CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7191|Reply: 33

Kenapa anda suka kucing ?

untuk yang minat pada binatang jenis ini sahaja ye. soklan dari aku, kenapa korang mesti minat kat kucing sampai sanggup perabis reta benda untuk kucing ? hehe... tak pada binatang lain, contohnya arnab ke, kan comel jugak tu, kuda ke, kiut apa kuda neh. boleh kata banyak orang suka kat kucing. tp ade kelas2 dia suka nie ye dak. ada yg suka saja, bela nya tidak. ada yg suka dan bela tp tak brapa nak jaga binatang tu, sampai kotor bagai. ada yg benci sampai langgar2 katanya. ada yg sanggup mengabdkan diri untuk binatang ni sampai sanggup tak makan tak minum janji si kucing binatang peliharaan tak sakit sbb tak makan. ada yg bela sampai penuh satu rumah kucing cam aku tengok kat astro, lupa dah rancangan apa. yg si rosyam noor jadi host tue. lama dah cerita nie. gila bapak banyak kucing dia. aku pun tak terbela camtu.

oke, pendek cerita, kenapa korang suka kat kucing ?

Balas #1 Cageda_AM2_FX\ catat

pendek kata  putra suka kucing ni tidak ada sebab.. maybe Allah yang bagi sifat suka akan binatang ni pada diri putra.. lahir sendiri.. maybe sebab kecik lg putra dah dididik dengan binatang ni.. memang putra bukan animal lover but i will try da best to be animal lover..

sebab ianya sebahagian dari Sunnah dan merupakan binatang kesayangan Baginda S.A.W...boleh dapat keberkatan begitu...sebab kucing ni selalu mendoakan tuannya murah rezeki..Elhamdolillah....ahaksz...

kalau sembahyang tak, pose selang seli, syariat amik yg suka aje, aurat tak tutup, agak agak cukup syarat tak untuk kucing2 ni mendoakan tuan dia ? hehe... aku rasa kucing tu akan mendoakan untuk tuan dia supaya cepat2 jumpa jalan yg betul dan tobat. hehe...

P/S : ko ni rev, aku tengok sana sini ko ade. hehe...

Balas #3 revolusi_30\ catat

alhamdulillah.. tapi lebih baik kita tunaikan fardu ain yg sememangnya wajib dahulu

Chiko suka kucing dari kecil lagi. Tapi... kalau tanya sebab, tak ada kot. Perasaan tuu memang ada dalam diri Chiko. Bila tengok kucing je, kesian sangat dan kalau dah bela.... rasa sayang sangat. Chiko sanggup tak makan asalkan kucing Chiko makan kalau case malas pi kedai cari ikan atau makanan dia. . Mungkin itu anugerah Tuhan sbb Chiko hairan kalau ada manusia yg bersifat zalim pada binatang.... .

Follow Us
hemmm sebab suka kucing??

setiap kali tengok kucing, aku rasa macam ada sesuatu..mungkin itulah sebabnya aku suka kucing kot

boocik sayang semua haiwan termasuklah kucing sebab mereka adalah makhluk ciptaan Allah yang perlu kita sayangi dan hormati....

sebagai manusia, makhluk Allah yang lebih berakal, adalah menjadi tanggungjawab kita menghormati dan menjaga makhluk Allah yang lain....

sifat semulajadi yg dianugerahi Allah swt.
hati cepat terasa belas kasihan bila tgk kucing...
boleh menitiskan airmata bila tgk kesengsaraan kucing.

tataw laa naper aku suka kuceng.. yg aku tau.. aku suka kuceng..

mi rasa, overall bagi cat lover, memang takde specific reason kenapa suka kucing..perasaan yg hadir memang anugerah Allah swt secara semulajadi, dan tak ter'explain' kenapa perasaan tu hadir, bukan sekadar sbb fizikal kucing comel, cute or gebu..sbb, ada jugak people yg suka kucing tp bersyarat, suka kucing yg comel2 n gebu2 sahaja, suka kucing yg ada class sahaja, suka kucing yg bulu kembang shaja, memanglah azali sifat manusia sukakan yang cantik, itu tak dinafikan..tapi bagi mi itu bukan betul2 cat lover..cat lover yang sejati bagi mi ialah hamba Allah yg sayangkan kucing tak kira asal usul kucing tu, keturunan, jenis, ekor kontot ker, kucing kurap ker, kucing jalanan ker..semua disukai & disayangi..dan itulah baru cat lover...ini perception mi on cat lover ..

sekadar pandangan..:victory: :victory:

[ Last edited by  mimi_19 at 11-2-2008 12:47 PM ]

tak suka...tapi sayang...sayang yang amat

tatau la. semulajadi suka kot. satu lagi haiwan yg haku suka chimpanzee. adorable la diorang neh huhu... kalo la bulih ku bela seekor dua .

korang tak da ke pengalaman pahit manis dengan kucing kesayangan korang ?

Reply #14 Cageda_AM2_FX's post

kebykannya pengalaman manis
yg pahit time dorg sakit demam and kena ulser..tak tdo malam
sndiri pun terasa sakit..

fire fly suke semua binatang ....kucing sebab boleh hilangkan stress.... terhibur tengok gelagat diorg main.... kalau marah kat diorg , diorg tak jawab bailik... lagi 1 sebab tak boleh bele puppy
pernah perhabih beli vitamin sebab nak tengok my cat sihat mase bunting.... bile keluar baby pon sihat sihat sian my cat nak beranak
paling tak best kene give away my cat sebab sakit.... hanya gambar menjadi kenangan

terlalu sukar dimengertikan mengapa aku suka kucing..
sejak dari azali lagi ku suka dan sayang kucing..

Originally posted by mimi_19 at 11-2-2008 12:45 PM
mi rasa, overall bagi cat lover, memang takde specific reason kenapa suka kucing..perasaan yg hadir memang anugerah Allah swt secara semulajadi, dan tak ter'explain' kenapa perasaan tu hadir, buk ...

betul cakap ko, ade sesetengah orang hanya suka kucing yg gemok gemok dan gebu saja. yang tepi longkang dey
all tak pandang. ish ish ish .....

ramai yg suka sejak semula jadi ye. lahir lahir terus suka kucing. hehe...

Originally posted by meowlin at 12-2-2008 01:51 AM
terlalu sukar dimengertikan mengapa aku suka kucing..
sejak dari azali lagi ku suka dan sayang kucing..

sejak azali ? ish ish ish .... dasat tu meowlin. we all kat sini pun tak sehebat gitu. hehe...

12Next
Return to list New