CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: True-X

POMPUAN: PENDAPAT MENGENAI LELAKI KELANTAN

yg anti ngn org kelantan tu sbb nasib x baik kot ade pngalaman buruk ngn depa.
jgn riso la..ramai lagi org klantan baik2 n peramah. meh kwn ngn  aku mehh..hehe
ieda9729 Post at 16-3-2012 09:33

yup..nasib tak baik je tu...

p/s: mu duk mano? hahahhaaa

kawan2 pompuan cecco yg kelantan sendiri cakap, jangan cari lelaki kelantan sbb diorang ni dpn nampa ...
a.ceCCo Post at 18-3-2012 16:09

dulu member aku.. minah kelantan.. cun la.. dia mg kutuk lelaki kelantan... dan cakap takkan kawen ngan lelaki kelantan... akhirnyer.. bile aku kenalkan nganm member2 kelantan aku... haaa pekenan terus.. terus kawen dah ade anak 1...

hahaha aku yg x kawen2 lagi.... hehehhe

yup..nasib tak baik je tu...

p/s: mu duk mano? hahahhaaa
ruffleen Post at 19-3-2012 10:08

dok pasir mas lo ni..mai la jalan2 sini..hehe

dok pasir mas lo ni..mai la jalan2 sini..hehe
ieda9729 Post at 19-3-2012 12:23

hahaha...ambo dok KL, asal Perak...nanti senang2 ambo kesana yea....

hahaha...ambo dok KL, asal Perak...nanti senang2 ambo kesana yea....
ruffleen Post at 19-3-2012 12:25

hoooo..bereh2..nanti nk mai sini silakan roger2 naaa.
taun ni ade plan nk p jenjalan kt lost world tambun nu..

dulu member aku.. minah kelantan.. cun la.. dia mg kutuk lelaki kelantan... dan cakap takkan kaw ...
True-X Post at 19-3-2012 10:29

haha..tulah..yg lawaknyer pompuan kelantan sendiri cakap jgn cari laki kelantan.. kang kena kat batang hidung cecco sendiri gak, takut haku.. dahla ayah cecco macam nak suruh cecco cari lelaki kelantan jer..lalalalalaa

Follow Us
haha..tulah..yg lawaknyer pompuan kelantan sendiri cakap jgn cari laki kelantan.. kang kena kat  ...
a.ceCCo Post at 19-3-2012 22:54

member opis aku, 2 org awek kelantan, masign2 sangkut kat jejaka kedah

dah selamat kawin pun...raya nanti kena bergilirlah

pengalaman aku dgn lelaki kelantan
hampeh.com.my
perasan x hengatttt dan fefeling urban bila dtg KL

Reply 726# a.ceCCo

hahaha..cecco leh jah cr laki kelantan..tp cr yg okeh la..yg x berpekdah toksah lerr

orang tua2 cakap jangan kawen ngan laki kelantan. jangan kawen ngan pompuan negeri sembilan

iols gadis kelate..
sebulehnye nk elak dr berjodohan ngn mamat kelate..
byk pengalaman x best ngn dorang nih
(matila kena lahar ngn geng2 mamat kelate)

prejudis terhadap lelaki kelantan ni mcm prejudis terhadap andartu le...tapi takde pula yg meroyan hina kehulu terhina kehilir dlm thread ni...

kawe mok ayoh ore kelate gop.
tapi dop kecek kelate pong kalu duk kl nih.

it depends on the family. kitorang family sepupu sepapat kalau pakat balik kampung kat kelantan tu baru berbunyik nak ckp kelantan. kalau kat kl ni, mmg tak lah.
mokcik2 ppong, bilo jupo gu dio baghu kecek kelate.

kadang orang tak percaya kitorang ni family mak ayah kelantan. sebab mmg tak lekat loghat kelantan

masuk uni, banyak jumpa mamat2 kelantan yang comel serta hensem.

tapi seriously,taknak org kelantan. bukan taknak. lebih kepada mengelakkan.
my mom ckp nanti tak berkembang lah rakyat kelantan kalau dok pairing dgn org kelantan je.

Nak share juga. Jiran saya husband dia org kelantan. Muda lg couple ni. Anak baru sorang. Apa yang saya nampak lakinya klu kat umah kdg2 pakai kain batik, pelik aku tgk biasa org tua je, ni yang muda pun cam tu juga. Pastu suka pasang lagu dikir barat bagai, kuat lak tu. Dia pun nyanyi juga. Lagi satu klu tengok orng mata dia mak aiii dari atas ke bawah dia peratikan...

Klu anak nangis dia marah anak dia dlm dialek kelantan. Cth bising, dia nak tidolah. Ada satu hari tu masa aku sidai baju, nampak bini dia bising2 kat laki dia pasal laki dia tak tolong dia laki dia tido je. Ternampak masa dia buka pintu, laki dia berkampung kat depan tv siap ngan tilam bantal bagai hehehe....

Tu je lah yang aku nampak. Nenek aku pun dah ckp awal2 klu nak cari laki jgn org kelantan. Hmm ntah lah macam2....

Even aku mmg prejudis sket2 tentang laki kelantan, tp kena tengok both baik n buruk...

Buruk:
1. Susah nak tolong bini buat keje rumah.. Maybe jenis suka sepah2 barang... So, wife kena extra hardwork sket laaa mengemas..
2. Rapat ngn family belah dia (feeling asabiyah)..  Sampai rapat sgt tu kalo ada krisis, family akan turut masuk campur + mengumpat2 si wife...

Baik...
1. Diorg rajin keje cari duit + pandai belajar.. So mostly by umur 30 tu ramai yg dah cecah salary 10 -20k.. Mmg senang ler kehidupan bini/family...
2. Dorg mostly beragama dan takkan tinggal semayang... Diorg mmg dididik jaga agama family kot...

Ada banyak lg buleh dilist down baik buruk... Tp i pun fikir, lelaki negeri lain pun a kureng/kelebihan dia jugak...

huh,capek den bace,,huhu,semua 2 pandangan masing na..aper2 pong kita manusia juga..n semua 2 datg dari sikap diri sendiri  juga kn..

bukan nak jadi prejudis tapi berdasarkan pengalaman cecco memang kebanyakan lelaki kelantan macam tu la kekdahnya..kena berhati2 sikit. tapi xsemua macam tu..macam kita selalu cakapla kan, "ala biasala tu..cina memang kuat menipu, or melayu xboleh diharap/setakat janji melayu"- apa2 sikit kita blame mereka..(contoh). tapi kita tak boleh kata semua mcm tu kan..just based on pengalaman jer..peace..

laki kelate pemalas... fullstop

aku tak duduk kelantan & tak ramai kawan org kelantan tapi pernah ada bopren budak kelantan. mmg pandai orgnya tapi kalau dia balik kelantan mesti pegi jammingla & selalu lepak kat kedai kawan dia. pastu dia bitau mak dia lepas kawen dgn ayah dia mmg tak pernah bermalam kat rumah sesapa pun. ayah dia tak kasi. aku tanya takkan kat rumah nenek dia pun tak pernah mmg dia kata rumah nenek dia pun dorg tak pernah bermalam... terkedu aku dengar. pastu lak dia ckp kalau ada kenduri kendara pun kalau ayah dia tak pergi semua org pun tak bleh pegi... terus aku pun cabut... nanti tak pasal2 aku lak tak leh bermalam kat rumah mak aku.. tapi aku percaya tak semua lelaki kelantan mcm tu...