kedua2 ni berbeza..

Rate

1

Reply #4 batu_bergolek's post

aku bukan sajer2 nak pakai 4WD, aku selalu balik kg kat johor...kg a ku pun selalu jugak banjir... kalau dari KL ke Johor amik masa dalam 4 jam lebih sikit la.. untuk long journey Ok tak kalau aku cakap naik Hilux best... lagi satu aku rasa dia punya minyak pakai diesel..murah sikit... berbanding dengan petrol yang aku jangka memeng naik tahun depan... bro...nasihat ko aku appreciate beb...  Korang ada lagi pandangan tak...Lagi satu aku tau parking memang payah sikit.

Follow Us

Reply #5 hazak's post

thanks beb...bagi opinion...hilux punya badan tak mampu dengan 2.5 L engine ke??

cuba tgk hilux baru...
badan dia besar betul..
mngkin ok dgn enjin bsr tu...
sbb ada org guna hilux utk tarik bot 1 tan lebih...

lgpun skrang ni standard kete2 4wd enjin antara 2.5-3.0 L je..
so x byk sgt choice..

tp kalau cari kete yg enjin bsr2 sgt..
jenuh byr road tax setiap tahun..

hilux still ok..

Originally posted by meela at 11-12-2007 19:20
aku bukan sajer2 nak pakai 4WD, aku selalu balik kg kat johor...kg a ku pun selalu jugak banjir... kalau dari KL ke Johor amik masa dalam 4 jam lebih sikit la.. untuk long journey Ok tak kalau ak ...

As for underpower tu aku rase takde la, sbb pakai diesel, jadi tork dia tinggi.

Kalo Hilux ni (termasuk pickup lain) aku rasa agak kurang selesa sikit terutamanya jln jauh sebab chasis and suspension agak rigid (design utk hauling barang kat belakang ) pastu seat belakang kecik sikit, duduk lama-lama bolah cramp gak kaki . Kalo ko nak爈ebih爏elesa,爏elalunya 4wd mcm Isuzu Trooper atau Landcruiser, dll lagi. Tapi overal cost agak mahal sikit sbb kebanyakan 4wd enjin diesel 3.0 liter so minyak and road tax lebih tinggi dari pick up truck.

ni燼ku爊ak燾erita爏ikit,燼ku ader, Satu Isuzu Trooper 3.0d v6 . 燢orang ingat tak, ada爏atu time bile爃ampir爏atu爏emenanjung爐ak燾ukup燿iesel.燢ene爈a爌ulak爐ime爐u燼ku爏angkut爇at燼rea爐own燝ua燤usang.爉inyak燿ah爏ikit,燾ari爌unye燾ari爐akder爅ugak燿iesel.
last2燽orak爊gan爋rg爇ampung爏itu,燿ia爋rg爏uruh燼ku爄si爊gan爉inyak爉asak爕g燿ah爌akai.燤ula2燿ia爏uruh爄si爏ikit爊ak爐est爀njin爌astu爊ampak爋k爅er.爌astu爏atu

Rate

1

Reply #9 batu_bergolek's post

mmg boleh terus masuk dlm tangki ker minyak tu...???

Originally posted by hazak at 12-12-2007 02:14
mmg boleh terus masuk dlm tangki ker minyak tu...???

janji ko tapis pasti supaya takde kerak makanan. make sure minyak爐u燽etul2 bersih.燭API爄tu爁irst燼nd爈ast燼ku燽uat.燣epas tu爏ampai爏ekarang燼ku爐ak燽uat-2燿ah.爏o爁ar爀njin爋k爈agi.燼t爈east燼da燼lternative爇alo燿iesel爐akder. bila aku google kat intenet benda ni kalo kat eropah dah biasa. selalunyer dioragn pakai minyak bunga matahari

Satu爈agi爊ak爇orang爄ngat,營suzu爐rooper燼ku爂una爀njin燚I (direct injection).燘ukan燙ommonrail.燢alo燙ommonrail爐ak爐au燽oleh爇e爐ak爏ebab爏ystem燿ia燾omplex爏ikit

kalo爇orang燽erminat爊anti燼ku爌aste爇an爑rl爌asal爃al爀hwal燽io燿iesel牋

ooo...

ayah aku guna ssangyong musso 2.9L..
x tau pulak enjin dia jenis direct injection ke apa..

nnti klu rajin paste kn lh url tu..

aku tau wd40...

Reply #7 meela's post

Bagi saya yg pernah test Toyota hilux bagi saya ok dan agak selesa berbanding persaingnya tak de laaa rasa underpower dan sesuai laa bagi kenderaan yg menggunakan diesel ada beza dgn kenderaan yg menggunakan petrol yg lebih kuat pancuannya. Teknologi enjinnya pun agak bagus dgn sistem commonrail dan enjinnya dohc dgn 16 valve ada turbo juga tapi kalau kat Thailand Hilux telah dilengkapi dgn intercooler (Hilux Virgo). Tetapi kerap saya dengar masalah utama Hilux ini ialah sistem commonrail yg tidak lagi berfungsi dgn sempurna selepas 5 tahun bergantung kpd nasib mungkin lebih. Ini disebabkan minyak diesel yg terdapat dinegara kita berkualiti rendah dan kos membaikpulihnya sistem commonrail nie agak tinggi.

Dari segi perjimatan minyak sebenarnya masih bergantung kpd cara permanduan kalau asyik tekan saje minyak kuat jugak tapi minyak diesel memang murah sepatutnya boleh cover balik roadtax tue. Dari segi ini bagi saya Isuzu Dmax yg paling jimat sekali penggunaan bahan api. Dari pemerhatian dan respon kawan saya yg menggunakan Ford Ranger pulak jentera ini memang berkuasa jugak tapi FC nya agak tinggilah berbanding persaing lain. Kelebihan kenderaan ini ialah komponen2nya amat lasak dan jarang problem maklumlaa kenderaan ini direka utk off road tapi kita nie guna kat jalan biasa ajee.. itu saja laaa serba sedikit..Harap membantu

Rate

1

Originally posted by hazak at 12-12-2007 09:26
ooo...

ayah aku guna ssangyong musso 2.9L..
x tau pulak enjin dia jenis direct injection ke apa..

nnti klu rajin paste kn lh url tu..

Aku rasa musso爌unyer爀njin DI check kat manual la, tak salah aku Musso ni ada jv dengan Mercedes Benz kan.

kalo nak pastekan url pasal biodiesel tu nanti tunggu kebenaran tukang buka thread ni. 燗ku tak nak la hijack 爐hread ni.

ko nak try kat爀njin燿iesel  ayah ko ke

WD40 abang tau la

Originally posted by shahx at 12-12-2007 10:02
aku tau wd40...

Itu爈agi爏enang爊ak燿apat燿aripada

pak mentua aku pakai Hilux.... entah la... aku try drive macam tak best je... macam underpower sikti... tapi tak tau yg ni model baper cc

pastu abang aku baru angkat Isuzu D-Max last 2 week.... yg ni dorang claim boleh jimat minyak banyak... dari JB sampai Haadyai just satu tank penuh je.... diesel..... harga pun RM70K lebih je

Originally posted by masterixs at 12-12-2007 10:05
Bagi saya yg pernah test Toyota hilux bagi saya ok dan agak selesa berbanding persaingnya tak de laaa rasa underpower dan sesuai laa bagi kenderaan yg menggunakan diesel ada beza dgn kenderaan yg ...

pasal bab Commonrail tu, aku pun dengar爉acam爐u爂ak,燽ila燿ah爈ama,爐ak爏alah燿ia爌unya爄njectors燼kan爏tart爉ogok.牋

paling cam siot, Storm.... tah hape hape la... underpower

Mitsubishi yg baru tu lawa... apa tah nama dia