CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: unggas

Sapa orang Teluk Intan.. ..

Originally posted by shahx at 2-2-2008 08:26 AM

akukuar nak beli kupon, balik kat kete dah ade surat saman. cepat tul diorg...

pekerja cemerlang tu.

Reply #161 neeziee's post

leh dapat melintang tak

eima org baru kat sini...
eima nak mintak tolong ngan orang teluk intan...

eima nak beli umah terrace area teluk intan, boleh tak kalau ada sesiapa yg baik hati bagi no telephone developer yg tgh wat projek utk umah terrace tu... sbb. eima skg kat k.l... eima dah dpt satu tp. double storey kat taman melor.. kalau boleh eima nak single storey jer...

harap kawan2 kat sini leh tlg eima.... kot2 ada yg keje ngan developer company ke...

Rate

1

Originally posted by eima80 at 20-2-2008 01:32 PM
eima org baru kat sini...
eima nak mintak tolong ngan orang teluk intan...

eima nak beli umah terrace area teluk intan, boleh tak kalau ada sesiapa yg baik hati bagi no telephone developer ...

wa ada kat ganu.. ..jadi klu nak tau kena tunggu wa balik teluk intan laaaa.. ..

biasa dengo nama taman melor tue.. ..area nak g kg bahagia.. ..dekat dng loji n balai polis teluk intan.. ..

selesa gak klu dapat umah kat area tue.. ..cantik pon memang cantik.. ..dekat dng hospital.. ..dekat dng sekolah juga.. ..klu nak ke pekan teluk intan 10 minit jerk.. ..

Rate

1

aku balik pilihanraya ni, tapi taman melor tu kat ne? dekat dengan taman ros ke? jalan padang tembak?

Originally posted by TheOne at 20-2-2008 03:33 PM
aku balik pilihanraya ni, tapi taman melor tu kat ne? dekat dengan taman ros ke? jalan padang tembak?

bukan laaa.. ..dekat balai polis baru. ..jln nak g kg bahagia.. ..

Follow Us
oohhh yang lepas jambatan tu yer? insyaallah, kalo sempat aku ronda ke situ

Balas #163 eima80\ catat

last year ada la dpt flyer pemaju nak jual rumah, teres setingkat la jugak, rege dalam 80k. kalu tak silap area belakang balai bomba........... taman kopi kot nama dia. tapi kat situ banyak bangsa cina la.

taman melur tu rasanyer yg teres setingkat derang tak buat dah kot, la nih tengah rata tanah nak wat double storey lak................ raye cina ari tu aku ada la nengok kawasan yg dah kene sodok tu, agak2 nyer kawasan tu kot................

mmm... memang betul taman melor tu dekat dgn balai polis jalan nak ke kg bahagia...

smlm eima ada call dia punya staff, punya lah sombong, suruh fax brosher pun tak mau... menyampah!!!! lps tu eima call satu lagi no. barulah org tu fax kan.. tak taulah mcm mana dia attend clien kalau budi bahasa mcm tu..... yg taman melor tu mmg double storey terrace... single buat masa ni mmg tak der lagi....

eima ingat nak sewakan jer kalau beli umah kat teluk intan tu....

Reply #164 unggas's post

waaa... jauhnya kat ganu....

Reply #169 eima80's post

nak buat umah sewa . . .  ekonomik ke
kat TI sewa umah teres 3 bilik bapa aarr
kalau ekonomik minat gak nak buat umah sewa ni

Kabare wong teluk intan , eneng wong jowo?

Aku selepas Ipoh , Teluk Intan , second best town . Sebab banyak makanan makanan sedap.

Kat Teluk Intan , pilihan makanan yang pasti aku jamah kalu aku ke sana

Gulam Rasul
Mastam Ghani
Mee Jawa Speedy Road
Roti Canai Speedy Road (dah tak pasti mana depa pi) , kuah banjir sambal lebih . perghhhh berdesing.
Nasi Lemak tepi Bus Station (klu tengah malam , era 90 an , tak tahu ada lagi atau tidak , sambil makan sambil dengar radiogram)
Laksa Hawaiiiiii
Ayer Bandong dan Kacang Rebus kat luar Bas Station

Isk isk bila lagi la aku nak ke Teluk Intan.

Baru perasan , Unggas Orang Kg Selabak. A-A , banyak kawan kat situ.
Kwe wong jowo ka Unggas?

[ Last edited by  anti_aktivis at 18-4-2008 03:02 PM ]

Rate

1

kat gulam rasul tu, apa lauk/hidangan/makanan yang paling sedap?  hari tu ada makan nasi kandar kat sana tapi tak rasa sedap.  jadi, nak tau le kot-kot hari tu tak ambik hidangan special, sebab tu rasa tak sedap.

Balas #173 Gemukkkkkkk\ catat

aku................ lepas dengar citer akunyer biras...... langsung tak makan dah kat gulam nih

Originally posted by srida at 18-4-2008 03:45 PM
aku................ lepas dengar citer akunyer biras...... langsung tak makan dah kat gulam nih

Cam na ye , ok la aku cerita pasal penjual cendol kat tempat aku.

Dulu ada satu makcik tu kat utara te , dia jual cendol dengan laksa. Perghhhhhhh marvelous sedap sekali. Aku jadi pelanggan tetap dia  dan bleh kata hampir tiap  tiap sabtu tengahhari (satu family pi) melantok kat situ..  (tengahhari makan laksa). Perniagaan dia cukup laku . sentiasa penuh walaupun bawah pokok aja. Pendek cerita selepas hampir setahun jadi pelanggan dia , tup tup tutup kedai. Aku tanya orang kawasan situ , kenapa dia tutup , depa kata jumlah pelanggan makcik tu drop giler (aku tak perasan rupanya) sebab cerita makcik tu bubuh cacing dalam cendol. Isk isk isk. Takkan la makcik tu bubuh cacing dalam cendol , takkan la sebagai muslim dia sanggup pedajal orang lain (bagi aku makcik tu dianayai sebab semua dengar atas dengar).  Lagi pun cerita pasal cacing dalam cendol ni top giler dan selalu diguna kalau nak jatuhkan perniagaan orang lain , lebih lebih lagi kalau kedai cendol tu laku. Bagi aku buah mulut orang tak bleh percaya sangat .

Hat Gulam tu pun aku ada dengar , aku buat derk aja , sebab bila ditanya depa dapat tau mana , depa habaq kawan depa habaq. Anyhow socall peristiwa kat gulam tu , bagi aku pasti terjadi kat mana mana , tinggal kita nampak atau tidak.

apa ceritanya kat tempat tu?  aku baru 1 kali je makan kat sana.

Reply #176 Gemukkkkkkk's post

aa la
cam ada citer menarik je

tak tau le.aku makan rilek je.takde dgr cerita apa pun.

tadik dah tulis........... tak kuar la plak...

biras aku citer direct ke aku... dia kat masa dato hassan or harun din (tak hengat yg mana satu) wat ceramah kat teluk intan ngan kor agama tentera tu dan redzuan tee abdullah. Derang diajak makan di gulam rasul yang kat mediklinik shahrol tu.

Biras aku dah turun kete bersama ajk lain tapi dato' nih tak turun lak. Derang tanya apsal. Dia kata "bleh makan kat tempat lain tak" Sebab 'ada' benda besar tengah mengangkang restoren tu nun tinggi di atas....."

Kor agama tu pun pandang atas dan angguk2masuk balik dalam kete. Yang lain pun ikut sama termasuklah biras aku walaupun dia kata tak nampak per..pun

Itu ler citernyer... kalu dia tipu, aku pun tipu korang la.............

Tapi aku tetap tak akan makan kat sana walaupun biras aku tak citer bende2 nih kat aku. Walaupun dulu gulam nih la yang aku selalu dok pi ngan ayah aku...........

Rate

1

tingkat atas kompleks aik aik ni dulu ada studio jamming & arked.
tempat kawan2 melepak pas skolah.
kalau diorang ponteng pun kat sini jugalah.
abis skolah je aku tau dah kemana diorang pegi.
aku tak berani nak ponteng.takut.hehe.
sekarang cam seram je nak pergi tengok.
dah kosong kot..