CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Umm_Umar

MESIN JAHIT

Yume posted on 14-2-2013 06:28 PM
mesin biasa yg kepala hitam tu boleh je utk buat jahit baju kurung dan langsir. yume pun guna mesi ...

nk bli yg putih auto tu je.yg itam tu mcm manual sket eh? kiki xtau pape pasal mesin

fuyupoktek posted on 14-2-2013 06:57 PM
nk bli yg putih auto tu je.yg itam tu mcm manual sket eh? kiki xtau pape pasal mesin

nak beli yg putih auto? meaning mesin jahit yg highspeed? yg tu paling murah pun brand jelita rm 12++ dari Lsn, kalau yg mesin hitam tu manual boleh(kayuh kaki) dan juga pasang motor pun boleh...motor paling bagus rm1++

tgk pada kegunaan. kalau takat suka2 or mencuba mesin hitam tu dah ok dah setakat jahit lurus biasa atau ambil mesin portable brother Ls2160 dlm rm6++. yg ni boleh jahit zig zag, butang,boleh jahit pakai utk 2 jarum serentak... tapak utk meain jahit juga ada pelbagai...

Yume posted on 14-2-2013 11:18 PM
nak beli yg putih auto? meaning mesin jahit yg highspeed? yg tu paling murah pun brand jelita rm 1 ...

ehh bukan! yg rega around 700 cap singer warna putih tu hehe

Yume x sure pasal mesin tu dear, mesin tu portable ke? Kegunaan lebih utk menjahit main main atau nak terima tempahan? Kalau nak terima tempahan baju mesin portable x sesuai ya...

Salam semua.... pipigebu nak tnya kalau mesin jahit apa yang ok untuk mereka yang baru nk belajar menjahit.. Me berkenan NV50.. Ok ker mesin tue..

Yume posted on 14-2-2013 11:18 PM
nak beli yg putih auto? meaning mesin jahit yg highspeed? yg tu paling murah pun brand jelita rm 1 ...

yume,

saya ada beli motor harga RM60, yg murah..yg mahal tu dlm RM100 ++.  kwn saya kata yg RM60 tu dah ok dah sbb jahit pun utk diri sndiri/family je.  tp kenapa mcm tak smooth je bila tekan motor tu, sekali tekan sekali saya melatah...mcm trkejut gitu...awak ada pengalaman tak guna yg murah ni? ke saya yg tak tau guna.  sib baik mesin saya ni boleh kayuh dgn kaki...motor tu saya simpan je... menyesal beli...kalau tahu mcm tu baik saya beli yg mahal tu je...bkn byk beza pun hrganya...

Follow Us
fuyupoktek posted on 14-2-2013 11:27 PM
ehh bukan! yg rega around 700 cap singer warna putih tu hehe

ada ke singer warna putih rega 700?  yg kepala hitam tu pun dah 700 ++ rasanya...

wawin posted on 27-2-2013 10:12 AM
yume,

saya ada beli motor harga RM60, yg murah..yg mahal tu dlm RM100 ++.  kwn saya kata yg RM6 ...

Hi wawin... Ya, yume pun ada motor yg murah tu... Mmg dia mcm tersengguk2 sikit perjlnan motor dia... Yume pakai dua minggu je, end-up yume sedekahkan di kelas jahitan yg yume belajar tu utk student2 lain nak merasa mesin jahitan yg berkayuh tu ke motor ...

Finally yume beli juga motor yg berharga rm1++ . Motor yg mahal ni smooth dan bunyi dia lembut dari yg motor murah tu. Alhamdulillah dah 4 tahun yume guna tiada sebrg masaalah ... Cuba lah wawin beli yg mahal tu..insyaallah tak nyesal... Dgn adanya motor tu mesin kita tu dah ibarat mesin high speed dah jadinya

wawin posted on 27-2-2013 10:13 AM
ada ke singer warna putih rega 700?  yg kepala hitam tu pun dah 700 ++ rasanya...

kalau ada habaq mai sama k... Kalau sungguh la ada singer kepala putih rm7++ tu dah lama dah yume beli ...

makcik nak tnye, u all sume servis mesin jahit kat ne ye? ade x kenal2x technician yang blh servis mesin jahit area putrajaya

makcik.peah posted on 28-2-2013 09:18 AM
makcik nak tnye, u all sume servis mesin jahit kat ne ye? ade x kenal2x technician yang blh servis m ...

makcik, kalau mesin portable dan kepala hitam angkut je kepala dia bawa gi servis di kedai. kalau jenis high speed panggil je diorg dtg rumah. area putrajaya maaf yume x pasti, tapi kalau kajang yume hantar dekat billion kajang tu, didepan kwsp lama tu ada kedai pelbagai mesin jahit, signboard dia singer, kedai ni kedai lama, taukeh cina tu mmg bagus sgt dan harga dia pun berbaloi la buat yume.

Yume posted on 28-2-2013 10:21 AM
makcik, kalau mesin portable dan kepala hitam angkut je kepala dia bawa gi servis di kedai. kalau  ...

yume,
makcik gune mesin jahit industri
agak2x taukeh cina tu nak x dtg umh untuk wt servis eak?

Yume posted on 27-2-2013 11:36 PM
Hi wawin... Ya, yume pun ada motor yg murah tu... Mmg dia mcm tersengguk2 sikit perjlnan motor d ...

dah 2-3 thn motor murah tu dok dlm almari. 2,3 hari je saya guna.  mana thn asyik melatah 'opocot' je smpai anak2 ketawakan saya, suruh tukar kayuh semula.  kalau dah jahit, mesin tu tak reti nak brhnti2, jahitan pun tak senonoh.

saya ada beli mesin jahit tepi 4 benang yg singer tu, smooth je motornya.  kalau betul yg RM100++ tu smooth, saya nak beli jugaklah.  tak taulah yg murah tu nak buat apa...ingat nak cuba trade in kt kedai yg saya beli tu..tq yume...

wawin posted on 28-2-2013 11:20 AM
dah 2-3 thn motor murah tu dok dlm almari. 2,3 hari je saya guna.  mana thn asyik melatah 'opocot' ...

ok, teruskan dgn  semangat menjahit tu wawin, jgn lupa juga beli jarum emas utk mesin jahit tu nanti ye...

makcik.peah posted on 28-2-2013 10:28 AM
yume,
makcik gune mesin jahit industri
agak2x taukeh cina tu nak x dtg umh untuk wt servis e ...

makcik, mcm mesin jahit tepi highspeed yume pun dia dtg serviskan. tapi minta ampun ye kalau makcik nak fon nombor dia yume baru je kena rompak depan balai kajang tgh tunggu lampu isyarat..abis handbag dan handphone yume kena samun sekali.. dia buka jam 8 am ke 6pm ye makcik...

Yume posted on 28-2-2013 02:05 PM
makcik, mcm mesin jahit tepi highspeed yume pun dia dtg serviskan. tapi minta ampun ye kalau makci ...

ouh yeke. best la die blh dtg umh kite untuk servis mesin. yume.. pe nme kedai tu ye

yume jd mngsa rompak? sbar ye yume

makcik.peah posted on 28-2-2013 08:47 PM
ouh yeke. best la die blh dtg umh kite untuk servis mesin. yume.. pe nme kedai tu ye

signboard dia tulis besar besar Singer je makcik, ingat ye makcik kedai dia berdepan dgn kwsp dan maybank lama tu dekat billion kajang tu ...

thanks makcik, tu la trauma sampai skrg kalau kat trafik light ada dgr bunyi motor..huhuhu...

Yume posted on 28-2-2013 10:20 PM
signboard dia tulis besar besar Singer je makcik, ingat ye makcik kedai dia berdepan dgn kwsp dan  ...

tq yume atas info yang diberi. akan makcik jejaki kedai itu

huhu kat sini bincang pasal mesin jahit ek?
emm mesin jahit apa ek yang sesuai tuk beginner ?
rsa2nya ada ke yang murah...

nk tanye pandangan otai mesin semua, mesin jahit janome harmony model 2049 secondhand dijual dgn harga rm1800. ok ke??? sy bru nk blaja jahit ujung bulan ni, tgh survey mesin la utk dibuat praktis pas blaja nnti ;p