CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Kimmy

Bauan wangi dlm rumah/bauan yg mengikut pulang

Reply #75 snow^^'s post

kalau aku , aku pasang semua lampu , biar sampai ke pagi.......dan pasang cd al quran

Ramai la org kena mcmni... cuma x tau elok ke tak elok...

baru la tau ada musang pandan..kuno je rasa sbb x tau

anyway, klau yg x elok tu agaknya bila bau wangi yg buat kuar goosebump tu ek
klau x goosebump ok la kot

Reply #83 lo_la's post

yup....betul tu....tapi apa2 pun  jgn  yg difikirkan benda yg bukan2...buat tak tahu je.

Originally posted by Kimmy at 22-12-2007 03:54 PM
Baru baru ni sehari sebelum Hari Raya Haji, aku terbau daun  pandan wangi dalam rumah aku, dikawasan dining dan pintu luar rumah aku waktu senja, lebih kurang dlm pukul 7 mlm. Aku ulang alik kete ...

Apa yang kau alami ini , aku juga pernah mengalami kejadian serupa. Pengalaman aku terjadi sesudah kematian seorang daripada ahli keluargaku, selang beberapa hari selepas kematian beliau, rumahku sering didatangi bau-bau harum nak aku katakan bau minyak wangi atau bauan bunga tak, bauan ini lebih harum, mungkin apa yang aku bau itu adalah imbas-imbas bau wangi "Syurga", itulah kesimpulan yang aku ambil.

Originally posted by milo_888 at 3-1-2008 07:28 PM
Ramai la org kena mcmni... cuma x tau elok ke tak elok...

Pada Firasat Aku, seandainya mengalami kejadian begini, jika bauan itu wangi insyallah itu benda yang elok-elok, mungkin pada saat atau ketika itu Malaikat lalu dihadapan kita, jika sebaliknya pula bauan itu busuk seerti benda hangus terbakar atau yang busuk lain itu mungkin benda yang tidak elok mungkin ada orang menghantar Qadamnya untuk melakukan perbuatan sihir iaitu "JIN".

Follow Us
tak pernah tau pun pasal musang pandan...

aku ada2 masa terbau macam bau asap kat umah aku, tapi bukan asap rokok, org laki yg isap rokok badan dia kan macam bau asap, cam tu lah baunya..macam bau org tua...adakah itu bermakna aku ni dah terkena pelalau?    tapi perangai aku ni kan,lagi aku suka kat seseorg tu, makin aku nak jauhkan diri dari dia.. pasal tah, adakah? oh tidakk..

Reply #85 SQ154's post

selagi bulu kita tak meremang bila terbau bau2 wangi ni........anggap  je lah bau wangi tu benda yg elok......

Reply #88 Bruxelle's post

ada le tu kot...:

Reply #85 SQ154's post

bau wangi macam minyak atar kan . .  tapi bukan bau minyak atar kan . . . bau wangi yang wangi kan . .

Reply #87 julia08's post

Arwah nenek aku dia strok...so dia sembahyang duduk..waktu dia tengah sembahyang duduk, tiba2 dia kena kencing dari atas...oleh musang...dia kata bau air kencing musang tu tak busuk tapi wangi bak ekstrak daun pandan...so, aku rasa wkt tu dia kena kencing dengan musang pandan...bukan nenek aku je nampak...atuk aku pun.Musang ni gemar duduk kat atap rumah

Reply #68 kupia's post

bagi link...

Originally posted by eastrun at 10-1-2008 10:27 AM
bagi link...

http://forum3.cari.com.my/viewth ... age%3D3&page=18

Originally posted by Kimmy at 9-1-2008 08:32 PM
selagi bulu kita tak meremang bila terbau bau2 wangi ni........anggap  je lah bau wangi tu benda yg elok......

Ya itu memang benar, selagi bulu tak meremang insyallah itu benda baik....

Originally posted by ianho at 9-1-2008 09:07 PM
bau wangi macam minyak atar kan . .  tapi bukan bau minyak atar kan . . . bau wangi yang wangi kan . .

Baunya sepeerti gitulah seakan-akan minyak atar, bau bunga jasmin...tetap aku tak nafikan memang harum semerbak.....

takut betul ngan bau wangi2 ni

kalau tetiba bau longkang...??macam mana pulak..ini kess bau aku kena malam semalam...masa dalam keta...waktu malam dalam kul 9 lebih macma tu...tapi takdala bulu meremang..tak rasa seram pun...aku pulak tercarik2 dari mana pulak benda tuh datang...sebab tetiba jek bau...ada reason jugak kalau kita lalu kat sesuati tempatkan...contoh kawasan kumbahan ker...kilang getah ker...nih..kat gunung ganang...dekat dengan laut lak tu... sorry kimmy..aku tumpang umah ko jap..

[ Last edited by  putratropika at 11-1-2008 04:33 PM ]

kawan aku masa pregnant, hilang anak dalam perut, 2 org lak tu. malam jumaat mmg selalu bau wangi kat umah dia. dia tak takut, rasa happy lak sbb dia rasa anak dia balik umah.

Originally posted by eastrun at 10-1-2008 10:25 AM
Arwah nenek aku dia strok...so dia sembahyang duduk..waktu dia tengah sembahyang duduk, tiba2 dia kena kencing dari atas...oleh musang...dia kata bau air kencing musang tu tak busuk tapi wangi ba ...

bau dier macam apa??macam haruman echaunted ker??