CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ctredzuan

MASALAH PENIAGA ONLINE - jom kongsi cerita!!

Reply #102 ctredzuan's post

saya pulak yg mendidih darah dgr your story. saya belum go online, tgh buat webpage, well it's good baca komen2 kat sini, blh ambil iktibar. Tapi saya jual direct pun ada org tipu saya....prsoduk saya di tukar botol dan digantikan dgn air paip aje, pastu dia kata produk saya dah rosak. saya htr ke lab, buat analisis, baru tau ia hanyala H2o saja. Saya tanya dia, awak tukarkan produk saya dgn air paip ke?, dia kata tak... tapi insist nakkan ganti. Tapi saya gantikan jugak....but no more la doing bisness ngan org mcm tu....

a'kum
bagi peniaga internet ataupun online anda semua perlukan email adress untuk mengiklankan/mempromosikan perniagaan anda bukan?

kami mempunyai beribu-ribu email address yang berdaftar di malaysia(malah berjuta email address luar negara spt us,uk or australia).Hendak beli dipasaran bukannya senang nak dapatkan semua ini.Jadi sebagai alternative kami memasarkan email address tersebut dengan harga yang amat murah iaitu rm 4.00 untuk 1000 email address.

macamana nak beli?

Kami dah set up satu system untuk memudahkan para pelanggan kami.Hanya perlu sms dan file email tersebut
(dalam bentuk excel) akan terus dihantar ke alamat email anda dalam masa kurang 1 minit.mudah bukan??

Caranya begini :-

1.Email berdaftar di malaysia 1 (1100 email)

SMS -----    Lotus < jarak > Doc < jarak > M1< jarak > alamat email anda

Hantar ke 33886

2. Email berdaftar di malaysia 2 (1200 email address)
SMS -----    Lotus < jarak > Doc < jarak > M2 <jarak > alamat email anda

Hantar ke 33886

3. Email berdaftar di malaysia utk kakitangan kerajaan (.gov) 500 email address
SMS -----    Lotus < jarak > Doc <jarak > gov < jarak > alamat email anda

Hantar ke 33886

Kpd mod...ini bukannya ilklan kosong...tapi untuk faedah kita bersama untuk perniagaan internet.maaf yer

Reply #122 SANKURIANG's post

tak elok nya tipu dengan buh air paip yek, sanku jual air tenaga ke? atau jual apa?

Originally posted by TanSriJess at 18-2-2008 01:26 PM
a'kum
bagi peniaga internet ataupun online anda semua perlukan email adress untuk mengiklankan/mempromosikan perniagaan anda bukan?

kami mempunyai beribu-ribu email address yang berdaftar di  ...

tansri, tak paham lah.. cemana dia berfungsi yek?

Reply #125 ctredzuan's post

tansri tu jual email address org kak ct
email address tu boleh gune utk tujuan promosi.

oo..maknanya kita kena email sendiri setiap promosi ke atau tansri yg emailkan ? hehe.. tak bape jelas, tapi org yg terima email kita tu senang tak ngan penerimaan tu,nanti kang di anggap scam

Follow Us
Kalau dapat customers yg duduk kat kawasan pendalaman tu baik korang reject je order. Member aku dah kena, dapat order tapi bila hantar guna Pos Laju, lambat sampai. Bila sampai, dia tak kasi terus kat alamat customer. Dia taruk kat Pejabat Pos bandar / pekan yg terdekat. Jadi customer kena collect kat Pejabat Pos...Then customer pulak marah2 kata dia tipu sebab barang tak sampai2, padahal bukan salah dia...

Ada tu pakai Pos Laju nak hantar kat Putrajaya tapi lepas seminggu baru sampai. Apa cerita ni....Baik bagi je face to face lagi cepat....

Korang pernah kena tak barang lambat sampai? Apa korang buat utk elakkan masalah ni @ mengurangkan perasaan marah customers, walaupun bukan korang yg bersalah?

sori off topik jap,

ct, kedai katne? kb kan?
kat pasar siti khadijah ke?

Originally posted by TanSriJess at 18-2-2008 01:26 PM
a'kum

kami mempunyai beribu-ribu email address yang berdaftar di  ...

Takyah la wat camni.. orang menyampah kat kita kalau kita spam. Saya ada mailing list >1000 orang pun saya tak hantar email suka-suka hati. Lagi-lagi kalau yang tak subscribe. Kepada peniaga online tolong jangan spam, ada banyak cara lain untuk mempromosi laman web kita. Terima kasih.

emmmm.. apalah nasib sy ni...   kene tpu dgn website ni www.amazingshopperz.com..
hajat di hati nk bli borong baju kurung nk wat duit tambah utk raya..tp kene tpu plak.. kte order 10 helai.. yg die bg 5 helai je order yg btul... yg lain cam pe je..dh lah kualiti ntah pe2.. saiz baju plak cam abnormal...let say sy order saiz M..tp saiz M diorg ni cam saiz S... and so on..ble mntk tkr je ckp no refund n no exchange.. sedangkan baju yg dior bg tu de yg kotor. xnk mengaku..eeii.. xphmla...ni la org melayu yg x reti meniaga..org lain nk meniaga online, die pun nk meniaga gak... smpai skrg call2 n email x dpt... last time diorg soh je antar bj tu kt raub..sy hantar gak 3 pasang tu coz x cntik n x trendy langsung.. tp smpai ke sudah diorg x collect kt pej pos bentong tu.. next time be careful..sy dh x percaya kt peniaga online ni.. pasni nk cr pemborong yg establish kt jalan tar plak...

saya pon mniaga online gak..mmg bnyak dugaan terutamanya first time buat tu..ada skali tuh amik order dgn org sabah/sarawak. biasa saya buat free post/normal parcel. Tapi kan dh tanya dengan org pos, kalau normal parcel ni sampi brapa hari..org posya pon ckp la kt ckp 2 minggu. Jd saya bgtau customer 2 minggu sampi la. Tup2 lps 2 minggu saya terima call kata tak smpi lg barang. Saya pon check dgn pos office..pas tuh diorg ckp sbulan br sampi..plak dah.. saya pon bgtau planggan la.. pas tu sbulan pon tak smpi lg...tanya lg org pos..diorg ckp biasa normal pos (mlalui laut).. 2 bulan br sampi.. terkedu aku di buatnya..ksian kt planggan..aku rasa brsalah sgt.. klau tau mcm tu aku dh buat pos air parcel je.. klau mcm ni sapa yg bersalah...???

bab2 customer mintak kurang tu biasa la.. lumrah..aku ni plak tak tak sampi hati tak bg kurang.. last2 aku yg rugi..kdg2 amik duit modal jerk..ye la tk tahn kena push dengan pelanggan.. ada plak tuh..dah la kita hantar siap kt opis.. sanggup tawar2 gila2 punya..tak konsider ke kita ssh payah hantar jauh2..

pernah gak jual baju..budak, tapi kalau kualiti yg tak brapa bagus tu, aku akan jual murah la..tak sama dgn org lain jual..sbb ksian dengan pelanggan.. ye la, nnti diorg komplain la..jual mahal. tapi kualiti ko..tu la skang ni serik nak jual baju.. nk stay dengan Cloth diapers je.. harga murah, kualiti tip-top.. pelanggan pon slalu bg feed back ok.. ramai return customer.. tapi jual baju ni mmg ramai la pelanggan yg carik kita.. tapi tu la.. seelok2nya kena beli direct dari supplier, supaya kita dan plagggan puas hati gitu..

pengalaman sbgai pembeli plak...

i) ari tu tringin nk jual tdung.. beli la dgn satu pembekal nih.. masa kita nak order tu, laju jer balas email.. malam ni email.. sok dh dpt repply. Bila dh bayar tuh, 2-3 hari tggu tak dpt reply apa2..kot ye pon ckp la, kami dh dapat pembayaran dari pihak puan ke apa ke...pas tu email tanya..tak jwb2 gak..kol tak dpt.. 5-6 kali kol baru dpt.. tup2 baru nk check email... pas tu ckp dlm 2-3 hr br pos..kot ye pon ckp la dgn plaggan dh trima pmbayaran.. email je pon, bkn kena kuar duit.. tak kisah la nk pos bila2 masa tu..sanggup tunggu punya..

bila dh sampi plak..dia bg smua corak2 yg nenek2 je sesuai pakai.. aku nk jual pon tak ada hati.. last2 aku pakai sndiri je..skang ni aku pon dh imej mcm nenek2..hu..hu
Yg selebihnya nk sedekah aje.. ye la nnti kalu jual plaggan tak suka, imej aku gak yg buruk kan..kan.. pas tu, ada plak anak tudung yang tak cukup.. tapi di sebabkan malas nk cerewet lebih2..aku tak ckp kt diorg..malas dh nk jual tudung nih..

ii) ada satu tuh beli baju bundle..ki..ki.. dia ckp cndition ok.. pas tuh bila sampi.. ada koyak skit.. aku dengan iklasnya tak ckp kat dia..dah yg aku gatal2 nk pg beli kan.. pas tu jahitla.. nasib baik baju kaler itam..tak nmpk la sgt kan..mana nk tau 2 kali pakai.. trus trkoyak yang dh tk dpt nk nolong tu.. padan muka aku..ka..ka..tapi  lps nih mmg tak beli dh kt dia..

Rate

1

k.jue biasa kalau jual, postage tu k.jue soh planggan pilih la, nk buat normal ke, register ke @ pos laju. Lepas pos k.jue akan sms bg tracking no la.. email pon bg skali. At least diorg tak risau sgt kan.. siap ckp brapa hari parcel akan sampi..baru la diorg tak tanya kita bnyak2 kali knapa brg tak sampi2.. tapi ada jgk yg kita dh bgtau..tapi lmbt baru sari dh kol2 kita tanya.. walhal kita dh bg tracking no soh track sndiri.. tapi lps tu k.jue akan track sndiri parcel tu..dah maklumkan kt diorg parcel tu dah ada kt mana skang nih..mcm2 hal la.. kena bnayk2 brsabr ler..

kak jue
mcm2 la la ek..saya ni dh beli saya barang,tapi smpai kehari ni tak smpai2,katanya masalah di negara sana,dah ler saya yg nk kena follow up,dia buat derrrkkkkk je..bila email baru nk bgtau,at least say sorry la kan....ish..ish..sabau jelah...

bab jual online ni,saya jual takdelah markup gila2 ,agak2 boleh dpt untung sket then stok pon jalan ,tu dh cukup baik...nk markup byk2,kadang2 customer pon dh cerdik,dia survey hg tpt lain..astu dia beli sekali jelah kan..

apa2pon,kena byk sabar...sbb kita tak kenal org dalam talian ..hehe...

Post Last Edit by ctredzuan at 31-8-2010 02:29

sy pn ada kena gak dgn penjual online ni..

bln feb taun ni gak lah..sy order dia kata ok,brg dh ada..siap suwu bayar dulu, tp bila

dia dah dpt duit, sms lak yg brg tu akn sampai pengunjung bln mac, awal bln april..sy bole

sabar lg...tp sampai bln 5, bln 6 xde kabar berita, sy sms x balas, bekali2 sy mesej sekali

je dia balas, senang je dia kata, hp dia rosak, yg pelik bila disound pedas pandai lak dia

balas...last2 sy ckp, mukin bg dia RM260 tu jumlah yg sikit tp x bg sy..

dia balas ckp.konon2 cam terperanjatlah sbb.dh suwu adik dia bayarkan balik..

sampai kesudah arini xde pn..malas sy tgk owg cam ni..dlm blog kemain lg..

ni dia blog dia..http://mykidzcollections-ummierhamy.blogspot.com

sonok baca post2 kat sini..ingatkan sy n hubby je menghadap masalah ngan kastemer..rupenye ramai lagi yang kene..sy dh meniaga online since 2005..banyak suka duka pahit manis..sampai menangis, kene maki mcm2 lah..sampi rase mcm dh give up..
tp nk xnak kene harung jugak sbb hubby berenti kerja sbb nk tumpu 100% meniaga online..
harap2 Allah berilah kami kekuatan nak meneruskan perniagaan ni..

zura97, nape awk x gertak diorg?? mcm gertak nk report polis ke?? tribunal tuntutan pengguna ke?? sebab, kes sy mcm awk gak.. br je jd 20.08.2010 lepas.. sy byr utk 10 helai baju rm690.. diorg mmg bg 10 helai tp 5 daripada tu bukan yg sy order!! hehehe..
mesej punye mesej, diorg agree nk exchange 3 helai je..boleh x camtu? dh la baju tu kotor. kualiti ntah pe2..

then saya post balik kt diorg yg sy x nk tu..punye la lama x de respond! geram sgt, 28hb sy hantar email yg bukan ugutan...tp mmg btul sy akn buat klu x de respond.. sy bgtau yg 30.08 sy akan wat report polis+tribunal tuntutan pengguna skali..pakej tu..
29hb tu br diorg respond! diorg ckp, akan post hari ni...then akan refund balik 2 baki baju yg diorg x boleh nk sediakan tu...

so, kesimpulannya sebagai pengguna kte kene gunakan hak kte tau.. walaupun syarikat tu berdaftar.. lg senang nk bawak kes ni..hehehe...
cik zura!! jgn mengalah!! teruskan tuntut duit awk tu!! selamat berjaya~~

miss
mm...ok gak ek..kadang dh bagi duit,janji bukan main..habuk pon tarak...meniaga ribu2,tapi kastemer taknak jaga..sabar jelah..patutlah yg meniaga online kena daftar syarikat skrg kan...

madura
takpe...itu ada meniaga..klu meniaga offline lagi bayk cabaran,nk kena compete dgn pesaing,nk cover utang,nk kena kutip utang ,stok tak jln,kedai takde pelanggan dn mcm2 lagi..online ni ok lagi,sewa dah save,cuma kena tahan tang customer jelah....sbb tak kenal kan,dpt yg kaki klentong tu sabar jelah....yg penting kita dh jalankan perniagaan dgn baik,tang dia tipu tu anggaplah dugaan tuhan...moga2 tabah yer...

huhu...nak share gak pengalaman yg tak seberapa

1. ada customer beli, nak hadiahkan pada adik. suh pos ke umah adik. tapi saya ni tak tau pula alamat tu kawasan pedalaman. 4 hari baru sampai...gelabah la jugak cos customer dok tepon tanya bila nak sampai etc. huhu...kita dah hantar on time tapi kalau pos laju yg ade mslh, apa boleh buat kan? minta maaf jelah.

2. ade plak tu order byk. kebetulan time tu stok dah abis. dah ckp awal2, stok abis, klu nak jugak, kena tunggu 2-3minggu. byk kali tanya, dia setuju. alih2 bila barang sampai, dia wat senyap jek. bagi email tak reply. masuk email ke3, baru reply kata cancel.aduyaiiiii....sabor jelah!!!

3. masalahnya saya ni jenis tak amik deposit. kalau customer nak bayar awal, saya terima je. tapi sedihnya selalu wat order ye2 je nak. bila nak pos, senyap ntah kemana. apa la salahnya klu tak jadi beli, inform awal2?

4. pernah gak terkena ngan supplier ni. order lain, yg sampai lain. teruk pula tu kualiti. bila minta tukar, kata xboleh pasal semua stok kat dia kualiti sama. time amik order, kemain laju & manis mulut reply email. tapi bila payment dah dapat, harammmm!!!!senyap sunyi jek...ternanti2 la kita ni bila nak dpat barang. bila tanya, suh tanya pos malaysia sendiri.aduh..teruknya servis. tobat aku tak amik dah pasni.