CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ctredzuan

MASALAH PENIAGA ONLINE - jom kongsi cerita!!

Reply 140# miss_Selfridge

sy xgertak tp sy sekolahkan dia...tp xtawlah agaknya dia xde perasaan kot..wat vodoh je..

a'ah, kan bungazaleha...
sape nk meniaga online kene daftar syarikat..klu x, kene ambik tindakan nnti~~
tp sy melalui fbook je..kene gak ke?? hehehe..

saya pun terkena gak mcm cmf_comei..hehehe..
mula2 punye la order bukan main lg... last2 sy wat dead line utk byr, alih2 x jd....
saya pun jenis x ambik deposit gak~~

supplier pun satu gak...lain order, lain dapat..pastu nk salahkan kte sbb kte order lambat so org dh ambik?? b4 nk b.in bukan main lg ckp semua redy stock la... pas b.in, hancur~
time tu la baru nk bgtau size ni x de la.. warna ni x de la...macam2..ble ajak jumpe xnk sebab diorg meniaga online..mmg polisi cam tu... eii, geram.. patutnye, ble de prob dgn customer, kene la jaga kte ni...ambik tau masalah..bukan senyap jer n x nk angkat phone..

macam2 masalah peniaga skrg ni..
org berniaga..dia nak berniaga..

Reply 131# miss_Selfridge

baru je klik, website tu dah tak wujud...

a ah..try gak klik td...mmg dh x wujud..iskh2

skrg ni terlalu byk online shop
yg menipu pun byk rasanya
sebagai pembeli sy hanya confident nak membeli dari online shop:
1)registered secara sah dgn SSM
2)nama owner & pendaftaran syarkt ada dlm website
3)dah lama established - yg 3-4 tahun keatas lagi bagus
4)dah established & recommended by org2 yg selalu shop online-kalau web yg pernah masuk TV,majalah,newspaper lagi bagus
5)harga tak terlalu murah,tak terlalu mahal
6)produk tu ada keterangan lengkap (kalau mcm baju sy nak yg ada ukuran full & lengkap)

yg berniaga kat facebook pun ramai,tapi sy tak berapa confident nak membeli,mungkin cara dia org presentkan 'bisnes entiti' dia org bagi sy krg professional

Follow Us
Reply 146# ctredzuan

setuju sgt2sy sebagai pembeli pun kekadang terfikir cam ni bila tgk peniaga2 baru yg hanya ikut2 trend berniaga online nih..
lebih ramai yg 'main2' compare to yg betul2 serius...hmmmm

Reply 145# miss_Selfridge

miss_Selfridge,
kena daftar walau bisnes kat fb je

saya sendiri dah daftar ngan SSM dekat 2 tahun dah
ala..bukannya mahal pun reg ngan SSM tu
klu serius nak bisnes, elokla berdaftar
klu rasa dah tak nak bisnes, takyah renew lesen

Kalau dapat customers yg duduk kat kawasan pendalaman tu baik korang reject je order. Member aku dah ...
MACD Post at 19-2-2008 11:17

bab ni pernah kena....pos ke sabah.  alamat diberi adalah P.O box.  P.O box kan ke tak leh pakai poslaju. call customer tak reply so saya pun pos le guna pos parcel. bila sms no ref...baru customer reply bising sebab hantar pakai pos parcel. kalau ke sabah pos parcel ni dalam 10 hari baru sampai.

disebabkan barang tu idak le mahal sangat....saya pulak masa tu baru nak mula...saya pun setuju ganti barang dan pos lagi sekali guna poslaju. kali ni ke alamat biasa. ada plak alamat rumah biasa. sebelum ni kasi kat saya alamat P.O box.

rugi le sikit....tapi ada hikmahnya. bila dia dpt parcel tu dia puas hati dgn produk dan bayar saya sekali lagi untuk produk yg saya ganti tu.  now dah jadi regular customer plak.

Reply 152# norzyy

pernah jugak hantar pos laju pada alamat po box kat sabah. memang risau barang tak sampai. tapi esoknya dia mesej, kata dah dapat barang. bila check, memang dah deliver dengan jayanya. lega... pas tu second time, orang yang sama jugak. pun tak de masalah. kadang2 tengok post office jugak. kalau alamat ke po box, ada post ofis yang rajin call, suruh collect barang. kadang2 ada yang tinggalkan note je dalam po box tu.

btw, saya tak pernah reject mana2 customer. cuma kalau agak2 akan sampai lambat kat tempat dia orang, saya bagi tau awal2. kalau dia orang nak beli, boleh buat payment. tapi kalau tak mahu, tak apalah. tapi selalunya beli jugaklah pernah jugak hantar barang ke mukah, miri, bintulu, kapit,sarikei, yang jauh2, tapi semua sampai. yang alamatnya rumah panjang pun ada.

teringat iklan pos malaysia, sampai ke pendalaman sabah/sarawak pun dia orang janji boleh hantar. kalau tak sampai, kita ramai2 saman pos malaysia

fun
wah..mmg bagus smpai S&Swk...besar biz ni..heheh...
apa2pon, meniaga offline @online ke,yg penting kena jujur...
klu meniaga tu,duit tu dikira amanah,berkat rezki tu berdasarkan amanah..
tang customer tipu kata brg rosak@ apa ke,tgk la keadaan camna..klu smpai bersaman2,ganti jelah..hikhik..

Tang customer plak,order online mcm nilah..kadang kaler dllm web tak sama cm order..atau spesifikasi yg tepat mcm baju,kata saiz L,tapi bila pakai tak muat...klu rasa2 tak sepdan,elakkan membeli...

bab advertise dlm FB tu, ada yg ok,ada yg KO....yg penting udah2 ler tag orang tu beribu2 kali,klu dia senyap tu maknanya takde minat nk beli la kan...promo gitu2 udah ler...

Reply 153# funz_universe

lagu tu ka? maybe sebab tu la kot customer tu bising kata pos opis kat tempat saya low class sbb tak mo terima poslaju kalau pakai p.o box.  lain pos opis lain ler ragamnya

sy pn ada kena gak dgn penjual online ni..

bln feb taun ni gak lah..sy order dia kata ok,brg dh a ...
zura97 Post at 30-8-2010 07:47

banyak tu..bukan skit..1 ringgit duit cust pon kena bg balik..haih dunia2..dia ingat klau buat mcm tu org tak tau la kot.. tapi mmg susah kalau tempah pre-order nih.. slalu je lambat..bagi tarikh ETA slalu tak betul...klau sminggu dua lewat tak pe la..kalau dh brbulan2..jauhi la.. bukan apa..kita pon nak cari duit kan.. kalau tak de barang dalam masa sbulan..mksudnya..sbulan la tak de sales..

a ah..try gak klik td...mmg dh x wujud..iskh2
hamliana Post at 31-8-2010 06:55

awat saya klik boleh jer..http://www.amazingshopperz.com/?lang=my&id=1&mnu=1
Tapi memang peniaga wholesale mcm ni la.. apa yang tak terjual dia bg smua kt customer..siap tulis tak boleh pilih design..last2 dapat design yang ntah apa2 ntah..

erm..sy sungguh rasa terkilan dgn sikap peniaga online yg buat onar ni
org jual wholesale, dia pun nak buat wholesale gak
tulis note kemain lg cam dia bagus
tapi servis haprak!

time order kemain laju reply email
ayat pun manis je
bila nak byr bla bla bla
bila dah byr, boleh kata barang kita nak tu tade
supplier dia kata salah tgk kod
sakitnya hati...ingatkan semua ready stock since awal2 kata ready stock
siap mention dlm blog, kalau dah abis, gambar akan didelete bla bla bla
rupanya org tengah jek....sungguh sakit ati aku!!!

pastu suh amik yg lain..bila tak nak, senyap sunyi
duit dah amik! pulangkan jelah duit tu, htr yg ada je.
tapi aku dah gelabah dia senyap sunyi gitu, aku pun kata, ok, boleh la bg yg tu pun
pun senyap sunyi!
htr sms xreply pdhal masa order siap boleh call borak2 lg
prfhhhhhhhh!!!!!
bila aku bising bila nak htr, pun tak ckp pape
nasib barang sampai hari terakhir, pagi.
tp tak puas ati sungguh tgk kualitinya
aku sakit ati, aku jual murah2 je
asal lepas modal

wahai peniaga2 online semua,
tolongla jaga sikap & servis korang
klu rasa ego tuh tinggi, bongkak sgt walhal tade pape
takleh nak jaga servis ngan customer
tak pyh la jadi peniaga online.
org gini la yg bunuh kepercayaan customers lain.

cmf comei
tau takpe..mostly byk yg org tgh,amik order bkn main,astu brg tak smpai2..pending berbulan2....buat diam je..sabr jelah...

susah nk ckp la,kadang bg hrga borong pon mcm hrga kedai,so mcm mana nk meniaga...dia pon jadi org tengah,bkn supplier pon...tapi ,gitau kata hg borong..klu beli kt butik ,bule dpt kurang lagi...mcm2 la...

Reply 158# cmf_comei
awak, sy ingat saya je de prob mcm tu.... emm, mmg terkena la kte ni.. ingat x sy ckp sy nk mntk refund kt wholesaler online tu... die refund harga 2 baju tu rm140... yg lagi 1 die ckp dh post isnin hari tu...

then, sy mntk no tracking langsung die x nk angkat phone..siap off lg hp...kemudian, sy bgtau yg sy mmg akan wat report jugak...
next day die bagi no tracking.. sy check kt post malaysia, no tu x valid!! ya ampun... sy email lg skali, die ckp brg dh lama smpai kt rumah sy n die plak tuduh sy penipu.... walhal, hari2 sy dok rumah tunggu parcel tu...pos malaysia kt rumah sy ni mmg rajin.. xpernah miss hantar parcel... masalah nye, no parcel tu x wujud..

sy mesej lg, mlm tu die email die ckp die xkan layan org mcm sy...kemudian die panggil saya anjing tersepit??
kurang ajar betul... customer service mcm apa je! br sy x smpai2.. mgu depan dh raya... nnt sy nk dedahkan website yg kurang ajar n email yg diorg bg tu.. isnin ni mmg sy akan ambil tindakan... sy dh bg peluang utk diorg betulkan diri...tp maki sy ni, customer yg bg diorg rezeki... hanya Tuhan yg Maha Esa dapat membalas perbuatan mereka.. insyallah..

Reply 155# julia5094

Julia.... website tu dh boleh click....cuma die dh delete post pasal baju kurung tu la...and die masuk plak brg baru..
ala...yg amazingshopper tu, diorg ni pun bukan betul2 wholesaler... org tengah jugak...

sbb gambar yg diorg bagi tu sebijik mcm website yg btul2 syarikat establish ni : www.assyaimashoppe.com....sebab sy dh call mereka n layanan mereka sangat bagus, ok...mmg customer service sgt bagus... call je, diorg terus pick up...and bgtau stock mane ada n xde....layanan mereka x kira masa, k..siap sy bgtau nk g raub ambik stock, diorg ok je...
yg amazingshopperz tu x habis2 nk bgtau yg  diorg x jumpe customer.. diorg online based... so what?? ble ada masalah, kene la jumpe...ni x, bg mcm2 alasan.. siap panggil org anjing n sruh sy bertaubat bagai... ya Ampun... diorg nk islamic dgn sy, sebaliknye panggil sy mcm2....

ni 1st time jumpe wholesaler cam ni.. sbb so far, yg lain semua ok... saya mmg x halalkan duit yg diorg terima tu.. walaupun sesen.. sy bukan pertama kali wat online business ni..
tujuan kte dedahkan ni bukan nk aib kan sape2... hanya nk semua org sedar...dan tau hak masing2.. sy hampir gak, ada org nk wat report psl sy sbb wholeseller sengal tu, dh semingu lebih x antar brg.. penipu besar! last2 sy pulangkan balik duit yg diorg dh b.in..tp lepas sy explain, alhamdulillah die fhm... ni sy kene tanggung rugi gak...mungkin ni dugaan utk sy...

aku lagi frust, dah la regular kastermer face to face dgn online seller ni..ada ke patot baru2 ni dia kasi aku sample unit of the product, lepas tu manjang jer tak cukop produk..abis la lmbt la..nxt week laa... walhal aku regular tau..aku beli bukan siket2 mau cecah ribu2..

Reply 157# bungazaleha

bunga,
ekceli ni dah kali ke-2 saya terkena dgn peniaga ni
1st time ari tu, wat pre-order
kunun sekejap je, 2minggu je tunggu. pastu delay sampai berbulan2
dia pun senyap je, tade nak inform kita ke apa
saya sabar je la pasal time tu 1st time amik barang byk tru online
masuk bulan ke-3 (lebih kurang), saya tanya pasal barang saya order dulu apa cerita?
boleh dia kata dia terlupa?
sungguh tak bertanggungjawab la gini kan?

pastu baru2 ni saya try amik brg lagi dgn dia
kali ni saya make sure brg tu ready stock, bukan pre-order (dah serik)
dia pun kata ade kedai baby, so saya pun rasa boleh la try lagi skali
dia pun bg jaminan, siap tepon bagai
manis tak hengat!
alih2 terkena jugak kali ni..
serik dah, pasni mmg takkan deal dah ngan dia :@

sungguh rasa serik..pasni saya kena gi sendiri kat GM Plaza tu
ari tu plannya nakg tapi sebab anak sakit, terpaksa la main order online je
alih2 terkena jugak..prfhhhh