CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dexa

Hentian Puduraya -

Hentian Puduraya -

Dulu2 ada kdai mesin kuda kat sbelah kepsi. Jenguk2 je. X maen pun. Skang dah ada roullete pulak dah. Polis hari2 ronda. Tapi xpenah masuk. Kepelekang betol

(posted by mobile)

hmm..puduraya..teringat kenangan dulu..

1. Ingat lagi masa nak pi balik kedah (pi umah awek..la dah jadik bini, bakal mak mertua nak jumpa). Time tu, saya dok bentong..naik bas dr bentong..pastu, kat pekeliling bagitau (ni first time nak pi puduraya la ni..) kat kaunter Star tu nak pi pudu..last2, sampai kat pudu..takdak pun stesen bas..jenuh saya melilau..batang hidung bas pun tak nampak..pastu, masuk balik ke stesen star..tanya penjual tiket tu..rerupanya saya patut sebut nak pi 'Puduraya' atau lebih tepatnya 'Plaza Rakyat'..tempat yg saya turun tu namanya pasar pudu...huhuhu..buat malu je..

2. Dah mahir, kalo tiket dr bentong ke kuantan habis, saya mai naik bas kat puduraya ni la..biasanya bas transnasional..

3. Pernah bawak bebudak kolej (saya ni tutor) naik bas dr puduraya (time tu naik bas kesatuan ekspress), KL-Kuantan, jam 1.00 pagi..dekat 30 orang jugak la (hampir sebuah bas)..jenuh nak kontrol bebudak kampung ni kt puduraya ni..memasing dok kagum sana sini..hehehe..

4. Pas berhenti kerja, kat puduraya ni la saya tidur bila pi interview..biasanya amik bas dr Kuantan-KL jam 10 mlm..dlm 2-3 pagi dah sampai pudu..tido je kat kerusi2 batu tu..kekadang kena berebut dgn pengemis pun ada, tapi mengalah la sebab pengemis tu lebih senior dr kita kat pudu..hehehe..dlm jam 5 pagi, pi mandi kat hotel murah2 kat area puduraya tu..(time ni boleh nampak pelacur keluar dr bilik pelanggan)..sabor je la..solat kat tingkat atas then amik teksi ke, lrt ke pergi ke tempat interview..kalo tak silap..dekat 6 kali gak tido kat puduraya tu..

5. hantar awek kat puduraya time dia nak balik kampung..time tu bulan posa, berbuka posa makan murtabak kat tepi tebing tempat bas keluar..romantik je...hehehe..pastu berebut nak solat maghrib sebab waktu maghrib pendek je..hehehe..

hmmm..banyak la kenangan ngan puduraya ni..sampai dah kahwin pun kami rajin jugak lepak2 sekejap kat puduraya ni..mengambil dan mengimbau kenangan masa zaman bercinta dedulu..hehehehe..

banyak kenangan woo kat Pudu nie. Aku dari skola sampai Diploma study kat Melaka.. So, mmg wajib la almost setiap minggu/bulan ulang alik naik bas turun kat Pudu kan... bertahun2. Skarang kalau ingat balik, tabah gila aku berulang alik slalu dulu.. hahaha.. ingat tak penat ke, bawak bag bagai. Pas naik bas, kena jalan g naik Star LRT, turun kat Masjid Jamek, g singgah makan McD jap kalau lapar, pastu kena tukar Putra LRT.. Pastu kena naik teksi balik umah makcik.. Mmg letih... Tapi best.. ehhehee.. Pastu first kenal tuanng aku skarang nie pun kat PUdu..

pudu skank da cm koto balik je..
lantai dahle putih. huuuuuuu