CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 9733|Reply: 53

Makhluk Aneh Melekat Belakang Bas..KISAH BENAR UNCLE

Close [Copy link]
Asal aku balik dari KL ke KB jer... mesti ada berlaku perkara pelik pelik.. Tambah tambah lagi kalau aku balik ikut Gua Musang... Lagi Detail lagi area MERAPOH GUA MUSANG......Aku nih pun baru balik dari KL pagi tadi....Memang biasa aku drive sorang dari KB - KL - KL ..terutamanya malam.. Sebab malam selain sejuk... kenderaan pun tak byk...SO perjalanan hanya memakan masa selama 5 jam - 6 jam.. biasanya 7 jam - 8 jamBiasanya bila perjalanan malam... sudah tentu lah byk bas ekperes akan melalui jalan sama....Cilok mencilok potong memotong memang dah jadi habit pemandu bas... Aku jugak tak ketinggalan buat aksi seperti mereka......Dan selalunya bila aku berjaya memotong mereka.. aku akan gelak sepuas puas hati dalam kereta..HUA HUA HUA HUA HUA.... membayangkan kepuasan yang tak terkata...Tengah aku dok gelak tu...tiba tiba.....Zuuuppppppppp...... sebuah bas memotong kenderaan aku...Piiiiiiiiiiiinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn........"Cilakak.. pemandu bas tu membunyikan hon bas tu......Membuatkan aku menjadi bengang...TIme aku nak bertindak balas tu.. aku terpandang  lah seakan akan ada sesuatu di belakang bas tersebut.... Ia macam budak kecik melekat....( lebiih kurang aksi macam spiderman...) Tapi berpakaian hijau fluorosent.. ( macam vest polis kaler hijau tu )Cahaya lampu kereta aku menyuluh tepat ke arah lembaga tu..Berdasarkan warna bas tu.. aku yakin bas tu ialah bas TRANSNASIONAL.... dan ia di pandu laju..Bila aku tinggikan lampu kereta aku...memang sah... macam budak kecik umur 5 tahun melekat belakang bas tu....sambil mukanya berpusing pusing macam globe yang di putar putar....Aku dah terkejut masa tu bila lembaga tu beraksi demikian...Ia berambut...dan ada kesan hitam pada wajahnya.. macam darah kering...Apa lagi... aku menjarakkan kenderaan aku tu..makin lama makin jauh.....tapi tidaklah sampai lembaga tu tak kelihatan langsung....Beberapa saat kemudian.... bas tu memberi isyarat masuk ke lkiri...." Ehhh... apsal bas nih ikut lorong kiri... ini bukan laluan gi Kota Bharu nih...Bas nih masuk ke kawasan ladang kelapa sawit milik FELCRA....Jarak bas dengan kereta aku dalam 70 m... sebaik sahaja aku sampai di anggap simpang lorong tu.. aku sempat perlahankan kereta aku dan tgk ke mana arah bas tu.....ehh.. mana ada lorong sini.." aku pun ke depan.. dan tgk memang takder lorong pun sepanjang 100 meter tu..." Bas tu masuk lorong mana tadi...? Rsanya lorong nih dah..>"Masa tu aku dah tak sedap duduk.. teringat budak kecik melekat.. dan bas tu hilang macam tu sahaja.... Tambah pulak dengan ladang kelapa sawit yang sememangya menyeramkan..dan bunyi daun kelapa sawit bergeseran menyebabkan aku terus pecut ke KB...dan hari ini.. aku bangun lepas Zohor tadi selepas sampai jam 8 pagi di KB

Reply #1 Uncle_K's post

Uncle mimpi je kot...

kalo ko nk tau i2la CEMPERIT.............

Apa la Uncle ni, tu kan makhluk kuning Diji, lekat kat belakang bas...leh la depa dapat coverage diji huhuhu

aku nk gelak...hahaha

cite ini adalah rekaan semata mata....bla...bla...bla...

Follow Us

Reply #5 ahmad_fazill's post

jgn gelak lelebih adik mad

DIGI ????

Aduh... Aku terkena lagi ke?

dari pengalaman aku.. perkara misteri macam nih biasanya berlaku bila nak menghampiri time subuh...

apa sebabnya mereka tonjolkan diri waktu macam nih ye..

ingat kan uncle seekers tuh

ha;a mmg kat kelantan ada bas trans ada iklan digi melekat kat belakang bas,

Reply #12 ctredzuan's post

Tidak...........!!!!!!!!!!!!!!!!1

tak tau nak komen mende

hehehe.. koleksi citer2 merepek uncle K.. kipidap!

Originally posted by ctredzuan at 2-1-2008 05:21 PM
ha;a mmg kat kelantan ada bas trans ada iklan digi melekat kat belakang bas,

kah kah.. ye ker...

Originally posted by nik2121 at 2-1-2008 05:47 PM
Tidak...........!!!!!!!!!!!!!!!!1

terkena juga akhirnya         

... cian betul aku ko POk NIk

apalah la pakcik k ni.. xde cite yg lebih seram ke... pakcik k buat kisah cinta remaja lagi bagus la

apekah benda ituuuuuu???