CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chebot81

★AKPK (AGENSI KAUNSELING & PENGURUSAN KREDIT BANK NEGARA ★

melalui taklimat yang pernah aku join, sekali join ngan AKPK u all akan terikat sehinggalah tempoh tersebut selesai.

klu join nk settle hutang CC, so 1st kena lah surrender all kredit kad yang ada. then buat payment yang disyorkan dan diikuti surat oleh pihak AKPK kepada bank yang terlibat.

Bagi akulah, AKPK agak membantu bagi yang mmg sangat2 tidak dapat menanggung beban. lagi2 bila faedah asik meningkat kan, bila hutang pokok nak abis

aku hutang cc 9,000 and personal loan 7,000, setiap bulan aku kena byar 800.00 sebulan, rasa berat jugak sbb anak2 dah masuk U..kalau pegi akpk berapa agaknya dia revised monthly aku sebulan, kalau utk tempoh 5thn, sesapa yg ada pengalaman..tolong calculatekan

alisk berminat gak nak join akpk since skrg ni mmmg dah terdesak.. Tp nak tanya skit, klu husband + wife dua2 skali join akpk ni dlm masa yg sama boleh x.. pastu 1 lg, klu nama kite as owner company akan effect ape2 x

aku hutang cc 9,000 and personal loan 7,000, setiap bulan aku kena byar 800.00 sebulan, rasa berat j ...
awejeha Post at 7-6-2011 14:47

selalunya kalau 8000-9000..around 110-150. kalau 7000, around 80-90.

alisk berminat gak nak join akpk since skrg ni mmmg dah terdesak.. Tp nak tanya skit, klu husband +  ...
alisk Post at 18-1-2012 11:44

based on my experience better u pegi cepat ke akpk. dgr briefing dulu baru nanti ada sesi Q&A. so u tanya lah macam2 ok.

alhamdulillah... at last husband dah gi uat akpk ni.. mmg helpful ssgt

Follow Us
alisk..ceritakan lah pengalaman awk dari mual pegi ke akpk..
akpk ofis ni kat mana ek..saya pon nak settlekan credit card saya jugak..

alisk gi hq kat maju junction kl. tngkat 8... memule kene ikut die punye briefing..ade session pagi, thari ngan petang. klu pagi dr kol 10 - 12. pastu pas dgr briefing n kite decide nak buat, kene isi form n sediakan dokumen yg die nak.. .dah lengkap dokumen semue br leh uat sesi kaunselling and bincang brp kite leh byr.. so, dia akan suggest brp yg plg rendah kite leh uat.. klu rasa x mampu try lg negotiate. pastu dah setuju br kene isi form online kat situ...then kena byr 1st installment yg kite setuju byr dlm masa 10 hari dari tarikh kite isi borang online tu. pastu br akpk akan uruskan dan bgtau keputusan....sekian......

masa nak dapat DMP or daftar memang kena bayar deposit 135 ringgit ker?

aku nak tanya...sbb aku mmg join akpk ni dah 3 tahun ..... laki aku nak beli rumah n loan dah lulus...boleh tak aku masuk kan nama aku dlm rumah tu gak?

Aku baru ke pegi akpk maju juntion. Kaunselor suh bayo rm600. Mula2 aku setuju sbb aku lupa nk kira lebihan gaji berapa. Kalau kaunselor kira mmg tgl skit benar rm50 je. Kaunselor tu ckp..takpe..husbanda ada kan...Aku dh sign dh register online. Dah blk umah..aku kira blk..lebihan gaji tgl 300 je dh tolak sume byr bil byr duit skolah..duit minyak duit kete..cuma tak tolak duit banje makan je..maybe part ni la kot kaunselor tu ckp xpe husband ada..hmm..x dpt la wat savings.....aku nyesal x negotiate lg rendah..aku msh belum byr 600 tu msh ada 10 ari nk byr....boleh revise balik ke?

BeeHaa posted on 22-3-2014 01:41 PM
Aku baru ke pegi akpk maju juntion. Kaunselor suh bayo rm600. Mula2 aku setuju sbb aku lupa nk kira  ...

bayar RM600 tu dibayar tuk setip bulan dengan jumlah hutang berapa banyak secara keseluruhannya?

medangmru posted on 22-3-2014 01:55 PM
bayar RM600 tu dibayar tuk setip bulan dengan jumlah hutang berapa banyak secara keseluruhannya?

Klu in total 3 cc rm10500
3 pl rm30k.

aku semak balik..ada 1 pl x pat diskaun..selalu bayo 220..kaunselor letak 200..yg lain ok diskaun byk..tu yg rs cam byk je kena bayo rm600 sebulan..serius nyesal ni x check abis2..x nego abis2...klu x bayo 1st payment rm600 ni kang terkeluar dr dmp program ni..pastu blacklistedkan? Agak2 boleh revise ke?

lanalara posted on 8-7-2013 12:43 AM
masa nak dapat DMP or daftar memang kena bayar deposit 135 ringgit ker?

X byr ape pun..byr 1st installment je lah..

Dear All, aku ada akaun AKPK ttg credit card. Tetiba aku ada masaalah hampir dibankruptkan sbb kwn aku beli kete atas nama aku. Itu kesilapan aku. Dlm kes ni AKPK sekadar membantu sbb semua keputusan dibuat oleh bank terbabit. Bayar pun asing. X melalui AKPK. Pd aku syukur alhamdulillah la jugak drpd dibankruptcykan. Latest aku ke Hatyai, xde apa2 masaalah. Segala2nya clear je kat imigresen. Cuba klu aku berkeras x mo bayar aritu, mau2 duk jela kat mesia x kemana2.

Cuma sekrg aku nak kesan kemana si puaka tu melarikan kete tersebut. Aku dah cuba ke JPJ utk blacklist kan tapi xblh atas alasan kete terbabit tidak melakukan sebarang jenayah. Korg yg baca ni tolonglah doakan agar aku selamat. 3 polis repot dah aku buat. Aku hanya blh buat "penafian saman" je kat Bkt Aman. Nnt aku cuba liaise bank yg aku berhutang utk tarik kete tersebut klu boleh la. Pd si puaka tu, larilah kemana jua. Doa org terinaya ni mujarab. Malaysia x besar mana.... insyallah kita akan bertsua juga.

Fuhhh lega dah luah kat sini.... maaf klu lari tajuk.

AKPK sebenarnya membantu kita untuk menstruktur semula kedudukan kewangan kita dan memeudahkan kita utk buat byrn pd satu agensi sahaja namun ada beberapa perkara yang perlu dipertimbangkan untuk kita sebelum meletakan diri dibawah AKPK....antaranya:
1.Jika anda boleh menyelesaikan sendiri masalah pembayaran anda dengan pihak bank adalah lebih baik
2. Dalam jangkamasa nama anda dilabel bawah AKPK adakah anda memang tidak berniat untuk membeli rumah/kereta dsbnya-kerana prosesnya agak rumit jika nama dibawah AKPK (namun masih ada kengkawan yang berjaya membeli rumah dan kereta walau nama dibawah AKPK)
3. Bersedia menerima caci maki dan cemuhan dari mereka yg tidak faham tentang AKPK, malahan ada kakitangan bank sendiri melabelkan individu yang berada dibawah AKPK ni sebagai MUFLIS (hahahahaha...agak cetek otak diaorg ni)
4. Apabila mempunyai lebihan wang dan ingin membuat pembayaran kepada bank berkenaan sila pastikan anda mendapat surat pelepasan dari pihak bank setelah bayaran penuh dibuat dan serah salinan kepada AKPK kerana pihak AKPK masih mengira jumlah asal selagi kita tidak menyerahkan surat pelepasan dari pihak bank.  Contoh: bayaran yang perlu dibuat rm800 setiap bulan kepada akpk, tetapi kita berjaya selesaikan awal di dua bank dimana jumlahnya adalah rm300, jadi pada perkiraan kita perlu bayar rm500 pada akpk, tetapi sebenarnya selagi pihak AKPK tidak menerima surat pelepasan selagi itulah kita perlu membayar kepada AKPK jumlah asal. Pihak AKPK tidak menerima slip pembayaran penuh walaupun jelas menunjukkan kita telah melangsaikan hutang dengan bank tersebut.  Apabila anda menyerahkan surat pelepasan bank baru jumlah baru akan digunakan dan lebihan bayaran tersebut lu pikirlah sendiri!!!!!(akpk dah bayar kat bank tersebut pepandai ler nak mintak balik duit sendiri-bukan urusan AKPK lagi: actually part ni paling pelik sekali ler)

Kesimpulannya, kalau boleh x payahlah meletakkan diri dalam program ni kalau korang boleh berbincang dengan pihak bank sendiri(interest rate pun bukan byk sgt kurang compare dengan kenkawan yg masuk program akpk dengan yg bersusah payah g bank bincang...yang pegi bank bincang sendiri dah selesai pun bayar).  Dulu aku terjebak dgn program ni bukan sebab x boleh bayar kat bank...sbb aku rasa mudah bayar semua sekali kat 1 tempat dah tu x pulak c kaunselor melaun tu TAK cakap yang bila kita bayar lebih awal kita kena buat mcm2 bende...semua pulak pakai fax...ni zaman apa ni, konpius kejap...email x berjawab, kurier x terima walau dah siap sign terima, TETAPI jika korang memang bercadang nak ikut jangkamasa yang diberikan oleh AKPK ni tanpa poning pikir nak settle awal....sesuai sgtlah Program ni untuk korang.  

Sampai satu tahap aku pernah anta surat sbb bengang pasal aku terpaksa bayar lagi kat AKPK walaupun dah bayar abis kat bank..dia still nak kita buat payment tuh kat dia.  Siap besar2 aku tulis kat surat tu *BAYAR SUSAH!!! TAK BAYAR PUN SUSAH*.  Kalau tye aku pegawai khidmat pelanggan diaorg ni amat hebat dalam tai chi...hahahaha.  1 konsep yang korang kena ingat AKPK memang terang2 tulis kat dalam surat dia kena pantau sendiri, ada kengkawan yang lalok g bayau gak walau dah setahun abis bayar ngan bank....AKPK???? buat poyo jer...kawan aku g tye dia kata perkara mcm ni kena pantau sendiri dlm erti kata lain "aku ni bukan macai jaga akaun kewangan ko, duit ko..penpadai urus, x pandai urus itu yg ko sedekah selama setahun tuh"

Rate

1

scapula posted on 7-10-2014 10:17 PM
AKPK sebenarnya membantu kita untuk menstruktur semula kedudukan kewangan kita dan memeudahkan kita  ...

kalau dah masuk akpk, kenapa nak kena bayar direct kat bank lagi? bukan ke kita kena byr kat akpk je?

blueiris76 posted on 30-10-2014 12:53 AM
kalau dah masuk akpk, kenapa nak kena bayar direct kat bank lagi? bukan ke kita kena byr kat akpk  ...

Bila ada duit lebih kita bayar kat bank supaya utang cepat habis. Kalau bayar ikut jangkamasa yg diberi mmg lamalah nak habis. Mmg akpk pon nasihatkan kalau ada lebihan wang kita boleh bayar kat bank,ataupun kumpul lebihan wang kita bayar habis kat bank.

Mean full settlement kan... klu kita dpt rezeki yg x terduga of course Juecy akan settle dgn bank2 berkenaan directly. Pastikan dpt surat pelepasan dr setiap bank yg kita berhutang tu. Lepas tu fax semua surat pelepasan tu ke AKPK. Mgkin dia akan hubungi kita, utk info STOP PAYMENT.

Ptt la selama ni Juecy email xpenah berbalas... policy mereka eikkk x mo ada evidence kepd/dr penghutang. Play save la kunonnya.

salam..

nak tanya la..
cm i klu leh nk setle utang CC je..
utang CC i 6000 n slalu byr monthly dlm 250.00.
klu leh nak kurangkan la..huhu
n nak tye if i daftar ngn akpk ni if i nak beli rumah xleh la kan?
sampai i habis byr utang bru akpk clear nama i kan?