CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: WakDaeng

Bugis ~ Makassar - Lokasi strategik di wilayah timur (Merged - speak)

Hari Kedua- Malino Highland ala-ala cameron Highland . Ada ladang teh ,sayur-sayuran dan buah markisa. Ini pintu masuknya, Masa pak supir snap gambar, masa tu lah motor ni lalu. Ish mengacau betul.

Ladang teh di Malino- takle lawan dengan cameron highland- dingin gak cuaca nya disini

Buah Markisa- first time tengok, selalu minum jus nya aje

Kami juga dijemput melihat majlis khatam quran untuk anak-anak makasar -mungkin adat bugis kot di Malino. Meriah sungguh siap ada karoke lagi dan bebudak tu macam pengantin.

Reply 80# dara41

Sedapnya makanan ni. Apa nama restorannya tu ? Saya kalu blh nak hotel yg dekat2  aje jln kakinya kat tpt2 shopping tu.  Bukannya apa senang nak gi berkali-kali . Bab shopping ni biasanya saya seorg aje yg beria. Suami tak berapa nak ikut begitu jugak dgn anak2 . Tpt shopping tu biasanya tutup kul berapa ya .Kalu naik teksi kt sana ok ke ?

Reply 85# adaraish

Kalau ikut pakej, dinner makan kat sinilah,  nama restoran tu Restoran Mariamar dekat dengan hotel Denpasar. Buka pukul 11.30am- malam. Hidangan stail ala-carte. Kalau duduk di hotel tu, driver boleh hantarkan  atau pun naik teksi aje, charge rupiah 10k or RM 3.00 je. Teksi atau beca memang banyak didepan hotel tu, takde masalah.Nak shopping pun just melintas je didepan. Shopping complek ala-ala one utama lagi.

Follow Us
Reply 76# dara41

Geram betul tengok rama2 ni. Saya ni pengumpul insects termasuk rama2. Ada koleksi sendiri sejak dari darjah 6 lagi. Berapa agaknya ya harga rama2 kat situ ?

Hai kalu ikutkan  hati nak terjah aje. Nasib anak ada exam . So kena tunggu lah pulak. Cuti sekolah bln 6 ni dah nak ke jogjakarta pulak. Hi sabar-sabar.

Tak salah saya you pernah ke jogja kan ? So mana yg satu lagi best.

Reply 87# adaraish

Bantimurung waterfall , memang tempat rama-rama , banyak sungguh dan berwarna-warni. Di tepi jalan masuk tu ada pelbagai koleksi rama-rama yang dijual dalam bentuk key-chain, frame rama-rama, t-shirt rama-rama, poskad rama-rama or fridge magent. Apa sajalah pasal rerama, ni lah tempatnya. Kena beli juga kat sini j, kat town takde jual.

Jogya saya dah pergi dulu dan akan pergi bersama keluarga pulak lagi insa' Allah pada bulan 12 dec  ni, naik MAS, offer tiket  RM195 (return)Dalam  banyak tempat di indonesia saya dah pergi, Palembang,Medan, Padang, Bali, Surabaya,Yogja,Jakarta, Bandung, saya rasa paling best nak shopping Yogjalah aman je tak macam Jakarta or Bandung macet memanjang, sulaman menarik diPadang dan makassar ok gak nak shopping or tenguk view dan tempat ini tak sesibuk di jakarta.Shopping pun murah sebab orang Malaysia tertumpu kat Jakarta dan Bandung je.

Reply  dara41

saya guess ok . YG pakai t -shirt warna merah dan berambut warna hitam  ...
adaraish Post at 11-5-2010 20:57

Silap oranglah, saya yang berspek hitam tu.

Post Last Edit by jasa_wisata at 12-5-2010 07:41

Jika anda pergi ke Makassar (Sulawesi Selatan) .... jangan lupa untuk pergi ke Tanah Toraja (Suku_Toraja) ..

Tanah Toraja ..... kurang lebih 6 -8 jam perjalanan dengan menggunakan kereta dari Makassar. Adat istiadat Suku Toraja ini sangat unik, terutama saat upacara ritual penguburan/pemakaman ((Photo Gallerry Tanah Toraja) ...

jswisata28@gamil.com

Reply 90# jasa_wisata

You ada buat pakej di makasar ke ?

sape2 yg bolh bg contk pak supir dkt makasar....

sape2 yg bolh bg contk pak supir dkt makasar....
raze86 Post at 15-6-2010 22:30

Raze, boleh refer reply saya yang terdahulu ni, diaorang ada jugak supir kalau tak silap saya. Sebelum saya pergi saya dulu saya dah contact a few tour agents disana , harga mereka berbeza dan cuma yang ini saya rasa budget dan berbaloi gak

Reply 51# adaraish

PT. MARIKI WISATA TOURS & TRAVEL SVC
Jl. G. Lompobattang No.56, Makassar
Telp    : (+62411) 3651446 / 3651447 / 2595951
Email  : info@marikiwisata.com
Contact person   : anshar  or Achi

Hp : +62813 5555 2851 / +62815 2154 1908

TANA TORAJA sangat amazing..haritu pergi Makasaar sama dgn kak dara 23-26 APR..mesti satu flight kan kita? dari MAKASSAR terus amik tour ke TORAJA..banyak tour ada kat luar airport..boleh pilih..tapi memang mahal...kitaorg 2 org jer sebab tula rasa mahal..klu lagi ramai kos kereta boleh dijimatkan...tour kitaorg amik tu dalam RM1100 untuk 3 hari 2 malam...tapi klu nak puas di TORAJA at least 4 hari 3 malam..sebab hari last n hari pertama di kira hari perjalanan...jauh gak dr makassar..merestasi banyak kabupaten(daerah)..pakej tu termasuk

KERETA AVANZA
DRIVER
TOURIST GUIDE kat TORAJA
TIKET MASUK
HOTEL yang SELESA n cantikla gak..takde bintang tapi OKLA
breakfast

makan semua sendiri...yang menyebabkan mahal ialah transport n driver tu...klu 4 org paling ok...

TORAJA memang sangat cantik...landskap mmg sangat cantik..org dia baik2...majoriti bukan ISLAM..makan memang susah nak dapat 100% halal sebab mana2 ada jual daging babi..daging babi fav diorg...esp kedai bakso babi mmg sgt banyak...kitaorg makan benda2 vege jer...okla klu travelling ni makan just utk isi perut jer sebab perlukan tenaga..balik malaysia nanti bantaila makanan apa nak makan....

yang paling unik pergi ke gua di mana keranda2 bersepah2 dalam gua..ada yg pecah dan terkeluarla segala tulang dan tengkorang..yg masih ada darah2 gelap tu pun ada...memang sangat mengerikan...kitaorg masuk gua tu ala2 nak senja dan masuk jauh ke dalam gua..memang gelap..pakcik guide bawak lampu..kita ikut dekat2 dgn dia sebab dia jalan laju..dia dah biasa selok belok gua tu..siap ada ruang nak masuk tu kena tunduk sampai pinggang lagi..ada banyak keranda n tengkorak..sgt mengerikan...tapi mmg best dan unik..

TORAJA ni macam satu daerah yg besar dengan 2 pekan agak besar MAKALE dan RANTAPAO....semua penduduk daerah ni adalah org toraja..bentuk rumah sangat cantik dan unik...padi teres dia jauh lebih cantik dari BALI sebab tetiba tengah2 tu ada batu original yg besar..dan diorg pahat2 batu tu buat lubang untuk letak keranda mayat famili diaorg...so,kubur kat mana2 pun ada..pantang ada batu besar..semua akan kena pahat..gigihkan diaorg?

nanti sambung lagi..ada byk pic menarik nak disharekan..

Reply 94# KoSe

Yg rm1100 tu utk 2 org kan, kalu ramai berapa agak. Saya dah plan nak kesana selama 9 hari termasuk hari pergi dan balik pd awal tahun depan . Kalu kita sewa kereta plus driver macam yg biasa di buat kat jakarta dan bandung tu , ada ke ? or mesti ambil jugak pakej depa ni yg termasuk dgn hotel dan tour guide sekali.

My rombongan melibatkan 4 dewasa dan 3 kanak2.
Apa pandangan you dlm kes saya ni.

tq dara....x sabar nk p....

Reply 96# raze86

Bila nak pergi ni? bawalah cerita menarik  dari sana  bila balik nanti, boleh buat reference pada sesiapa yang dah plan nak kesana nanti ya. Anyway selamat bercuti....

TANA TORAJA sangat amazing..haritu pergi Makasaar sama dgn kak dara 23-26 APR..mesti satu flight kan ...
KoSe Post at 18-6-2010 00:18

kose_ memang kita sama flight tapi tak camlah awak yang mana satu?masa tu ramai gak penumpang Indon dalam flight tu,
dengar2  makan angin lkat genting dan balik dari sana pun sama jugakkan. Memang saya terkilan tak sempat nak pegi Tanah Toraja tu, mungkin di lain masa nanti.

Wah kose_ cerita pasal Makassar tak abis lagi, dah nak pulak ke Guilin, ganas gak  vocation awak ni

Sesiap yg pi makassar dan teroja ni tolonglah buat laporan sbb saya dah beli tiket kesana pd raya cina tahun depan.  Saya plan nak ke teroja sekali . Jumlah hari perjalanan saya seminggu.

makassar ni 4 jam ye dari lcct? hari tu saja sembang dgn orang sebelah nak ke makassar..jauh nya 4 jam