CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anak_pejuang

Ijtihad Saidina Ali r.a tentang Arasy

Originally posted by lazuardi_senja at 28-4-2008 10:24 PM

Tolong jangan labelkan saya. asal saya berdusta pulak. saya cuma cakap camtuh je. anak_pejuang sendiri pun dah tersilap paham bila saya cakap tak semua pakar quran tuh pakar translate.

say ...

nak menterjemah al quran ikut cara para sahabat lakukan terjemahan... follow ulamak muktabar boleh dipercayaai tafsirkan... maksudnya global dan menyeluruh semua bangsa faham seluruh etnik mengeti....semua penganut Islam tidak ragu2... kalau si pentafsir konon mengaku ulamak menimbulkan keraguan apa yang ditafsirkan... maka tak ade nilai apa yang dia cuba sampaikan...

Originally posted by anak_pejuang at 28-4-2008 10:16 PM

FrHFDWMwWBQ

Thank you for the link. Tapi bukan si tukang cakap tuh kata, 'tak sama ngan makhluk'? Any explanation anak_pejuang?

Originally posted by anak_pejuang at 28-4-2008 10:31 PM

nak menterjemah al quran ikut cara para sahabat lakukan terjemahan... follow ulamak muktabar boleh dipercayaai tafsirkan... maksudnya global dan menyeluruh semua bangsa faham seluruh etnik me ...

Setuju. Anak_pejuang memang ada kefahaman yang baik pasal pentafsir yang baik.

Ps: Tafsir dan terjemah dua benda yang berbeza

Originally posted by lazuardi_senja at 28-4-2008 10:31 PM

Thank you for the link. Tapi bukan si tukang cakap tuh kata, 'tak sama ngan makhluk'? Any explanation anak_pejuang?

mana dalil al quran kata Tuhan ade mulut ada telinga ada mata??? bak mai buktikan dalil al quran yang kata tuhan ade mate ada mulut ada telinga??? mananya dalinya???

Again, saya tak setuju juga si tukang cakap tuh dok kafirkan orang lain. Please stop gejala kafir mengkafir. A jangan kafirkan B, B jangan kafirkan A. Seperti saya cakap. Orang2 nih bila orang Islam mengaku keluar Islam depa marah pung pang pung pang 9 skala richter bagai. tapi bila orang tuh Islam dia suka2 pulak nak kafirkan.

ps: jap erk saya nak tgk sampai abih jap

mananya ajaran nabi kata Tuhan ada mulut ada telinga ada mate...??? mana dalil yang mengiyakan kata2 si makhluk penceramah nih... bukankah ia dah melencon dari ajaran Islam TULEN wahai senja???????????????????

Follow Us
tak per la lazuardi.  maafkan dia.  benda ni semua akan dia ulang tayang sampai entah bila entah.  sekarang masuknya waktu maghrib bagi kawasan saya.  sat lagi nak tengok saudi chanel 1, ada live solat maghrib dari masjidil haram....   imam yang dikatakan wahabi tu...  

Originally posted by anak_pejuang at 28-4-2008 10:48 PM
mananya ajaran nabi kata Tuhan ada mulut ada telinga ada mate...??? mana dalil yang mengiyakan kata2 si makhluk penceramah nih... bukankah ia dah melencon dari ajaran Islam TULEN wahai senja????? ...

Anak_pejuang. Saya tak hafal quran la. Ops

Anak_pejuang boleh tak tolong postkan ayat Quran yang 'direct translation' saya ulangi 'direct translation' pasal 'tangan' Allah tuh. Saya rasa ada pasal 'tangan'. Lepas anak_pejuang pos saya sambung taip. sekali lagi saya cakap saya tak gemar aktiviti kafir mengkafirkan nih esp. dalam keadaan hari nih. saya tak setuju pakcik dlm youtube tuh kafirkan orang dan saya juga tak setuju kalo saper2 pun nak kafirkan orang. You can teach and correct people IF you want to BUT not kafir2kan. Bila ada yang murtad marah, bila orang tuh kata dia Islam ada plak yang nak kafirkan.

Originally posted by ibnur at 28-4-2008 10:51 PM
tak per la lazuardi.  maafkan dia.  benda ni semua akan dia ulang tayang sampai entah bila entah.  sekarang masuknya waktu maghrib bagi kawasan saya.  sat lagi nak tengok saudi chanel 1, ada live ...

inilah hujjah si mod kite tiap kalik hujahnya si wahabi dikantoikan orang... mungkin hidayah Tuhan sebenar belum sampai2 lagik... diharap Tuhanku berikan hidayah terhadap golongan ini InsyaAllah... dah ternyata... Iktikad duduknya Tuhan atas kerusi bukan iktikad Islam sejati... carilah Islam Tulen... Islam tidak bertuhankan Tuhan bermulut.. bertelinga... dan bermata...

Originally posted by lazuardi_senja at 28-4-2008 11:01 PM

Anak_pejuang. Saya tak hafal quran la. Ops

Anak_pejuang boleh tak tolong postkan ayat Quran yang 'direct translation' saya ulangi 'direct translation' pasal 'tangan' Allah tuh. Saya ras ...

tak da dalil kata Tuhan tu ada mulut, ada mata dan ada telinga seperti mana kata makhluk itu di dalam ceramahnya... sesunggguhnya dia berdusta terhadap ayat al quran...

Originally posted by anak_pejuang at 28-4-2008 11:08 PM

tak da dalil kata Tuhan tu ada mulut, ada mata dan ada telinga seperti mana kata makhluk itu di dalam ceramahnya... sesunggguhnya dia berdusta terhadap ayat al quran...

Okay, okay takper saya paham yang tuh sebab seingat saya saya tak pernah jumpa pasal mulut, mata etc. But I am pretty sure I came cross pasal 'tangan' <---- sila perhatikan saya letak inverted koma kat atas tuh atas alasan tertentu. Please anak_pejuang poskan kalo jumpa. If anak_pejuang boleh poskan saya rasa saya boleh serba sikit terangkan apa yang pakcik youtube tuh dan mungkin anak_pejuang sendiri silap faham. Saya ulang silap faham akibat masalah bahasa. Poskan dulu nanti saya taip lagi. kalau takder pasal tuh susah saya nak  taip. Thanks in advance

Originally posted by lazuardi_senja at 28-4-2008 11:15 PM

Okay, okay takper saya paham yang tuh sebab seingat saya saya tak pernah jumpa pasal mulut, mata etc. But I am pretty sure I came cross pasal 'tangan'  

apanya silap faham.. nabi dan para sahabat sendirik tak cakap Tuhan tu ade mulut ada mate dan ade telinga.. kenapa dia pulak memandai berkata sedemikian.... apa??? tak lengkapkah apa yang nabi terjemahkan tentang Tuhan????

[ Last edited by  anak_pejuang at 28-4-2008 11:29 PM ]

Takper anak_pejuang. Tolong pos jap yang saya minta tuh. Please *kiss*

Satgi saya taip dan saya rasa saya boleh terangkan apa yang pakcik tuh cuba terangkan tapi dia sendiri terbelit dalam apa yang dia cuba terangkan.

Saya juga boleh terangkan apa yang pakcik tuh salah faham (mungkin) yang menyebabkan anak_pejuang hangin satu badan. Please calm down>

Tolong anak_pejuang poskan ayat pasal 'tangan' tuh saya minta sangat sebab saya tak hafal quran tapi saya rasa ada.  pasal  bab2 pasal mata, kaki setahu saya dan seingat memori saya takder even with direct translation . <--- perhatikan inverted koma

tolong anak_pejuang ini penting untuk saya taip seterusnya

Laz: Suka lagu Ramli Sarip Kau Yang Satu

Pasal kaki, mata, telinga, hati, jantung etc yang saya rasa memang takder even with direct translation (i don't memorise the whole Quran so saper2 sila tegur saya kalo salah dan saya akan delete pos nih supaya saya tak dituduh mengelirukan ayat Quran)<--- I can point out kesilapan pakcik tuh. Dia terbelit dalam kefahaman dia sendiri (in my opinion) sbb dia sendiri salah faham.

Pasal 'tangan' saya rasa ada with direct translation and I need someone to post that ayat here supaya saya dapat teruskan menaip dan hopefully cerahkan sikit isu nih

Originally posted by lazuardi_senja at 28-4-2008 11:48 PM
Takper anak_pejuang. Tolong pos jap yang saya minta tuh. Please *kiss*

Satgi saya taip dan saya rasa saya boleh terangkan apa yang pakcik tuh cuba terangkan tapi dia sendiri terbelit dalam apa ...

apa kebende direct tak direct translation, bak sini hadis nabi Tuhan tu ada mulut ade telinga ada mate.. hape sengkek ke nabi tak le terjemah al quran???? jangan la pulak memandai membayang-bayangkan tuhan itu bermata, bermulut dan bertelinga.... bukankah itu khayalan syaithan laknatullah.... membayang-bayangkan Tuhan adalah perbuatan kufur sama seperti kufurnya agama lain selain Islam wahai senja.... mengkhayal-khayal tentang zat Tuhan tak dibuat oleh nabi dan para sahabat.... celakalah syaithan yang menghasut anak adam mengkhayalkan zat Tuhannya...

Originally posted by lazuardi_senja at 28-4-2008 11:56 PM
Pasal kaki, mata, telinga, hati, jantung etc yang saya rasa memang takder even with direct translation (i don't memorise the whole Quran so saper2 sila tegur saya kalo salah dan saya akan delete  ...

mananya dalil mengiyakan Tuhan itu boleh dikhayal-khayalkan...??? akal manusia tak mampu menggambarkan tetang zat Tuhan... kerana manusia adalah makhluk... lemah dan dhaif....

Tuhan tidak menyerupai dengan makhluk... berkata-katanya Tuhan tidak semestinya Dia bermulut... mendengarnya Tuhan tidak semestinya Dia bertelinga... melihatnya Tuhan tidak semestinya Dia bermata... tiada penyerupaan Tuhan dengan yang baharu... celakalah syaithan yang menyesatkan anak adam tujuannya untuk mengkufurkan anak adam...

[ Last edited by  anak_pejuang at 29-4-2008 12:08 AM ]

Originally posted by anak_pejuang at 28-4-2008 11:57 PM

apa kebende direct tak direct translation, bak sini hadis nabi Tuhan tu ada mulut ade telinga ada mate.. hape sengkek ke nabi tak le terjemah al quran???? jangan la pulak memandai membayang-b ...

Anak_pejuang macam nih la. Please calm down. Saya dah cakap memang takder pasal mata, telinga, bahkan hati, otak jantung. Saya memang tak pernah jumpa dan saya memang tak setuju ngan pakcik tuh dan saya memang setuju ngan anak_pejuang 100% pasal nih dan saya 100% setuju ngan apa yg anak_pejuang kata

Saya minta kepada anak_pejuang tolong poskan pasal 'tangan' <------perhatikan sekali lagi inverted koma

Saya boleh terangkan kalau ada sesaper boleh poskan. Please bagi saya peluang dulu lepas tuh saya sedia dihentam. saya nak terangkan pasal pakcik tuh dan juga saya harap lepas nih anak_pejuang boleh tahu apa yg silap (pada pandangan saya)

Originally posted by anak_pejuang at 29-4-2008 12:05 AM
Tuhan tidak menyerupai dengan makhluk... berkata-katanya Tuhan tidak semestinya Dia bermulut... mendengarnya Tuhan tidak semestinya Dia bertelinga... melihatnya Tuhan tidak semestinya Dia bermata...

Yes. I agree 100% with you on this. Bahkah yang nih juga adalah sebahagian daripada apa yang saya nak cakap lepas anak_pejuang atau sesaper saja boleh poskan ayat pasal 'tangan'. Tolong anak_pejuang *hug*

Ps: mulut, mata, telinga, hidung memang takder

Originally posted by lazuardi_senja at 29-4-2008 12:06 AM

Anak_pejuang macam nih la. Please calm down. Saya dah cakap memang takder pasal mata, telinga, bahkan hati, otak jantung. Saya memang tak pernah jumpa dan saya memang tak setuju ngan pakcik ...

tangan disitu bermaksud kekuasaan Tuhan...