CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2289|Reply: 13

Penutupan Tread PRU 12- Negara Ku Malaysia

Close [Copy link]
Assalamualaikum warah Matullahiwabarakatuh.......

Sdra/Sdri Mod
Beri saya sedikit ruang untuk saya meluahkan isihati saya tentang penutupan  'Tread' ini. TK.

Saya amat rasa kecewa di atas penutupan 'Tread' yang saya jangka amat afdal diperbincangkan dalam masa kini. Ini samada bersikap Pro dan Kontra berkaitan tajuk tersebut. Namun atas sikap segelintir ahli Forum yang bersikap terlalu emotional dan  mungkin juga bersikap sebagai provokater supaya 'tread' itu ditutup.

Ada segelintir ahli kita bertindak tidak begitu matang dan terlalu emosional didalam membincangkan nya. Saya cuba sedaya upaya saya dan  diatas kapasiti saya sebagai ahli Forum supaya 'Tread' ini tidak ditutup. Namum demikian, atas sebab yang munasabah maka Sdra/Sdri Moderator mengambil jalan penyelesaian supaya 'Tread' ditutup. Malah saya redza diatas tindakan Sdra/Sdri Mod tersebut.

Cuma nasihat dan pandangan ikhlas dari saya supaya ahli Forum dapat membincangkan sesuatu isu-isu  dengan lebih profesional dan tidak terlalu emosional dimasa-masa mendatang. Tahniah juga kepada segelintir ahli Forum yang bertindak seakan-akan sebagai Provokater supaya Tread ini ditutup. Usaha anda telah berjaya. Syabas!!!! saya ucapkan.

Akhir sekali saya mengucapkan terima kasih diatas kesudian Sdra/Sdri Mod menghidupkan 'Tread' buat kali kedua. Namum demikian atas sikap segelintir ahli maka Sdra/Sdri Mod mengambil keputusan yang bijak dan menutup terus 'tread' tersebut. Suatu pengajaran buat kita semua........

Waabillahi taufik
Wasallamualikumwarahmatullahiwabatuh

[ Last edited by  xwo2gk at 17-2-2008 01:44 PM ]

sabar ..........

Yang buat provokation ni dah takde life agaknya......

Reply #1 xwo2gk's post

Well said uncle...can't blame mods 100%..they just do their job...provokaters are everywhere in this bod...

time to change...entirely

Reply #4 mfadilaa's post

I'm not blaming  Mods. They are playing their role.  Indeed I'm respected their decision and take this result with open heart and no hard feeling. Only I'm felt sad with few provocaters around us. Case close!!!!  

Oh Yaaaa, Indeed you love Green is'it?

provoke or tak boleh jawab?  bukankah gemuk dah bagi jawapan dan soalan? mengapa anda dan sangsaka tidak menjawap? duk pusing2 je... kenapa tak PM kan je tin supaya dia bukak balik?

tidak ada provoke kat thread asal...aku rasa thread tu tak le sepanas thread2 kat bod religion dan bod asd...baca balik thread asal..sila highlightkan mana yg provoke tu...kalu tak boleh jawab,baik ngaku je..

jgn duk bukak thread konon nya marah thread tu ditutup...aku rasa mesti ada yg kantoi dlm isu tu dan minta sapa2 yg berkenaan supaya menutup je thread tu kerana tak mampu nak jawab... ngaku je la...tak salah...

Follow Us
orang dah kata..bukan satu rampasan kuasa yg diminta..cuma pembentukkan kerajaan sementara je...tapi anda berdua masih duk pusing kata rampasan kuasa...kalu kantoi..ckp je le..

well,xwarrantofficer..   kita tunggu chief gemuk datang mai hujah nya.... pesanan aku..kalu dah KANTOI DLM ISU NI..NGAKU JE LE....tak rugi pun! sila baca balik thread asal dgn waras dan tanpa emosi...slamat pagi..

saya bukan nak provoke sesiapa.  post-post saya di awalnya sekadar nyatakan pendapat.  siapa yang mulakan posting dengan nada sindiran/sinis???????

sila baca balik thread itu.
1)  kenapa perlu di lock kerana post-post saya di page 6 sudah bersifat mulakan perbincangan baru yang berhemah???????  kenapa mod perlu terasa???????
2)  kenapa bila fakta sudah keluar, tiada yang berani menjawab?  walhal pada mulanya, siapa yang tuduh siapa bercakap saja berimpian kosong tanpa fakta???????
3)  page 1 sendiri, siapa yang start hinaan???????  bukankah r6 dalam post#9???????  dan berapa banyak post asal yang kemudiannya diedit berjam-jam kemudian???????  kenapa???????  kenapa???????  kenapa???????  mau sorokkan perkataan-perkataan nista yang ditaip asalnya???????
4)  page 2, post #32 post pertama saya atau post #44 saya, apa kurang ajarnya post saya???????
5)  page 2, post #43 para 1 dan para 2, siapa yang kurang ajar sebenarnya???????  
6)  kalau penggunaan "???????" saya nampak kurang ajar, sila rujuk post #43 dan jelaskan kenapa ianya dianggap sopan pula.

memang betul hak orang-orang buduh-sumbung untuk bersifat kurang ajar dalam berforum.  
kalau begitu, berilah saya peluang untuk kurang ajar balik dan mintak orang-orang buduh-sumbung ni support posts diorang dengan fakta.  itu hak saya pula.  kalau pun saya nak seru orang-orang buduh-sumbung ni resign dari jadi puhlis dan duburmat kerana memalukan kerajaan malaysia dengan sikap mereka, itu hak saya juga.

tiada niat saya nak kurang ajar melainkan jika orang lain mulakan dulu.  malah, tiada niat saya gunakan "???????" untuk provoke sesiapa melainkan sebagai satu demonstrasi saja.

thread itu bermula bagus.  berpotensi jadi satu thread untuk orang macam saya kutip ilmu dan belajar.  komen-komen personal yang pro-atm pun masih belum ke tahap kurang ajar.  masih sekadar beri komen.  jadi apa salahnya sampai perlu dibalas dengan sindiran atau post-post sinis?

dan siapakah yang buduh-sumbung lari dari gist thread asal iaitu 'caretaker goverment' lalu melolong melalut merepek mereben berbuih mulut berhamburan air liur macam abuya dok cakap pasal 'rampasan kuasa'?
rujuk post #43 sendiri.

dan rujuk post #64 cubaan saya untuk kembalikan gist asal
.
rentak thread ni bincangkan kebolehan tentera jadi kerajaan sementara.  sejak bilanya jadi isu rampasan kuasa?  

inilah silapnya bila emosional sangat.

.
.

Reply #10 Gemukkkkkkk's post

thread asal dah masuk locker....ilang terus...sapa punya kija nih?:@ :@ :@

takpe la.  kalau dah hilang, hilang la.  kalau thread ni pun nak hilang, hilang la.

aku malas dah nak campur.  aku nak move on ke hadapan.  kalau ada yang tak sanggup bercermin diri dan cuma nak bangga duduk di takuk itu saja, lantak la.

aku tak jump la..

thread ini ditutup atas permintaan tuan rumah.