CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rhoyo

OBE/Astral Projection atau Roh Keluar Dari Badan

-sLay- posted on 23-7-2012 03:32 AM
berdebar2 tu mmg kita susah nak describe kn? lagipun kita xtau apa penyebab dia. tu yg misteri tu. ...

ye ker... mana dpt cite tuh.. aku blm tngk lg tp ada ar dngr yg lain2 crite psl tuh.. tau ar jalan cite mcm mana hehe.....

tu lah... aku kena blajar kawal pernafasan lg nih...... xpe, slow2 jer.. harap2 ada kemajuan.. owh... ko pon ada buku catatan eh?

Esterozie posted on 23-7-2012 03:41 AM
ye ker... mana dpt cite tuh.. aku blm tngk lg tp ada ar dngr yg lain2 crite psl tuh.. tau ar jalan ...

aku tengok pun sebab kebetulan ada dalam simpanan hard disk mmber aku Ok la cter dia. Tp pada yg baru2 nak blajar AP ne lebih baik xpyah tngok. Silap2 boleh membantutkan niat nak blajar gara2 keseraman yg ditunjukkan. Psl buku rekod tu awal2 rasa malas nak buat. Tp lepas dpt tanda2 positif & di tambah dgn nasihat2 forumer yg berpengalaman, terus aku buat kputusan utk buat catatan rekod. Mlm ne try la lagi. Insya-Allah kalau azam kita kuat, lagi senang nk dpt hasil yg positif Apa2 perkembangan nanti jgn lupa share kat cni.

-sLay- posted on 23-7-2012 03:52 AM
aku tengok pun sebab kebetulan ada dalam simpanan hard disk mmber aku  Ok la cter dia. Tp pad ...

okeh bro....... nnt ape aku update dlm nih hehe....... nak dngr gak ape kt TT nih...

bro.... aku pon minat watak Slay nih.... salah stu karya Zint, aku mmng kumpul koleksi dia.... terbaik..
sory TT offtopik jap....

Esterozie posted on 23-7-2012 03:41 AM
ye ker... mana dpt cite tuh.. aku blm tngk lg tp ada ar dngr yg lain2 crite psl tuh.. tau ar jalan ...

salam..bagus sangat tu ada buku catatan..pastikan ada pen dkat buku tu n hari2 kene ader "post" kat buku tu ya

-sLay- posted on 23-7-2012 03:52 AM
aku tengok pun sebab kebetulan ada dalam simpanan hard disk mmber aku  Ok la cter dia. Tp pad ...

Semangat yang bagus x seperti sebelum ne

Esterozie posted on 23-7-2012 03:55 AM
okeh bro....... nnt ape aku update dlm nih hehe....... nak dngr gak ape kt TT nih...

Hehe..off topic xpe jgn jer "slay" topik tt ya

Hehe, Tt  gurau jer..

Follow Us
jjx597 posted on 20-7-2012 02:48 PM
hmm mungkin jugak,wallahualam..
    tapi kalau ikut tafsir yg pertama tu Allah dh bagitau ...

adakalanya kita x ble "over do" nak "attempt" , kalau skiranya kita rasa x selesa..or mmg x tenang dan x kosentrasi..just rilek n rest ja..nak hiburkan diri ker mcm nonton tv or dengar lagu ke..just do it..dan bersabar..nak "bljar" astral projection..kita xleh "memaksa diri" k..slow jer..klu org cina ckp..man man loi..hehe..coz nak jd mndalami "spiritual/rohaniah" kita xleh "gopoh" ..Masa itu pasti akan tiba..

-sLay- posted on 23-7-2012 02:15 AM
malam ke 5 mencuba, rasa vibration yg lebih ketara dari hari ke-4, badan mula rasa melayang tapi mas ...

Perasaan "melayang" tu sebenarnya satu "sign" yg kita dah x "attached" lg kat "body" dan owg tua tu hanya ada dua iaitu;
Makhluk ghaib@guides
Halusinasi

kita akan dpt tau saper dia yg sebenarnya berdasarkan dari "kualiti" experience kita dan "dari mana" kita "view" dia..samada dari "halusinasi/bayangan" ataupun "mata hati/batin"..

-sLay- posted on 23-7-2012 03:02 AM
Cuba sebut Allah sebnyak yg boleh. Yg penting fokus pd bahagian antara kedua belah mata. Jgn terla ...

macam mne fokus antara dua mata tu?

olyd88 posted on 23-7-2012 12:29 PM
adakalanya kita x ble "over do" nak "attempt" , kalau skiranya kita rasa x selesa..or mmg x ...

tu la,mungkin aku gopoh kot..Allah belom nk kasi..

-sLay- posted on 23-7-2012 03:02 AM
Cuba sebut Allah sebnyak yg boleh. Yg penting fokus pd bahagian antara kedua belah mata. Jgn terla ...

maaf lah slay tapii apa maksudnya dengan menfokuskan kedua2 belah mata? sorry banyak bertanya..

Slasher^^Buzz posted on 23-7-2012 12:59 PM
maaf lah slay tapii apa maksudnya dengan menfokuskan kedua2 belah mata? sorry banyak bertanya..

maksudnya tu fokus kat titik yg terletak diantara kening
ambil jari telunjuk dan sentuh kat perantaraan kening tu..kmdian tutup mata dan fokus kat titik yg "disentuh" tu..so klu nk fokus da x perlu sentuh lg kat titik antara kening tu, just "aware" kat titik tu dan jgn "push" sgt mata tuk "melihat" kat sana..just "aware" kat area(titik) tu jer

Ni kalau dah ada yg boleh jalan tembus dinding..dah boleh baca fikiran orang....jangan plak ngaku diri tu imam mahdi then serang putrajaya yer...

anaktoyol posted on 23-7-2012 09:31 PM
Ni kalau dah ada yg boleh jalan tembus dinding..dah boleh baca fikiran orang....jangan plak ngaku di ...

hahaha..... harap2 mcm tu lah.... harap TT blh 'control' kawan2 yg br nak belajar nih...

laa bru taw sal OBE ni...sebijik mcm filem inception kan? yg Leonardo Dicaprio blakon tu..
dorang leh create environmnt sndri..
tp last2 cite tu...dye xleh beza kn alam realiti dgn alam obe..
so dye terperangkap dlm alam obe yg dye create kn sndri

nak tanya satu soalan...

kalau masa kita OBE tu...kita pegi masuk umah jiran...kebetulan jiran tgh tuttttt dgn husband dia...kita leh nampak ker???

anaktoyol posted on 24-7-2012 05:13 AM
nak tanya satu soalan...

kalau masa kita OBE tu...kita pegi masuk umah jiran...kebetulan jiran tg ...

klo tgh tutttt lari jauh2...takot meleka kn roh

Ada movie tittle Incidious. Sapa penah tgk? Scene masa astral projection tu lebih kurang mcm dalam movie tu ke?

nak tanya satu soalan...

hehe.. yg tu xtau plak..
tp dr ape yg TT cite.... dia bila dah dlm keadaan tuh, makna nyer dia dah kat dimensi lain..... x sama ngan dunia harian kita time sedar tuh... ke ada gak yg blh mcm tuh?

nak tanya satu soalan...

tuttt? Alamak..ke situ pla yer..hehe..
mase "obe" ne "semua benda" nampak malah dlm "bentuk" yg lebih "clear" ..