CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ashketyed

Naza Citra WQ* 4492

bawak citra pong dah eksyenn.. kalau bawak skyline keee sure lagi eksyen tahap gabanZ

Reply #57 ashketyed's post

err.. nak kena share ke? hmm .. okey lah .. aku baru tumbuk orang pagi tadi , salah aku jugak .. motosikal tu laki bini nak masuk simpang, aku pulak nak berhenti kat depan simpang tu sebab nak beli nasik lemak .. jadinya aku pun pasang signal... sekali motosikal tu pun masuk simpang tu .. dan aku pulak tak masuk simpang tu sebab nak berenti kat depan .. motosikal tu nak langgar aku .. aku sempat mengelak .. dia pun tak puas hati, dia hon lepas tu pandang pandang aku tunjuk jari  fark  ..

aku berenti kejap .. lepas tu aku patah balik kejar dia .. aku himpit dia sampai dia terjatuh .. aku keluar dari kereta .. masa dia tengah tergolek tu aku tendang dia .. meraung dia ..

dia tanya aku .. apa salah dia? sebab setau dia aku yg salah .. aku balas balik .. engkau yg salah .. sebab tindakan engkau tunjuk jarik fark kat aku membuatkan aku panas hati .. dia bangun nak balun aku .. aku tumbuk dia bertubi tubi .. abih darah dia kena kat baju aku .. masa tu dah ramai orang berenti .. diorang leraikan kami ..

kejadian berlaku kat jalan sungai buloh pagi tadi .. ada brader berenti tepi jalan tanya aku .. kenapa abang buat macam ni? aku jawab .. suka hati aku la .. aku bawak 2.0cc ...

---- err..aku tak la sekejam tu .. khayalan semata-mata .. moralnya .. kita bengang kat orang kita balun orang, lepas tu orang tu bengang balun kita.. lepas tu kita bengang balun orang balik ... the cycle goes on .. -----

Originally posted by metalacademic at 29-4-2008 01:31 PM
err.. nak kena share ke? hmm .. okey lah .. aku baru tumbuk orang pagi tadi , salah aku jugak .. motosikal tu laki bini nak masuk simpang, aku pulak nak berhenti kat depan simpang tu sebab nak be ...

perghhhhh...
dengan penuh semangat aku baca..
last2 cuma khayalan penulis semata2..
harap2 pemandu kat malaysia ni jgn la jadi cenggini...

Reply #62 metalacademic's post

cayala tak la kejam semata2

adus
dah dua dah citer rekaan nih

isk

dia org dh lupa dgn citer yg betul.

Follow Us
Pemandu malaysia memang brutal. Aku ingat disebabkan oleh faktor cuaca kot or may be faktor baka . Aku masa di UK and now in Japan, bawa kete bukan main sopan santun, kira boleh dapat award sebagai pemandu mithali lah. Bila balik Malaysia, adalah tahan 3 bulan aku punya sikap berhemah tu. Kalu asyik kena high beam, kena cucuk rapat2 kat highway (tailgate), kena potong sayor, org beriman pun hilang sabor ini pulak aku yg iman nipis.

tapi memang betul
jauh sungguh mentaliti jalanraya orang kat negara kita kalau nak compare ngan luar negara
depa kalau nampak orang nak lintas jlan, diorang sanggup berenti tau
kalau orang negara kiter
nampak orang nak lintas
buat derk jerk
kalau boleh macam nak langgar orang yang nak lintas jalan tuh

jgn lupa
pandang kiri kanan kiri sblm melintas.

jgn lupa
pandang kiri kanan kiri sblm melintas.

aku rasa tindakan undang2 x tegas....

kalau pihak berkuasa tegas aku rasa pemandu takut nak langgar peraturan....

buat operasi secara bermusim...ntah apa apa ntah... x konsisten ...

negara jiran kita sbg contoh singapore bukan main ketat lagi law dia banding ngan malaya....

tats y tokey2 balak...tokey pasir.....kaki judi .... bapak ayam singapore...berani buat onar kat jalan raya mesia...

sebab ?

tindakan undang2 x teegassss

Reply #71 Rempit_25's post

SOKONG!!!!!!!!!!!!!!!!
operasi kat mesia
semua bermusim

depa memang xtegas
pastu
asik terima rasuah jerk

Originally posted by tata2 at 29-4-2008 08:36 AM
AWAT HANG CAKAP DEPA ORG UTARA KE

TULAH TATA SKRANG BUAT JAHAT SKIT
KALAU TENGAH JEM TU ADA YG NAK MENCELAH JGN HARAP LAH

sila bertimbangrasa di jalan raya
jalan tu bukan kau punya beb,nak mencelah ke ape ke tak salah as long dia bagi signal
takde beza kalau kau tak bagi pun,bukan nye kalau kau bagi kau ilang 10km psal dia celah depan kau
pathetic betul driver2 camni kat msia

Reply #62 metalacademic's post

huh,

kyhalan nak memukul org rupanya,

s

Reply #73 nuno's post

tu kalau bagi signal
tapi yang banyaknyer
terus nak mencelah without bagi signal
kan sakit ati kalau macam tuh

Reply #75 ashketyed's post

bukan takat sakit ati,
ni manusia tade rasa timbang rasa, kiranya kurang ajo la,

aku leh paham la kalau keadaan terdesak, contohnya time jem, ko nak masuk dari belakang org tak bagi laluan ke apa.
tp kalau time jaln tu elok je, tak berapa jem, ko datang dgn perangai bodoh nak mencelah, leh kata cam lembu la punya perangai. org lain pun guna jln tu jugak elok je beratur,

takyah la dok kata, beza jarak ke apa, mmg tak sampai 1 kilometer ke 10 km ke
tp otak tu ada ke, tah org yg kena potong ada hal lagi penting camna

Reply #75 ashketyed's post

apa salahnya kalu beratur cam org lain buat... potong2 barisan pun bukannya cepat sampai umah pun.. alih2 stuck kat depan tu jugak... pikir2 la org lain yang beratur...

yang paling sakit ati
setakat nak memotong cara bahaya
tak ke mana
duk kat depan kete kiter jugak
cait
bukan dia leh pi jauh pun
haiyooooo

cuti labour day hari tu, aku ngan wife balik kg.... time kat hiway ada la satu keter 4WD, toyota apa tah.....
keter 4WD ni sah2 la mmmg besar CC die dari kete aku.... tapi yg aku tak puas hati nih, die dok lorong paling kanan sekali pastu bawa slow.....
aku pulak bukan jenis yg suka nak highbeam org nih.... so aku kasi chance la dulu..... tapi bila dah lama sgt follow 4WD tu and kete yg kat belakang aku dah mula mencucuk-cucuk keter aku, aku pun kasi la highbeam sekali, dgn harapan dia paham la.......
tapi masalahnyer die buat bodo jek...... pastu wife aku suruh aku potong kiri jek... tapi aku tak nak,.... susah sebab kat depan tu ada keter kat kiri takut tak lepas.....
pastu mamat yg dok cucuk-cucuk aku katbelakang tu, dah tak sabo agaknye, try la potong kiri, aku biar la... lantak ko la nak potong kiri, sekali masa keter yg tadi belakang aku tu nak potong pulak 4WD tu ikut kiri, kete 4WD tu boleh pecut keter die..... mencicit -cicit lajunyer..... macam cheeee baaaaaai jek perangai..........
nasib baik aku tak ikut cakap wife aku suruh potong kiri.... macam tu [unya org pun ada.....

[ Last edited by  anticuado at 5-5-2008 04:33 PM ]

lagi satu yg aku tak paham ni ,perangai driver2 lori....... selalu time aku drive kat NKVE, diorg nih selalu dok cucuk2 kat belakang, padahal aku dah dok lorong paling kiri.... kekedang tu malas la aku nak bawa laju2, drive rilek2 je... sekali ada lori datang cucuk kat belakang..... padahal klu nak potong, potong jer la bukan aku dok lorong kanan pun..... hangin gak aku ngan driver lori tu..... sekali tu time lori tu dok cucuk2 kete aku, sengaja jer aku bawa kete aku lagi slow..... pastu lori kat belakang aku tu bagi highbeam.... pelik gak aku, mana lagi aku nak pegi, klu die kasi highbeam pun, sebab aku dah dok paling kiri.....

pastu die bg signal nak potong.... aku apa lagi, bila die start nak potong jer, terus aku drop gear, pecut to the max tinggalkan lori yg dok cucuk2 tu... hahahahahahah padan muka ko..... puas hati.....